בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מעוניינת להגיש תביעה על איחורים קבועים של אוטובוסים תכלס מה התהליך
תודה

אז ככה - הכי טוב קודם כל פניה לחברה ולמשרד התחבורה. כל עוד שהחברה לא תכחיש בפירוש את המקרה זה רק מועיל לאמינות של התביעה שלכם. גם היא מכחישה אתם יכולים להתעקש שאתם בטוחים ומעוניינים לראות את ההוכחה. כנ"ל לגבי משרד התחבורה אם הוא מעביר את הפניה שלכם להליך אכיפה מנהלית סימן שיש דברים בגו, וזה גם יכול להועיל לאמינות שלכם.
שלבי הגשת התביעה בצורה מקוונת דרך האזור האישי באתר נט המשפט:
לצורך כך אתם צריכים להכנס לחלון "הזדהות לאומית" בצד ימין של המסך, מופיע בתוך מסגרת בצבע כתום.
בפעם הראשונה אתם צריכים להרשם למערכת של ההזדהות הלאומית. יתכן שאתם כבר רשומים שם בשביל רשויות ממשלתיות אחרות.
בכל פעם שתרצו להכנס לאזור האישי שלכם תכנסו ותזדהו בחלון של הזדהות לאומית.
לאחר ההזדהות והכניסה תראו את השורה הזאת:
צפה בקובץ המצורף 1267724
שם יש "פתיחת תיק" ושם מתחילים.
זה מה שייפתח לכם:צפה בקובץ המצורף 1267694
תבחרו את העיר בה יתנהל המשפט (בדוגמא "כפר סבא"). ב"בית משפט" תבחרו "שלום ..." (בימ"ש לת"ק מתנהל בבתי משפט השלום שהוא הערכאה הנמוכה בבתי המשפט). ב"הליך" תבחרו "תביעות קטנות". "סוג תיק" ייבחר לכם אוטומטית. "סוג עניין" תבחרו ב"ספק-לקוח". וב"סכום התביעה" (החלון יקפוץ לכם כשתסיימו למלא את הפרטים הקודמים) תמלאו את סכום התביעה אותו אתם דורשים בכתב התביעה.
בתחתית המסך תלחצו על "הבא" ותגיעו למסך הבא:צפה בקובץ המצורף 1267707צפה בקובץ המצורף 1267707זה בשביל ההתחלה
אם תצטרכו עזרה גם בהמשך אני אשמח לעזור

פרידא

משתמש מקצוען
זה טופס כללי שצריך להגיש בכל ת"ק
נראה לי הכי פשוט להגיש את התביעה בצורה מסודרת בקובץ PDF ולצרף את הטופס הרשמי הנ"ל, למלא את הפרטים הרלוונטיים ולכתוב שמצורף כתב תביעה מפורט
גם אם לא צירפתם בהתחלה תקבלו מכתב מביהמ"ש שעליכם למלא את הטופס ובמידה ולא התביעה עלולה להמחק, ואז פשוט תמלאו ותשלחו
יש לי מעל 20 תלונות שיש לי תשובות ממשרד התחבורה שהתלונות מוצדקות
אמרו לי שכדאי לי להגיש בכמה תביעות כדי שאוכל לקבל את הפיצוי המקסימלי. זה נכון?

עכשיו, איך אני מצרפת את התלונות? בתוך טבלה או לפרט מקרה מקרה?
אפשר פשוט לצרף את כל ההעתקים מהתלונות ששלחתי למשרד התחבורה ואת התשובות? אולי זה לא הכי לענין, אבל לכתוב תלונה תלונה זה המון עבודה...

תמרהלה

משתמש פעיל
@יוסי ב.ק

שלחתי תלונה על מקרה שקרה לפני לפני יותר מ3 חודשים וזו התגובה שקיבלתי:

לצערי, מאחר שחלפו מעל שלושה חודשים מהמקרה המתואר, אין באפשרותי לבצע את הבדיקות המתאימות
בכדי להעבירן להליך אכיפה מנהלי מול המפעיל.
בעתיד מומלץ להגיש בסמוך למועד המקרה ולא יאוחר משלושה חודשים מיום האירוע.
אני מודה לך על פנייתך, ומצרה על אי הנוחות שנגרמה לך.

מה ניתן לעשות?
האם בית משפט לתביעות קטנות יקבל את התביעה?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
יש לי מעל 20 תלונות שיש לי תשובות ממשרד התחבורה שהתלונות מוצדקות
אמרו לי שכדאי לי להגיש בכמה תביעות כדי שאוכל לקבל את הפיצוי המקסימלי. זה נכון?
אני הייתי מחלק את זה ל-2-4 תביעות תלוי במקרים בסכומים וכו'.
תזכרי שבכל אופן קיים סיכוי טוב שביהמ"ש לא יתן את מלוא סכום שתבקשי בכל תביעה, אבל לדעתי ככה עדיף.
קחי בחשבון שאם תגישי אותם בתקופה קצרה, את עלולה להישאל למה לא הגשת את הכל יחד. הסיבה האמיתית היא שעדיף לחלק את כמות התביעות, כך ישנה אפשרות טובה יותר לבדוק ולדון בכל מקרה, 20 מקרים יחד זה הרבה.
עכשיו, איך אני מצרפת את התלונות? בתוך טבלה או לפרט מקרה מקרה?
אפשר פשוט לצרף את כל ההעתקים מהתלונות ששלחתי למשרד התחבורה ואת התשובות? אולי זה לא הכי לענין, אבל לכתוב תלונה תלונה זה המון עבודה...
כתב התביעה צריך להכיל את תיאור המקרים מפורט ומתוצמת כאחד
את יכולה להעתיק מתוך כתבי התלונה ולהתאים אותם לכתב התביעה

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
@יוסי ב.ק

שלחתי תלונה על מקרה שקרה לפני לפני יותר מ3 חודשים וזו התגובה שקיבלתי:

לצערי, מאחר שחלפו מעל שלושה חודשים מהמקרה המתואר, אין באפשרותי לבצע את הבדיקות המתאימות
בכדי להעבירן להליך אכיפה מנהלי מול המפעיל.
בעתיד מומלץ להגיש בסמוך למועד המקרה ולא יאוחר משלושה חודשים מיום האירוע.
אני מודה לך על פנייתך, ומצרה על אי הנוחות שנגרמה לך.

מה ניתן לעשות?
האם בית משפט לתביעות קטנות יקבל את התביעה?
הגשת תלונה למשרד התחבורה היא עד חודשיים מהמקרה (כך כתוב באתר, כמדומני שבין חודשיים לשלו הם עדיין מטפלים)
לבימ"ש אפשר גם אחר כך, כמובן בכפוף להתיישנות שהיא כעבור כמה שנים.

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
מכמה תביעות שווה להגיש תביעה
מבחינתי, הרעיון הוא שהחברות ישלמו על המחדלים, הן כי מגיע לנוסעים שירות, ופיצוי במידה ושירות לקוי. והן בשביל תקווה אולי יבוא שינוי.
על מקרה בודד לדעתי לא כדאי לתבוע, אלא אם כן הנזק גדול מאוד או שהמקרה הוא חד משמעי. אבל אין מספר קסם אם הצטברו כמה תלונות כדאי להתחיל.

כט

משתמש פעיל
באופן אישי הם תמיד מסבירים למה הם צודקים
היה תקלה.......
היתה תאונה.........
וכו' וכו' ...........
איך אפשר לדעת שלא יחיבו אותי בהוצאות משפט???????

E7

משתמש פעיל
היה לי מקרה של אוטובוס שאיחר בתאריך 29.11.22
הגשתי תלונה לפניות הציבור משרד התחבורה - הרשות הארצית לתחבורה ציבורית
ועוד לא החזירו לי תשובה
איך אני ממשיכה מכאן?
האם הייתי צריכה להגיש תלונה גם אצל החברה עצמה?( קווים)
ואם אני יגיש עכשיו זה בסדר?

איזה שם?

משתמש מקצוען
כתבו לי האם יש עילה לתביעה ,
ביום שישי האחרון היתה דרישה גדולה לנסיעה לירושלים , זאת בין היתר לרגל השמחות הגדולות אצל האדמורים שליטא אגד לא עמד בקצב, ולא תגבר, ראינו משפחות על טפיהם מתמנגלים בכל התחנות , נהגי הסעות הקפיצו מחירים ל1000 שח לנסיעה בני נאלץ לעלות לאוטובוס בידיעה שיעמוד כל הדרך אך תלאותיו רק החלו , המזגן לא עבד -להזכירכם שרב כבד בחוץ בקופסת מתכת לוהטת, הנהג לא הסכים להחליף אוטובוס רק לעצור בתחנת דלק במרחק נסיעה של כשעה מירושלים שיקנו /יקבלו מים ו..... להמשיך בצלייה (סוף דבר חילוני שראה אותם מנגבים פלגי זיעה נתן לבני שישיית מים קרים בחינם שיעלה לאוטובוס- מלאים במצוות כרימון למרות הסטריאוטיפים) אבל השאלה איך הנהג לוקח אחריות על כ60 איש טף ונשים ללא מזגן ביום שכזה ואם היה קורה משהו חלילה ומישהו היה מתעלף??? את מי היו מאשימים ??'' החרדים האלה שנוסעים בחוסר אחריות ...''
כמובן שהגיען מאוחר מאד למחוז חפצם
יש מה לעשות ?

פרידא

משתמש מקצוען
קחי בחשבון שאם תגישי אותם בתקופה קצרה, את עלולה להישאל למה לא הגשת את הכל יחד. הסיבה האמיתית היא שעדיף לחלק את כמות התביעות, כך ישנה אפשרות טובה יותר לבדוק ולדון בכל מקרה, 20 מקרים יחד זה הרבה.
לא הבנתי. לא להגיש אותם יחד? או להגיש ולתרץ בכך שבכך שחילקתי אותם יש אפשרות לדון בכל מקרה ומקרה?
את יכולה להעתיק מתוך כתבי התלונה ולהתאים אותם לכתב התביעה
אשמח לקבל דוגמא לכתב תביעה
אין לי נסיון ב"ה בניסוח תביעות...

תודה רבה על כל העזרה באשכול הזה. זה לא מובן מאליו

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
באופן אישי הם תמיד מסבירים למה הם צודקים
היה תקלה.......
היתה תאונה.........
וכו' וכו' ...........
איך אפשר לדעת שלא יחיבו אותי בהוצאות משפט???????
בדרך כלל נטל ההוכחה הוא עליהם, כי אמור להיות להם תיעוד על כל מהלך הנסיעה, מיקום, שעה, עצירה, פתיחת וסגירת דלתות וכו'.
ובאמת לדעתי לא כדאי להגיש על תביעה בודדת למקרה שהם יוכיחו משהו, כשיש כמה מקרים הסיכוי שהם יוכיחו שבכולם הם לא אשמים נמוך.
בנוסף, יש חשיבות לשלוח תלונה לחברה ולמשרד התחבורה. אם הם לא יענו לך שהיתה תקלה הם יצטרכו להסביר למה התקלה צצה אחרי שהם נתבעו לבימ"ש....

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
היה לי מקרה של אוטובוס שאיחר בתאריך 29.11.22
הגשתי תלונה לפניות הציבור משרד התחבורה - הרשות הארצית לתחבורה ציבורית
ועוד לא החזירו לי תשובה
איך אני ממשיכה מכאן?
האם הייתי צריכה להגיש תלונה גם אצל החברה עצמה?( קווים)
ואם אני יגיש עכשיו זה בסדר?
תביעה בבימ"ש אפשר להגיש גם מבלי להגיש תלונה קודם
ובכל מקרה את יכולה לבדוק מה קורה עם הפניה שלך. אם שלחת תלונה מקוונת, סביר להניח שאחרי זמן קצר קיבלת מהם אישור שפנייתך בטיפול עם מזהה פניה (מספר ואותיות) איתו ניתן לבדוק מה קורה עם הפניה.
לחברה עצמה אין טעם להתלונן אחרי זמן כה רב
וכאמור, לתביעה זה לא משנה. אבל לדעתי לא כדאי לתבוע על מקרה בודד.

הקוטב הצפוני

משתמש מקצוען
חיכיתי השבוע לקו פנימי בירושלים,
כשהגעתי לתחנה הופיע שיש קו בעוד 2 דקות,
חיכיתי איזה חצי שעה, ואז השתנה ל20 דקות!
בהמשך נודע לי שהיתה הפגנה,
האוטובוס בכלל לא עובר שם...
איזה הוכחה יש לי להראות להם?

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
כתבו לי האם יש עילה לתביעה ,
ביום שישי האחרון היתה דרישה גדולה לנסיעה לירושלים , זאת בין היתר לרגל השמחות הגדולות אצל האדמורים שליטא אגד לא עמד בקצב, ולא תגבר, ראינו משפחות על טפיהם מתמנגלים בכל התחנות , נהגי הסעות הקפיצו מחירים ל1000 שח לנסיעה בני נאלץ לעלות לאוטובוס בידיעה שיעמוד כל הדרך אך תלאותיו רק החלו , המזגן לא עבד -להזכירכם שרב כבד בחוץ בקופסת מתכת לוהטת, הנהג לא הסכים להחליף אוטובוס רק לעצור בתחנת דלק במרחק נסיעה של כשעה מירושלים שיקנו /יקבלו מים ו..... להמשיך בצלייה (סוף דבר חילוני שראה אותם מנגבים פלגי זיעה נתן לבני שישיית מים קרים בחינם שיעלה לאוטובוס- מלאים במצוות כרימון למרות הסטריאוטיפים) אבל השאלה איך הנהג לוקח אחריות על כ60 איש טף ונשים ללא מזגן ביום שכזה ואם היה קורה משהו חלילה ומישהו היה מתעלף??? את מי היו מאשימים ??'' החרדים האלה שנוסעים בחוסר אחריות ...''
כמובן שהגיען מאוחר מאד למחוז חפצם
יש מה לעשות ?
מעניין אותי מה קורה במקרה של תקלה במזגן
הייתי שולח פניה הן לחברה והן למשרד התחבורה

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
חיכיתי השבוע לקו פנימי בירושלים,
כשהגעתי לתחנה הופיע שיש קו בעוד 2 דקות,
חיכיתי איזה חצי שעה, ואז השתנה ל20 דקות!
בהמשך נודע לי שהיתה הפגנה,
האוטובוס בכלל לא עובר שם...
איזה הוכחה יש לי להראות להם?
אם האוטובוס שינה את מסלולו בעקבות הוראת המשטרה זה חוקי ולא תקבלו פיצוי ככל הנראה

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
אבל ההפגנה לא היתה במסלול שלו!
תצטרכו לברר אם יש קשר בין ההפגנה לשינוי המסלול
ולמה כתוב שתי דקות?
לפעמים זה מרגיש כאילו הם מענישים אותנו..
לא שמעתי על אנשים שקיבלו פיצוי על מידע שגוי בצג הדיגיטלי
פניות בנושא יש להפנות למשרד התחבורה

טמיר ונעלם

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מספיק להתקשר ולהתווכח עם נציגי חברות התחבורה

פשוט פותחים תיק בת"ק תכף אסביר איך,

ופתאום הם מתקשרים איליך, ומסבירים לך למה התביעה לא צודקת

ובדרך כלל בסמוך למועד ה'משפט' (נשמע מלחיץ קחו את זה כביקור ברופא משפחה...) הם מציעים לך פשרה על כחצי מהתביעה

ולאמיצים שבינינו ברוב המקרים אל תוותרו תלכו לביהמ"ש ותקבלו את כל הסכום!!!

הלוואי שכל עם ישראל יעשה כך, פתאום חברות התחבורה ידפקו אוטובוסים בשעון שוויצרי!!!!

א'. האטובוס לא יצא וכולי וכולי, תשמרו או קבלה של מונית שלקחתם (בד"כ עדיף לקחת מונית ככה יש נזק יותר רציני אך לא חייבים) או נסיעה הבאה שלקחתם וכל הוכחה אחרת
ב. שולחיים תביעה במקביל לחברת התחבורה המפעילה וכמו"כ למשרד התחבורה.
ג. מחכים לתשובות, אם התשובות לא מספקות (לא נתנו פיצוי מספק וכולי) פותחים תביעה ב15 דקות!!!
ד. מחכים למועד הדיון, בד"כ תקבלו כבר מיד אחרי ההגשה טלפונים מתפתלים מחברת התחבורה המפעילה למה זה תביעה שטותית, ויש להם אפי' הוכחות להפך, אל תבהלו, חכו בסבלנות ואז או ששתתפשרו או שתלכו עד הסוף, בהצלחה תעבירו הלאה שכולם יתבעו אותם, ונקבל ככה שירות נורמלי!!!

כל מי שהגיש והצליח או שלא שיעלה את המקרה כאן שנצליח ביחד לחולל שינוי!!!!
זה יכול לעבוד גם מול דואר ישראל? הדוור לא דפק אצלי בדלת כדי למסור לי את הדרכון רק המשיך עם זה מיד ושל לסניף דואר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה