מדריך ראיתם שיש לכם הפסדים בקרן הפנסיה / קרן השתלמות / חיסכון לכל ילד??

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז בימים אלו כולכם מקבלים את הדו"ח השנתי לשנת 2022 מקרן הפנסיה שלכם, ומקרן ההשתלמות, ומחיסכון לכל ילד, ומקופת גמל להשקעה, וכו'.
ואלו שעוד לא קיבלו את הדו"ח, אז אני אעשה לכם ספוילר ואעדכן אתכם שאתם תראו שם שהקרן/הקופה שלכם הפסידה כסף בשנת 2022, ולפעמים גם הרבה כסף.
אז כאן יש הרבה שיזדעקו, אם כן בשביל מה כל הכסף שאנחנו מפקידים לשם?? הרי זה אמור להרוויח לנו כסף ולא להפסיד לנו כסף!!!
  • אז האם כדאי להעביר מיד לחברה אחרת??
  • האם להפסיק להפקיד לשם כסף??
  • האם למשוך עכשיו את הכסף לפני שהם יפסידו לנו עוד ועוד???

אז אני אענה לכם בקצרה על כל השאלות הללו.
כל הקרנות והקופות האלו משקיעים את הכסף בשוק ההון, בעיקר במניות ובאג"ח, והשקעה בשוק ההון היא מטבעה השקעה יחסית תנודתית, שזה אומר שיש הרבה שנים של עליות בשוק ההון, ובשנים האלו מרוויחים בהם כסף, [והרבה] ויש גם לפעמים שנים שיש בהם ירידות בשוק ההון, ובשנים האלו לכאורה מפסידים כסף, אבל זה רק לכאורה, כי כל עוד שהכסף ממשיך להיות מושקע אז יגיעו השנים אח"כ של העליות בשוק ההון ויעלו בחזרה את האחוזים שירדו וגם יניבו תשואה נוספת.
עכשיו אחרי ההקדמה הזאת, אני אספר לכם שרוב מוחלט של מסלולי ההשקעה בכל החברות השונות ובכל סוגי הקרנות חוו ירידות/הפסדים בשנת 2022 וזאת מהסיבה הפשוטה שכל שוק ההון חווה ירידות/הפסדים בשנת 2022.
ולכן מה שזה אומר שהחברה שלכם היא לא גרועה, והיא לא עושה לכם בכוונה הפסדים וכדו', ואם תתאזרו בסבלנות אז גם תראו את העליות בהמשך.

עכשיו חשוב לשים לב ובלי קשר לירידות האלו, חשוב בכל מצב לבדוק שאתם במסלול ההשקעה הכי רווחי בהתאם לנתונים האישיים והספציפיים שלכם, וכן שאתם משלמים בהם את דמי הניהול המינימליים ביותר.
אבל שוב זה ללא קשר לירידות שהיו השנה.

נ.ב. בינתיים בשנת 2023 יש עליות.

להרחבה נוספת על שוק ההון, אפשר לקרוא במאמרים שלי בנושא.

הבט

משתמש פעיל
תודה רבה על המאמרים החשובים כל כך!!!

רציתי לשאול איך בודקים??? ש
שאתם במסלול ההשקעה הכי רווחי בהתאם לנתונים האישיים והספציפיים שלכם, וכן שאתם משלמים בהם את דמי הניהול המינימליים ביותר.
אבל שוב זה ללא קשר לירידות שהיו השנה.
אני מתכוון בעיקר בפנסיה
את החיסכון לכל ילד העברתי כבר לאינפנטי (בזכות ההארת עיניים במאמרים הנפלאים, ואני מלא בהכרת הטוב על כך)

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
תודה רבה על המאמרים החשובים כל כך!!!

רציתי לשאול איך בודקים??? ש

אני מתכוון בעיקר בפנסיה
את החיסכון לכל ילד העברתי כבר לאינפנטי (בזכות ההארת עיניים במאמרים הנפלאים, ואני מלא בהכרת הטוב על כך)
לומדים את הנושא היטב ומבינים מה יהיה הכי מתאים ורווחי בשבילכם, ויש פה בפורום מידע רב, או שפונים לעזרה של יועץ מקצועי בלתי תלוי. [אחד כזה שלא מתפרנס מהחברות שאליהם הוא מפנה...]

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
וכמובן זה לא אומר שהמסלולים שהפסידו יותר הם גם גרועים יותר, בהרבה מקרים זה ההפך.
נכון.
ובכל אופן תמיד המסלול השקעה חייב להיות מותאם לנתונים הספציפיים של כל אחד ואחד.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה