דיון אשכול השקעות לבעלי אזרחות אמריקאית

קלופ

משתמש פעיל
בגמל להשקעה
ויגבו מכם מס על מה שלא ממוסה פה
בלת"ק.
בכל מקרה דמי הניהול שוחקים את הטבת המס לאורך זמן,חוץ מזה קופגל"ה נחשב ל PFIC.
יעשו לכם יותר נזק מתועלת, בבחירת הברוקר, אנא! שימו לב.
תזהרו עם זה, מנסיוני הברוקרים הישראלים לא מנכים מס במקור נכונה ועשו לי הרבה בלגן עם הדיווחים והמיסים.
אני חושב שלאזרחים אמריקאיים עדיף לעבוד עם ברוקרים אמריקאיים.
אני יודע אישית צריך לתרגם את ה867 לאנגלית בשביל הרו"ח האמריקאי, ה1099 שסיפקו לי אפשר להכין ממנו נייר טואלט והם מנכים לי מס במקור לרשות המס הלא נכונה.
חוץ מזה תזכרו שאסור לכם פרקטית להחזיק קרנות סל לא אמריקאיות בכל מקרה.
מצד אחד אפשר לנסוע לארה"ב למעט זמן,לנתק תושבות בישראל,ואז אתם ממוסים לפי המדרגות מס שם,
תוציאו תוכנית זאת לפועל,כחלק מביקור משפחתי/טיול גדול.
מדובר בחיסכון של ערימות של כסף.
מצד שני אפשר לרשום את הנכסים ע"ש בן/בת זוג ישראלית אם יש,
לקשר לחשבון בנק ע"ש שמם בלבד ובכך להימנע מדיווח.כך אולי תחסכו דיווחים ל IRS,
אבל תפסידו המון רווח עתידי פונטציאלי במשיכת הכספים.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מה פוטנציאל הנזק במקרה של אי דיווח? (לא בהכרח שהיתה העלמת מס, רק אי דיווח)
הנה לדוגמא העונש על אי הגשת FBAR (הצהרת הון שחייב בה כל מי שהיו כספים על שמו בסכום שמעל 10K$ מתישהו במהלך השנה)

The standard penalty for willful failure to file is $100,000 or 50% of the account's balance at the time of the violation, whichever is higher, for each year that a required FBAR wasn't filed. In some cases, willful failure to file could even result in a prison sentence

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
10K בו זמנית או במצטבר?
אם היה יום אחד במהלך השנה שהיה 10K על שמכם.
זה יכול להיות שקיבלו תשלום לעו"ש על נכס או בונוס וכדו' ועוד לא העבירו
או מניות, פנסיה, קופת גמל... גם במצטבר

על כל שנה כזו צריך להגיש דוח

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תזהרו עם זה, מנסיוני הברוקרים הישראלים לא מנכים מס במקור נכונה ועשו לי הרבה בלגן עם הדיווחים והמיסים.
אני חושב שלאזרחים אמריקאיים עדיף לעבוד עם ברוקרים אמריקאיים.
אני יודע אישית צריך לתרגם את ה867 לאנגלית בשביל הרו"ח האמריקאי, ה1099 שסיפקו לי אפשר להכין ממנו נייר טואלט והם מנכים לי מס במקור לרשות המס הלא נכונה.
אני בברוקר ישראלי כבר כמה שנים והכל מצוין עם ה1099 שלהם.
יתכן ויש להם לפעמים אי דיוקים כמו שכתבת אבל אמר לי הרו"ח שזה לא איכפת לו ואף אחד לא בודק, הוא מדווח לפי מה שרשום ב1099 וזהו, הIRS רק בודק (במידה ובודק) שהנתונים תואמים. (כמובן אני שם לב שהם לא גובים לי מדי מס).

ה. שלמה

משתמש פעיל
לכאו' עדיף לרשום הכל על הישראלי, אני לא רואה שום תועלת באמריקאי, זה עוד אחד מהחסרונות של אזרחות אמריקאית (לשיקול מי שרוצה לעשות אזרחות לילדיו).
אם הוא חושב לוותר על הזכות לגור פה, עדיף שירשום את זה עליו, ויהנה ממס אמריקאי זול יותר.
מצד אחד אפשר לנסוע לארה"ב למעט זמן,לנתק תושבות בישראל,ואז אתם ממוסים לפי המדרגות מס שם,
תוציאו תוכנית זאת לפועל,כחלק מביקור משפחתי/טיול גדול.
מדובר בחיסכון של ערימות של כסף.
מצד שני אפשר לרשום את הנכסים ע"ש בן/בת זוג ישראלית אם יש,
לקשר לחשבון בנק ע"ש שמם בלבד ובכך להימנע מדיווח.כך אולי תחסכו דיווחים ל IRS,
אבל תפסידו המון רווח עתידי פונטציאלי במשיכת הכספים.
@קלופ יפה, תודה על הסיכום,

מה אתה עושה עם החיסכון לכל ילד? הרי כתבת ש:
קופגל"ה נחשב ל PFIC.
האם יש הבדל בין חיסכון לכל ילד לקופגל"ה?

יוסיK

משתמש פעיל
הנה לדוגמא העונש על אי הגשת FBAR (הצהרת הון שחייב בה כל מי שהיו כספים על שמו בסכום שמעל 10K$ מתישהו במהלך השנה)

The standard penalty for willful failure to file is $100,000 or 50% of the account's balance at the time of the violation, whichever is higher, for each year that a required FBAR wasn't filed. In some cases, willful failure to file could even result in a prison sentence
רק לפני שנבהלים יותר מידי, מדובר על אי הגשה מכוונת, במקרים של תום לב זה כנראה פחות ברוטלי ובכל זאת לא נעים להתעסק איתם.
איכשהו ללא מעט מהאוכלוסייה קורה שיש בחשבון מעל 10,000$ וכמעט לכולם יש קרן פנסיה בסכום גבוה מזה , הרבה מאוד לא מגישים הצהרת הון ולא משלמים קנסות דמיוניים, גם לא מחכים להם שוטרים פדרליים בשדה התעופה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
רק לפני שנבהלים יותר מידי, מדובר על אי הגשה מכוונת, במקרים של תום לב זה כנראה פחות ברוטלי ובכל זאת לא נעים להתעסק איתם.
איכשהו ללא מעט מהאוכלוסייה קורה שיש בחשבון מעל 10,000$ וכמעט לכולם יש קרן פנסיה בסכום גבוה מזה , הרבה מאוד לא מגישים הצהרת הון ולא משלמים קנסות דמיוניים, גם לא מחכים להם שוטרים פדרליים בשדה התעופה.
נכון ולא נכון
אמנם הציטוט לעיל הוא קיצוני
אבל הרבה מאד אנשים כן הסתבכו עם רשויות המס האמריקאיות ונשאו עונש כבד בהרבה מהמקובל בארץ, כולל מאסר (כי שם זה נחשב פלילי). וחשוב לשים לב שזה שונה ולא לסמוך על "סמוך".

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
תעזרו לי לסכם:
שכיר:
פנסיה, קרן השתלמות
- אין בעיה כרגע. ודרכם תשקיעו איפה שהגעתם למסקנה מקצועית שכדאי לכם, אין הבדל אם זה מושקע בקרן אמריקאית או לא. ברגע שזה עובר את ה10,000$ צריך לדווח על זה שנתית בדו"ח (נכון? או שעדיף שלא?)
השקעות נוספות - לא מומלץ כלל קופת גמל להשקעה בארץ.
צריך לשקול בין השקעה על שם הבן זוג שאינו אמריקאי כלל (ועל חשבון בנק נפרד שלו)
או לפתוח חשבון מניות בארה"ב* ולהשקיע בארה"ב על שם האמרקאי ויש סיכוי ענק שבהמשך החיים תצליחו להוציא את זה ללא שום מס, ואז זה ברווח ענקי לטובתכם.
חיסכון לכל ילד - כדאי לדווח כל שנה, בין כה זה לא קריטי (ואדרבה, מייתר בלגן במשיכה כיון שמדווחים כל שנה ומתחת תקרת המס).
מכירת דירה ראשונה/השכרה - ברעיון יש מס לארה"ב על זה וחייבים בדיווח
אחזקת סכום בבנק שלמעלה מ10,000$ חייב דיווח בדו"ח

[*המלצה אישית (ללא ניסיון): אתם בין כה מקבלים (מקווה) מארה"ב כסף כל שנה על הילדים בדולרים. תנסו להשאיר את כולו או חלקו ככסף אמריקאי בחשבון אמריקאי (וחושב שכדאי לפתוח חשבון שם בשביל זה) ודרכו להפקיד ישירות את המענקים והחזרי המס מדוד סם ישירות למניות בקרנות אמריקאיות למהדרין (תפזרו בין סנ"פ500 לנאסדק.. טוב סתם לספורט כתבתי) ואולי ביום מן הימים תוכלו למשוך זאת ללא שום מס.

וגם אם כן - עדיין יצא לכם יותר טוב מאשר להעביר לארץ-עמלת מט"ח-עמלת צ'ק-נבלע מהר בעו"ש-הפקדה באיזה פיקדון בארץ שעושה עליכם אחוזים יפים-עוקב פחות מוצלח את המדדים מאשר המדד המקורי בארה"ב-מפסידים עוד כסף על הדרך מהמט"ח]

יוסיK

משתמש פעיל
נכון ולא נכון
אמנם הציטוט לעיל הוא קיצוני
אבל הרבה מאד אנשים כן הסתבכו עם רשויות המס האמריקאיות ונשאו עונש כבד בהרבה מהמקובל בארץ, כולל מאסר (כי שם זה נחשב פלילי). וחשוב לשים לב שזה שונה ולא לסמוך על "סמוך".
נכון
וזו הסיבה שבארה"ב דוח מס מתקבל על סמך המילה של המדווח ולא צריך להגיש שום מסמך כדי לאמת את הדיווח, היות וכולם יודעים שיכו להיות ביקורת על הדוח ואם יתברר שהדיווח לא היה נכון הענישה חמורה מעבר לכל פרופורציה מוכרת במחוזותינו.
לא צריך לתאר מה היה קורה אם היה אפשר להגיש בארצנו הנחמדה דיווחים בצורה כ"כ פשוטה.
ובכ"ז אי"צ להקצין מעבר למציאות.
וכן גם אני שילמתי פעם סביבות ה1500$ כי איזה פקיד חשב שמשהו לא היה נכון בדיווח שלי, עד היום לא הצלחתי להבין מה הייתה הבעיה שלו אבל מביני עניין יעצו לי לא לערער ע"ז, אולי הם צדקו, בכ"א דבר כזה בארץ היה נגמר ב -תגיש מחדש את המסמכים ושובל של בירוקרטיה נוספת.

קלופ

משתמש פעיל
מה אתה עושה עם החיסכון לכל ילד?
לילד שלי אין אזרחות אמריקאית.
אמר לי הרו"ח שזה לא איכפת לו ואף אחד לא בודק
תזכור רק שמי שישא בתוצאות זה אתה ולא הרו"ח שלך;)
ברוקר בארץ
IB הרבה יותר זול ובמשיכת כספים פשוט למשוך לחשבון בנק אמריקאי,ובכך להנות מהטבות המס
במקביל לניתוק תושבות בישראל.זה ארגזים של כסף.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
IB הרבה יותר זול ובמשיכת כספים פשוט למשוך לחשבון בנק אמריקאי,ובכך להנות מהטבות המס
במקביל לניתוק תושבות בישראל.זה ארגזים של כסף.
נכון שIB יותר זול אבל אני מעדיף לחסוך את הכאב ראש של דיווח מס בארץ.
ניתוק תושבות לא רלוונטי לרוב מוחלט של האנשים.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זה *חוץ* מהדו"ח השנתי?
מה המינימום המחייב להגשת דו"ח שנתי? האם המינימום (לדו"ח) הוא כל כסף שנכנס לחשבון או רק הכנסות?
FBAR זה דיווח בנוסף לדו"ח הכנסות, במידה ומתי שהוא במשך השנה היה לכם בחשבון בנק או פנסיה או גמל או כל חשבון שהוא ביחד או לחוד, מעל 10000 דולר, צריך לדווח על כך. זה רק דיווח וזהו.
דו"ח שנתי הוא על הכנסות, המינימום הוא ממש קצת רק אברך לא מגיע לסכום הזה, כל עובד מגיע לזה, אני לא זוכר כרגע את הסכום.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מה הבעיה להוציא זאת לפועל במסגרת טיול גדול פלוס ביקור משפחתי?
קצת בדקתי עכשיו וראיתי שניתוק תושבות זה משהו מסובך וממש לא פשוט, ודאי לא בטיול.
נראה לי אפשר להוריד את האופציה הזאת מהפרק, אלא למישהו שבאמת רוצה לעבור לגור בחו"ל.
ראה למשל את הקטע הבא

להבדיל מניתוק התושבות בביטוח הלאומי, ניתוק התושבות מול מס הכנסה מביא להתפטרות מחובת הדיווח והתשלום למס הכנסה הישראלי, אלא רק למדינת המגורים – החל מיום ניתוק התושבות. בקביעת התושבות, מס הכנסה בוחן רשימה רחבה של פרמטרים וביניהם: מקום בית הקבע, מקום הפקת ההכנסות, מקום המגורים של בני המשפחה, כמה זמן נמשכים המגורים, היכן קיימים ביטוח רפואי, השקעות, רכבים, חשבונות בנק וכרטיסי אשראי, קרן פנסיה ועוד.

טופס 1348 להצהרת מרכז החיים מורכב מ-26 שאלות מהן מס הכנסה לומד על התשובות לכל הפרמטרים שהצגנו. כמובן שיהיה צורך גם בשאלות המשך ובצירוף הוכחות לכל הנתונים שפורטו ויש לענות על הכל בצורה מפורטת, יסודית ובתשומת לב רבה. יש לזכור שגם הסטטוס האישי בביטוח הלאומי נבדק בתהליך ולכן אם בחרתם להמשיך לשלם דמי ביטוח לאומי, צריך לקחת בחשבון שהדבר עשוי להקשות על השלמת הניתוק בפועל.

ברוך99

משתמש רשום
@ה. שלמה בני זוג שאחד מהם אזרח ארה"ב ופתחו לו חשבון מסחר רק על בן הזוג הישראלי, במידה יש בזה איזה שהיא עברה על חוק המיסים האמריקאי במידה ולא מדווחים לו, ואם כן מה הסיכון (ההפקדות לחשבון נעשות מחשבון בנק משותף לשני בני הזוג.

ואני יוסיף על שאלתך.. אם בן הזוג הישראלי שעל שמו החשבון מסחר עשה itin עלולה להיות בעייה?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלו

א הוֹדוּ לַיהוָה כִּי טוֹב כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ב הוֹדוּ לֵאלֹהֵי הָאֱלֹהִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ג הוֹדוּ לַאֲדֹנֵי הָאֲדֹנִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ד לְעֹשֵׂה נִפְלָאוֹת גְּדֹלוֹת לְבַדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ה לְעֹשֵׂה הַשָּׁמַיִם בִּתְבוּנָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ו לְרֹקַע הָאָרֶץ עַל הַמָּיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ז לְעֹשֵׂה אוֹרִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ח אֶת הַשֶּׁמֶשׁ לְמֶמְשֶׁלֶת בַּיּוֹם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:ט אֶת הַיָּרֵחַ וְכוֹכָבִים לְמֶמְשְׁלוֹת בַּלָּיְלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:י לְמַכֵּה מִצְרַיִם בִּבְכוֹרֵיהֶם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יא וַיּוֹצֵא יִשְׂרָאֵל מִתּוֹכָם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יב בְּיָד חֲזָקָה וּבִזְרוֹעַ נְטוּיָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יג לְגֹזֵר יַם סוּף לִגְזָרִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יד וְהֶעֱבִיר יִשְׂרָאֵל בְּתוֹכוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טו וְנִעֵר פַּרְעֹה וְחֵילוֹ בְיַם סוּף כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:טז לְמוֹלִיךְ עַמּוֹ בַּמִּדְבָּר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יז לְמַכֵּה מְלָכִים גְּדֹלִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יח וַיַּהֲרֹג מְלָכִים אַדִּירִים כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:יט לְסִיחוֹן מֶלֶךְ הָאֱמֹרִי כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כ וּלְעוֹג מֶלֶךְ הַבָּשָׁן כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כא וְנָתַן אַרְצָם לְנַחֲלָה כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כב נַחֲלָה לְיִשְׂרָאֵל עַבְדּוֹ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כג שֶׁבְּשִׁפְלֵנוּ זָכַר לָנוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כד וַיִּפְרְקֵנוּ מִצָּרֵינוּ כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כה נֹתֵן לֶחֶם לְכָל בָּשָׂר כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:כו הוֹדוּ לְאֵל הַשָּׁמָיִם כִּי לְעוֹלָם חַסְדּוֹ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה