דיון שבוע האיור - אשכול פתיחה בפורום סופרים

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עם כל הכבוד, היד שלי לא מקרטעת, האנטומיה ברורה לי למדי, הכל כיף ולוקח בדיוק את הזמן שהוא אמור לקחת. וכשמעסיקים אומרים לי את המשפט הזה שלך, מתחשק לי לטרוק עליהם את הטלפון.
לא דברתי עליך, נשמה.
ומי שאומר לך משפט כזה, אכן לא כדאי לך לעבוד אתו..
כי רואים את רמת הציורים שלך, ואמירה כזו היא סתם בגדר נסיון לנצל.
אבל זה משפט מאד נכון לגבי הרבה מאיירים/ות, מסוג האיורים הזוועתיים שרותי דברה עליהם.
זה נראה כמו כפרת עוונות, וזה לקח לה שעות! על שעות!
אז מה? אז מישהו אמור לשלם לה על הסטאז' הזה?
המחיר אמור להיות פר יצירה, פחות פר שעות וזמן.
את כיוצרת, חייבת לתמחר לעצמך את הזמן שלך כדי לא לצאת נפסדת,
אבל זה לא מול הלקוח.

יעקב1245

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
רעיון יפה מאוד.
שאלה למאיירים.
האם לדעתכם יכול ללכת שילוב חדש לגמרי?
אני חושב שהקומיקסים כפי שהם כבר מוצו עד תום. האם יש מקום לספר למבוגרים שיהיה שני עמודי טקסט (נניח) ועליהם עמוד ציור, וביחד זה יצור איזשהו סיפור שלם?

נתקלתי פעם דווקא בספר ילדים, ברעיון חמוד מאוד. הטקסט אומר משהו אחד, והציורים משהו אחר. וזה יוצא משהו ביחד. אולי בכיוון הזה?
מזכיר את הנסיך הקטן
וזכור לי ספר ילדים/מבוגרים של הופמן אחד (אם אני לא טועה) שהוא גם כן באותו סגנון

אולי זה לא במקרה שמדובר בספר שכביכול מיועד לילדים

הגיבן

משתמש סופר מקצוען
לא דברתי עליך, נשמה.
ומי שאומר לך משפט כזה, אכן לא כדאי לך לעבוד אתו..
כי רואים את רמת הציורים שלך, ואמירה כזו היא סתם בגדר נסיון לנצל.
אבל זה משפט מאד נכון לגבי הרבה מאיירים/ות, מסוג האיורים הזוועתיים שרותי דברה עליהם.
זה נראה כמו כפרת עוונות, וזה לקח לה שעות! על שעות!
אז מה? אז מישהו אמור לשלם לה על הסטאז' הזה?
כן. מישהו אמור לשלם לה. ככה זה עובד.

ביקשת צייר מתחיל כי הסיבות שלך שמורות עמך? ספוג את התוצאות. ביקשת צייר מתקדם כי מתחשק לך אומנות? ספוג את התוצאות. ציירת מתחילה מבקשת 30 לשעה על ציור שלוקח לה 7 שעות, ואת תבקשי 200 לשעה על אותו ציור שייקח לך שעתיים. קחו את זה בחשבון כשאתם בוחרים צייר.

וכן, אני ציירת מתחילה. וכן, אם היו מבקשים ממני לצייר ביום ציור היה יוצא ציור זוועתי בדיוק כמו שאת רואה בחנויות. לכי תדעי - אולי אחד מהם באמת שלי.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
כן. מישהו אמור לשלם לה. ככה זה עובד. ביקשת צייר מתחיל כי הסיבות שלך שמורות עמך? ספוג את התוצאות.
ביקשת צייר מתקדם כי מתחשק לך אומנות? ספוג את התוצאות. ציירת מתחילה מבקשת 30 לשעה על ציור שלוקח לה 7 שעות, ואת תבקשי 200 לשעה על אותו ציור שייקח לך שעתיים.

קחו את זה בחשבון כשאתם בוחרים צייר.

וכן, אני ציירת מתחילה. וכן, אם היו מבקשים ממני לצייר ביום ציור היה יוצא ציור זוועתי בדיוק כמו שאת רואה בחנויות. לכי תדעי- אולי אחד מהם באמת שלי.
נשמע שאת ממש כאובה, אני מצטערת בשבילך על התחושה ועל החוויות שאולי עברת :(
והייתי רוצה להמשיך ולפתח את הדיון, אבל נדמה לי שזה יידחה קצת
מאחלת לך ממש המון פרנסה בשפע ובכיף!!!
עם לקוחות שמעריכים ויש להם גם מימון לבטא את ההערכה הזו :)

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

ביקשת צייר מתחיל כי הסיבות שלך שמורות עמך? ספוג את התוצאות. ביקשת צייר מתקדם כי מתחשק לך אומנות? ספוג את התוצאות. ציירת מתחילה מבקשת 30 לשעה על ציור שלוקח לה 7 שעות, ואת תבקשי 200 לשעה על אותו ציור שייקח לך שעתיים. קחו את זה בחשבון כשאתם בוחרים צייר.

וכן, אני ציירת מתחילה. וכן, אם היו מבקשים ממני לצייר ביום ציור היה יוצא ציור זוועתי בדיוק כמו שאת רואה בחנויות. לכי תדעי - אולי אחד מהם באמת שלי.
זה נכון בכל תחום. לשכור בעל מקצוע שגובה 500 שקל לשעה ומסיים ביום (ואז נשארים עם תחושת של: על מה שילמנו? הוא עשה את העבודה בצ'יק..), או לשלם 50 שקל (ואז נשארים עם תחושה לא טובה כי המוצר לא מספיק טוב).

אגב, באופן כללי.
שאלה ל @pr
נניח ומגיע יזם עם שקים של כסף. ונניח שיש התכנות כלכלית להשקעה בקומיקס מושקע לחרדים.
יכול להיות מוצר כזה?
או שתמיד בגלל כל מיני שיקולים (הרצון להימנע מאיור נשים וילדות, הרצון לדחוף מסרים, וכולי) הקומיקס החרדי יהיה מוצר לא מהנה ביחס לקומיקסים אחרים בעולם בחוץ?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי

רק במילה - למה זה לא מדויק?
כי חייב להיות מחיר ללקחת צייר מתחיל.
אם המחיר יוצא אותו דבר, למה לקחת את המתחיל?..
בגלל שזה לוקח לו יותר זמן? (אייקון מגרד בראש)
בכל עבודה ובמיוחד בעבודה עצמאית - מתחילים מיותר נמוך
יש פה את האיזון העדין הדורש למידה,
בין לא להשתחוות ולעבוד חינם, לבין כן להרוויח וגם לכוון לכיוון התקדמות,
בשכר ובהיכרות עם השוק.
ולטרוק טלפון ללקוחות אגב, אף פעם לא כדאי
גם אם הם מאד מעצבנים :)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
זה נכון בכל תחום. לשכור בעל מקצוע שגובה 500 שקל לשעה ומסיים ביום (ואז נשארים עם תחושת של: על מה שילמנו? הוא עשה את העבודה בצ'יק..), או לשלם 50 שקל (ואז נשארים עם תחושה לא טובה כי המוצר לא מספיק טוב).

אגב, באופן כללי.
שאלה ל @pr
נניח ומגיע יזם עם שקים של כסף. ונניח שיש התכנות כלכלית להשקעה בקומיקס מושקע לחרדים.
יכול להיות מוצר כזה?
או שתמיד בגלל כל מיני שיקולים (הרצון להימנע מאיור נשים וילדות, הרצון לדחוף מסרים, וכולי) הקומיקס החרדי יהיה מוצר לא מהנה ביחס לקומיקסים אחרים בעולם בחוץ?
ממממ נדמה לי שכבודו לא קרא מספיק ספרי קומיקס שלי, או שאני טועה?
אני רואה בספרים שהוצאתי בשנים האחרונות (בעיקר - ומחילה מכבודי, באלו שכתב הרב אליעזר המאירי) עונים להגדרה 'מהנים מאד', גם ביחס לקומיקסים אחרים בעולם בחוץ
אפילו קבלתי פידבק ספציפי לנושא מילדים שמצאו ענין בספרים באופן שווה לספרים חיצוניים,
וזה מחמיא מאד - במיוחד לאור העובדה שהנושאים הם יהדות, היסטוריה יהודית וערכים -
ולא 'סתם' הרפתקאה משוגעת כלשהי.
ויש בשנים האחרונות עליה ברף אני חושבת,
אבל במקביל יש גם הצפה לא סבירה של חומר ירוד ורדוד ומביך ומביס.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ממממ נדמה לי שכבודו לא קרא מספיק ספרי קומיקס שלי, או שאני טועה?
אני רואה בספרים שהוצאתי בשנים האחרונות (בעיקר - ומחילה מכבודי, באלו שכתב הרב אליעזר המאירי) עונים להגדרה 'מהנים מאד', גם ביחס לקומיקסים אחרים בעולם בחוץ
אפילו קבלתי פידבק ספציפי לנושא מילדים שמצאו ענין בספרים באופן שווה לספרים חיצוניים,
וזה מחמיא מאד - במיוחד לאור העובדה שהנושאים הם יהדות, היסטוריה יהודית וערכים -
ולא 'סתם' הרפתקאה משוגעת כלשהי.
ויש בשנים האחרונות עליה ברף אני חושבת,
אבל במקביל יש גם הצפה לא סבירה של חומר ירוד ורדוד ומביך ומביס.
מודה באשמה.
אבל את רק מציירת, לא כותבת, אכן?

יש לי אלרגיה חריפה לקומיקסים שלנו, אחרי שעלעלתי בכמה מהם ונקעה נפשי. (ובתזמון שמיימי בדיוק התגלגל לידיי קומקיס של טינטין... והפער היה כה בלתי נסבל, שמאז לא ניסיתי עוד קומיקסים משלנו)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מודה באשמה.
אבל את רק מציירת, לא כותבת, אכן?

יש לי אלרגיה חריפה לקומיקסים שלנו, אחרי שעלעלתי בכמה מהם ונקעה נפשי. (ובתזמון שמיימי בדיוק התגלגל לידיי קומקיס של טינטין... והפער היה כה בלתי נסבל, שמאז לא ניסיתי עוד קומיקסים משלנו)
כותבת, כותבת.
אביגדור (חלק 1 וחלק 2 שבאמצע בילדים עכשיו) - כתיבה שלי,
ככה מציירים, שמדבר על ככה מציירים - אבל הוא ממש עבודת כתיבה, שלי,
סיכוי נוסף - כרגע בילדים, כתיבה שלי...
ונדמה לי יש עוד :rolleyes:

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
כותבת, כותבת.
אביגדור (חלק 1 וחלק 2 שבאמצע בילדים עכשיו) - כתיבה שלי,
ככה מציירים, שמדבר על ככה מציירים - אבל הוא ממש עבודת כתיבה, שלי,
סיכוי נוסף - כרגע בילדים, כתיבה שלי...
ונדמה לי יש עוד :rolleyes:
ילדים עיתון נפלא. 700 רמות מעל שאר עיתוני הילדים. בטח במיוחד בהשוואה לעיתון אחד שכל כולו קומיקסים:(

במצב השוק כיום (אידאלוגית), יש התכנות לקומיקס למבוגרים ברמה באמת טובה, מהנה ומבדר כמו שצריך?

חנמה

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מצד שני, יש לי תמיד תהיה אולי מדובר באמת בצעירה חסרת אמצעים שמגדלת ילדים ומשלמת משכנתא, ואין לה זמן להשקיע בציורים האלה, כי אם תשב יומיים על כל דף, תישאר עם משכורת רעב בסוף החודש. והיא חייבת את העבודה הזאת בשביל מטרנה, בנפשה תביא לחמה. ואז- כל שנשאר הוא לשתוק, לכבד ולהעריך.
בהרבה מקרים באמת מדובר בצעירה חסרת אמצעים שמגדלת ילדים,
אבל אם כולם ישתקו יכבדו ויעריכו היא תישאר צעירה חסרת אמצעים.
והיא תמשיך לקבל שכר כזה ולהוציא תחת ידיה ציורים כאלה.
כי היא הרי לא תעמוד בחנות ותגיד לאנשים: 'הי, אני יודעת לצייר יותר טוב, כאן ציירתי מרושל כי הם שילמו פרוטות'.
ואני לא מבינה למה זה שהיא צעירה ומשלמת משכנתא (נדלקתי על התארים כי הם בול אני)
סותר את מה שכתבת:
ולכן קשה לי להבין את המאיירות שמוכנות להרוס את שמן המקצועי, בשביל ספרונים גרועים. גם אם לא משלמים לך טוב, תשקיעי! תתמתגי! בדיוק כמו שקנית לוח גרפי ותוכנות, בדיוק כמו שהשקעת בלימודים, תשקיעי גם בכניסה איכותית לשוק
אם את רוצה להתפרנס, אם את חייבת להתפרנס,
את צריכה להשקיע!
בכל מקצוע שאפשר להתפרנס ממנה בכבוד יש שנים של לימודים, סטז', שכר נמוך בתחילה וכו'
למה שכאן זה יהיה אחרת?

כתבתי את הדברים כאן כדי לחזק את עצמי
וגם כי אני חושבת שהסופרים\ות יכולים לעזור לשנות את המצב הזה.
יש הרבה מו"לים וסופרים שפונים דווקא למאיירים מתחילים ומעסיקים אותם בשכר זעום,
ומקבלים ציורים ברמה מאד נמוכה! זה מתקבל אצלם, וזה בסדר מצידם והם ימשיכו באותה רמה העיקר במחיר מצחיקים.
אתם חושבים שהציורים יפים? שהספר ימכר? זה מוריד את הרמה שלכם! ושל כולנו.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
במצב השוק כיום (אידאלוגית), יש התכנות לקומיקס למבוגרים ברמה באמת טובה, מהנה ומבדר כמו שצריך?
מבוגרים? מבוגרים צריכים לשבת ללמוד. לא לקרוא שטויות...
בטח התכוונת לנוער.
וגם זה רק לצורך רענון והחלפת כוחות, כדי שיהיה להם כוח ללמוד אחר כך.

הגיבן

משתמש סופר מקצוען
שאלה ל @pr
יכול להיות מוצר כזה?
אני מזה רוצה לענות, אז סליחה שאני מתערבת. אני מבינה את המקום ממנו נובע השאלה, ומזדהה מאוד. אבל אני מאמינה שכן! אפשר. וזה יבוא.

יש לציבור הגבלות על מה שמותר או ראוי לראות. אין לציבור הגבלות על האיכות שמותר לו לספוג. רות קפלר אמרה בצריך עיון שספר הוא מראה. לדעתי תפקידו של סופר הוא לשקף את האמת שהוא רואה, שהוא מרגיש. אם אני חלק מהציבור, ואני תומכת בהשקפות שלו אני יכולה ואני מסוגלת ואני מחויבת להעניק לציבור את מה שאני מרגישה כאמת. וכיהודיה ששומרת תורה ומצוות ורואה בחיים כאלה אידיאל זה מה שישתקף בספר שלי, בסביבה שאבחר, בדמויות, במהלך, וזה מה שיביא לנו תוכן איכותי.

אני יכולה להמשיך לבהות ביצירות גויות ולטעון שהתסריטים המטפשים והציורים סרי הטעם שלנו הם תוצאה של הגבלות. אני יכולה להתמרד ולנסות לצנזר חיקוי של טינטין ולקוות שהציבור יאכל את הלוקש. אני יכולה גם להתעשת על עצמי ולהבין שסופרמן נולד מהמאווים והחשקים של תרבות זולה ושקרית, ושספר שלי יכול להכיל את התוכן האמיתי של חיי תורה ביחד עם איכות בציורים ותסריט מקצועי. ספרי קומיקס גרועים נובעים מחוסר מקצועיות של היוצרים ו/או אילוצים של מעסיקים לא מקצועיים שמנסים לספק את תאוות הציבור במקום להוביל את הציבור.

כל מה שצריך מישהו אחד יחיד עם חלום (או שתים:p). הוא עוד יעשה את זה, ואחריו יפתח הגל.

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מזה רוצה לענות, אז סליחה שאני מתערבת. אני מבינה את המקום ממנו נובע השאלה, ומזדהה מאוד. אבל אני מאמינה שכן! אפשר. וזה יבוא.

יש לציבור הגבלות על מה שמותר או ראוי לראות. אין לציבור הגבלות על האיכות שמותר לו לספוג. רות קפלר אמרה בצריך עיון שספר הוא מראה. לדעתי תפקידו של סופר הוא לשקף את האמת שהוא רואה, שהוא מרגיש. אם אני חלק מהציבור, ואני תומכת בהשקפות שלו אני יכולה ואני מסוגלת ואני מחויבת להעניק לציבור את מה שאני מרגישה כאמת. וכיהודיה ששומרת תורה ומצוות ורואה בחיים כאלה אידיאל זה מה שישתקף בספר שלי, בסביבה שאבחר, בדמויות, במהלך, וזה מה שיביא לנו תוכן איכותי.

אני יכולה להמשיך לבהות ביצירות גויות ולטעון שהתסריטים המטפשים והציורים סרי הטעם שלנו הם תוצאה של הגבלות. אני להתמרד ולנסות לצנזר חיקוי של טינטין ולקוות שהציבור יאכל את הלוקש. אני יכולה גם להתעשת על עצמי ולהבין שסופרמן נולד מהמאווים והחשקים של תרבות זולה ושקרית, ושספר שלי יכול להכיל את התוכן האמיתי של חיי תורה ביחד עם איכות בציורים ותסריט מקצועי. ספרי קומיקס גרועים נובעים מחוסר מקצועיות של היוצרים ו/או אילוצים של מעסיקים לא מקצועיים שמנסים לספק את תאוות הציבור במקום להוביל את הציבור.

כל מה שצריך מישהו אחד יחיד עם חלום (או שתים:p). הוא עוד יעשה את זה, ואחריו יפתח הגל.
מסכים מאוד.
פה ושם יוצא לי לדפדף בחוסר חשק בספרים חרדיים, מודה שאיני קהל היעד (נשים צעירות), ועדיין, הם פשוט כולם אותו דבר.
ציפי/חוי/יעלי בסמינר/בית החלמה/ שוויץ, ומיד אותן סוגיות ואותן לבטים.
עזבו אותי, תנו לקרוא הארי פוטר וזהו.

השאלה שלי אם הציבור יקבל קומיקס למבוגרים שיכיל רק עלילה, בלי מסרים (טוב, אולי קצת), עם דמויות אהובות.

מבוגרים? מבוגרים צריכים לשבת ללמוד. לא לקרוא שטויות...
בטח התכוונת לנוער.
וגם זה רק לצורך רענון והחלפת כוחות, כדי שיהיה להם כוח ללמוד אחר כך.
אויש איתך... אתה ציניקן בינלאומי.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אני יכולה גם להתעשת על עצמי ולהבין שסופרמן נולד מהמאווים והחשקים של תרבות זולה ושקרית, ושספר שלי יכול להכיל את התוכן האמיתי של חיי תורה ביחד עם איכות בציורים ותסריט מקצועי. ספרי קומיקס גרועים נובעים מחוסר מקצועיות של היוצרים ו/או אילוצים של מעסיקים לא מקצועיים שמנסים לספק את תאוות הציבור במקום להוביל את הציבור.
אגב, אני נזכר שוב ושוב בקומיקסים המדהימים של הבלין אחת, שיצא לי פה ושם לראות ב'בתוך'. אני בכלל לא קהל היעד, ומצאתי את עצמי נהנה מאוד. איכשהו.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ילדים עיתון נפלא. 700 רמות מעל שאר עיתוני הילדים. בטח במיוחד בהשוואה לעיתון אחד שכל כולו קומיקסים:(

ברור שכן! אין לי ספק בכלל.
(שוק המבוגרים אגב קשה וקשוח יותר לענין רווחיות.
ילדים מבקשים וקונים ומקבלים ספרים - ליום הולדת/דמי חנוכה/פורים/פסח
אצל מבוגרים זה הולך ככה -
שמעת איזה ספר מדהים X הוציאה?! אין דברים כאלה!
די, באמת? תלווי לי! אני אחריך.
נראה לך? יש קודם את אמא שלי אחותי סבתא שלי שכנה שלי בת דודה שלי
אבל אני אגיד לה שכשהיא מסיימת שתעביר לך.
אגב, אני נזכר שוב ושוב בקומיקסים המדהימים של הבלין אחת, שיצא לי פה ושם לראות ב'בתוך'. אני בכלל לא קהל היעד, ומצאתי את עצמי נהנה מאוד. איכשהו.
ודווקא קומיקסים , יש להם יותר סיכוי
גם כי הם נכנסים לקטגוריית מתנה מוצלחת
וגם כי פדיחות לשאול אותם מהשכנים :)
חחח
אני ממש מציעה לך להציץ בספרים שהוצאתי עם המאירי.
גם אדם עם חלום, גם יהודי עם ערכים ורמה גבוהה.
(בינתיים ה'גל' שהציף את המדף יחד עם אלו, לא הוכיח את עצמו כנסחף לרמות האיכות... בלי להכליל את כולם חלילה, יש מיוחדים. אבל אין 'גל'.)

הגיבן

משתמש סופר מקצוען
השאלה שלי אם הציבור יקבל קומיקס למבוגרים שיכיל רק עלילה, בלי מסרים (טוב, אולי קצת), עם דמויות אהובות.
אתה מתכוון לפישל?:rolleyes:

זה קרה וזה יקרה שוב. כשיהיה איכות הקהל יבוא בעקבותיו. אתה אומר שצריך קומיקס למבוגרים, ולדעתי הכוונה היא שצריך קומיקס בעל תסריט וויזואל שלא מזלזלים באינטליגנציה של הקוראים. עזוב קהל יעד. מ. קינן כתבה את ממלכה במבחן במקור עבור בנים נערי עשרה. עזר לה במשהו? היה איכותי, אז כולם קוראים או שומעים או מדברים עליו.

נערך לאחרונה ב:

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ברור שכן! אין לי ספק בכלל.
(שוק המבוגרים אגב קשה וקשוח יותר לענין רווחיות.
ילדים מבקשים וקונים ומקבלים ספרים - ליום הולדת/דמי חנוכה/פורים/פסח
אצל מבוגרים זה הולך ככה -
שמעת איזה ספר מדהים X הוציאה?! אין דברים כאלה!
די, באמת? תלווי לי! אני אחריך.
נראה לך? יש קודם את אמא שלי אחותי סבתא שלי שכנה שלי בת דודה שלי
אבל אני אגיד לה שכשהיא מסיימת שתעביר לך.

ודווקא קומיקסים , יש להם יותר סיכוי
גם כי הם נכנסים לקטגוריית מתנה מוצלחת
וגם כי פדיחות לשאול אותם מהשכנים :)
חחח

אני ממש מציעה לך להציץ בספרים שהוצאתי עם המאירי.
גם אדם עם חלום, גם יהודי עם ערכים ורמה גבוהה.
(בינתיים ה'גל' שהציף את המדף יחד עם אלו, לא הוכיח את עצמו כנסחף לרמות האיכות... בלי להכליל את כולם חלילה, יש מיוחדים. אבל אין 'גל'.)
עד שאגיע לחנות ספרים ואציץ בגניבה כמו כולם...
את יכולה להעלות עמוד לדוגמה פה, מפוקסל?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
למה מפוקסל?
אחפש לי עמוד פה או שם (אההההה קשה לבחור)
בינתיים מניחה פה כמה כריכות שמצאתי מפוזרות על שולחן העבודה
ונזכרתי שגם את 'להמלט בית המלך' כתבתי. (שזה יותר שכתבתי מכתבתי, אבל עדיין..)
רק פרונט.jpg
פירסום_אותי הוציא משם (8).jpg
הדמייה ככה מציירים קומיקס2 (1).png
להמלט בית המלך הדמיה 5.png
הדמיה הכובשים.jpg
כריכה עם הרודפים חדשה - נמוך.jpg

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
וגם את זה אני חייבת רגע להעלות (פורזץ של הכובשים)
מתנצלת, זה קצת דומה לתמונות של הילדים :)
לא מתאפקים.
מחילה.
פורזץ הכובשים נמוך.jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה