תוכנית הכשרת גברים להייטק "מיגו"

י. הגרשוני

משתמש רשום
עריכה תורנית
הם סיימו כבר מחזור?
ואם כן מה אחוזי ההשמה שלהם?
יעזור מאד אם יש בוגר או לומד שיגיב
תודה!

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אצל רבטק יש אותו מתכונת לימודים
ב5000 לחודש
אבל עם התחייבות ל4 שנים עבודה אצלם

יענקף

משתמש פעיל
ואז לגלות שהוא לא אוהב את התחום ולהשאר עם חור בכיס.....
קודם כל ב'מיגו' עושים סינון רציני, ורק לפי זה מקבלים את התלמידים.
שנית, בחודשים הראשונים לומדים אנגלית ומתמטיקה במכינה למבחני מה"ט, דבר שיכול להועיל במגוון תחומים בחיים, ואם כשהוא מסיים את המכינה ויתחיל ללמוד תכנות הוא יגלה שהוא 'לא אוהב את התחום', הוא יכול לפרוש.

יענקף

משתמש פעיל
אי אפשר להשוות בין סטודנט רווק או מקסימום ילד לאברך או אדם שכבר עובד בעבודה עם הכנסה נמוכה אבל יש לו 5-6 ילדים לפרנס זאת המציאות של רוב מחפשי העבודה החרדים שבשנים הראשונות רוצים לשבת וללמוד תורה ועל כך גאוותינו, ובהמשך מכורח הנסיבות מחפשים עבודה מתגמלת. אם רוצים לעזור להם להשתלב בתחום אי אפשר לומר להם לחיות ממשכורת רעב של 2,000 ש"ח אלא צריך לחשוב מעבר....
בקיצור זה לא עניין של לקרוע את עצמך זה נגד מציאות הכי פשוטה
אני אומר את זה כאחד שניסה להשתלב וזה היה החסם העיקרי
מי שרוצה להתקדם בכל תחום בחיים עדיף שלא יחפש תירוצים למה זה בלתי אפשרי, ולמה נסיבות החיים לא מאפשרות לו, אלא יקח אחריות על עצמו ויעשה הכל כדי שזה יהיה אפשרי.

רוב הסטודנטים ב'מיגו' הם אברכים עם מספר ילדים שכבר עבדו בעבודות שונות, חלקן משתלמות, והם יצאו מאיזור הנוחות וקפצו למים כדי לנסות להצליח.

אם יפסידו - מקסימום הפסידו שנה ורבע מחייהם.
אם יצליחו - הם יכולים להגיע למקומות מדהימים.

יענקף

משתמש פעיל
אם כך, הם אוחזים רק באנגלית ומתמטיקה.
ואין עדיין אפשרות לקבל מהשטח תגובות על רמת הלימודים.
ממש לא נכון.
המכינה היא רק מספר חודשים, ומבחני המה"ט באנגלית ומתמטיקה התקיימו כבר בפברואר.
עוד לפני כן כבר התחלנו ללמוד תכנות.
לומדים אלגוריתמיקה ותכנות בפייתון, אסמבלי, מערכות הפעלה, אלגברה ליניארית, רשתות, בסיסי נתונים ותכנות מונחה עצמים, ועוד היד נטויה.
מלבד זאת יש תגבורים באנגלית, יש סיורים במרכזי הייטק [אינטל ואמזון, לדוגמא], יש הרצאות וסדנאות מבכירים בעולם ההייטק על הדרך להצליח בהייטק, ועוד.

י. הגרשוני

משתמש רשום
עריכה תורנית
ממש לא נכון.
המכינה היא רק מספר חודשים, ומבחני המה"ט באנגלית ומתמטיקה התקיימו כבר בפברואר.
עוד לפני כן כבר התחלנו ללמוד תכנות.
לומדים אלגוריתמיקה ותכנות בפייתון, אסמבלי, מערכות הפעלה, אלגברה ליניארית, רשתות, בסיסי נתונים ותכנות מונחה עצמים, ועוד היד נטויה.
מתי מסתיים המחזור הראשון?

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קודם כל ב'מיגו' עושים סינון רציני, ורק לפי זה מקבלים את התלמידים.
שנית, בחודשים הראשונים לומדים אנגלית ומתמטיקה במכינה למבחני מה"ט, דבר שיכול להועיל במגוון תחומים בחיים, ואם כשהוא מסיים את המכינה ויתחיל ללמוד תכנות הוא יגלה שהוא 'לא אוהב את התחום', הוא יכול לפרוש.
הסינון וכו' נחמד אבל זה לא מבטיח ב200% אחוז את ההחזר ההשקעה.
היה הוגן אם היית מציג את כל הסיכונים בהתחלה ולא נותן תחושה שזה עם אפס סיכונים
בפרט שאתה מוזן רק ממה שהם מספרים לך ועדיין לא ראית איך זה נראה ביציאה לתעסוקה, האם קשה למצוא עבודה וכו' למשל יתכן שהוא בסוף לא ימצא עבודה כי הוא יתעקש שלא לעבוד עם נשים חילוניות פרוצות

יענקף

משתמש פעיל
הסינון וכו' נחמד אבל זה לא מבטיח ב200% אחוז את ההחזר ההשקעה.
היה הוגן אם היית מציג את כל הסיכונים בהתחלה ולא נותן תחושה שזה עם אפס סיכונים
בפרט שאתה מוזן רק ממה שהם מספרים לך ועדיין לא ראית איך זה נראה ביציאה לתעסוקה, האם קשה למצוא עבודה וכו' למשל יתכן שהוא בסוף לא ימצא עבודה כי הוא יתעקש שלא לעבוד עם נשים חילוניות פרוצות
אף אחד לא מבטיח שום דבר.
מעולם לא אמרתי שזה עם אפס סיכונים.
ומי שמתעקש שלא לעבוד במקום מעורב, מוטב לו ללכת ללמוד ב'רבטק' או ללמוד מהבית.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אי אפשר להשוות בין סטודנט רווק או מקסימום ילד לאברך או אדם שכבר עובד בעבודה עם הכנסה נמוכה אבל יש לו 5-6 ילדים לפרנס זאת המציאות של רוב מחפשי העבודה החרדים שבשנים הראשונות רוצים לשבת וללמוד תורה ועל כך גאוותינו, ובהמשך מכורח הנסיבות מחפשים עבודה מתגמלת. אם רוצים לעזור להם להשתלב בתחום אי אפשר לומר להם לחיות ממשכורת רעב של 2,000 ש"ח אלא צריך לחשוב מעבר....
אתה צודק מאוד בכל מילה. רק עם דבר אחד קשה לי להסכים - עם הנימה וזווית הראייה המשתמעת מבין השורות.

קצת נשמע כאילו שמישהו חייב לנו משהו. כביכול, אם אתה כבר עוזר אז כבר תעזור בצורה מושלמת שתפתור בצורה פלאית את כל הבעיות ואת כל הקשיים.

בן תורה הקדיש את מיטב שנות צעירותו ללימוד התורה, עלה ונתעלה ברוחניות אבל לא רכש אפילו רקע מינימאלי במקצועות החול (ובצדק, שכן הדבר היה פוגע בהתפחותו הרוחנית). עכשיו הוא רוצה לפרנס את משפחתו. אבל לא סתם, אלא במקצוע מכניס. נא טפלו בו, תפתרו לו את כל הבעיות הסירו מפניו את כל המכשולים וגם תדאגו שהכל יילך לו בקלות.

אני לא אומר שזו משאלה לא מוצדקת. בחברה מתוקנת שמעריכים בה את לומדי התורה באמת, ככה זה יהיה. מה שאני כן אומר, שבעולם הריאלי זו משאלה שמנותקת מהמציאות.

%;

משתמש פעיל
אתה צודק מאוד בכל מילה. רק עם דבר אחד קשה לי להסכים - עם הנימה וזווית הראייה המשתמעת מבין השורות.

קצת נשמע כאילו שמישהו חייב לנו משהו. כביכול, אם אתה כבר עוזר אז כבר תעזור בצורה מושלמת שתפתור בצורה פלאית את כל הבעיות ואת כל הקשיים.

בן תורה הקדיש את מיטב שנות צעירותו ללימוד התורה, עלה ונתעלה ברוחניות אבל לא רכש אפילו רקע מינימאלי במקצועות החול (ובצדק, שכן הדבר היה פוגע בהתפחותו הרוחנית). עכשיו הוא רוצה לפרנס את משפחתו. אבל לא סתם, אלא במקצוע מכניס. נא טפלו בו, תפתרו לו את כל הבעיות הסירו מפניו את כל המכשולים וגם תדאגו שהכל יילך לו בקלות.

אני לא אומר שזו משאלה לא מוצדקת. בחברה מתוקנת שמעריכים בה את לומדי התורה באמת, ככה זה יהיה. מה שאני כן אומר, שבעולם הריאלי זו משאלה שמנותקת מהמציאות.
הכל טוב ונכון אבל לא נכון לקרוא לזה "מלגת קיום", אולי "פרס תנחומים"...

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אף אחד לא מבטיח שום דבר.
מעולם לא אמרתי שזה עם אפס סיכונים.
ומי שמתעקש שלא לעבוד במקום מעורב, מוטב לו ללכת ללמוד ב'רבטק' או ללמוד מהבית.
איזה יופי שלא הבטחת :rolleyes:
כשמשתמש תמים שואל איך אפשר להשתלב ועונים לו
לדעתי האישית כדאי שהאשה תעבור לעבודה רגילה כגננת עד אחד וחצי, ושהמשפחה תצטמצם כלכלית לזמן קצוב, לחפש הלוואות מגמ"חים ומקרובי משפחה למספר החודשים הללו, ובעזרת ה' הוא יחזיר את זה בכפל כפליים.
זה נשמע כאילו ה"מבין" אומר 'סמוך עלי קח הלוואה מגמ"ח ואתה תרוויח את זה בכפל כפליים ועוד תבוא להודות לי'.
אם הייתי הוגן היית שם דיסקליימר כל שהוא שיש כאן סיכון ושיתכן שהוא בכלל לא מתאים לעבודה אם הוא לא רוצה לעבוד במעורב אתה מתייחס לזה כאילו יש כמה הזויים מעבר להרי החושך שיש להם איזה חומרה מוזרה לא לעבוד במעורב, אבל ההלכה לא כל כך פשוטה ויש כאלו שאסור להם לעבוד במעורב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה