תוכנית הכשרת גברים להייטק "מיגו"

אושרי88

משתמש רשום
יש למישהו מושג על תוכנית ההכשרת גברים להייטק MEGO ?
מה רמת הלימודים ?
השמה?
וסגנון המקום?

אושרי88

משתמש רשום
השאלה האם יש איזה שהיא התחייבות להשמה,
וסגנון ניתן לפעמים ללמוד גם במבחני/ראיון קבלה.

לגבי, הנפק"מ האם זה עדיף ממקום כמו מפתחים שמתחייבים להשמה,
אבל מצד שני גם אני מחויב להם 3 שנים, עם קנס מאוד גדול.....

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אני חושב שלא צריך לחפש התחייבות להשמה. זה משהו לא הגיוני בעיני.
מה שכן צריך לחפש זה רמת הלימודים. מאחר שאין עדיין בוגרים, מה שיכול לעזור זה - להבין מי יהיו המורים. לדעתי זה עניין קריטי. זה יכול להיות מישהו עם ניסיון עשיר בתעשייה וטכנולוניות הרלוונטיות, וזה גם יכול להיות בוגר קורס לפני שנתיים שלא הצליח למצוא עבודה, ובמקום זה הולך ללמד.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
גופים גדולים עומדים מאחורי הפרויקט, סביר להניח שיהיה רמה גבוהה

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
1657443353429.png

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נשאל מכיוון אחר, אם הם מחייבים אותך ל3 שנים, ולא - קנס, מה היתרון שלהם על פני שאר האפשרויות (אני יודע שיש לפחות 3 מסגרות אחרות כאלו), תנאי הקבלה שלהם יותר מקילים משא"כ בשאר המסגרות? זה כבר דגל אדום גדול.
אם תנאי הקבלה שלהם מחמירים יותר, זה לא בהכרח אומר שהלימודים טובים יותר.
גם שבדברים האלה יש המון לימוד עצמי, אז תמיד כדאי לנסות לבדוק אם התחום מעניין אותך לפני הלימודים, אחרת זה יכול להיות סתם בזבוז זמן (וגם קנס גדול)

אושרי88

משתמש רשום
אני חושב שלא צריך לחפש התחייבות להשמה. זה משהו לא הגיוני בעיני.
ב"מפתחים" מתחייבים להשמה וכמדומני שעומדים בזה.
העניין הוא שעובדים דרכם ולא ברור לי האם השכר שהם מתחייבים עליו הוא הגון...
אשמח אם מישהו יוכל לחוות דעה האם 10, 11.5, 13.5 לשנה 1, 2, 3, בהתאמה, זה הגון לג'וניור.
נ.ב. השכר כולל שעות נוספות והוצאות נסיעות ופלאפון

אושרי88

משתמש רשום
נשאל מכיוון אחר, אם הם מחייבים אותך ל3 שנים, ולא - קנס, מה היתרון שלהם על פני שאר האפשרויות (אני יודע שיש לפחות 3 מסגרות אחרות כאלו),
היתרונות:
א. שעושה רושם שמדובר מקום לימודים טוב ומקצועי, וכמובן סינון חזק במבחני קבלה.
ב. התחייבות להשמה, 3 שנים ראשונות עובדים דרכם וכך כביכול עוברים את שלב הג'וניור.
השאלה כמה השלב הזה (ג'וניור) הוא מפרך שעבורו כדאי להיכנס להתחייבות הן של הקנס והן של 3 שנים עבודה דרכם שיתכן (ות'אמת שאין לי מושג) וניתן לקבל יותר בשוק.

גם שבדברים האלה יש המון לימוד עצמי, אז תמיד כדאי לנסות לבדוק אם התחום מעניין אותך לפני הלימודים, אחרת זה יכול להיות סתם בזבוז זמן (וגם קנס גדול)
בדקתי קצת על ידי לימודי פיתון למתחילים בקמפוס IL והתחברתי לזה.
אשמח לשמוע עוד דרכים לבדוק את עניין ההתאמה.

חוייי

משתמש צעיר
העניין הוא שעובדים דרכם ולא ברור לי האם השכר שהם מתחייבים עליו הוא הגון...
אשמח אם מישהו יוכל לחוות דעה האם 10, 11.5, 13.5 לשנה 1, 2, 3, בהתאמה, זה הגון לג'וניור.
נ.ב. השכר כולל שעות נוספות והוצאות נסיעות ופלאפון
במיגו: אין התחיבות והבטחה להשמה הם רק מלמדים וזהו.. אבל יש חברות שמלוות וכנראה יקחו את המסיימים לראיונות אבל במקום חדש קשה מאוד לדעת מה ואיך יהיה.

במפתחים: יש התחייבות לעבוד דרכם במשך 3 שנים אם הם מוצאים לך עבודה בתוך פרק זמן מסיום ההכשרה
שזה מצוין כי השלב הכי קשה זה הכניסה לעבודה הראשונה במיוחד מהכשרות שהם ללא תעודה.
עוד נק׳ לזכותם בגלל שהם נותנים שכר מכובד ב3 שנים שעובדים דרכם הם חייבים לעשות השמה בחברות שמשלמות טוב בכדי להרוויח, ואז בסיום ה3 שנים נשארים במשרה טובה.
אבל וזה פרט הכי חשוב שאין לי מידע עליו כמה אחוזי השמה יש מכמה שהתחילו את הלימודים שם (ולא מכמה שסיימו)
אם למישהו יש מידע אמין בנושא אשמח לשמוע

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ההתחייבות הזו לא שווה יותר מדי, לדעתי.
יכול להיות שהם מתחייבים בהשמה למסיימי המסלול. אבל הם לא מתחייבים (ולא יכולים להתחייב) שתסיים את המסלול.
ואני לא בא להגיד שמשהו כאן לא טוב. זה דווקא מאוד הגיוני. מי שלא מסוגל לתת תפוקה - אין סיבה שיעסיקו אותו.
מאידך, מי שכן מסוגל לתת תפוקה, אין סיבה שלא ימצא עבודה. ולכן אני לא רואה חשיבות גבוהה מדי לזה שמסלול מסוים מבטיח השמה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה הגון בהתחשב בכך שהם השקיעו בך בלימודים, וגם לקחו בחשבון שאחוז ניכר ינשרו והם לא יראו מהם שקל.

אושרי88

משתמש רשום
זה הגון בהתחשב בכך שהם השקיעו בך בלימודים, וגם לקחו בחשבון שאחוז ניכר ינשרו והם לא יראו מהם שקל.
אוקיי,
אבל מבחינתי כשלצורך העניין יש לי 2 אופציות זהות יחסית מבחינת הלימודים, לא עולים לי כסף/ומשך זמן הלימודים/מלגת קיום,
ובעניין המקצועיות עדיין לא ברור רמת המקצועיות של מיגו.. אבל במידה וגם מבחינה זו הרמה זהה,
האם זה שמפתחים מתחייבים להשמה בגמר הלימודים, אבל בשכר הזה,
זה מעלה או חיסרון....

כמובן שאני מאמין בעצמי שבעז"ה אני גומר את הלימודים בהצלחה...;)

אושרי88

משתמש רשום
מאידך, מי שכן מסוגל לתת תפוקה, אין סיבה שלא ימצא עבודה. ולכן אני לא רואה חשיבות גבוהה מדי לזה שמסלול מסוים מבטיח השמה.
למען גילוי נאות אין לי מושג ואני מעוניין כרגע להיכנס לתחום...
אבל תמיד עושה רושם שגם כשמצליחים בלימודים עדיין קשה מאוד להיכנס לעבודה הראשונה...
אני מכיר ולכו' כולם מכירים כאלה שהולכים ללמוד תואר 4 שנים רק בגלל הלחץ מהכניסה למשרה הראשונה....
אבל יתכן וטעות בידי :rolleyes:

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
זה לא טעות. יש מלא אנשים שמסיימים לימודים ולא שווה להעסיק אותם, כי הם לא רכשו את המיומניות הדרושות

אושרי88

משתמש רשום
זה לא טעות. יש מלא אנשים שמסיימים לימודים ולא שווה להעסיק אותם, כי הם לא רכשו את המיומניות הדרושות
ובמפתחים טוענים שהם מלמדים את מה שנדרש לשוק העבודה כיום וכמובן שהם מלווים ומדריכים אותך להיכנס לעבודה. קו"ח ראיונות עבודה פרופיל לינקדאין במידת הצורך וכדו'.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ובמפתחים טוענים שהם מלמדים את מה שנדרש לשוק העבודה כיום וכמובן שהם מלווים ומדריכים אותך להיכנס לעבודה. קו"ח ראיונות עבודה פרופיל לינקדאין במידת הצורך וכדו'.
זה בכלל לא סותר. לא מספיק שיש מורה טוב, צריך גם כישורים של התלמיד וגם השקעה של התלמיד

אושרי88

משתמש רשום
קודם תבדוק כמה מקבל ג'וניור בשנה ראשונה אחרי תואר.
לא הצלחתי להגיע למידע ברור מה שנקרא בין 12 ל20 אולי אפי' יותר ויתכן שאף פחות מ-10
אבל אסור לשכוח שהתואר (פלוס מכינה) לוקח כ-4 שנים ובזמן הזה תלמיד במסלולים כאלו כבר אחרי כשנתיים נסיון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה