מידע שימושי תחלואה מחוסר ידע

מצב
הנושא נעול.

מרחבית

משתמש מקצוען
אכתוב משהו מאוד לא נעים אבל הגיע הזמן שיאמר.
לדעתי צריך חיסון חובה, כן כן . בכוח!
לצערי התייאשו כבר מלשכנע את החכמלוגים שמדברים נגד החיסון, או הציבור השאנן שאומר לי זה לא יקרה, ומכיון שהם לא מבינים ומתעקשים לא לראות בחוש מה שילד בגיל 5 אמור לראות ולהבין, אז כמו ילד קטן שלפעמים צריך להכריח אותו, לטובתו, הוא הדין גם כאן.
לטובתם. רק בגלל שאנחנו אוהבים אותם צריך לחסן בכח, כמו כל אדם שרוצה להתאבד ואנו מחוייבים להצילו

אני לא חושבת שנכון לחייב. אני כן חושבת שהם צריכים לשלם את המחיר של אי התחסנותם, ולא אף אחד אחר.
לכן צריך להגביל אותם יותר ברצינות במרחב הציבורי, בכל המקומות הסגורים. גם את המעשנים מגבילים על פי חוק, אף שזו מדינה דמוקרטית.
האמת היא שכל כך כואב עליהם ועל משפחותיהם כשהם נפגעים בגלל התעמולה השקרית שיש בעולם.

נערך לאחרונה ב:

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כשרוצים למגר מגיפה מדבקת, ההסתכלות היא גם על היחיד, בודאי. אך בעיקר בהבט ציבורי סטטיסטי.
המגיפה צריכה לדעוך. וכל הפעולות והתקנות - מכוונות לזה.
זו קלסיקה של ערבות הדדית ברמה מאוד משמעותית.

מטרת החיסונים להביא את האוכלוסיה לחסינות עדר, כך שלא תהיה המחלה או לפחות ברמה מאוד נמוכה.
אם החיסונים עוזרים ב 95 אחוז, זה המון. עדיין אם 5 אחוז יכולים לחלות קשה, מתוך מיליונים זה יוצא המון אנשים!
(וגם לחלות 'קל' בקורונה זה בהרבה מאוד מקרים לגמרי לא פשוט)
ובשעה שמגיע זן חדש, ולפחות בתחילה היעילות יורדת נניח ל70 אחוז - זה עוד יותר משמעותי.

כל אדם באופן אישי לא יכול להיות בטוח אם יידבק או לא, ובאיזו צורה. אין מאה אחוז. ואם הוא נמצא בתוך סביבה חולה, הוא עדיין בסיכון מסוים גם אם חוסן, אמנם בסיכון מופחת בהרבה.

לעומת זאת כשיש חסינות עדר, אין כמעט ממי להידבק!
לכאורה יותר בטוח להיות לא מחוסן בתוך חברה עם חסינות עדר גבוהה מאוד, מאשר עם 3 חיסונים בתוך חברה בה יש התפרצות של המחלה.
וחסינות העדר הזו יכולה להיווצר רק על ידי קבלת חיסונים על ידי אחוז גבוה מאוד של האוכלוסיה.

אלו שלא מתחסנים - פוגעים בחסינות העדר הזו ובמצב הכללי של המגיפה - האם תתפשט יותר או תדעך יותר.
ומצד זה, אין כל השוואה לסוכרת או לכל מצב אחר שאיננו מדבק!
(גם אין שום השוואה מצד ההשקעה שזה דורש מהבן אדם. לקבל דקירה ולסבול קצת תופעות לוואי במשך יום יומיים. אנשים עם סיכון לעודף משקל או לסוכרת או למחלת לב או לכל דבר אחר, היו מאושרים עם פיתרון כזה!!).
אם יש חור בספינה - כל הספינה סובלת. ממחלה, ממערכת בריאות קורסת, מהגבלות כלליות, מקשיי פרנסה.
אם כל מי שיכל להתחסן היה מתחסן - מדינת ישראל היתה במצב אחר.

רוב הילדים מחוסנים נגד חצבת. לכן אין כמעט חצבת, ויש הגנה גם על המיעוט שלא מתחסן.
אך מידי פעם יש התפרצות שמגיעה מאלה שלא התחסנו. וכיש התפרצות, המחלה פוגעת גם בחלק מאלו שכן התחסנו!
זו הדינמיקה!
ולכן מטרת העל הציבורית היא להגיע לכמה שיותר חסינות עדר.

מחלת האבעבועות השחורות היתה מדבקת וקטלנית ביותר. אחרי שנים של התחסנות מסיבית של רוב האוכלוסיה בעולם, היא נעלמה. היום כבר אין צורך לחסן נגדה.
אם היו כך וכך אנשים שהיו מסרבים להתחסן, חסינות העדר היתה נפגעת, ומעל מספרים מסוימים, כל העולם היה ממשיך לסבול מהמחלה, הגם שלמחוסנים היה יתרון בולט.
החיסון הוכח כמונע את העברת הנגיף או רק כמונע תחלואה קשה?!
כי אם הוא רק מונע תחלואה קשה אז אין חסינות עדר, כי הנגיף עדיין מסתובב ומדביק ושום דבר לא עוצר אותו.

לוי יצחק.

משתמש מקצוען

ANANAS

משתמש מקצוען
דבר אחד לא ברור לי
מי אתם אנשים הזויים
שמפקידים מן הסתם כמו כולם את עצמם בעת הצורך שלא יהיה
בידי רופא לבדיקה, לאבחון או אפילו לניתוח,
ולא יעלה על דעתכם לתהות בקול לגבי יעילות השיטה של הניתוח,
או להתווכח אם הרופא מהיכן עליו להכנס, כמה לחתוך או איך לתפור.
אבל כשמדובר בחיסון או בקורונה בכלל, כל אחד הופך להיות מינימום פרופסור עם הסמכה כפולה מאוניברסיטת הרווארד,
ושופך ללא הפסקה גיבובי שטויות על שבבים וזנבות, חיסונים ודילול אוכלוסיה, מטושים שגורמים למחלות קשות,
מתווכח עם אנשים שלומדים וחוקרים שנים את הנושא האם החיסון עובד או לא,
מתחכם ומצפצף על החוקים בשם זה שהוא "לא מאמין בקורונה" ו"זו סתם שפעת עם יחסי ציבור שהממסד שגם ככה רק רוצה לשלוט עלינו ולכשף את רוחנו המציא ברגע זה"
ועוד מפחיד אנשים תמימים שמאמינים לכל ערמת הקונספירציות ההזויה הזו וגורם להם לא להזהר או לא להתחסן. ומי יודע כיצד זה יגמר.
אתם מרגישים חכמים או משהו? נהנים שניצחתם את המערכת? אתם עצמכם מאמינים בזה?

אני לא בעד שיחסנו אותם בכפיה,
אני כן בעד שכל מי שמביע חוסר אמון ותולה רעיונות הזויים בממסד הרפואי כאילו הם חלק מאיזה מזימה לכבוש את העולם או משהו,
שיתכבד ויגש גם לקבל כל טיפול רפואי אחר מאותם פרופסורי יוטיוב וגאוני הודעות וואצאפ שהועברו פעמים רבות מידי.
וחבל שזה לא ישים.

זהו, פרקתי.

מרחבית

משתמש מקצוען
כי אם הוא רק מונע תחלואה קשה אז אין חסינות עדר, כי הנגיף עדיין מסתובב ומדביק ושום דבר לא עוצר אותו.
גם וגם. לא באותם אחוזים.
וזו הסיבה שלאחר החיסון השני- התחלואה ירדה כל כך, ואחוז המאומתים מבין הנבדקים היה אפסי. (עד שעבר זמן ועד שהגיעו זנים חדשים).

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גם וגם. לא באותם אחוזים.
וזו הסיבה שלאחר החיסון השני- התחלואה ירדה כל כך, ואחוז המאומתים מבין הנבדקים היה אפסי. (עד שעבר זמן ועד שהגיעו זנים חדשים).
אפשר נתונים?!
תודה

לוי יצחק.

משתמש מקצוען
דבר אחד לא ברור לי
מי אתם אנשים הזויים
שמפקידים מן הסתם כמו כולם את עצמם בעת הצורך שלא יהיה
בידי רופא לבדיקה, לאבחון או אפילו לניתוח,
ולא יעלה על דעתכם לתהות בקול לגבי יעילות השיטה של הניתוח,
או להתווכח אם הרופא מהיכן עליו להכנס, כמה לחתוך או איך לתפור.
אבל כשמדובר בחיסון או בקורונה בכלל, כל אחד הופך להיות מינימום פרופסור עם הסמכה כפולה מאוניברסיטת הרווארד,
ושופך ללא הפסקה גיבובי שטויות על שבבים וזנבות, חיסונים ודילול אוכלוסיה, מטושים שגורמים למחלות קשות,
מתווכח עם אנשים שלומדים וחוקרים שנים את הנושא האם החיסון עובד או לא,
מתחכם ומצפצף על החוקים בשם זה שהוא "לא מאמין בקורונה" ו"זו סתם שפעת עם יחסי ציבור שהממסד שגם ככה רק רוצה לשלוט עלינו ולכשף את רוחנו המציא ברגע זה"
ועוד מפחיד אנשים תמימים שמאמינים לכל ערמת הקונספירציות ההזויה הזו וגורם להם לא להזהר או לא להתחסן. ומי יודע כיצד זה יגמר.
אתם מרגישים חכמים או משהו? נהנים שניצחתם את המערכת? אתם עצמכם מאמינים בזה?

אני לא בעד שיחסנו אותם בכפיה,
אני כן בעד שכל מי שמביע חוסר אמון ותולה רעיונות הזויים בממסד הרפואי כאילו הם חלק מאיזה מזימה לכבוש את העולם או משהו,
שיתכבד ויגש גם לקבל כל טיפול רפואי אחר מאותם פרופסורי יוטיוב וגאוני הודעות וואצאפ שהועברו פעמים רבות מידי.
וחבל שזה לא ישים.

זהו, פרקתי.
תתפלא יש המון המון כאלה לפני כל ניתוח קטן ביותר אפילו,
שנוהגים ללכת לשאול להתייעץ עם הרבי/הרב,
ולפני כן לעשות בירור גם על הניתוח עצמו
וגם לאיזה רופא ללכת ודרך מי....
ולפעמים אפילו כשהרופא אומר שבלי ניתוח אפשר למות
הרב פוסק שלא לעשות את הניתוח.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
גם אם הוא רק מונע תחלואה קשה הוא מקדם את חסינות העדר.
כי הוא מאפשר תחלואה נרחבת יותר שהיא וודאי מקדמת את חסינות העדר.

חלק מהצורך הגדול לשלוט בתחלואה כך שהיא תתווסת לגלים ולא תהיה בפיקים גדולים, זה לא רק למנוע תחלואה כליל, תכל'ס הרוב יחלו. אלא למנוע תחלואה מרובה יחד שתביא לתחלואה קשה מרובה, שתביא לקריסת מערך הבריאות ולתמותה נרחבת. (מהקריסה, לא מהמחלה)
בעוד פיזור התחלואה מווסת את חלוקת החולים הקשים כך שלרוב הם יקבלו מענה. (מעבר לאלו שנגזר עליהם מה שנגזר עליהם, גם כשהיו מחוברים לאקמו ולא שמתו מחוסר מכשירי הנשמה)

במציאות ראיתי מקרוב ממש במשפחה שמספר בני משפחה חלו (כולל מחוסנים) והשאר לא.
השאר נתגלו בעלי נוגדנים בבדיקה סרולוגית. אם החיסון מאפשר מחלה פחות מסוכנת.
הוא מאפשר הדבקה עם פחות חשש, וממילא מביא את התחלואה למיצוי ואת העדר ליותר חסינות.

נערך לאחרונה ב:

בובה בי

משתמש פעיל
התחשק לי לתת לייק. אבל אז חשבתי שבעצם...
לצערינו הרב - כן, יש בציבור החרדי קהילות שלמות שהקורונה לא מעניינת אותם, שהמשיכו וממשיכים בהתנהגותם הרגילה בציבור, ורבים רבים שלא מתחסנים ולא מעודדים להתחסן.
עד כדי כך, שלשואלת לא נעים(!) לשמור על כללי הזהירות...
(גם אני כשנאלצתי לנסוע בתחבורה ציבורית ברחבי ירושלים לדוגמה באחד השבועות האחרונים, ראיתי במוחש - בשכונות הכלליות כולם!! היו עם מסכות. בשכונות החרדיות, התביישתי לשבת יחידה עם המסכה שנשארה עליי מהאוטובוס הקודם...)
בציבור הכללי התופעה לא נרחבת ככה. יש בודדים פה ושם כמובן, אולי יישוב קטן פה ושם. לא קהילות שמונות מאות ואלפי איש.
בציבור הכללי תגובה כמו הנ"ל ("הכל שקר") לא היתה מתקבלת בסלחנות כמו כאן, אלא מוקעת ונסקלת.
אם זה פחד מוות אני לא מאמין שאת מוכנה למות כי את מתביישת...
לא שאני מזלזל בסכנה אבל יש דרך אמצע לא קיצוני לשני הצדדים. שומרים על הגוף ועל הנפש באותה מידה. (בכביש מאוד מסוכן ולכן שלא נצא לכביש...)

ANANAS

משתמש מקצוען
תתפלא יש המון המון כאלה לפני כל ניתוח קטן ביותר אפילו,
שנוהגים ללכת לשאול להתייעץ אם הרבי/הרב,
ולפני כן לעשות בירור גם על הניתוח עצמו
וגם לאיזה רופא ללכת ודרך מי....
ולפעמים אפילו כשהרופא אומר שבלי ניתוח אפשר למות
הרב פוסק שלא לעשות את הניתוח.
אין בעיה
זה ודאי
אין מה להתפלא

לא מדברת על מקרה בו הרב אומר לא להתחסן
ואני לא מכירה רופא אחד בוודאי לא הטובים והמומחים שאומר לא להתחסן

בציבור שלנו כל הרבנים אומרים בצורה ברורה ללכת להתחסן ועדיין,
יש אנשים רבים מספור שזה לא מונע מהם להמשיך, להחזיק ולהפיץ את הבדיות והקונספירציות.
כאילו בנושא הזה ההיגיון, הרבנים, המדע, שום גבר לא משחק תפקיד יותר.

לוי יצחק.

משתמש מקצוען
גם וגם. לא באותם אחוזים.
מאיפה לנו לדעת שלא יגיעו עוד זנים קשים יותר ח"ו?
ואז יעילות החיסון תיעלם לכאורה....

בובה בי

משתמש פעיל
מעניין האם אלה שמתנגדים להתחסן לקורונה הם מתנגדי כלל החיסונים או דווקא בקורונה יש להם תסמינים מהחיסון.
יש לציין שאני בגיל25 התחסנתי 2 מנות והכל ב"ה עבר תקין. וכך כל הקהילה והחברים לא שמעתי על תופעות לוואי מקרוב.

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
חלק מהצורך הגדול לשלוט בתחלואה כך שהיא תתווסת לגלים ולא תהיה בפיקים גדולים, זה לא רק למנוע תחלואה כליל, תכל'ס הרוב יחלו. אלא למנוע תחלואה מרובה יחד שתביא לתחלואה קשה מרובה, שתביא לקריסת מערך הבריאות ולתמותה נרחבת. (מהקריסה, לא מהמחלה)
בעוד פיזור התחלואה מווסת את חלוקת החולים הקשים כך שלרוב הם יקבלו מענה. (מעבר לאלו שנגזר עליהם מה שנגזר עליהם, גם כשהיו מחוברים לאקמו ולא שמתו מחוסר מכשירי הנשמה)

במציאות ראיתי מקרוב ממש במשפחה שמספר בני משפחה חלו (כולל מחוסנים) והשאר לא.
השאר נתגלו בעלי נוגדנים בבדיקה סרולוגית. אם החיסון מאפשר מחלה פחות מסוכנת.
הוא מאפשר הדבקה עם פחות חשש, וממילא מביא את התחלואה למיצוי ואת העדר ליותר חסינות.
זה ברור ופשוט.
השאלה שלי היתה על זה:
גם אם הוא מונע תחלואה קשה הוא מקדם את חסינות העדר.
כי הוא מאפשר תחלואה נרחבת יותר שהיא וודאי מקדמת את חסינות העדר.
אשמח לנתונים על היקף החסינות (אם ישנם).

עריכה:
הבנתי את החשבון שע"י זה שהציבור כולו יחלה באופן קל - עי"ז יגיעו לחסינות.
השאלה שלי היתה האם החיסון עצמו מונע את העברת הנגיף?

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
זה ברור ופשוט.
השאלה שלי היתה על זה:

לא הבנתי את הלוגיקה.
ובהנחה שזה נכון, אשמח לנתונים על היקף החסינות (אם ישנם).

תיקנתי, היתה חסרה שם מילה.
כתבתי שגם אם הוא רק מונע תחלואה קשה ולא מונע תחלואה כליל, או העברה שלה. עדיין הוא מקדם.
כי אם הרבה אנשים חולים יחד ללא סיכון. הרבה יותר מהר העדר מוגן מאשר פריסה לגלי גלים שעד הגל האחרון החולים הראשונים כבר לא מוגנים.

ליאונרדו

משתמש סופר מקצוען
אני גם עדיין לא שמעתי על תופעות לוואי מהחיסון משהו אמיתי וודאי. (לא אדם אחד בן 70+ שהתחסן ואחרי שבועיים מת מדום לב, אלא משהו עם קשר ברור רפואי ומקצועי)
ולעומת זאת,
הנתונים מוכיחים שמתוך אלו שלא התחסנו שהם שיעור קטן יחסית באוכלוסייה - יש המון נדבקים, חולים קשה ול"ע גם נפטרים בכמות עצומה ביחסיות לגדלם באוכלוסיה הכללית

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
תיקנתי, היתה חסרה שם מילה.
כתבתי שגם אם הוא רק מונע תחלואה קשה ולא מונע תחלואה כליל, או העברה שלה. עדיין הוא מקדם.
כי אם הרבה אנשים חולים יחד ללא סיכון. הרבה יותר מהר העדר מוגן מאשר פריסה לגלי גלים שעד הגל האחרון החולים הראשונים כבר לא מוגנים.
עריכה:
הבנתי את החשבון שע"י זה שהציבור כולו יחלה באופן קל - עי"ז יגיעו לחסינות.
השאלה שלי היתה האם החיסון עצמו מונע את העברת הנגיף?
ואם כן אשמח לראות נתונים על רמת ההיקף.
תודה

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
רסיס לילה החיסון עצמו לא מונע את העברת הנגיף.
מחוסנים נדבקים ומדביקים.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה