התייעצות טרייד יומי - איך נמנעים ממיסוי כסוחר?

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מחפש המלצה על רו"ח מעולה.

גיליתי לאחרונה, שייתכן מאוד שרשות המיסים תסווג אותי כסוחר ולא כמשקיע.
מה שאומר מיסוי גבוה מאוד, כ-67%.
(19% ביטוח לאומי + 17% מע"מ + 31% מס רווחי הון).

נראה שהפתרון הוא פתיחת חברת ארנק.
לצורך ייעוץ, הקמת החברה והגשת דוחות שנתיים -
אני מחפש רו"ח, שיש לו נסיון והתמחות בתחום הזה ספציפית: שוק ההון + חברות בע"מ.
אשמח לקבל המלצות מנסיון.

טרינום

משתמש פעיל
מחכה לשמוע מסקנות.
למיטב ידיעתי, חברת ארנק לא תעזור לך. ההכנסות יסווגו כהכנסות מיגיעה אישית. מה שאומר מיסוי במדרגות מס גבוהות וגם ביטוח לאומי.

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
מחכה לשמוע מסקנות.
עדיין לא הגעתי אפילו להמלצה אחת, על רו"ח בעל נסיון בנושא זה.
ניסיתי להשיג המלצות גם בדרכים אחרות, לא דרך הפורום, אך לא קיבלתי אף המלצה.
עדיין מחפש רו"ח.

אחרי שאשב מול רו"ח אעלה בס"ד מסקנות.

נערך לאחרונה ב:

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
למיטב ידיעתי, חברת ארנק לא תעזור לך. ההכנסות יסווגו כהכנסות מיגיעה אישית. מה שאומר מיסוי במדרגות מס גבוהות וגם ביטוח לאומי.
למיטב הבנתי לא נכון.
על הכנסה שלא מיגיעה אישית, מדרגת המס הנמוכה ביותר היא 31%.
לעומת זאת, בהקמת חברה, הרווח יימשך כמשכורת. מה שאומר הכנסה מיגיעה אישית, עם מדרגת מס התחלתית של 10%.
ביטוח לאומי ומע"מ יהיה בכל מקרה - בין בהגדרה כסוחר בשוק ההון, והן בסחר דרך חברה בע"מ.

ויש מעלות נוספות להשקעה דרך חברה.

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ואני גם חושב שבכל אופן חיוב מע"מ לא יהיה לכם, כאן.
זה נתון חשוב מאוד.
תודה!

אם כי יש לקחת בחשבון את זה (מצטט מתוך המאמר שהבאת):

ביום 20.9.2018 פורסמה הודעת רשות המסים, שכותרתה "ביטול עמדה חייבת בדיווח מספר 12/2017 בנושא מע"מ" (קישור להודעה).

הגם שההודעה על ביטול העמדה האמורה פורסמה בסמוך למועד האחרון להגשת הדיווח על נקיטת עמדה זו (ואף צוין בה, כי הביטול הינו, בין היתר, "נוכח הוראות סעיף 67ד לחוק מע"מ") אין זה ברור האם יש ללמוד מהביטול על שינוי בעמדתה הכללית של רשות המסים בנושא החבות במע"מ על רווחים בשוק ההון,* וככל שכן, האם מדובר בשינוי גורף או שמא רק לגבי אותם מקרים בהם אין מדובר בגופים (יחידים ותאגידים) שכּל פעילותם מתמצית בהשקעות בשוק ההון אלא בגופים שלהם פעילות עסקית אחרת והמשקיעים את עודפיהם בשוק ההון תוך שהשקעות אלו מהוות חלק אינטגרלי מפעילותם העסקית.

* כפי שלכאורה עולה מהמילים "לאור בחינה נוספת של מאפייני התחום האמור".​

מבדיקה שערכנו עולה, כי טרם התקבלה החלטה סופית בנושא ומובן שנעדכנכם בכל התפתחות נוספת.

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
@אינטראקציה אשמח לדעת מה יצא בסוף?
לדעתי @טרינום צודק שחברת ארנק לא יעזור לכם כאן
אכן, ירדתי מהכיוון של חברת ארנק, מאחר ורשות המסים חוסמת זאת באמצעות תקנות שונות, ואפילו אם אצליח לעבור משוכה זאת כרגע - אבל הכיוון הכללי הוא לחסום בעתיד יותר ויותר.

מה אני עושה כדי להימנע ממיסוי כסוחר:
1. הפרשת סכום גבוה יותר מההכנסות, לצדקה. סייעתא דשמיא זה דבר ראשון.
2. בחלק של השתדלות, אני בונה על זה שהחשבון שלי ב-IB מוגדר כחשבון Advisor. דהיינו, מנוהל על ידי אדם אחר.
בדקתי, וזה חוקי מבחינת הרשות לני"ע.
אם חלילה אוגדר בידי רשות המסים כסוחר, אלך על טיעון שאני לא שונה ממשקיע בקופות גמל.
דהיינו, אני מניח את הכסף ושוכח ממנו. כך שמספר הפעולות הגדול של מנהל תיק ההשקעות, לא הופך אותי ממשקיע לסוחר, ולא הופך את ההכנסה מהכנסה הונית להכנסה פירותית.
אם וכאשר אגיע לגשר, אעדכן אי"ה.

חניוק

משתמש פעיל
הגם שההודעה על ביטול העמדה האמורה פורסמה בסמוך למועד האחרון להגשת הדיווח על נקיטת עמדה זו (ואף צוין בה, כי הביטול הינו, בין היתר, "נוכח הוראות סעיף 67ד לחוק מע"מ") אין זה ברור האם יש ללמוד מהביטול על שינוי בעמדתה הכללית של רשות המסים בנושא החבות במע"מ על רווחים בשוק ההון,* וככל שכן, האם מדובר בשינוי גורף או שמא רק לגבי אותם מקרים בהם אין מדובר בגופים (יחידים ותאגידים) שכּל פעילותם מתמצית בהשקעות בשוק ההון אלא בגופים שלהם פעילות עסקית אחרת והמשקיעים את עודפיהם בשוק ההון תוך שהשקעות אלו מהוות חלק אינטגרלי מפעילותם העסקית.

* כפי שלכאורה עולה מהמילים "לאור בחינה נוספת של מאפייני התחום האמור".​

מבדיקה שערכנו עולה, כי טרם התקבלה החלטה סופית בנושא ומובן שנעדכנכם בכל התפתחות נוספת.
לא מבין מה הם מקשקשים
זה בוטל, נקודה

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L

חניוק

משתמש פעיל
בדקתי, צודק. מע"מ כבר אין.
נותרנו עם 50% (19% ביטוח לאומי + 31% מס רווחי הון)
מהקישור שהבאת!
הערה:
ראוי להוסיף, משקיע שכל הכנסתו הינה מרווחי הון, לא בהכרח ייקבע עבורו סיווג של הכנסה עסקית. מאחר ובגין רווחי הון הוא נדרש לשלם מס בשיעור 25%. ובמידה ומדובר בהכנסה עסקית עם רווחים נמוכים, ייתכן ולא יידרש לשלם כלל מס!

כנראה כוונתם שברגע שאתה נהפך ממשקיע לסוחר אז זה כבר הכנסה מיגיעה אישית, והמדרגות מתחילות ב10% ולא ב31%, ואולי גם אם אתה עובד בעבודה נוספת עדיין זה "יגיעה אישית".

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
1. הפרשת סכום גבוה יותר מההכנסות, לצדקה. סייעתא דשמיא זה דבר ראשון.
תזכור לתרום מניה ולא כסף.
זה הטבה כפולה במס. (סכום התרומה לפי השווי העכשוי, אבל ללא מס על המניה הנתרמת)

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כנראה כוונתם שברגע שאתה נהפך ממשקיע לסוחר אז זה כבר הכנסה מיגיעה אישית, והמדרגות מתחילות ב10% ולא ב31%, ואולי גם אם אתה עובד בעבודה נוספת עדיין זה "יגיעה אישית".
נראה שאתה צודק.
ניסיתי לחפש אבל לא הצלחתי למצוא לכך התייחסות במאמרים אחרים ברשת.
אבל יש לך תנא דמסייע לך מ-ChatGPT. הוא טען כמוך - שסוחר ממוסה כהכנסה מיגיעה אישית, אם כי לא הצליח להציג לי מקור לזה.
לכאורה נשארנו עם המיסוי הבא:

מדרגות המס להכנסה מיגיעה אישית​

הכנסה שנתיתהכנסה חודשית (הכנסה שנתית חלקי 12, לצורך המחשה בלבד)שיעור המס
עד 84,120 ₪עד 7,010 ₪10%
84,121- 120,720 ₪7,011- 10,060 ₪14%
120,721- 193,800 ₪10,061- 16,150 ₪20%
193,801- 269,280 ₪16,151- 22,440 ₪31%

+ ביטוח לאומי

מחלק ההכנסה שעד 60%
מהשכר הממוצע 7,522 ש"ח - (שיעור מופחת)
מחלק ההכנסה שמעל 60% מהשכר הממוצע ועד ההכנסה המרבית החייבת בדמי ביטוח 49,030 ש"ח - (שיעור מלא)
דמי ביטוח לאומי
2.87%​
12.83%​
דמי ביטוח בריאות
3.1%​
5%​
סך הכול
5.97%​
17.83%​

אינטראקציה

משתמש מקצוען
D I G I T A L
תזכור לתרום מניה ולא כסף.
זה הטבה כפולה במס. (סכום התרומה לפי השווי העכשוי, אבל ללא מס על המניה הנתרמת)
תאמר לי אם הבנתי נכון:
אתה מתכוון למודל ה–DAF (Donor-Advised Fund)
לדוגמא דרך JGive
או

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
תאמר לי אם הבנתי נכון:
אתה מתכוון למודל ה–DAF (Donor-Advised Fund)
לדוגמא דרך JGive
או
לאו דווקא.
אפשר לתרום נייר לעמותה ישר.
אפשר גם דרך הנ"ל.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה