תינוק בריא

מצב
הנושא נעול.

לוטם

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
רציתי לדעת, אם היה למישהי כאן חוות דעת לפני הלידה על תינוק לא בריא ח"ו,
ובסוף נולד ילד בריא ושלם למרות תחזיות מפחידות.
כמו ת"ד וכד', איך ראו את זה קודם, ומה היה בסוף.
דחוף מאד.
בלת"ק.
מכירה.
אמנם זה היה לפני כמה שנים, אם זה עוזר לך.
ממש הפחידו על תינוק מעוות ח"ו ועוד המון הפחדות ובעיות.
נולד תינוק רגיל לחלוטין!
כיום בחור ישיבה מובחר ב"ה והכול בסדר!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מכירה מקרוב 3 סיפורים.
סיפור אחד: אמרו שהתאומות בטוח תוולדנה עם תסמונת דאון,
הבנות רגילות לחלוטין!
סיפור שני: אמרו שהראש של התינוק גדול. המשפחה הלכה לר' חיים שברך,
והילד ב"ה נולד בריא. עם ראש בהקף קצת יותר גדול.... אבל הוא בלונדיני, אז לא היה ניכר,
והיום כבר הכל מאוזן.. שום הידרוצפלוס ושום כלום.
סיפור שלישי: סיפור בהדברות על תינוקת שהמליצו להפיל אותה כי חששו לפגיעה קשה מאד.
היום היא קצת בעיכוב כי היא נולדה בשבוע 23, אבל אמא שלה שלחה לי תמונה שלה מהשבוע,
והיא יושבת ומשחקת בחול, אמנם עוד לא הולכת, אבל מפותחת ב"ה.
לעומת זאת, שני ילדים אחרים שלה עם בעיות, ואחד מהם שאמרו שהוא בסיכוי טוב, לא שרד.
כך שאי אפשר לדעת.
(הנה הלינק לסיפור שלהם: https://www.hidabroot.org/video/218562).
אם תרצו פרטי יצירת קשר של אחד מהסיפורים- אבדוק איתם.

מנגד אני מכירה סיפורים שהרופאים הזהירו וההורים החליטו להמשיך למרות הכל,
הילד לא בריא וממש פגוע, אבל המשפחה בריאה מאד ולא ניזוקה מגידול ילד מיוחד..

כך שאם הרופאים אומרים שנדרש טיפול מסוים, שיכול לעזור- אז להתייעץ עם עסקנים רפואיים,
אבל אם הם אומרים רק להפיל ושאין מה לעשות- פשוט לא להקשיב להם.
לפי מה שכתוב שם הוא נפטר כתוצאה מכוויה ה''י...

אגב-
יש לך דרך להוריד את זה?
ממש מסקרן וזה חסום בנטפרי..

יהלומים

פתרונות תעסוקה יצירתיים
מנוי פרימיום
בדיוק לכן יש הרבה שלא עושות סקירת מערכות....
רק תדמיינו באיזה תחושה תינוק נולד שהתכוננו עליו שהוא לא בריא או דאון....

רחשי הלב

משתמש מקצוען
סיפור של לפני כ-30 שנה.
קרובת משפחתי נולדה בשערי צדק במשקל כ-500 גרם (חצי חבילת סוכר!), בימים ההם לא ידעו איך להתמודד עם זה. לדברי אימה 'כבר החליטו לזרוק אותה לפח'....
היה שם רופא אחד שהחליט שהוא לא מתייאש. עזב את משמרתו וישב לידה ימים ולילות, לא הסיר ממנה את העיניים. האכיל אותה כמו שמאכילים גוזל.
מי שלא ראה את הרופא החילוני הזה רוקד בחתונתה עד כלות הכוחות לא חווה התרגשות מימיו.
היום היא פעילה ציבורית מוכרת בירושלים, עם כמה ילדים, על כל עם ישראל הבריאות והמרץ שלה...

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
ר חיים קניבסקי וכן הרב אלישיב זצוק"ל התירו לעשות סקירה אך אמרו שלא כדאי אחת הסיבות זה כדי שלא יחיו בפחד כל ההריון

נחמד להיות בשמחה

משתמש מקצוען
בתל השומר יש את ד"ר כסיף- רופא תותח, אחראי על כל האולט' שם, תנסו להגיע אליו, אני הייתי פעמים שם בסקירות שונות ו2 הרופאים שעשו לי קראו לו כי לו היו ברור לבם כל מיני דברים... והוא תוך רגע אמר לה- מה את לא רואה??
הנה זה כך וזה כך....
עד כמה שניתן הוא ממש מדויק.

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
בתל השומר יש את ד"ר כסיף- רופא תותח, אחראי על כל האולט' שם, תנסו להגיע אליו, אני הייתי פעמים שם בסקירות שונות ו2 הרופאים שעשו לי קראו לו כי לו היו ברור לבם כל מיני דברים... והוא תוך רגע אמר לה- מה את לא רואה??
הנה זה כך וזה כך....
עד כמה שניתן הוא ממש מדויק.
גם אני הייתצי אצלו
הוא תותח
בשביל הרוגע שלכם כדאי ללכת לרופא יותר בכיר מרופא של הקופה.....

ששונית

משתמש מקצוען
התועלת בסקירת מערכות גדולה בהרבה הרבה מאוד מה"נזק" כביכול מ"תחושתו" של התינוק שהתכוננו עליו שהוא לא בריא.
תינוק כזה ההורים מגדלים בתחושת הודיה עצומה על כל חיוך, על כל צעד, מה שהרבה פחות שכיח כשנולד ילד בריא בלי חשש מוקדם.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אם הוא דאון- אין מה לעשות בנתונים הידועים כיום (אולי בעתיד כן?)
אבל אם אינו בריא- יש כל מיני סעיפים שניתן לטפל עוד לפני הלידה,
או מיד אחרי הלידה, ולפתור את הבעיות!
לכן חשוב וקריטי לעשות סקירה,
מקסימום יפעילו את צוות החרום בזמן הלידה כדי לטפל מהר בתינוק ולא יצטרכו..

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

פרידא

משתמש מקצוען
לי יש תינוק בן 4 חודשים שהיה לו צ'יסטה בחבל הטבור. הפחידו אותי מאד!! וב"ה נולד בריא ושלם!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
האם רואים דברים מעין אלו באולטרסאונד רגיל או רק בסקירה?
יש דברים שלא בודקים בכלל באולטרסאונד רגיל אלא רק בסקירה, אבל חלק גדול מהדברים רואים כל מיני ממצאים חריגים שבפני עצמם לא מוכיחים דבר אבל מעלים סימני שאלה, ואם יודעים שהסקירה תקינה אז לא מייחסים לזה חשיבות כאמור, ובמידה שלא עשו סקירה אז סימן השאלה במקומו עומד, ואיתו כל ההפחדות המיותרות.
גם סקירה זו לא תמיד המילה האחרונה, גם שם יכול להיות ממצאים חריגים לא מוחלטים שכלי לשלול אותם צריך בדיקות נוספות.

דוגמא קיצונית למשל, אם בסקירה רואים (רופא מומחה כמובן) שחסרה יד אז אין יד נקודה.
אבל אם רואים איבר פנימי מסויים גדול מידי או שונה מידי או כל מיני שינויים במוח וכד', זו מעלה חשד לכל מיני דברים שזה יכול להצביע אליהם אבל לא לכל רופא יש את הנסיון לדעת ולאבחן דברים דקים כל כך, וגם הבדיקה של האולטראסאונד מוגבלת ולפעמים ע''י בדיקות אחרות חלקם גנטיות משווים נתונים ומקבלים תמונה ברורה יותר.

והסיר ה' ממך כל חולי, אמן

נחמד להיות בשמחה

משתמש מקצוען
האם רואים דברים מעין אלו באולטרסאונד רגיל או רק בסקירה?
במקרה שלי ראו במכשיר הפשוט של הרופאה כי חלק היה חיצוני, רק היא לי יכלה לראות בדיוק מה רואה, רק אמרה שמשהו לא נראה תקין והפנתה אותי לתל השומר, שם ראו מה שראו,
התייעצתי גם פרופ' אלחלל טלפונית דרך הקופה, הוא נכנס לתיק ובדק ואמר שזה עלול לסכן אותי...

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מכירה מקרוב סיפור על זוג שבסקירה + אקו לב עוברי אמרו להם שיש לעובר מום בלב ח״ו,
הם הלכו לרב והוא אמרר להם ללכת לפרופסור שהכי מבין בנושא הזה בארץ,
הוא בדק טוב טוב ולא הבין מאיפה החליטו על זה שיש מום...

עוד סיפור: אישה הלכה לביקורת אצל רופא של קופ״ח הוא אמר לה שהכל בסדר,
ליתר בטחון היא שלחה את הבדיקות דם שלה לפרופסור, בגלל שהיה נראה לה חשוד הרמה של הhcg
הפרופסור אמר לה מיד לקחת כדור מסוים בשביל לחזק את הרחם.

המלצה : ללכת רק לפרופסור

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
המלצה : ללכת רק לפרופסור
לא צריך להקצין, אחרת גם תחייב לייבא רופא פרטי מחו''ל לכל לידה.

צריך ללכת לרופא טוב ומומלץ, לא חייב להיות הכי טוב הארץ, אבל אם מצאו בעיות אז לא לוותר וללכת להכי מומחה כמו שהמלצת.

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא צריך להקצין, אחרת גם תחייב לייבא רופא פרטי מחו''ל לכל לידה.

צריך ללכת לרופא טוב ומומלץ, לא חייב להיות הכי טוב הארץ, אבל אם מצאו בעיות אז לא לוותר וללכת להכי מומחה כמו שהמלצת.
רופא טוב בארץ שלנו זה פרופסור...
ואם יש סיבוך אז מחפשים את ההכי..

malka1

משתמש פעיל
רוצה להרגיע בעיקר לגבי מדידות גודל ומשקל בהריון, ראש קטן/ ירכיים קצרות וכו...לאחד הילדים שלי בסוף ההריון הפחידו מאוד עם חשש לחוסר גדילה קיצוני, ואמרו שחייבת ללדת בניתוח כמה שיותר מהר כי העובר יכול להיות שלא מקבל את מה שצריך ובסכנה, היה לי כבר קיסרי בעבר ומאוד מאוד התעקשתי רק לא קיסרי נוסף, חתמתי על מלא מסמכים של סירוב טיפול, הלכתי למקצוענים מאוד כולם אמרו לי הוא קטן קטן ולא מספיק גדל...אחד המנהלי מחלקה בשערי צדק נתן לי מקסימום כמה ימים שאם אני לא יולדת עד אז חייבים לילד בניתוח , התעקשתי שאני חוזרת הביתה, חזרתי הביתה יום למחרת צירים וב"ה לידה, (הרופא אמר שאני לא בכיוון של לידה בימים הקרובים בכלל נו נו..) תכלס ילדתי בבית חולים אחר מאיפה שהייתי במעקב ושהמילדת אמרה לי את המשקל הייתי ממש בהלם, יותר מקילו מהתחזית הכי הכי הכי אופטימית של הרופא, משקל ממוצע פלוס, אין ירכיים קצרות כמו שהפחידו אותי, ותינוק בריא לחלוטין ולא חלילה גמדות או תסמונת...
תכלס אין להאמין לאולטרסאונדים האלו הם לא מדויקים בעליל גם לידה אחרונה נתנו לי מקסימום הערכת משקל שלוש קילו נולדה 3.6, אני הפסקתי להאמין, ממשיכה לעשות את כל הבדיקות אבל לוקחת בגבול.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה