שאלה למי שיודע - טאבו חניה

stroke

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מה זה אומר ת'כלס?
אני מבינה שא"א לקחת משכנתא. אבל מה חוץ מזה?

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חוקית לא ניתן לסגור ולבנות, א"א לרשום על שמך (אם לא מוצמד לנכס שלך), לך תפנה עכשיו לבית המשפט להוציא שוכר שלא שילם...
כיון שלרשות המקומית יש אינטרס ברור שיהיה חניות ולא יחנו על הרחוב וכו', היא יכולה להתנות היתר בניה באישור שהחניות אכן משמשות לחניה (כך עיריית בית שמש עושה בחפציבה ועוד, שם עברו באמת את הגבול) במידה ואתה רוכש חניה לבד, זה בעיה של המוכר, כמובן.
ברור שאפשרי להסתדר גם עם כל המגרעות.
דעתי היא: לא להימנע מעסקה, אבל לתמחר את כל השיקולים האלו במחיר הסופי.
ואז העסקה תהייה באמת מוצלחת.
בהצלחה

stroke

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ז"א שיום אחד עלולה העירייה לבוא ולתת צו הריסה... ולך תצעק???

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אפשר להחכיר חניה שלי , שמוצמדת לדירה שלי, חכירה לדורות?
תלוי מה התב"ע מאפשרת, בדרך כלל ניתן רק לרשום הערת אזהרה ומשכון.

אם אין לך בעיה עם זה. למה לא?!
כיון שלרשות המקומית יש אינטרס ברור שיהיה חניות ולא יחנו על הרחוב וכו', היא יכולה להתנות היתר בניה באישור שהחניות אכן משמשות לחניה (כך עיריית בית שמש עושה בחפציבה ועוד, שם עברו באמת את הגבול) במידה ואתה רוכש חניה לבד, זה בעיה של המוכר, כמובן.
אגב זה יכול גם להפריע להעביר בעלות בעירייה עד להריסה (לא מצוי, אבל אפשרי, או להפחית בשמאות שווי של חזרה למצב הקודם. לכן יש לתת לכך ביטוי במחיר הסופי!).

אפשרי לעשות עסקאות מאד יפות בטוחות ורווחיות בחללים וחניות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה