דיון אשכול השקעות לבעלי אזרחות אמריקאית

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
FBAR זה דיווח בנוסף לדו"ח הכנסות, במידה ומתי שהוא במשך השנה היה לכם בחשבון בנק או פנסיה או גמל או כל חשבון שהוא ביחד או לחוד, מעל 10000 דולר, צריך לדווח על כך. זה רק דיווח וזהו.
זאת אומרת כל זמן שהפנסיה שלי לא עוברת את זה (רק של אשתי כן שרשום רק על שמה כמובן הפנסיה שלה..) - עדיין לא צריך כלום?
2. אם לפני שנתיים - שלוש בעת רכישת דירה היה מספר ימים או פחות מזה של סכום גבוה, צריך עכשיו לדווח את זה? או שכבר לא רלוונטי?

meshulam r

משתמש חדש
מנוי פרימיום
שלום אני אזרח אמריקאי ואשתי אזרחית ישראלית ואני רוצה לשים סכום גדול ב s ande p 500, באיזה צורה כדאי להשקיע את זה? והאם אפשר דרך אינטראקטיב? והאם הוא מדווח כראוי על מיסים לארה"ב?או שכדאי כמו שכתבו בתחילת האשכול להשקיע דרך ברוקר אמריקאי ואז יהיה לי פחות מס אם אני יעבור לגור שם שנה או שנתיים? תודה רבה לכל העונים...

אביגדורל

משתמש רשום
מבחינת רשויות המס בארצות הברית צריך לשלם ולדווח על הכנסות של בן זוג של אזרחית שאינו אזרח בעצמו?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
שלום אני אזרח אמריקאי ואשתי אזרחית ישראלית ואני רוצה לשים סכום גדול ב s ande p 500, באיזה צורה כדאי להשקיע את זה? והאם אפשר דרך אינטראקטיב? והאם הוא מדווח כראוי על מיסים לארה"ב?או שכדאי כמו שכתבו בתחילת האשכול להשקיע דרך ברוקר אמריקאי ואז יהיה לי פחות מס אם אני יעבור לגור שם שנה או שנתיים? תודה רבה לכל העונים...
אם אתה זורם עם הרעיון שהכל יהיה רשום על שם אשתך, תפתח חשבון עו"ש על שמה וחשבון השקעות על שמה.
אם אתה רוצה שיהיה רשום על שמך, תקרא מתחילת השרשור.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מבחינת רשויות המס בארצות הברית צריך לשלם ולדווח על הכנסות של בן זוג של אזרחית שאינו אזרח בעצמו?
לא צריך, אבל אם רוצים לקבל החזרי ילדים ובשביל זה צריך יותר רמת הכנסות אפשר לצרף את הבן זוג הלא אזרח לדיווח וכך לקבל עוד החזרי ילדים.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זאת אומרת כל זמן שהפנסיה שלי לא עוברת את זה (רק של אשתי כן שרשום רק על שמה כמובן הפנסיה שלה..) - עדיין לא צריך כלום?
2. אם לפני שנתיים - שלוש בעת רכישת דירה היה מספר ימים או פחות מזה של סכום גבוה, צריך עכשיו לדווח את זה? או שכבר לא רלוונטי?
1. לא רק הפנסיה, צריך לבדוק את כל החשבונות ואם סה"כ בכולם יחד היה הסכום צריך לדווח. לגבי אשתך יכול להיות שאם אתם מדווחים גם עליה (נניח כדי לקבל החזרים) צריך גם לבדוק את הפנסיה שלה, אני לא יודע.
2. לא יודע

meshulam r

משתמש חדש
מנוי פרימיום
אם את זורם עם הרעיון שהכל יהיה רשום על שם אשתך, תפתח חשבון עו"ש על שמה וחשבון השקעות על שמה.
קראתי עכשיו את כל האשכול ויש לי מספר שאלות:1האם אינטראקטיב הוא ברוקר ישראלי שמנכה מס במקור או אמריקאי שאז אני יצטרך לבד לדווח ואני יחסוך את מה ש@ה. שלמה כתב שהאמריקאים יקחו לי מס ואני יצטרך לבקש שיחזירו לי את זה? 2 שאלה כללית, איך ניתן עשות קרן השתלמות אמריקאית ועד כמה אפשר לשים בה בפעם הראשונה ואחר כך במשך השנה? 3 האם מישהו מכיר רו"ח מקצועי ונוח שאפשר להתייעץ איתו ולהגיש דרכו את כל הדוחות שצריך להגיש אזרח אמריקאי?

ה. שלמה

משתמש פעיל
1. אינראקטיב ברוקרס אמריקאי. (יש עוד שיקולים בבחירת ברוקר אפשר לקרוא כאן.)
2. בשכיר אין בעיה אך הטבות מס רווחי הון פחות משמעותיות בעצמאי יש בעיה.
(קראתי באיזה אתר את השורות האלה אולי זה יעזור לך:
אפשרות נוספת: אם יש לכם כסף בארה״ב או דרך להעביר לשם כספים אנחנו ממליצים להשקיע דרך חברת wealthfront ודומתיה המשמשות כקופת גמל להשקעה על סטרואידים. יש שם אפשרות להפקיד בהוראת קבע, לבחור בקלות רמת סיכון או פיזור של ההשקעות והכל בדמי ניהול נמוכים בהרבה ממה שיתנו לכם בקופת גמל להשקעה.)

ה. שלמה

משתמש פעיל
כדאי גם לקרוא פה:

meshulam r

משתמש חדש
מנוי פרימיום
תודה רבה ה.שלמה, אתה מכיר אולי רו"ח אכותי שמתמצא במשפטים אמריקאים שיכול לעשות לי את הדיווחים ולענות לי על שאלות? תודה רבה.

התמר

משתמש פעיל
רק לפני שנבהלים יותר מידי, מדובר על אי הגשה מכוונת, במקרים של תום לב זה כנראה פחות ברוטלי ובכל זאת לא נעים להתעסק איתם.
איכשהו ללא מעט מהאוכלוסייה קורה שיש בחשבון מעל 10,000$ וכמעט לכולם יש קרן פנסיה בסכום גבוה מזה , הרבה מאוד לא מגישים הצהרת הון ולא משלמים קנסות דמיוניים, גם לא מחכים להם שוטרים פדרליים בשדה התעופה.
האם הנ''ל נכון גם למי שמקבל את ה-1500 $ השנתיים בעבור כל ילד,
או שבאופן זה חמור יותר, כי כן הגשת ולא הצהרת שהיה לך 10 אלף ?

התמר

משתמש פעיל
FBAR זה דיווח בנוסף לדו"ח הכנסות, במידה ומתי שהוא במשך השנה היה לכם בחשבון בנק או פנסיה או גמל או כל חשבון שהוא ביחד או לחוד, מעל 10000 דולר, צריך לדווח על כך. זה רק דיווח וזהו.
דו"ח שנתי הוא על הכנסות, המינימום הוא ממש קצת רק אברך לא מגיע לסכום הזה, כל עובד מגיע לזה, אני לא זוכר כרגע את הסכום.
מה הענין בזה להצהיר שהיה מעל 10 אלף,
אם לא מצהירים מהיכן נובע הכסף ומאיזה מטרה

התמר

משתמש פעיל
אם את זורם עם הרעיון שהכל יהיה רשום על שם אשתך, תפתח חשבון עו"ש על שמה וחשבון השקעות על שמה.
אם כ''כ מסובך להיות אזרח אמריקאי, אז למה אנשים רוצים ומשלמים כסף בשביל ל'אזרח' את שאר הילדים.
נכון, במשך השנים עושים כמה גרושים, ובקורונה עשו עוד דולרים.
אבל לטווח הארוך האם לאור כל מה שנכתב כאן - הנזק לא רב מהתועלת ?

ועוד דבר שלא כתבו כאן,
כשאתה מגיע לבנק ומצהיר שאתה אזרח ארה''ב, אזי האינטרס של הבנק הוא לנפנף אותך,
כי אין להם עצבים להתעסק עם קנסות לארה''ב כמו הבנקים בשוויץ.

ובנוסף על כל העברה ישגעו אותך הרבה יותר מהסיבה הנ''ל.

אגב, לגבי ההצהרה מעל 10 אלף בחשבון, מי שבחשבון בנק שלו לא מוגדר כאמריקאי,
גם צריך להצהיר, או שאז הסיכון נמוך מאוד ?

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אם כ''כ מסובך להיות אזרח אמריקאי, אז למה אנשים רוצים ומשלמים כסף בשביל ל'אזרח' את שאר הילדים.
נכון, במשך השנים עושים כמה גרושים, ובקורונה עשו עוד דולרים.
אבל לטווח הארוך האם לאור כל מה שנכתב כאן - הנזק לא רב מהתועלת ?

ועוד דבר שלא כתבו כאן,
כשאתה מגיע לבנק ומצהיר שאתה אזרח ארה''ב, אזי האינטרס של הבנק הוא לנפנף אותך,
כי אין להם עצבים להתעסק עם קנסות לארה''ב כמו הבנקים בשוויץ.

ובנוסף על כל העברה ישגעו אותך הרבה יותר מהסיבה הנ''ל.

אגב, לגבי ההצהרה מעל 10 אלף בחשבון, מי שבחשבון בנק שלו לא מוגדר כאמריקאי,
גם צריך להצהיר, או שאז הסיכון נמוך מאוד ?
אכן לפני שרצים לעשות אזרחות לילדים צריך לבדוק ולשקול את התועלת שלך מול הנזק לילדים. באמת יש כאלו שבגלל זה לא עושים אזרחות לילדים.

ההצהרה לא קשורה להגדרת החשבון בבנק, זה חיוב של האדם לדווח בלי קשר לבנק.

התמר

משתמש פעיל
אכן לפני שרצים לעשות אזרחות לילדים צריך לבדוק ולשקול את התועלת שלך מול הנזק לילדים. באמת יש כאלו שבגלל זה לא עושים אזרחות לילדים.

ההצהרה לא קשורה להגדרת החשבון בבנק, זה חיוב של האדם לדווח בלי קשר לבנק.
כמובן שההצהרה לא קשורה לזה.
אבל היות שבבנק זה לא מוגדר אז הסיכויים שזה יעבור לארה''ב נמוך יותר בהרבה.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כמובן שההצהרה לא קשורה לזה.
אבל היות שבבנק זה לא מוגדר אז הסיכויים שזה יעבור לארה''ב נמוך יותר בהרבה.
סיכויים מול סיכונים א"א לחשב.
באמת יש הרבה מאוד אזרחים שלא מדווחים אבל א"א לדעת מה יהיה בעתיד.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
דיווח FBAR (ההצהרה שיש מעל 10K$ בחשבונות על שמכם) לא מאד מסובך
במיוחד אם פעם אחת נותנים למישהו מקצועי לעשות, אפשר להמשיך להגיש את זה לבד יחסית בקלות.

*לא מנסיון, אבל זה התכנון שלנו לשנה זו. עברתי על הדוחות משנים קודמות ובעצם רוב העבודה זה איסוף המסמכים של הפנסיות על שמנו...

קיבי1

משתמש חדש
אני קורא כאן את האשכול ותוהה האם הוא מכוון גם אלי אשתי אזרחית אמריקאית עובדת הוראה יש לה פנסיה גמל והשתלמות מהעבודה ללא השקעות מהצד וכמובן חיסכון לכל ילד הבן שלי זכאי גם הוא לאזרחות ועדיין לא עשינו הוא יש לי לחשוש ממה שכתוב כאן באשכול זה נוגע אלי???

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה