בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מה עושים כשהאוטבוס לא עצר, והנהג טוען שהוא כן עצר, והחברה מגבה אותו על פי נתונים במכשיר של האוטובוס, אבל בפועל הוא לא עצר.
אם אין לי הוכחה (כי לא ידעתי שהוא לא יעצור ולא הכנתי מצלמה) אז מה יש לעשות?
לחברה יש מעקב על האוטובוס אם עצר/לא עצר פתח דלתות/לא פתח.
מלבד עצר או לא, השאלה אם הוא פתח דלתות.
כדאי גם לשלוח תלונה למשרד התחבורה.
בבימ"ש החברה תצטרך להוכיח את טענתה. ולכן יש מה לעשות, אם הגירסה שלך בטוחה אפשר לתבוע, ורק לדייק ולציין גם לגבי עצירה וגם לגבי פתיחת דלתות.
בכל מקרה לא מומלץ לתבוע על מקרה בודד אלא על כמה יחד

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
המתנתי לקו 1 בלב תל אביב ועמדתי והיה מספר תחנות במקום ועמדתי בלא נכונה (בכוונה כי היה שם מקום עם צל) האוטובוס הגיע רצתי אליו תוך כדי שאני מסתכל לנהג בעיניים ניגש אל הדלת הפתוחה לפני עלה מישהו במרחק נגיעה(!!!) והנהג טרק לי בפרצוף, לקח לו זמן לצאת מהתחנה רצתי ודפקתי לו על החלון כשהוא עדיין לא זז מהמקום והוא בחר להתעלם ולא להסתכל לכיווני ופשוט יצא לדרכו
חיכיתי לאוטובוס אחר ונסעתי בעקבותיו רשמתי את מספר לוחית הרישוי וכשראיתי שאני במרחק סביר ממנו ירדתי בתחנה הראשונה האפשרית ורצתי לעבר האוטובוס בפעם השנייה (רציתי להתעמת עם הנהג ולבקש את הפרטים)אני מגיע כמובן ברגע האחרון שוב אך האוטובוס עדיין לא זז מילימטר והוא שוב סוגר את הדלתות אני דופק עליהם והוא בוחר לצאת לדרך.. כנראה קלט שזה אני
אני יותר ממעוניין ליפגש עם הנהג בעצמו בבית משפט ואני רציני (נגרם לי מזה עוגמת נפש ממש רצינית) או עם מישהו מטעם החברה ושימצו איתו את הדין
מי שמכיר פה בפורום כל מידע שיכול לעזור לי (ולכם) מניסיונו או מסתם מידיעה אש מח מאוד שיעדכן
תודה לכם מראש

אגב, יש לי את כל הפרטים המיקומים והשעות המדוייקות של כל מאורע שמפורט לעייל
תשלח תלונה לחברה ולמשרד התחבורה
החברה בדרך כלל עומדת מול הנהג ומזמינה לבירור ולפעמים גם מורידה לו מהבונוס
משרד התחבורה אמור לקנוס את החברה ויתכן שגם יזמינו אותך לחקירה במשרד התחבורה ולמתן עדות בבימ"ש נגד הנהג, סביר להניח שזה לא יקרה במקרה כזה אבל אולי.
בכל אופן את התלונות כדאי לשלוח. לדעתי העניין הוא לא נקמה אלא פעולת מנע לעתיד, שלנהג ישתלם להיות שירותי יותר.
כמובן שאפשר לתבוע בת"ק אבל קח בחשבון שיתכן והמקרים האלה הם גבוליים ולכן כדאי לתבוע רק בצירוף מקרים נוספים.

נערך לאחרונה ב:

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אם לי ולאשתי יש תלונות יש בעיה לצרף את זה?
אין בעיה לצרף, פשוט תהיו שני תובעים.
מה שכן, יכול להיות ששווה לכם מבחינת הפיצוי לחלק לשתי תביעות.
בהרבה מהתביעות מהסוג הזה ביהמ"ש מעדיף לפסוק לפי סעיף 79א.
זה חוק שמסמיך את ביהמ"ש לפסוק בצורה של פשרה כראות עיני השופט מבלי לתת נימוקים וכמעט מבלי יכולת לערער (גם ככה ערעור על ת"ק הוא די נמוך) והוא דורש את הסכמת הצדדים.
המשמעות של זה שאם יש כתב תביעה ע"ס 6000 ש"ח יכול ביהמ"ש לבקש שהצדדים יאפשרו לו לפסוק לפי 79א ואז הוא יתן סכום של נניח 2500 ש"ח + הוצאות משפט. אם יהיו שתי תביעות יכול להיות שבסך הכללי תרוויחו יותר.
אם המקרים שלך ושל אשתך קרו יחד אני כן הייתי מגיש רק ביחד.

123miri

משתמש רשום
אם שלחתי מלא תלונות אבל רק למשרד התחבורה יש לי מה להגיש גם לחברה בעצמה?

אחת מיוחדת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם נגרם נזק משמעותי זאת כבר יכולה להיות תביעת נזיקין ואני לא בקי בזה (גם לא מבחינה הלכתית).
מה שנראה לי (ונא לקחת בערבון מוגבל) שבמקרה של פגיעה רצינית אז מערבים את הביטוח, ואני לא יודע מה הפרוצדורה.
אבל אם מדובר בחבלות קלות שעיקרם עגמת נפש לדעתי אפשר לתבוע את החברה בתביעות קטנות ולכאורה הביטוח לא יהיה מעורב בזה.
זה מה שהם הגיבו לי....
אני רוצה לתבוע.
ה התהליך עכשיו
למי פונים?
מה כותבים?
תודה על כל העזרה....@יוסי ב.ק

קבצים מצורפים

• 219960.docx
    KB 247.3 · צפיות: 37

eh

משתמש פעיל
עד מתי אפשר לתבוע יש לי תביעה מלפני 5 חודשים זה עדיין שייך?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
אם שלחתי מלא תלונות אבל רק למשרד התחבורה יש לי מה להגיש גם לחברה בעצמה?
החברות גם מטפלות בנהגים שלהם
לאחרונה הגיע אלי בטעות מכתב של חברת תח"צ שהיה ממוען לנהג ובו הוא נדרש להבהיר מדוע לא עצר בתחנה מסויימת, הוא גם הוזהר שם שיש מצב שהתלונה תפגע לו בבונוס החודשי.
ראיתי גם הסכם שנחתם בין ועד העובדים של דן בדרום (כמדומני) לחברה, שם הוסדר בהסכם כיצד מתנהל הרישום נגד נהגים שקיבלו תלונות. אז לכאורה יש מה לשלוח גם לחברה.
לא יעזור מיידי - אב אחד ועוד אחד אולי.....

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
זה מה שהם הגיבו לי....
אני רוצה לתבוע.
ה התהליך עכשיו
למי פונים?
מה כותבים?
תודה על כל העזרה....@יוסי ב.ק
כותבים כתב תביעה
ומגישים באתר נט המשפט
בעמוד 3 ואילך של האשכול הזה יש פירוט
אשמח לעזור
בהצלחה

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
ביום שישי האחרון (וכן במוצש"ק - בכיוון ההפוך) אוטובוסים של אגד מב"ב לי-ם עצרו במחלף שורש למשך 14 דק' כדי לגבות תשלום
לחלק מהאוטובוסים עלה מבקר בודד לגביית תשלום מ-50 נושעים
שלחתי עכשיו פנייה לאגד ומשרד התחבורה
האם אוכל לתבוע פיצוי על כך? ובאיזה גובה?

אוויר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שלום וברכה,
בלשונית של הנתבע, צריך למלא פרטי חשבון לזיכוי
אני ממלאת את פרטי החשבון שלי
חובה לעשות אימות נתונים
וזה ההודעה שאני מקבלת,
מישהו יודע מה זה אומר?
תודה רבה
1689055044780.png

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
ביום שישי האחרון (וכן במוצש"ק - בכיוון ההפוך) אוטובוסים של אגד מב"ב לי-ם עצרו במחלף שורש למשך 14 דק' כדי לגבות תשלום
לחלק מהאוטובוסים עלה מבקר בודד לגביית תשלום מ-50 נושעים
שלחתי עכשיו פנייה לאגד ומשרד התחבורה
האם אוכל לתבוע פיצוי על כך? ובאיזה גובה?
על פניו זה לגמרי לא תקין!
אני לא מכיר תביעות על מקרים כאלה
יש מצב שעל מקרים כאלה אפשר לתבוע סכום גבוה, אם מדובר בהפרה של הנהלים, כי זה משהו שהחברה עשתה ביודעין ובשיטה (לא נהג עצבני/מחסור בנהגים/פקקים באבו דאבי)
צריך לראות מה משרד התחבורה ואגד יענו

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
שלום וברכה,
בלשונית של הנתבע, צריך למלא פרטי חשבון לזיכוי
אני ממלאת את פרטי החשבון שלי
חובה לעשות אימות נתונים
וזה ההודעה שאני מקבלת,
מישהו יודע מה זה אומר?
תודה רבה
צפה בקובץ המצורף 1419539
למיטב זכרוני לא צריך למלא את החלק הזה
במידה ותזכו תעבירו להם פרטי חשבון להעברה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה