השקעות קנית דירה עם שותפים

מירא דכיא

משתמש פעיל
שלום. יש לי דירה יחידה. וברצוני לקנות דירה עם שני שותפים. האם יהיה לי מס רכישה? או כשאמכור את הדירה הנוכחית ואקנה דירה נוספת (למגורים) זה יחשב כדירה שניה לענין מס שבח.
וכן אם אני מצרף אחיין שאין לו דירה, זה יהוה לו בעיה במחיר למשתכן? תודה רבה!!

יוסיK

משתמש פעיל
שלום. יש לי דירה יחידה. וברצוני לקנות דירה עם שני שותפים. האם יהיה לי מס רכישה?
כן
או כשאמכור את הדירה הנוכחית ואקנה דירה נוספת (למגורים) זה יחשב כדירה שניה לענין מס שבח.
לכאורה לא
1705581844562.png

ציטוט מכל זכות
וכן אם אני מצרף אחיין שאין לו דירה, זה יהוה לו בעיה במחיר למשתכן? תודה רבה!!
נראה לי שלא

עבד ה

משתמש צעיר
"דירה בהנחה" מיועדת בעיקר לחסרי דירה, אך גם למשפרי דיור.
חסרי דירה הם:

• כאלה שאין ולא היו בבעלותם דירה או חלק בדירה (יותר משליש דירה, במצטבר) בדירה ב-3 השנים האחרונות
  • כאלה שלא שכרו דירה שחל עליה חוק הגנת הדייר (דמי מפתח) ב-3 השנים האחרונות
  • כאלה שאינם בני רשות ליחידת דיור בנחלה במשק חקלאי ביישוב קהילתי
  • כאלה שאין להם זכויות בדירה בשלבי בנייה
  • כאלה שאין להם זכויות בחלק שעולה על שליש, במצטבר, בקרקע המיועדת למגורים או בחלק בקרקע המעניק זכויות לבנייה של יותר משליש ביחידת דיור.
  • כאלה שאין להם זכויות בדירה באמצעות קבוצת רכישה או קבוצת רוכשים.

https://www.gov.il/he/departments/general/tenaey_zkaut

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה