התייעצות קיבלתי דו"ח 750 ש"ח ו - 8 נקודות

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תמיד חוצה במעבר חציה?
גם אם לא, היא מסכנת את עצמה.
כשנהג חדש משוחח בטלפון תו"כ נהיגה- הוא מסכן גם ובעיקר את האחרים.
זה אחרת לגמרי.

נ.ב. באמת ממליץ לך לנסות לבטל את הקנס.
אבל- לשמור על ההרתעה (זה קצת סותר ;))
חשוב מאוד!
כי אם ח"ו יקרה לך שוב ותפגע במישהו....
לא יעזור אף תרוץ

מרחבית

משתמש מקצוען
ובאשכול אחר כתבתי פעם שגם הולכי רגל יש עליהם מצוות 'ונשמרתם', למשל לא לעבור כביש בלי מעבר חציה, חגור גם מאחור בכל נסיעה, לא לעבור באדום (של הולכי רגל), ובכלל לא לצעוד על הכביש בשביל זה יש מדרכה. אין ליסוע עם ילדים עד גיל שלוש ללא כיסא בטיחות, עד גיל שמונה ללא בוסטר
פשוט שכך.
ודאי שאסור להולכי רגל להסתכן.
זה שלא בכל מקרה מקפידים עד הסוף מסיבות כאלה ואחרות - זו חולשה שצריכים שיקרה מה שפחות. זו לא סיבה לקבל את זה כנורמה מלכתחילה.
ואם מישהו יקבל קנס כי לא חגר אחורה למשל, לא נראה לי רעיון טוב שיהיה אשכול ציבורי שבו כל אחד יכתוב על עבירות של הולכי רגל שעבר - ואיך הסתדר עם הקנס.

לא צריך להאריך כמה תאונות הורסות ח"ו את החיים של משפחות שלמות - בשניה.
העניין הוא לא להאשים. אלא שהיחס לחוקים מצילי חיים - חייב להיות מאוד רציני. ואווירה ציבורית משפיעה מאוד על היחיד.

נערך לאחרונה ב:

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אבל כבר מבינה איך זה שהרכב צובר תאוצה ושינויי מהירות מותרת...
זה לא תירוץ. נהג אחראי (או נהגת אחראית) צריכה לנטר את המהירות כל הזמן.
זה קשה ומעצבן להאט (בפרט כשכולם לפני דוהרים!)
אבל אם ח"ו יש ילד שחוצה את הכביש בסוף הירידה ותפגעי בו-
לא יעזור התירוץ של "ירידה חדה, המהירות עלתה ולא הספקתי להוריד בזמן".
לא לשופט, ובעיקר בעיקר לא למצפון.

תותית י.

משתמש מקצוען
זה לא תירוץ. נהג אחראי (או נהגת אחראית) צריכה לנטר את המהירות כל הזמן.
זה קשה ומעצבן להאט (בפרט כשכולם לפני דוהרים!)
אבל אם ח"ו יש ילד שחוצה את הכביש בסוף הירידה ותפגעי בו-
לא יעזור התירוץ של "ירידה חדה, המהירות עלתה ולא הספקתי להוריד בזמן".
לא לשופט, ובעיקר בעיקר לא למצפון.
יש לך רישיון?

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
דוד שלי כמעט הרג ילד שעבר כביש בסוף הירידה. הילד נשאר נכה לכל החיים. :cry:
הוא לא הספיק לבלום כי נהג במהירות גבוהה ולא שם לב שצבר תאוצה
אם היה נוהג במהירות מותרת אולי זה לא היה קורה...
(הדבר היחיד שמחזק אותו, זה שזה היה רצון ה'. הוא כמעט חודש לא יצא מהבית, אפילו לא להתפלל
והלך ליועץ שעזר לו לשחרר את הטראומה ולהוריד מעליו לפחות קצת מהאשמה- שהכל בהשגחה פרטית מלמעלה.
כי לאחר מעשה, מחשבות של אם ואילו רק הייתי נוהג בזהירות גדולה יותר רק שוברות ומעוררות מצפון.
ב"ה הוא קצת השתחרר- לקח לו המון זמן. כמובן שהוא לא חזר לנהוג מאז.)

נערך לאחרונה ב:

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לא. לבעלי יש.
אז לא, לא הרגשתי בעצמי איך ההגה בורח והרגל נצמדת לגז והרוח מבדרת והמוזיקה רועשת ואין שליטה על הגלגלים.
אבל כמה סיפורים שראיתי מקרוב, גם אם רובם נגמרו בניסים- גרמו לי לחשוש גם מספק סכנה.

תותית י.

משתמש מקצוען
תקשיבי,
כל נהג גם הכי הכי זהיר בעולם שעוצר ומאט ושומר על המהירות שצריך... אם תצמידי לו מישהו שיעקוב אחריו נסיעה שלמה של 3 שעות בטווווח תוכלי להוציא לו דוח כי תמיד יקרה משהו לא חוקי בנסיעה שלו... ככה דעתי..

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תקשיבי,
כל נהג גם הכי הכי זהיר בעולם שעוצר ומאט ושומר על המהירות שצריך... אם תצמידי לו מישהו שיעקוב אחריו נסיעה שלמה של 3 שעות בטווווח תוכלי להוציא לו דוח כי תמיד יקרה משהו לא חוקי בנסיעה שלו... ככה דעתי..
יש דו"ח על שיחה בפלאפון תו"כ נסיעה כשאתה נהג חדש,
ויש דו"ח ע"כ שאין פח ברכב (פעם שוטר רשע רשם לנו קנס על זה! רציני!)
ובכלל א"א להשוות בין שני העבירות הנ"ל.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
כמה דוח? מזעזע!!
זה היה ממש מזמן. כבר לא זוכרת כמה.. אולי 250 ש"ח.
וזה באמת היה מעצבן, אבל ממש.
עיכב אותנו בצד כי "לא באנו לו טוב בעין",
בדק הכל איזה 20 דק' - רשיונות, ואת הרכב, ולא יודעת על מה עוד הוא חפר שם
ובסוף נתן דו"ח על פח (!)

מרחבית

משתמש מקצוען
תקשיבי,
בואי. נהגים בכבישים עוברים יום יום על דברים בוטים, מתוך אופריה ש'להם זה לא יקרה'. עקיפות מזעזעות על קו לבן או לתוך מעבר חציה, טסים על הכביש, אי מתן קדימה, ועוד הרבה. ודאי שלא כולם.

אף אחד לא חושב שנהג במשך שנים יכול לא לעבור על כלום, בפרט שחלק מהדברים הם אכן פחות מסוכנים ופחות בוטים.
אבל עם כל הכבוד - אם יש נהגים שלא יכולים לנסוע כמה שעות בלי לעבור עבירות תנועה של ממש - שיניחו את ההגה, ויחזירו את המפתחות.

אין לי רישיון, אבל מכירה מקרוב את צד הנהג. ואין מקום ליצור אווירה שעבירות תנועה הם נורמה, וכל הבעיה היא איך להסתדר עם הקנס.
דווקא כי נהגים הם בני אדם ולא מלאכים, דווקא כי יש שחיקה, חשוב לכולנו שתהיה הרתעה.
לא מתוך רצון לשפוט ולהאשים. מתוך רצון מושכל למנוע תאונות! רתיעה היא חלק חשוב בדבר הזה.

ואגב, ההבדל בין נהג חדש לנהג ותיק - הוא הבדל גדול מאוד מצד המיומנות.
מצד שני, חלק מהנהגים החדשים נזהרים יותר.
ואמר לי אדם שנוהג, שלפעמים הכי מסוכן זה שלב המעבר, כשנהג כבר לא מרגיש חדש ומשחרר, ומצד שני עדיין איננו מיומן דיו.

נערך לאחרונה ב:

חרישאי

משתמש מקצוען
אם פותח האשכול היה כותב שהוא דפק רמזור אדום, לא עצר להולך רגל במעבר חציה, נסע על מהירות כפולה ברחוב עירוני, הייתי מבין את ההתחסדויות פה.
אני רוצה נהג אחד שיעיד בעצמו שהוא בחיים לא עבר את המהירות בדרך בינעירונית עם רכב סביר שמסוגל לזה.
אני לא מעודד נהיגה בריונית, אבל להתחסד על חשבון אדם שביקש עזרה בעבירה כזאת נשמע לי קצת סדומניקי.
ולהולכי רגל שטוענים שהם מסכנים רק את עצמם בחציה ובהליכה פראית ברחובות העיר.
זה חוזר על עצמו במספיק פורומים, נהג ותיק שיראה שהוא כמעט דורס אדם על 40 קמש אולי יצא מהסיטואציה עם החלטה מושכלת, נהג פחות מיומן או חדש יכול להסיט את האוטו לתוך הקיר עם כל ילדיו.
חובת הזהירות בדרכים מוטלת על כללל משתמשי הדרך חוקית והלכתית, זה כולל גם את הולכי הרגל.

מרחבית

משתמש מקצוען
ולהולכי רגל שטוענים שהם מסכנים רק את עצמם בחציה ובהליכה פראית ברחובת העיר.
זה חוזר על עצמו במספיק פורומים, נהג ותיק שיראה שהוא כמעט דורס אדם על 40 קמש אולי יצא מהסיטואציה עם החלטה מושכלת, נהג פחות מיומן או חדש יכול להסיט את האוטו לתוך הקיר עם כל ילדיו.
חובת הזהירות בדרכים מוטלת על כללל משתמשי הדרך חוקית והלכתית, זה כולל גם את הולכי הרגל.
כל מילה!

אלי @@@

משתמש מקצוען
גם אם לא, היא מסכנת את עצמה.
כשנהג חדש משוחח בטלפון תו"כ נהיגה- הוא מסכן גם ובעיקר את האחרים.
זה אחרת לגמרי.

נ.ב. באמת ממליץ לך לנסות לבטל את הקנס.
אבל- לשמור על ההרתעה (זה קצת סותר ;))
חשוב מאוד!
כי אם ח"ו יקרה לך שוב ותפגע במישהו....
לא יעזור אף תרוץ
מי דיבר בטלפון ???
את לא קוראת לפני שאת מגיבה .
מדובר על נהיגה במהירות קצת גבוהה אבל לא מופרזת וגם זה לא בכוונה בשביל להיות בדווקא עברין תנועה אלא כך יוצא מתנאיי הדרך ומי שרגיל לנהוג שם יודע וב"ה עבר אני כבר שנה וחצי על הכביש ובעיקר נסיעות חוץ של מעל שעה כל פעם וגם אני לא נהג צעיר כבר שנים

אלי @@@

משתמש מקצוען
לא. לבעלי יש.
אז לא, לא הרגשתי בעצמי איך ההגה בורח והרגל נצמדת לגז והרוח מבדרת והמוזיקה רועשת ואין שליטה על הגלגלים.
אבל כמה סיפורים שראיתי מקרוב, גם אם רובם נגמרו בניסים- גרמו לי לחשוש גם מספק סכנה.
זה באמת מוגזם לנהוג תחת השפעת מוזיקה ורוח ....
הייתי מוריד אותו מהכביש מיד :ROFLMAO:

אלי @@@

משתמש מקצוען
בואי. נהגים בכבישים עוברים יום יום על דברים בוטים, מתוך אופריה ש'להם זה לא יקרה'. עקיפות מזעזעות על קו לבן או לתוך מעבר חציה, טסים על הכביש, אי מתן קדימה, ועוד הרבה. ודאי שלא כולם.

אף אחד לא חושב שנהג במשך שנים יכול לא לעבור על כלום, בפרט שחלק מהדברים הם אכן פחות מסוכנים ופחות בוטים.
אבל עם כל הכבוד - אם יש נהגים שלא יכולים לנסוע כמה שעות בלי לעבור עבירות תנועה של ממש - שיניחו את ההגה, ויחזירו את המפתחות.

אין לי רישיון, אבל מכירה מקרוב את צד הנהג. ואין מקום ליצור אווירה שעבירות תנועה הם נורמה, וכל הבעיה היא איך להסתדר עם הקנס.
דווקא כי נהגים הם בני אדם ולא מלאכים, דווקא כי יש שחיקה, חשוב לכולנו שתהיה הרתעה.
לא מתוך רצון לשפוט ולהאשים. מתוך רצון מושכל למנוע תאונות! רתיעה היא חלק חשוב בדבר הזה.

ואגב, ההבדל בין נהג חדש לנהג ותיק - הוא הבדל גדול מאוד מצד המיומנות.
מצד שני, חלק מהנהגים החדשים נזהרים יותר.
ואמר לי אדם שנוהג, שלפעמים הכי מסוכן זה שלב המעבר, כשנהג כבר לא מרגיש חדש ומשחרר, ומצד שני עדיין איננו מיומן דיו.
כמה פילוסופיה ואפילו לא נוהגת
פשוט קורע מצחוק
מכירה את המשפט מה שרואים מכאן לא רואים משם וכל להיפך....
ומה ההבדל בין נהג עם שנתיים רשיון לבין שנתיים פחות יומיים,
וחוץ מזה שאני מכיר נהגים ותיקים שנוהגים אוליי פעמיים בשנה על רכב שכירות בבין הזמנים ונוהגים גרוע
ולעומתם אני כל הזמן בנסיעות מחוץ לעיר וכל יום על האוטו אומנם לא כל היום אבל כל יום ודאי
אז למה אני שונה מהם שלהם כן היית עוזרת.

מרחבית

משתמש מקצוען
מישהו החליט שרק לנהגים מותר לכתוב כאן.
כי רק הם מבינים למה זה בסדר גמור לנסוע 40 קמ''ש יותר מהמותר.
ולמה אין מצב שנהג יסע 3 שעות בלי שיקרה משהו לא חוקי בנסיעה שלו.
ולמה אפשר ליסוע בנסיעה עירונית 20 קמ"ש יותר מהמותר, כי אז אין כמעט סיכוי להעצר.
ומה עם הסיכוי להעיף חלילה ילד בגלל העוד 20 קמ"ש בתוך עיר?
אה, סליחה, מי שלא נהג - אסור לו לשאול שאלה כזו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה