מידע שימושי תחלואה מחוסר ידע

מצב
הנושא נעול.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
הרי גם היום מתעדפים צעירים לעומת מבוגרים.
זאת אומרת שיש איזשהו תיעדוף.
מה הבעיה לא לגרור את את העומס שיוצרים הלא-מחוסנים על המערכת לתוך מחלקות המחוסנים?!
ואם היתה אפשרות של בחירה אם הילד הנולד יהיה דאון או בריא ואנשים בחרו במודע ללדת את הדאון ולא את הבריא (כבנידון כאן שיש להם אפשרות להתחסן או לא להתחסן, ולא שהאפשרות היא להתחסן או לא להיות ודו"ק), למה אי אפשר לתעדף את הילד הבריא או לפחות ליצור מנגנון שהדאונים לא יעמיסו על הטיפול בתינוקות בריאים?!

בגלל שמחר יתעדפו את המבכירה על פני הוולדנית שהביאה על עצמה את הסיכונים.
בהמשך יתעדפו בעלי מחלות שלא על רקע גנטי על פני חולים על רקע גנטי (למה לא ביצעתם סקר? וטיפול מניעתי)
ובהמשך ה' יודע מה הלאה.

דווקא אנחנו כאמונים על קדושת החיים.
לא אמורים לקרוא למנגנון תעדוף. שלא ע"פ אמות מידע מקצועיות.
ומערכת הבריאות צריכה להתייעל כך שהיא תצליח להכיל את כל הצרכים.

רסיס לילה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בגלל שמחר יתעדפו את המבכירה על פני הוולדנית שהביאה על עצמה את הסיכונים.
בהמשך יתעדפו בעלי מחלות שלא על רקע גנטי על פני חולים על רקע גנטי (למה לא ביצעתם סקר? וטיפול מניעתי)
ובהמשך ה' יודע מה הלאה.

דווקא אנחנו כאמונים על קדושת החיים.
לא אמורים לקרוא למנגנון תעדוף. שלא ע"פ אמות מידע מקצועיות.
ומערכת הבריאות צריכה להתייעל כך שהיא תצליח להכיל את כל הצרכים.
קיבלתי :)

chani2006

משתמש מקצוען
התשובה שלי לחלק מהתשובות יש תשובות של משרד הבריאות ולאחרות אין לדעת.. וגם בתשובות שאין לדעת משרד הבריאות שקלל את המידע שכן קיים ונתן הנחיות שאולי הכי מתאימות גם אם לא בדיוק.

אכן. משרד הבריאות נתן הנחיות גורפות לכלל, תוך שקלול מקסימום הנתונים.
אני מאמינה שחובת ההשתדלות שלנו להישמע להנחיות, גם אם אינן נוחות לנו, לא מובנות לנו ולא הגיוניות בעינינו.
ועדיין, יש מקום לאדם הפרטי, לערוך את שיקוליו שלו, על בסיס אותן הנחות יסוד ולהתנהל בצורה מושכלת.
לדוג'-
משרד הבריאות משחרר לאחר 10 ימים מתוצאה חיובית, בהנחה שלאחר 10 ימי תחלואה - הנגיף לא מדבק.
כמובן שזהו כלל גורף שחל על כל האוכלוסיה כדי לייצר מקדם החלמה בטוח ואחיד.
מאידך, אדם פרטי שיודע שהיו לו תסמינים מזה מספר ימים, ונבדק רק לאחר שבוע + ואכן לאחר יום יומיים חוזר לעצמו.
מה ההיגיון שימשיך את הבידוד ההרמטי עד לשחרור הפורמלי?
אז מה נאמר על אדם כזה, שמבחינתו חלפו כבר 14 יום מתחילת התסמינים, אולם מבחינת משה"ב עדיין נחשב מאומת?
אם הוא יוצא לרחוב הוא נחשב מפר בידוד? מסכן אנשים?
האם עליו להתפלל ביחידות? האם זוהי חובתו מדין "לא תעמוד על דם רעך"? או שזה חסיד שוטה?
קיים מרחב אפור גדול מאד, וההתנהלות בו צריכה להיגזר מיראת שמים ושכל ישר, ולא מאדיקות לנהלי חוק.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
@y&m מה עניין "התייעלות מערכת הבריאות" לכאן.

מישהו מצפה שיגייסו עכשיו אד הוק מאות אחיות ורופאי ט"נ, יקנו מכונות אקמו, הכל בשביל הוד מעלתם מטורללי ההכחשה?
גם אם היו רוצים לשפוך את המאות מליונים הללו אין איך. כל דבר כזה לוקח שנים ארוכות.

מישהו באמת מסכים להבין את הסרגל המוסרי הזה?
משך שנתיים אמרו לאנשים לא לצאת מהבית, לא להתפלל, לא לעבוד, כמעט לא לנשום. הם סגרו את העסק שלהם, הם לא השתתפו בחתונה של הבן שלהם.
למרות שהם לא עשו שום דבר לא טוב. רק בכדי למנוע הפצת מגיפה.
וזה - היה חוקי. גם מי שהתווכח על התועלת או על המחיר, לא התווכח על החוקיות.

פתאום פה, מבקשים מבני אדם לדקור את עצמם בשנים שלושה דקירות, עם תופעות לוואי קלילות.
אופס - פתאום אסור! אסור להתערב לאנשים בחיים!
אז יופי שיש איזה אמנה עם שם של עיר שבדית, שאוסרת לכפות טיפולים רפואיים. יופי טופי.

ואז אומרים: אוקי, אתם רוצים לחלות ולהדביק אחרים? אוקי. זכותכם. אבל לפחות תחתמו מראש על ויתור על מכונת אקמו למשך השנה הקרובה. תהיו גיבורים. תשבו בבית ותסניפו אבץ ושיני שום טחונות במזלג עץ ברוטב זלנקו.
ואם בכל אופן תחליטו שעדיף להעזר בהנשמה מאשר שיני שום, אתם תהיו מתועדפים אחרונים בתור. רק תחתמו לנו.

לא! מה פתאום! קדושת החיים!

יושבים עכשיו אנשים שנלחמים על חייהם בטיפול נמרץ, וחלקם ימותו (ח"ו) בגלל שהאנשים הללו גונבים מהם את כל המשאבים הרפואיים.
לזה קוראים קדושת החיים?

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
ולפני שקופצים עלי, אז באותיות גדולות ובמפורש, לא אמרתי חס ושלום שלא לטפל ביהודי כל שהוא (או נכרי), או אפילו חס ושלום להזניח ברמה כלשהי את הטיפול בו, מכל תירוץ או סיבה שבעולם.
אמרתי שאם יש מצוקת משאבים, ואי אפשר שלא תהיה מצוקת משאבים במצב כזה, אז מוכרחים לתעדף.
ולכן, אין ספק שבעולם מה התיעדוף ההגיוני והמוסרי והצודק.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
שאלה:
האם יש למשרד הבריאות הוראות כלשהן לגבי חיסון מחלימים?
הבנתי שבמשך תקופה ארוכה הם פשוט לא ידעו אז התעלמו מזה.
ההמלצות לחיסון היום זה לאלו שקיבלו שני חיסונים בסוף החורף.
מה עם המחלימים?
אשמח לתשובה עם קישור
בתודה מראש

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בשבת נטפל אלי מכחיש, והתחיל להקניט אותי עד מתי אלבש מסיכה.
לי אין כוח לכל הנושאים האלו, אז ב"ה הצלחתי למשוך אותו דרך תיאוריית העולם הכדורי (ניסיתי לשכנע אותו ללא הצלחה שהעולם שטוח ונאסא עובדים עלינו בעינים).
ולבסוף הגענו לנושא של מגדלי התאומים שלדעתו ארה"ב הפילה אותם כדי להצדיק מלחמה נגד אפגניסטן שתסייע להם להשתלט על הנפט.
בקיצור מדובר באנשים שחיים בעולם מאוד מסתורי ומעניין. אל תהרסו להם את העלילה.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
גם אני מצטרף לאלו שכתבו שבציבור שלנו יש זלזול מאוד חזק במסיכות.
לכל הפחות בעיר שבה אני גר, אני כמעט לא נתקל באנשים שחובשים מסיכה בבית כנסת.
יש לי תחושה שמתסכלים עלי כמו "קוקו" שאני חובש מסיכה.
ולפעמים אני מתחיל לחשוב, האם באמת אני החכם מכל אדם? כולם טועים ורק אני צודק?

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
ועכשיו עוד הסתייגות.
אם - אם! הייתה סיבה אמיתית כלשהי שלא להתחסן.
החיסון היה גורם לאיבוד חוש הטעם למשך שלוש שנים.
החיסון היה מנוגד לקודקס של דת מסויימת.
החיסון היה גורם לאיבוד כושר עבודה במלגזנות.
החיסון היה גורם לנשירת ציפורן אגודל שמאל.

אז זה היה נושא אחר.

ברגע שהסיבות שלא להתחסן זה או אובססיה פסיכוטית של "אני יעשה הפוך מכולם/מהממסד ולא חשוב למה איך כמה ולמה ואיזה מחיר אשלם עבור זה",
או מין שחצנות מטורפת "אל תחליטו לי מה לעשות, ואני החלטתי שאני מקבל רק טיפולים רפואיים שנוסו במשך עשרים שנה לפחות (קורונה בהקשר זה לא מוגדרת "טיפול רפואי, אגב...)"

אז בבקשה - ישא אדוני לבדו בתוצאות מעשיו.

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
שמעו סיפור,
מכירה אחד (קרוב משפחה..)
שראה משהו עם מסיכה (הם לא מכחישי קורונה)
אז הוא שאל אותו בצחוק
למה אתה עם מסכה?
אתה בבידוד , חולה?
אותו בן אדן אמר לו,
כן!
אני מאומת!!
מאומת, שהסתובב חופשי בבית הכנסת
פשוט רוצחים!!!!

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אבא שלי הולך תמיד עם מסכות הוא מקפיד מאד!(התחסן 3 פעמים...)
אחד מגיע אליו בבית כנסת
עד מתי אתה בבידוד??
אנשים פשוט אבדו את זה!!

ועוד סיפור אחרון
אבא שלי הלך לגבאי של בית הכנסת,
ושאל אותו למה הוא לא שם מסיכה ואומר לכולם לשים,
ועוד יותר מזה
היה אחד בבית הנכסת שנפטר מהקורונה ל"ע
ומה אותו גבאי ענה לו?
הרבנים עוד לא אמרו
הרבנים צריכים להגיד אם ללכת עם מסכות או לא??

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
@y&m מה עניין "התייעלות מערכת הבריאות" לכאן.

קראת את כל ההשתלשלות?
ההתייעלות לא דיברה ספציפית על הקורונה.

אלא בכלל על יכולת מערכת הבריאות להכיל יכולת טיפול באוכלוסיה גם אם לחלקים מתוכה יש מרכיב של בחירה/ אי בחירה במצבם באופן עקיף.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה