כלי נגינה צליל יפה בקלרינט

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני מנגן על קלרינט פרוד'יג ופית קריסטל פומפריקו ניגון שיוצרה עבור גיורא פיידמן , אני מחפש דרכים לשפר את הצליל , יש למישהו רעיונות?

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מנגן על קלרינט פרוד'יג ופית קריסטל פומפריקו ניגון שיוצרה עבור גיורא פיידמן , אני מחפש דרכים לשפר את הצליל , יש למישהו רעיונות?
שלום לכולם!
שמעתי שעושים פה מסיבה בלעדי... @16תווים @מ. בלוי @יוק
אז נעים להכיר, גם אני משתדל לנגן בקלרינט, ובעוד כלי נשיפה. ואשמח להתייעץ איתכם בכמה נושאים.
אז קודם כל לעניין האשכול הספציפי הזה, מכיוון שרק אי פעם בעבר הרחוק היה לי מורה לקלרינט,
אשמח שאתם תהיו המורים שלי ותביעו את דעתכם על הצליל שלי. מצרף הקלטה שהכנתי למישהו פעם.
ואדרבה, אשמח מאוד לשמוע גם את הצליל ואת הנגינה שלכם, לדעת איפה אני עומד...
אז קדימה, תנו ביקורת, אל תתביישו...
ואחרי שתעירו את הערותיכם הנחוצות, אולי אגלה לכם על איזה כלי ואיזו פיה אני מנגן...

קבצים מצורפים

• קלרינט.mp3
    2.4 MB

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צליל יפה ודומה לשלי אגב, אבל חסר את החלק העיקרי למסיבה , הקישוטים , שים קצת יותר, טרילים, קנייצ'ים , קרעכצים

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שלום לכולם!
שמעתי שעושים פה מסיבה בלעדי... @16תווים @מ. בלוי @יוק
אז נעים להכיר, גם אני משתדל לנגן בקלרינט, ובעוד כלי נשיפה. ואשמח להתייעץ איתכם בכמה נושאים.
אז קודם כל לעניין האשכול הספציפי הזה, מכיוון שרק אי פעם בעבר הרחוק היה לי מורה לקלרינט,
אשמח שאתם תהיו המורים שלי ותביעו את דעתכם על הצליל שלי. מצרף הקלטה שהכנתי למישהו פעם.
ואדרבה, אשמח מאוד לשמוע גם את הצליל ואת הנגינה שלכם, לדעת איפה אני עומד...
אז קדימה, תנו ביקורת, אל תתביישו...
ואחרי שתעירו את הערותיכם הנחוצות, אולי אגלה לכם על איזה כלי ואיזו פיה אני מנגן...
אני מהמר, אבל נראה לי שזה קלרינט סיני/פלסטיק פשוט, אבל הצליל שאתה מפיק הוא מדהים, וכמו שאמר הרב תווים, אתה צריך להוסיף טיפה יותר קישוטים, כי זה מהות הקלרינט, הנשמה המשתפכת מבין צליליו.
הייתי ממליץ על תרגילי אצבוע, ותרגול סולמות כדי לשפר את המהירות.
ואולי אני טועה אבל יכול להיות שהנשיפה קשה עליך? תשקול לעבור לפייה קלה יותר או לעלה נמוך יותר.
אבל בגדול, מנגן ממש נפלא.

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בנגינת הכלייזמר ובכלל בנגינה חסידית משתמשים בעלים 2/2 וחצי , אל תעלה גבוה יותר ואל תרד נמוך יותר , תתאמן

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נו עכשיו אפשר לשמוע דגם ופיה?

פיית קריסטל הכוונה
נכון מאוד. אני מנגן על קלרינט של יאמהה, כנראה מעץ, כנראה פשוט. ועל פיית קריסטל פומריקו של ניגון.
ואני מנחש שאתה מנגן גם על סקסופון
נכון, התחלתי לאחרונה, וממש התאהבתי... אבל איך ידעת??
בנגינת הכלייזמר ובכלל בנגינה חסידית משתמשים בעלים 2/2 וחצי , אל תעלה גבוה יותר ואל תרד נמוך יותר , תתאמן
בהקלטה הזאת ספציפית השתמשתי בעלה מספר 2, של ריקו כמדומני.
יש לי עוד פיה שהייתי משתמש בה בעבר, של ונדורן, הדגם שלה נקרא '5RV לירה'. ובה אני מנגן על עלה 2.5.
ידוע לכם אולי הסיבה של השינוי בין הפיות? כאילו בפיית הפלסטיק הנ"ל הנשיפה הרבה יותר קלה ואני לא יכול לנגן
על עלה מספר 2, ובפיית קריסטל הנשיפה יותר מאתגרת, ואני לא יכול לנגן על 2.5.
אתם ממליצים לי לעבור ל-2.5 בקריסטל? זה ישפר את הצליל? כי עכשיו קשה לי לנגן על 2.5 בקריסטל.

ועוד שאלה ל @16תווים , באשכול אחר כתבת שאתה מנגן גם על פומריקו. יש הבדל בינה לבין גיורא פיידמן?
במחיר? באיכות?

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני עכשיו מנגן על פיה של וונדורן M30 כי נשברה הקריסטל , עלה מס' 2 ,עדיף לך להשתמש רק בעלים של וונדורן ולא של ריקו , אין בעיה שתעבור לעלה מס' 2 , פומריקו היא חברה קלאסית , והפיות שלה לא מתאימות לנגינה חסידית ,רק פומריקו ניגון שזה דגם מיוחד שהיא עשתה בשביל גיורא פיידמן , אבל כמובן הפיות של פיידמן הרבה יותר טובות לכלייזמר וכו' , ידעתי שאתה מנגן על סקסופון כי זה הכלי הכי פשוט למעבר מקלרינט ואני גם רוצה לקנות אחד , ממליץ לך בחום שלושה דברים: תלמד קישוטים ,תמשיך עם הקריסטל היא מעולה , תעבור לעלה מס' 2 אבל של וונדורן בלבד העלים של ריקו לא טובים לקלרינטים ולא איכותים כ"כ , וונדורן החברה הטובה ביותר בעלים , לקלרינט ולסקסופון

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בפיות פלסטיק הנשיפה תהיה תמיד קלה , אבל שים לב ,שווה לך להמשיך בפיית קריסטל כי אם תתאמן טוב עם קישוטים תקבל צליל פצצה אפילו יותר טוב ממה שיש בהקלטה , והכי דחוף זה שתקנה עלים של וונדורן , כל השאר הם לא איכותים , מס' 2 זה מעולה לפיה מקריסטל , גם אני בהתחלה השתמשתי עם הפיה מקריסטל 2.5 ועברתי ל2 כי הנשיפה קשה , אבל זה מעולה , סתם שתדע , אחרי שאתה מנסה פיה מפלסטיק מאוד קשה לחזור לפיה מקריסטל , אני רציתי לחזור לפיה מקריסטל אבל כשנשפתי עליה כבר לא יצא צליל כמעט , אז אני נשאר עם פיה של וונדורן M30

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יפה מאד
הצליל מדהים (אני חשבתי בהתחלה שזה עץ)עם מה הקלטת את זה?
תמשיך להתאמן תגיע רחוק
אתם ממליצים לי לעבור ל-2.5 בקריסטל? זה ישפר את הצליל? כי עכשיו קשה לי לנגן על 2.5 בקריסטל.
כמו שכתבו לך אני לא חושב שהנקודה שלך עכשיו זה שיפור הצליל אלא איכות הנגינה,

נ.ב.
יש אמרה שאומרת "לא הכלי עושה את הנגן אלא הנגן עצמו" זאת אומרת שזה (כמעט)לא משנה איזה כלי יש לך, אם אם אתה משקיע ומתאמן אתה תגיע רחוק!
זה לא סותר את זה שמומלץ מאד להשקיע באיכות הכלי עד כמה שאפשר (ובוודאי שלא להתאמן על כלי גרוע)אבל אם הייתי צריך להגדיר את זה במספרים הייתי אומר שלפחות 70-80 אחוז זה ההשקעה ו-20 אחוז זה הכלי!

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
נכון שלא הכלי עושה את הנגן אבל עם עלים של וונדורן תשתפר הרבה יותר , ממליץ לך לקחת שיעור בנושא קישוטים אצל גדול הקלרינתנים אברהם בלטי

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון שלא הכלי עושה את הנגן אבל עם עלים של וונדורן תשתפר הרבה יותר , ממליץ לך לקחת שיעור בנושא קישוטים אצל גדול הקלרינתנים אברהם בלטי
אתה למדת אצלו? כמה זמן? הוא מוסר שיעורים רק בירושלים? כמה עולה שיעור? איך יוצרים איתו קשר?

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני אחשוף פה כמה פרטים נחמדים: אני מנגן רק חצי שנה , הרוב למדתי עצמית ועכשיו אני לומד עם מורה , אני קניתי קורס מסוים של בלטי ששיפר אותי ב90 אחוז , לא יודע לגבי איפה הוא מוסר , המחיר זה 250 ש"ח והמס' טלפון שלו זה 0544470995

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יפה מאד
הצליל מדהים (אני חשבתי בהתחלה שזה עץ) עם מה הקלטת את זה?
תודה.
כתבתי שאני לא בטוח שהקלרינט לא עשוי מעץ, בעבר אמרו לי משהו כזה בחנות שקניתי ממנה, גינצבורג ת"א.
נכון מאוד. אני מנגן על קלרינט של יאמהה, כנראה מעץ, כנראה פשוט.
הקלטתי עם מצלמה ביתית פשוטה, זו בעצם הסרטה שהוצאתי לה את האודיו.

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני אחשוף פה כמה פרטים נחמדים: אני מנגן רק חצי שנה , הרוב למדתי עצמית ועכשיו אני לומד עם מורה , אני קניתי קורס מסוים של בלטי ששיפר אותי ב90 אחוז , לא יודע לגבי איפה הוא מוסר , המחיר זה 250 ש"ח והמס' טלפון שלו זה 0544470995
יפה מאוד!!
אשמח לשמוע את הנגינה שלך...
ומה זה ה'קורס מסויים' הזה? זה סוד?
הלא אנחנו רוצים להשתפר יחד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה