מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
מה אתם ממליצים לעשות במקרה שהאקסל מזהיר מפני אבדן איכות מינימלי בגלל תאימות גרסאות
Screenshot_32.png

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
יש לי כמה קבצי אקסל ואני רוצה שכולם יהיו בקובץ אחד כל אחד בגליון נפרד (אבל באותו קובץ)
איך עושים את זה

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
פותח את שני הגיליונות. תופס את הגיליון>מקש ימני>העברה או העתקה>בוחר את גיליון היעד
בסוף זה מה שעשיתי.
אבל פתאום באחד מהקבצים לא מופיע הקובץ השני ברשימה של המיועדים להעתקה.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בכמה קבצים מדובר? והאם המבנה שלהם זהה?
היה לי עשרה קבצים שרציתי שיהיה קובץ אחד עם עשרה גליונות.
המבנה זהה, אבל זה לא משנה כי אני לא רוצה לחבר הכל לגליון אחד אלא לכמה גליונות.
בסוף עשיתי כנ"ל, אבל זה מסורבל מאוד וחשבתי אולי לחברים כאן יש דרך פשוטה יותר.
תודה רבה

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
שאלה נוספת דומה אבל הפוכה:
יש לי גליון אחד שבו יש עמודה לכל עיר ואני רוצה שכל עיר תופרד לגליון נפרד (או קובץ נפרד)
נניח: ירושלים א, ב"ב א, חיפה א, באר שבע א. ירושלים ב ב"ב ב, חיפה ב, ב"ש ב. וכן הלאה.
ואני רוצה שיהיה גליון לירושלים: ירושלים א, ירושלים ב, ירושלים ג' ירושלים ד' וכו', ובגליון השני יהיה כל הב"ב, ובשלישי וכו'.

(יש אופציה שבקובץ המקור יהיו כל העמודות של העיר ביחד. זאת אומרת: ירושלים א ירושלים ב ירושלים ג ב"ב א ב"ב ב ב"ב ג חיפה א חיפה ב חיפה ג' ב"ש א ב"ש בש ג. אם זה יותר קל לעשות ככה אני יכול לעשות את זה)

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
שאלה נוספת דומה אבל הפוכה:
יש לי גליון אחד שבו יש עמודה לכל עיר ואני רוצה שכל עיר תופרד לגליון נפרד (או קובץ נפרד)
נניח: ירושלים א, ב"ב א, חיפה א, באר שבע א. ירושלים ב ב"ב ב, חיפה ב, ב"ש ב. וכן הלאה.
ואני רוצה שיהיה גליון לירושלים: ירושלים א, ירושלים ב, ירושלים ג' ירושלים ד' וכו', ובגליון השני יהיה כל הב"ב, ובשלישי וכו'.

(יש אופציה שבקובץ המקור יהיו כל העמודות של העיר ביחד. זאת אומרת: ירושלים א ירושלים ב ירושלים ג ב"ב א ב"ב ב ב"ב ג חיפה א חיפה ב חיפה ג' ב"ש א ב"ש בש ג. אם זה יותר קל לעשות ככה אני יכול לעשות את זה)
היה כבר במעלה האשכול
חפש באיזור זה

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L

23600

משתמש פעיל
יש לי טבלה, אני רוצה לעשות עיצוב מותנה/נוסחה:
אם כתוב "שולם" שיצבע את כל השורה בצבע סגול.
משום מה לא הולך לי.

אפר

סתם מתעניין...
מנוי פרימיום
יש לי טבלה, אני רוצה לעשות עיצוב מותנה/נוסחה:
אם כתוב "שולם" שיצבע את כל השורה בצבע סגול.
משום מה לא הולך לי.
תבחר את כל הקטע של הנתונים (לדוגמא A2:A10)
תעשה עיצוב מותנה לפי נוסחה
נניח שאתה רוצה שאם בעמודה A כתו בשום יצבע אתה כותב כך
קוד:
=$A2="שולם"
ומעצב כמובן

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
1597221980295.png

במקרה פה הנוסחה חלה על טווח A1:I6 ולכן כתבתי
קוד:
=$I1="שולם"

עריכה: תיקון טעות I1 ולא I3

שימו לב, שזה משתנה,
הטווח עליו חל הכלל- צריך להיות כל הטווח שרוצים שיצבע במקרה שיופיע שולם
העמודה-צריכה להיות עם סימון $ לפניה ולציין כמובן את העמודה שבה אמור להופיע שולם,
המספר-יהיה ללא $ לפניו, אבל חייב לייצג את השורה העליונה בטווח שנבחר,

נערך לאחרונה ב:

23600

משתמש פעיל
צפה בקובץ המצורף 708532

קוד:
=$I3="שולם"
שימו לב, שזה משתנה,
העמודה-צריכה להיות עם סימון $ לפניה ולציין כמובן את העמודה שבה אמור להופיע שולם,
אם אני רוצה ש:
אם בעמודה I יהיה כתוב "שולם", (שהכלל יחול על כל העמודה)
אז שיצבע לי את כל השורה

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
אם אני רוצה ש:
אם בעמודה I יהיה כתוב "שולם", (שהכלל יחול על כל העמודה)
אז שיצבע לי את כל השורה
תבחר את כל העמודות (לכל גובהם) עליהם את רוצה שיחול הכלל,
ותשים את הנוסחה
קוד:
=$I1="שולם"
וכנ"ל וכמו שכתב @אפר

23600

משתמש פעיל
צפה בקובץ המצורף 708532

קוד:
=$I3="שולם"
שימו לב, שזה משתנה,
לא הבנתי,
איך כותבים את ה"אז", זאת אומרת את החלק השני של הנוסחה (אם כתוב שולם בטווח מסוים, אז תצבע לי טווח אחר מסוים בצבע)

מאסטר באקסל

משתמש מקצוען
לא הבנתי,
איך כותבים את ה"אז", זאת אומרת את החלק השני של הנוסחה (אם כתוב שולם בטווח מסוים, אז תצבע לי טווח אחר מסוים בצבע)
הטווח שהוא צובע, זה הטווח שעליו חל הכלל
ואותו אתה בוחר מראש ואז עובר לעיצוב מותנה ומחיל את הכלל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה