זרקור מקומי קניון השדרה בבית שמש, מתי יפתח?

• פותח הנושא manu
  • פורסם בתאריך

המגיב

משתמש רשום
מה יכול להיות? תושבי השכונה החרדיים דאגו לכך,
מעניין כמה זמן זה יחזיק
לפי הידוע לי המניעה של הרבנים ובצדק היא על דברים אחרים כמו בובות אופנה ומסכים עם סרטונים בחנויות
יש הסכמה כללית של הנהלת הקניון אבל זה לא נאכף עדיין
אבל על מסעדות וכו אין מניעה מהרבנים
עומדת להיפתח חנויות גלידה בכניסה עם אייס קפה וכו
וגם מאפה נאמן ועוד מסעדות

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
יש בעיה קשה של מחסור בתחנה בכיכר לכיוון רמות בית שמש
כבר לפני 3 שנים ביקשתי עונה לי הממונה דאז שיש בעיה לעשות תחנה על הגשר
אז כתבתי לו שיעשו לפני הכיכר לא ענו לי על זה
זה יפתור הרבה מבעיות התחבורה למתחם כי כרגע מאד קשה ללכת עם שקיות קניות לתחנה הקרובה

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
רשימת_החנויות_בקניון_השדרה_01_1_091211.jpg

אופקים 1

משתמש מקצוען
פרסמו מזמן שיש מנהל אחד שמסדר את כל הדברים האלו.
קומת הכניסה (3) כמעט מלאה בחנויות.
קומה 2 ו4 מתמלאות. יש שם כאלו ששכרו/קנו שטחים גדולים מאוד כמו לאומית כללית מכון מור.
בקומה 1 יש רמי לוי מהדרין שמביא המון קונים.
תכלס רוב הקניון מלא כבר היום שלדעתי זה מהר מאוד. נראה שתוך זמן לא ארוך הקניון יתמלא לגמרי.
גם אם להסתמך רק על תושבי השכונות הסמוכות (רמה א' ג' ה' רמת אברהם) מדובר על כמות עצומה של תושבים שמסתמכים על האיזור הזה כמרכז מסחרי עיקרי.
את קניון רמות לא מכיר מספיק אבל לדעתי זה יהיה קניון יותר מוצלח מרב שפע ולא פחות מקניון רמות (בגודל קניון השדרה גדול יותר מקניון רמות)
לא נראה שיש מי שמסדר את המקום הזה
קומת הכניסה אכן הייתה הכי מלאה, כי סביר שהיה להם הכי קל להשכיר לשוכרים, אבל גם שם הקמת הדוכנים לעת עתה מיותרת.
הקומה למעלה ממש ריקה, ומלאה בשלטי להשכרה/למכירה שזה לא מוסיף לאווירה של המקום, וגם הייתי מצפה שמנהלי המקום לפחות יצפו את החנויות הריקות בטפט כלשהו כדי להפחית את התחושה של סיור באתר בניה.

אני לא יודע אם יש מעבר מהקניון ישירות לרמי לוי, אבל מה שבטוח שהיו לידי אנשים שניסו לחפש את המעבר ולא מצאו.

גם השימוש בחונוית עוגן נעשה בצורה לא מוצלחת, במקום לפזר את קופות החולים והבנקים ברחבי הקניון ובכך לגרום לאנשים ללכת בכל רחבי המקום ולהפיח בו חיים, בחרו מנהלי הקניון לקבץ את קופות החולים בקומה אחת באופן שמתקבל ההרגשה של הליכה אין סופית בין דוכנים (שבנתיים) שוממים, וגם אם יהיו פעילים, לא סביר שיעניינו את מבקרי קופות החולים.

קניון רמות מבוסס על חנויות גדולות וגבוהות כשבקומת הקרקע נמצא הסופרמרקט באופן שצריך לעבור בקניון כדי להגיע אליו, בעוד שקניון השדרה מבוסס על חנויות קטנות עם גלריה.

אפילו את הנוף טרחו להסתיר מבאי המקם.

ההרגשה שלי כשהסתובבתי במקום הייתה שהאדריכל קיבל השראה משוק בעיר העתיקה, מעבר צר (יחסית) ומשופע עם צבעים כהים, וחנויות עם חלונות ראווה קטנים ודלתות צרות.

די

משתמש סופר מקצוען
הקניון עדיין לא נפתח סופית (פתיחה רשמית עדיין לא התקיימה) כך שאין מה לכסות עם טפט חנויות שבאמצע להתאכלס ובכל מקרה זה לא נראה לי קריטי.

הכניסה לרמי לוי מהדרין שממוקם בקומת קרקע היא ישירה מהקניון. יש 3 מעליות פועלות (ועוד 2 מעליות שיפעלו בהמשך) רמי לוי נמצא בקומה 1 במעלית. יש גם מדרגות נעות שמובילות לרמי לוי (מקומת כניסה צריך לרדת 2 קומות). לדעתי מעבר ברור בוודאי דרך המעליות שאין יותר פשוט מזה. מבחינה זו נראה לי שקניון השדרה עדיף על קניון רמות מבחינת מדרגות נעות ומעליות.

אני מאמין שהשטחים בקומות כניסה והקומה העליונה יקרים יותר ומיועדים למסעדות (איפה שהמרפסות) ולכן לא רצו לבזבז שם שטחים גדולים מאוד על קופ"ח וכו'.

גם בקניון השדרה יש חנויות גדולות אבל אכן רוב החנויות בגודל סטנדרטי תכלס רוב החנויות לא צריכים יותר מזה (ואפשר לחבר 2 חנויות) (לדעתי גם ללקוחות וגם לעסקים עדיף הרבה חנויות בגודל סטנדרט, מאשר קצת חנויות גדולות). החנויות חלקם חילקו לגלריה וחלקם חנויות גדולות וגבוהות. כל הקיר של החנות הפונה לשטח הציבורי הוא חלון ראווה.

הנוף ממש לא מוסתר יש מרפסות גדולות לנוף חלקם מיועדות למסעדות.

לדעתי עיצוב אלגנטי ומודרני. יפה מאוד ומרשים.

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים

דג תמנון

משתמש צעיר
התהליך שקורה בדרך כלל הוא כזה:
החניונים מתחת המרכז המסחרי של א' - מכירים?
מלא מלא חנויות שרוצות שכירות זולה יחסית מצטופפות שם. לכל מרכז מסחרי מצליח יש מעין 'זנבות' כאלו. כעת, מה שקורה כשנפתחים שטחי מסחר חדשים - חנויות כאלו, מכירות ביתיות וכדומה - יחד עם עסקים חדשים ממלאים אותם. כעת אנחנו רואים יותר מעסק אחד או שניים 'משתדרגים' מהמרכז המסחרי של א' ל'שדרה' ולדעתי את מקומם יתפסו משתדרגים מהחניונים וכדומה, במיוחד אם תהיה ירידת מחירים מסוימת בשכירות חנויות במרכז המסחרי.
ובכן:
השטח שהתרוקן במרכז המסחרי של א' אחרי שבנק לאומי עברו ל'שדרה' - נתפס כעת ע''י הטמבור שהיה סמוך ל'ספרי גאולה' במעין כוך כזה - שדרוג משמעותי מאד. גם חנות שהתפנתה סמוך לחנות הפיצוחים 'בראשית' נתפסה כעת ע''י התרחבותה של בראשית. בעלי עסקים באישיותם, יש להם צורך מתמיד להתפתח וכך מצליחים! (או מתרסקים, אבל זה כבר נושא אחר...)
מסקנה: קניון השדרה לא בא על חשבון המרכז המסחרי הסמוך - לכל השרשרת נוצרה הזדמנות להתפתח - מי מחנות לחנות גדולה יותר, מי ממחסן לחנות ומי ממכירה ביתית או מכלום - לפתיחת חנות. העיקר שכולם יצליחו!

נבחר

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
ובכן:
השטח שהתרוקן במרכז המסחרי של א' אחרי שבנק לאומי עברו ל'שדרה' - נתפס כעת ע''י הטמבור שהיה סמוך ל'ספרי גאולה' במעין כוך כזה - שדרוג משמעותי מאד. גם חנות שהתפנתה סמוך לחנות הפיצוחים 'בראשית' נתפסה כעת ע''י התרחבותה של בראשית. בעלי עסקים באישיותם, יש להם צורך מתמיד להתפתח וכך מצליחים! (או מתרסקים, אבל זה כבר נושא אחר...)
מסקנה: קניון השדרה לא בא על חשבון המרכז המסחרי הסמוך - לכל השרשרת נוצרה הזדמנות להתפתח - מי מחנות לחנות גדולה יותר, מי ממחסן לחנות ומי ממכירה ביתית או מכלום - לפתיחת חנות. העיקר שכולם יצליחו!
המרכז המסחרי ברמה א' הכיל הרבה יותר ממה שהוא אמור להיות, והמחירים היו בהתאם, ולכן נוצרה תופעת החנויות בכוכים החנוקים בחניונים והטמבור הקטן, מה שלא אמור להיות
עם פתיחת המער הוא חוזר להיות מרכז שכונתי גדול (מאד) ולא מעבר לכך, המחירים יורדים, וזה מצוין לבעלי החנויות. יש מספיק חנויות בחניונים שיכולים לעלות למעלה,ועדין הכל יהיה מלא
מסתבר שעם הזמן גם החנות נעליים ובזאר המציאות וכו' יעלו למעלה, גם מצוקת החניה והפקקים יתמעטו, והכל יהיה הרבה יותר נוח
בסוף מרכז רמה א' נהנה מיתרון ענק שהוא סמוך למער ועדין משמש כמרכז מסחרי מרכזי

ה' אוהב אותך

משתמש מקצוען
אתה יכול לתת דוגמא? מה חסר? (או, מה מושך קונים?)
חניות גם מהמגזר הכללי כמו בקניון רמות
לדגו' פוקס, פלייס ,גולף-שהן חנויות זולות ועממיות
פוקס הום, ללין(פורים סוף שנה החנויות האלו מפוצצות)
כמובן שאם היה שם גם בזאר שטראוס או עזרה ואחווה היה מושך המון קונים.
וגם איזה פארם לא יזיק.
כרגע הקניון מתאים או לאנשים שיש להם שמחה ויש שם המון בגדי אירועים ומטפחות וגרביים וכו'
או מעט חניות לבגדי ילדים שהן יקרות יחסית- קידישק וטיפ טופ וכד' שכמה שהם פופולאריים עדיין לא כל תושבי בי"ש קונים שם

יעקב הרמתי

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
חניות גם מהמגזר הכללי כמו בקניון רמות
בהחלט! כמו שהדגשנו פה כבר, רבני השכונה הצמודה (רמה א') עשו את כל המאמצים שלא יהיה כאן קניון רמות, אלא משהו אחר! נאה להם ונאה לעולם- כי לא חסר כאן קניון רמות.
לדגו' פוקס, פלייס ,גולף-שהן חנויות זולות ועממיות
אני לא מכיר את כל הרשימה, אבל הזכרת את פוקס,
כועס-צועק:
די כבר הם חילולי השבת ההמונית הזו, כל הנכנס לרשת זו רע להם ורע לעולם, - כי לא חסר כאן קניון רמות
עזרה ואחווה
בניין מידי קטן בשביל לאכלס את החנות הזו
כרגע הקניון מתאים או לאנשים שיש להם שמחה ויש שם המון בגדי אירועים ומטפחות וגרביים וכו'
משפחה חרדית ממוצעת (אני מבקש סליחה מניצולי השואה שבינינו שפחות מזדמן להם להיות באירועים משפחתיים)
או מעט חניות לבגדי ילדים שהן יקרות יחסית- קידישק וטיפ טופ וכד' שכמה שהם פופולאריים עדיין לא כל תושבי בי"ש קונים שם
זה סביר מאוד, כך זה תמיד למרכזי קניות לוקח הרבה שנים כדי להתבסס. ובפרט למרכז קניות חרדי, שמה לעשות? חסר להם מושגים של בילוי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(y)(y)(y)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה