דרוש מידע קשב וריכוז במבוגרים- כל מה שחשוב לדעת ...

בחורציק עם ADHD

משתמש רשום
בלי קשר לנידון ההלכתי -
מה התופעות של ויואנס [100 מ"ג נניח] בצום?
[אני שואל, כי לקחתי היום - צום גדליה - בבוקר 100 מ"ג ויואנס ועוד כדור קפאין 200 מ"ג, ו.. אני מעוניין לדעת מה קשור לְמה ומה לשנות ביום כיפור - אם יפסקו לי שמותר - כדי להרגיש טוב יותר]

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
100 מ'ג זה מעל המינון המותר
בלי קשר לנידון ההלכתי -
[אני שואל, כי לקחתי היום - צום גדליה - בבוקר 100 מ"ג ויואנס ועוד כדור קפאין 200 מ"ג, ו.. אני מעוניין לדעת מה קשור לְמה ומה לשנות ביום כיפור - אם יפסקו לי שמותר - כדי להרגיש טוב יותר]

הקטן שבאריות

משתמש פעיל
בלי קשר לנידון ההלכתי -
לא מרגיש לי שיש הבדל משמעותי להפך בשעות הבוקר תיפקדתי הרבה יותר טוב מהסובבים אותי בכולל.
אחה"צ באמת היה לי כאבי ראש חזקים ולזה כנראה שהקפאין היה עוזר -אבל ממש לא קשור לוויואנס פשוט התמכרות לקפאין שבקפה שתופעת לוואי ראשונה שלו היא כאבי ראש. - ממליץ מאוד על גמילה מהירה (מספיק יומיים שלוש) להוריד דרסטית את כמות כוסות הקפה ואת כמות הקפה שבהם (אם עושים הדרגתי מפחית משמעותית את הכאבי ראש).
הלכתית קצת בדקתי את זה - לא רואה דרך להתיר לקחת ביו"כ (שוה בנפשך - אתה מכיר מישהו שסובל מכאבי ראש בצום ולוקח ביו"כ אקמול כדי שיוכל להתפלל - אם מקשה על התפילה כנס למיטה ותנוח אבל להתיר לא נראה לי -כמובן לא הוראה כלל אבל תנסה לשאול ותעדכן אותנו.

הקטן שבאריות

משתמש פעיל
לכו לעשות שיעורי בית !!!!!!

כל אחד לבד וכולם יחד
אהבתי את ההחלטיות.
אבל אני את הכדורים שלי לא מקבל במסגרת שיעורי בית אלא מרופא מוסמך.
קונה כל חודש 100 מ"ג וויואנס בבית מרקחת של הקופה עם מרשם חוקי.
בנוגע לבריאות בחסדו ייתברך תקין ורואה נפלאות עם ה100 מ"ג (שוקלים להעלות למינון יותר גבוה...).
האם ויואנס הוא מדי קטלני כי הוא מחזיק הכי הרבה שעות?
את מה בדיוק הוא אמור לקטול :unsure: - נשמח לשאלה יותר מפורטת;)

רצוא ושוב

משתמש חדש
פשוט התמכרות לקפאין שבקפה שתופעת לוואי ראשונה שלו היא כאבי ראש. - ממליץ מאוד על גמילה מהירה (מספיק יומיים שלוש) להוריד דרסטית את כמות כוסות הקפה ואת כמות הקפה שבהם
אחרי שויואנס=מתח, הפסקתי עם הקפה.
ביום הרביעי בערב הגיע כאב הראש

הקטן שבאריות

משתמש פעיל
מסקרן.
אשמח שתפרט. לתומי חשבתי שאין סיבה לאסור(לקחת בלי מים).
זה לא מזון, מאי שנא משב"ק?
שו"ע תריב' סעי' ו "אכל אוכלים שאינם ראויים לאכילה וכו' פטור"
ובמשנ"ב ס"ק טו' "מ"מ לכתחילה איסור יש בזה וכן באכלים שאינם ראויים יש איסור לכתחילה מדרבנן, ואפי' בחצי שיעור יש לזהר לכתחילה".
ולהרחבה עיין שם בדרשו שיש אוסרים ויש מתירים בחולה שאין בו סכנה. אבל מסברא קשה לי לראות שאנחנו נקראים חולים לעניין זה (כי לא יגרם נזק בלי זה, רק קושי).
בכל מקרה הרצון לקחת הוא כדי לעבוד את עבודת היום בצורה טובה יותר - קשה לראות איך להכנס לדחקים הלכתיים בשביל זה ביום הקדוש יחשב "לעשות רצונו ייתברך".
גם אם יהיה יותר קשה - אדרבה נזכה למעלה גבוהה יותר וטהרה גדולה יותר.
כי כל לבבות דורש ה' -ורחמנא ליבא בעי.

הקטן שבאריות

משתמש פעיל
האם הוא יותר חזק בגלל שהוא נמשך ליותר זמן...
ככל הידוע לי אין קשר.
הוויואנס מתמשך על פני יותר זמן בגלל צורת הפעולה שלו שהיא - הפיכה לחומר פעיל ע"י פירוק החומר במערכת הדם וזה דבר שמבחינה כימית טהורה לוקח יותר זמן. ומזה נובעת גם האחידות היחסית שלו בכל זמן הפעולה.
חוזק ועוצמה נקבעים ע"י המינון החל מ30 מ"ג וכלה ב100+
התאמת התרופה לפציינט לא קשורה רק למשך הפעילות אלא לעוד מגוון פרמטרים של התאמה ויעילות.

חיים ברזילי

משתמש חדש
סתם דבר שאינו ראוי לאכילה במקום צורך כמו כאן יתכן ואפשר לקחת ללא מים בחג.
אולם רציתי לדעת הרי מעל גיל 27 הם כותבים שזה לא בסל הבריאות.
אני קיבלתי את זה במרשם לצורך הרזיה וזה צריך להיות בסל הבריאות, אבל קופ"ח בכלל לא מכבדת את זה ואני משלם 65% השאלה מה אפשר לעשות בנידון אם יש מישהו שיש לו עצה מה לעשות אודה לו מאוד.

הקטן שבאריות

משתמש פעיל
סתם דבר שאינו ראוי לאכילה במקום צורך כמו כאן יתכן ואפשר לקחת ללא מים בחג.
אולם רציתי לדעת הרי מעל גיל 27 הם כותבים שזה לא בסל הבריאות.
אני קיבלתי את זה במרשם לצורך הרזיה וזה צריך להיות בסל הבריאות, אבל קופ"ח בכלל לא מכבדת את זה ואני משלם 65% השאלה מה אפשר לעשות בנידון אם יש מישהו שיש לו עצה מה לעשות אודה לו מאוד.
בדיוק בשביל זה ציטטתי את המשנ"ב שגם דבר שלר קאוי לאכילה אסור מדרבנן. (לא כאן המקום לדיונים הילכתיים אבל רק בשביל מידע בסיסי.
וויוואנס להרזיה? יש כזה דבר?
בכל מקרה גם אם ההתוויה הייתה לקש"ר כיוון שזה לא בסל אין כיסוי רק דרך השב"ן -ביטוח משלים.

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
אהבתי את ההחלטיות.
אבל אני את הכדורים שלי לא מקבל במסגרת שיעורי בית אלא מרופא מוסמך.
קונה כל חודש 100 מ"ג וויואנס בבית מרקחת של הקופה עם מרשם חוקי.
ויואנס (Vyvanse נכתב גם ויוואנס) היא נגזרת של אמפטמין (ליסדקסאמפטמין) שמשפיעה לזמן ארוך: כ־13 שעות כשמדובר בילדים ולמשך כ־14 שעות כשמדובר במבוגרים. היא נחשבת לתרופה עדינה יחסית מבחינת תופעות הלוואי. ויואנס משוּוקת בישראל בשלושה חוזקים: 30, 50 ו־70 מיליגרם. המינון המרבי האפשרי הוא 70 מיליגרם ביום.

מיועד גם לעיון כבוד הרב @י ס

הקטן שבאריות

משתמש פעיל
ויואנס (Vyvanse נכתב גם ויוואנס) היא נגזרת של אמפטמין (ליסדקסאמפטמין) שמשפיעה לזמן ארוך: כ־13 שעות כשמדובר בילדים ולמשך כ־14 שעות כשמדובר במבוגרים. היא נחשבת לתרופה עדינה יחסית מבחינת תופעות הלוואי. ויואנס משוּוקת בישראל בשלושה חוזקים: 30, 50 ו־70 מיליגרם. המינון המרבי האפשרי הוא 70 מיליגרם ביום.

מיועד גם לעיון כבוד הרב @י ס
אין לי מה להוסיף.
ברור שזה המינון הרגיל אבל בהחלט אפשר יותר.
אי אפשר להכחיש המוחש - אני קניתי הבוקר בבית מרקחת של הקופה שתי חפיסות אחת של 70 ואחת של 30 בהתויה לשימוש 100 מ"ג ביום.
1728304893047.png

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יי לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה