תוכנית הכשרת גברים להייטק "מיגו"

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
היה הוגן אם מיגו היו מדגישים את זה בפרסומים שלהם.......
כנל לגבי הביקוש שיש לגוניורים, הפרסומת שלהם מציגה כאילו ויש עליה בביקוש,
למרות שהמצב ממש לא להיט עכשיו.
למצוא עבודה תמיד היה קשה בלי ניסיון ועכשיו הרבה יותר.
כמובן שאי אפשר לדעת מה יהיה עוד שנה, אבל הפרסומת שלהם די מטעה...

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
ומי שמתעקש שלא לעבוד במקום מעורב, מוטב לו ללכת ללמוד ב'רבטק' או ללמוד מהבית.
סתם קטע שאני מנסה להבין מה הקטע לשווק לימודים בהפרדה שמותאמים לציבור החרדי כשברור שהעבודה מעורבת.
רק לי זה מזכיר חיה שפושט טלפיו לומר: "ראו שאני טהור!"?

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
סתם קטע שאני מנסה להבין מה הקטע לשווק לימודים בהפרדה שמותאמים לציבור החרדי כשברור שהעבודה מעורבת.
מה מיוחד בשיווק שלהם שאתה שואל עליהם שאלות,
גם מכון לב / אונו / מכון שטראוס / הפתוחה / מבח"ר ואולי שכחתי עוד, מציעים לימודים בהפרדה, למרות שאחר כך עובדים במשרדים וחברות מערבות, כמו כמעט כל עבודה בשוק.

נערך לאחרונה ב:

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יש הבדל בין לימודים לעבודה לדעתי.

יענקף

משתמש פעיל
איזו תעודה מקבלים שם?
מקבלים תעודת 'טכנאי תוכנה' של מה"ט.
הגישה של 'מיגו' היא שבהייטק לרוב אין חשיבות לתעודה מלבד לעבודה הראשונית, והדגש העיקרי הוא על לימודים של הדברים שחשובים בהייטק.
ומה השכר הממוצע לעובד מתחיל עם תעודה זו?
מה השכר הממוצע ליוצאת סמינר עם תעודה של מה"ט?

יענקף

משתמש פעיל
כשמשתמש תמים שואל איך אפשר להשתלב ועונים לו
הוא לא שאל 'איך להשתלב', אלא שאל שאלה טכנית - איך אפשר להסתדר כשהאשה גננת עד 4. על זה עניתי תשובה טכנית. האם הוא מתאים - זו החלטה שלו ושל 'מיגו'.
אם הייתי הוגן היית שם דיסקליימר כל שהוא שיש כאן סיכון ושיתכן שהוא בכלל לא מתאים לעבודה אם הוא לא רוצה לעבוד במעורב אתה מתייחס לזה כאילו יש כמה הזויים מעבר להרי החושך שיש להם איזה חומרה מוזרה לא לעבוד במעורב, אבל ההלכה לא כל כך פשוטה ויש כאלו שאסור להם לעבוד במעורב
כששמה של התוכנית הוא 'הכשרת גברים חרדים להייטק' - המשמעות הבסיסית היא שרוצים לשלב את החרדים בעולם ההייטק, ולא מתכוונים שהוא ישב בבית ויחכה שאיזו עמותה תבקש ממנו לבנות מערכת טלפונית.

בתהליך הסינון המועמדים יושבים עם אנשי הייטק ופסיכולוגים, שבודקים גם את הנושא הזה.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה מיוחד בשיווק שלהם שאתה שואל עליהם שאלות,
גם מכון לב / אונו / מכון שטראוס / הפתוחה / מבח"ר ואולי שכחתי עוד, מציעים לימודים בהפרדה, למרות שאחר כך עובדים במשרדים וחברות מערבות, כמו כמעט כל עבודה במשק.
לא ראיתי מישהו שכותב שאם אתה מחפש לעבוד בהפרדה אין לך מה לחפש שם.
אבל בכל אופן השאלה היא על כל מקום שמציע לימודים בהפרדה ולא מדגיש שהעבודה לרוב לא בהפרדה.
יש הבדל בין לימודים לעבודה לדעתי.
מעניין, כששאלתי חבר שהלך ללמוד באוניברסיטה מעורבת ועובד כיום במקום במקום לא מעורב, האם הוא חושב שיש הבדל בין לימודים לעבודה הוא הגיב שברור שלימודים זה פחות בעייתי מעבודה..........

יענקף

משתמש פעיל
בוקר טוב אליהו.
ברובם ככולם של ה'לימודים בהפרדה שמותאמים לציבור החרדי' - כולל המקצועות הנלמדים בסמינרים - ברור שהעבודה מעורבת.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כששמה של התוכנית הוא 'הכשרת גברים חרדים להייטק' - המשמעות הבסיסית היא שרוצים לשלב את החרדים בעולם ההייטק
שמה של התוכנית היא 'הכשרת גברים חרדים להייטק'
רוב מי שצופה בפרסומת יודע מה זה חרדים ולא יודע מה זה הייטק, לא ראוי להסביר את זה בפרסומות?
ולא מתכוונים שהוא ישב בבית ויחכה שאיזו עמותה תבקש ממנו לבנות מערכת טלפונית.
אני לא בונה מערכות טלפונית, אני פשוט עובד בעבודה שהיא 100% מרחוק.
בתהליך הסינון המועמדים יושבים עם אנשי הייטק ופסיכולוגים, שבודקים גם את הנושא הזה.
היו חוסכים כסף ומודיעים מראש מה התנאים והיו חוסכים כמה ראיונות

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בוקר טוב אליהו.
ברובם ככולם של ה'לימודים בהפרדה שמותאמים לציבור החרדי' - כולל המקצועות הנלמדים בסמינרים - ברור שהעבודה מעורבת.
באיזה עוד תחומים יש דיילי עם נשים חילוניות?
לנשים יש עבודה בהפרדה.
והרבה מוותרות על שכר גבוה בשביל זה.
ושוב! הקהל יעד לא יודע מה קורה במקומות עבודה, ולא להסביר את זה נראה לי על גבול ההונאה

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כל התחומים הנלמדים בסמינר חוץ מגננות, והוראה למי שיש פרוטקציה לעבוד בבית יעקב.
כפי הידוע לי בתכנות/ראיית חשבון יש הרבה אפשרויות לעבודה בפרדה/התחככות מינימלית עם גברים.
ובכל אופן לנשים יש פחות בעיות הלכתיות בעבודה מעורבת, רק צריך להיזהר מיחוד ומשיחות שלא בנושאי עבודה, לגברים זה קצת יותר בעייתי לשבת בישיבה צוות מול אשה שלא מתלבשת בצניעות (לא באתי לפסוק שזה אסור רק מוחה על ההשוואה)

יענקף

משתמש פעיל
שמה של התוכנית היא 'הכשרת גברים חרדים להייטק'
רוב מי שצופה בפרסומת יודע מה זה חרדים ולא יודע מה זה הייטק, לא ראוי להסביר את זה בפרסומות?
קח אחד שמוכן להתחייב ללמוד במשך 14 חודש רצוף, שמונה שעות בכל יום, ועבר תהליך של רישום מפורט, מבחני תי"ל ארוכים, וראיון עם איש הייטק ופסיכולוג תעסוקתי - ותשאל אותו האם הוא לא מבין לאן הוא הולך.

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קח אחד שמוכן להתחייב ללמוד במשך 14 חודש רצוף, שמונה שעות בכל יום, ועבר תהליך של רישום מפורט, מבחני תי"ל ארוכים, וראיון עם איש הייטק ופסיכולוג תעסוקתי - ותשאל אותו האם הוא לא מבין לאן הוא הולך.
נתקלתי בסטודנט לתואר (סה"כ 4 שנים) שלא קלט את המשמעות לאיפה הוא הולך.
אני מאמין שיש עוד כי אני מכיר רק בודדים באופן אישי שעשו תואר.

יענקף

משתמש פעיל
נתקלתי בסטודנט לתואר (סה"כ 4 שנים) שלא קלט את המשמעות לאיפה הוא הולך.
או שהוא לא קלט את המשמעות -
או שכשמישהו 'חפר' לו על 'איך הוא הולך לעבודה מעורבת' - הוא פתאום 'הבין' שמדובר בעבודה מעורבת.

יענקף

משתמש פעיל
כפי הידוע לי בתכנות/ראיית חשבון יש הרבה אפשרויות לעבודה בפרדה/התחככות מינימלית עם גברים.
וברור שאלפי הבנות הנוהרות לתכנות וראיית חשבון עושות זאת בשביל לעבוד במטריקס ודומותיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה