קול תורה

משתמש פעיל
דרוש לי קובץ אקסל של חמשה טורים לניהול הכנסות והוצאות.
טור ראשון הכנסות
טור שני פירוט ההכנסה
טור שלישי הוצאות
טור רביעי פירוט ההוצאה
טור חמישי יתרה בכל שורה לידיעה מה המצב בקופה
תודה רבה לכל מי שיוכל לסייע.
אני אסביר.
"מאזן" כלכלי הן במשק הביתי והן בעסק.לא יכול להימדד על סמך כל פעימה בודדת של הכנסה והוצאה.
מאזן נכון מתחיל בס"ך הכנסות והוצאות יומי/חודשי/רבעון/חציון /שנתי וכו..
אני אתן דוגמא שנבין יחד את האבסורד שבשיטה.
צפה בקובץ המצורף 1407636
שים לב לשורה 3 .האם נכון לומר שכעת מר x נמצא בגירעון של 500 ש"ח.מה עם 5000 שח!!!! של הכנסות שנכתבו שורה קודם???
איפה ההיגיון פה?
דברי @הילוך גבוה נאמרו ביושר ובצדק

תראה עכשיו בשטח הצהוב
צפה בקובץ המצורף 1407640מר x בשיקלול כללי ביתרה של 3900 שח .זו אמת כלכלית....!!!
חישוב עוד יותר בקצרה הוא על ידי "קיפול" של כל ההכנסות בפונקציית sum וכן את ההוצאות ולהפחית זה מזה כמו בשטח הכתום שסימנתי.התוצאה בסוף אותה תוצאה.
אני מצרף פה את הגיליון שתוכל לראות את הכל "מבפנים"
נ.ב לא נאמרה פה בבקשתך מילה או שניים על תאריך.וכיצד הפילוח יתבצע ועל פי איזה פרמטר.אבל דרכי היא "לעשות כרצון איש ואיש"..אז נכון לכעת אסתפק בזה.
אם כי ההיתי מוכרח להוסיף את ההסבר הנל.ולהעמיד את האמת על מקומה הנכון.
בהצלחה
נראה לי שכוונת @BB1234 הייתה לקבל טבלה כמו בבנק שאחרי כל פעימה כתוב לך כמה נשאר בקופה ולא הכנסות בניכוי הוצאות של אותו יום אני מצרף טבלה אך מה שכרגע לא הצלחתי לעשות הוא סבסיכום היומי התא ישאר ריק עד שיעבור היום/ימולא לפחות אחד מהפרמטרים הכנסות או הוצאות, כמובן שאפשר לעשות את זה אבל זה ידרוש טיפה יותר השקעה. אני מצרף דוגמא לטבלה חודשית שכוללת למעלה גם יתרה בתחילת החודש

קבצים מצורפים

• דוגמא.xlsx
    KB 11.4 · צפיות: 19

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
נראה לי שכוונת @BB1234 הייתה לקבל טבלה כמו בבנק שאחרי כל פעימה כתוב לך כמה נשאר בקופה ולא הכנסות בניכוי הוצאות של אותו יום אני מצרף טבלה אך מה שכרגע לא הצלחתי לעשות הוא סבסיכום היומי התא ישאר ריק עד שיעבור היום/ימולא לפחות אחד מהפרמטרים הכנסות או הוצאות, כמובן שאפשר לעשות את זה אבל זה ידרוש טיפה יותר השקעה. אני מצרף דוגמא לטבלה חודשית שכוללת למעלה גם יתרה בתחילת החודש
אם לטבלה הזו היתה הכוונה.זה כבר אחרת.
לא כך הבנתי בניסוח השאלה.סורי...

קול תורה

משתמש פעיל
אם לטבלה הזו היתה הכוונה.זה כבר אחרת.
לא כך הבנתי בניסוח השאלה.סורי...
האם תוכל לתת פתרון גם לזה
אך מה שכרגע לא הצלחתי לעשות הוא סבסיכום היומי התא ישאר ריק עד שיעבור היום/ימולא לפחות אחד מהפרמטרים הכנסות או הוצאות, כמובן שאפשר לעשות את זה אבל זה ידרוש טיפה יותר השקעה.
זה יהיה לעזר גם לי ללמוד טכניקות ודרכים איך לעבוד עם אקסל

דסי כהן

משתמש צעיר
איך אני יכול לאחד שני טורים באקסל לטור אחד?
לדוגמא:
שם פרטי ושם משפחה במקום בשני טורים-שיהיה בטור אחד
תודה

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
האם תוכל לתת פתרון גם לזה

זה יהיה לעזר גם לי ללמוד טכניקות ודרכים איך לעבוד עם אקסל
לא הבנתי מספיק את השאלה.סורי.
אני אשמח שתצרף שוב גיליון עם השאלה בגוף הגיליון עם הסבר על איזה תא ועמודה השאלה מופנית.
תודה מראש

דסי כהן

משתמש צעיר
תודה רבה על המענה
לא הצלחתי להבין מזה
אשמח לעזרה לאיחוד הטור של משפחה ופרטי (מצו"ב)

קבצים מצורפים

• רישום לשנה הבאה.xlsx
    KB 15.9 · צפיות: 32

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
וואו תודה
אשמח לדעת ולהבין את כל השלבים איך עושים זאת
מצורף בלינק הסבר מפורט
מיזוג תאים לתא אחד זו מלאכה "פשוטה" יחסית לפעולה הפוכה של פיצול טקסט מתא אחד לשני תאים (או יותר)
אז-הפרוצידורה יותר מורכבת.אבל אפשרית בהחלט בעזרת פונקציות מותאמות.(תלוי במקרה ובמורכבות "החילוץ")
בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
וואו תודה
אשמח לדעת ולהבין את כל השלבים איך עושים זאת
אני גם ממליץ לראות את סרטון ההדרכה שמסכם את השיטות בנושא זה תוך שימת דגש ליתרונות בינהן -בלינק כאן
(בהדרכת שלומי פוסטלניק האלוף מחברת unique)

קול תורה

משתמש פעיל
מצורף הקובץ המעודכן
יש רק בעיה אחת שכרגע אני עייף... לא הצלחתי לפתור, והיא: שאם יום אחד לא היו לא הוצאות ולא הכנסות אז ביום הבא אי אפשר להמשיך, כי אין לו את הסך של היום הקודם, אלא אם כן תמלאו אפס ביום שאין כלום,
רק אבהיר: בעצם אפשר להשתמש ככה, אני שואל בשביל עצמי אני רוצה ללמוד

רוחי

משתמש רשום
עיצוב גרפי
הבו עצה, מי שרוצה ללמוד אקסל יסודי מאלף עד תו, איפוא לעשות את זה ואיך, האם יש מישהו שמלמד פרטי, או דרך סרטונים באתר

ישיבע בוחער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הבו עצה, מי שרוצה ללמוד אקסל יסודי מאלף עד תו, איפוא לעשות את זה ואיך, האם יש מישהו שמלמד פרטי, או דרך סרטונים באתר
1. הייתי מציע לפתוח על זה אשכול נפרד, זה לא קשור לנושא האשכול
2. לשם מה את צריכה אקסל? מה בדיוק היית רוצה לקבל בקורס?

עמיק

משתמש פעיל
יש רק בעיה אחת שכרגע אני עייף... לא הצלחתי לפתור, והיא: שאם יום אחד לא היו לא הוצאות ולא הכנסות אז ביום הבא אי אפשר להמשיך, כי אין לו את הסך של היום הקודם, אלא אם כן תמלאו אפס ביום שאין כלום,
רק אבהיר: בעצם אפשר להשתמש ככה, אני שואל בשביל עצמי אני רוצה ללמוד
בדרך כלל אם אין פעולות ביום מסויים אז לא משאירים שורה ריקה,
אבל אם אתה צריך פירוט לפי ימים גם אם אין נתונים, אפשר לסכם עם נוסחת sum
עיין בדוגמה המצורפת
בהצלחה

קבצים מצורפים

• דוגמא.xlsx
    KB 11.9 · צפיות: 11

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
ברשותך אומר משפט או שניים (כתוספת לתגובות שנכתבו לעיל)
ראשית.חיפוש קצר בגוגל יוביל אותך לרשימת מורים ומורות ללימוד אקסל.
בדרך זו תצליחי להכיר את האקסל והפונקציות.רק שעל הדרך יבוצע "גזור" על הרבה מזומנים מחשבון העו"ש אצלך.ו"הדבק" בחשבון המורים/המורות.
זו עובדה!

עכשיו.אם אנו מדברים על א עד ת.מה זה א' ניתן לשער..אבל שנשאל מה זה ת' -אין לכך תשובה ברורה כמו שכתוב "אחריתו מי ישורנו...
האם מדובר בהיכרות (פחות/יותר) של כ100 פונקציות היותר שמישות?האם מדובר בעיסוק במאקרו vba (בסיסי ומתקדם)??האם מדובר בהיכרות מעמיקה עם עולמם של הגרפים?האם מדובר בבניית "דשבורד" בסיסי עד מתקדם?האם מדובר בהכרות עם פילוח נתונים באמצעות pivot table? האם מדובר בהכרות עם power query
/power bi בצורה בסיסית ועד מתקדמת?ורשימה זו רק דוגמא...

ניסיוני לימד אותי.כי גם בתחום זה (כמו בכל תחום למידה בחיים) כדי להצליח באמת הכי חשוב שיהיה
א.רצון עז להצליח בלימוד/באתגר האקסל.
ב.שנתקלים בבעיה לנסות לחפש לבד בגוגל/סרטוני הדרכה/פורומים על מנת להגיע לפתרון.
ולא להתייאש בדרך...תנסו "לשבור את הראש" (רק כמשל כמובן..) לא לפחד!
כי במקסימום שתצטרכו אופטלגין הוא ימתין לכם בסבלות במגירה..
ג.שמגלים פיתרון אז לנסות להבין את הפיתרון.ואם מדובר בפונקצייה שטרם הכרתם זה בדיוק הזמן לקרוא עליה ולהעמיק בה כמה שניתן.
ד.בסופו של דבר רק תירגולים עושים את העבודה.
צריך לתרגל ולתרגל ושוב לתרגל..

לסיכום.המלצתי להיעזר בסירטונים חינמיים ברשת וגם כאן בפרוג.ועל כל אתגר שאת נתקלת בו תנסי למצוא פתרונות .אם לא הצלחת תשאלי כאן בפורום.
כמו כן את יכולה להיכנס לפורום הנוכחי .ולהיתקל בשאלות ממגוון רחב של בעיות באקסל ולנסות לחשוב על פיתרון.זה ספר לימוד הכי "חי" שיכול להיות.
והכל חינם אין כסף...

בהצלחה

נערך לאחרונה ב:

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
אפשר לסכם עם נוסחת sum
ישר כח .נפלא!
רק אסביר שהסיבה להנ"ל -כי פונקציית sum יודעת "להתעלם" מתאים ריקים או שכתוב בהם 0.
במצב כזה תאים אלו "אינם מעלים ואינם מורידים" לתוצאת הסיכום של הפונקצייה.
תכונה זו נמצאת בעוד מגוון של פונקציות.אך למען הסר ספק, צריך לדעת כי יש גם יוצא מן הכלל.וצריך לזכור זאת היטב היטב להימנע משיבושים וטעויות בחישובים.
כמו כן אין להתבלבל עם בת משפחתה של פונקציית sum הלא היא sumif.
כאשר אנו מדברים על הקריטריון (בארגומנט השני שלה) אם התנאי יהיה תא ריק (ככה "")או 0.-כאן כבר מדובר על התנאי ולא על עמודת הסכימה.ולכן הפונקצייה תזהה את התאים האלו(הזיהוי שלעצמו מתקיים גם עם sum.רק שאז הפונקצייה מתעלמת ממנו לגבי התוצאה של הסכימה) "ותתייחס אליהם בהקפדה אדוקה" ואז תחזיר סכימה(של הארגומנט השלישי) בהתאמה של 100%
Screenshot_20230628_093114_Chrome.jpg

save as

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
---

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה