דרוש מידע עצות ותובנות לחינוך הילדים בתקופה זו

אריסטוקקטוס

משתמש פעיל
תקופה זו מזמינה אתגרים חדשים ושונים בחינוך ילדינו. בפרט לאור ההשבתה כרגע של המוסדות.

אצל הבנים על אף החיוב של ושננתם, ישנם בתים ששני בני הזוג עובדים וחוזרים מותשים לאחר 8 שעות עבודה, או סיבות שונות נוספות שאין צורך לפרט. וגם אצל הבנות ובפרט המתבגרות יש התמודדויות שונות.

יהיה זה תועלת לכלל הציבור לקבל עצות ותובנות מחכמת ההמונים, כל אחד מהזווית שלו (שכמובן מושפעת גם מצורת חייו וההתמודדות שלו) או להעלות מאמרים מבעלי מקצוע.

נערך לאחרונה ב:

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אצלי גילאי 6-10
סדר יום כתוב ברור מאד פיקס אותם.
קימה
התארגנות בוקר(התלבשות ציחצוח שיניים סידור שיער ואירגון לדר)
תפילה
ארוחת בוקר
מרחב קולי
מנוחה.....(ספר גמבוי ערסלים ונדנדות בחצר)
ארוחת צהריים
ארגון מלמעלה לבית
חוג משפחתי(יצירה משחק קבוצתי וכו)
מקלחות
ארוחת ערב
לילה טוב.

בוקסה

משתמש פעיל
מה אתם עושים עם ילדי חיידר שלא רוצים להקשיב לועידות, ובינינו הרבי מלמד לא מספיק ברור וכבר הותשו הכוחות.
כבר עשינו מבצע עם פרסים משמעותיים....
היום עברתי לפרסים פשוטים... בעצם זה כבר גלגול שני מאחרי פסח.
האם אנחנו כהורים צריכים להקישב לשיעור ואחרי זה ללמד את הילד אם קשה לו להקשיב בטלפון?
לגבי הבנות, זה קצת יותר קל,
לגבי המתבגרות, הבו רעיונות. אני מרגישה שלגילאים הבוגרים המשפחה נהייתה הרבה יותר משמעותית, בנות דודות וכו', ועדיין מחפשים ריגושים.....

michal2100

משתמש מקצוען
אצלנו
ה אתם עושים עם ילדי חיידר שלא רוצים להקשיב לועידות, ובינינו הרבי מלמד לא מספיק ברור וכבר הותשו הכוחות.
כבר עשינו מבצע עם פרסים משמעותיים....
היום עברתי לפרסים פשוטים... בעצם זה כבר גלגול שני מאחרי פסח.
האם אנחנו כהורים צריכים להקישב לשיעור ואחרי זה ללמד את הילד אם קשה לו להקשיב בטלפון?
בכלל אני לא דורשת מהבנים ללמוד בקו
קשה להאזין נכון, לא ברור, קשה להתרכז בלימוד גמרא (זה לא כמו שיעור חשבון אצל בנות)

אנחנו דואגים שהם ישבו ללמוד (חלקם מעדיפים שנח לו בישיבת בין הזמנים והקטן יותר מעדיף סתם עם חבר או עם אבא או לפעמים לבד).

לדעתי מה שנכון בתקופה זה בעיקר לתת להם הרבה אחריות וסמכויות
הם מאוד נהנים מהעניין

לדוג' הבן שלי בן 11 עשה עם הבנות הקטנות יותר עוגיות מלוחות - באישורי כמובן כשאני בכלל בעבודה ובעלי לא בבית
(התקשר לסבתא, לקח את המתכון, הכניסו חומרים (אני קונה קמח מנופה) וישבו להכין)
סדר בבית זה גם משהו שהילדים עושים יותר מאיתנו
רוצים לצאת בכיף, אבל קודם כל 10 דק' סדר, אני לא אומרת מדויק מה צריך ולא יושבת להם על הראש,
לדוג' לסדר מטבח, שיש, שולחן, ריצפה מה שאתה בוחר במשך כ- 10 דק'
גם להעסיק את הקטנים, אני נותנת רעיונות, דואגת לחומרי יצירה, דואגת לדפי צביעה ודפי טיוטה, מעבר לזה הם ממשיכים לזרום...

הרבה עידוד, מחמאות, ממתקים אני פחות אוהבת - אבל מידי פעם גם זה קורה.

ודברים לא חשובים להעלים עין, לא להעיר ולומר ביקורת על כל דבר (לא ראיתי לא שמעתי...)

דניאל גופזר

משתמש סופר מקצוען
אני לא רוצה לרפות ידיים חלילה. אבל אנחנו צריכים להבין שזו תקופה באמת קשה ושהזמנים באמת לא שיגרתיים, ואולי קצת להרפות. כי העולם שלנו קצת עצר מלכת. וכמה מרחביים קוליים שנפתח, וכמה זומים שנעשה, עדיין זה לא זה.
והילדים שלנו הם לא כרטיסי מיקרו של איחסון ג'יגות, והם לא צריכים לעכל כמויות של חומר. הם צריכים להתחנך, והם צריכים לרוץ בחצר עם החברים, והם צריכים שהמורה י/תחייך להם וי/תשאל איך היה בחתונה של האח.
והדגש צריך להיות (לדעתי הקטנה) על שמחה בבית, על אהבה. וקצת להרפות. ואחרי שכל הטירוף הזה יהיה מאחורינו, ואחרי שכל זה יגמר, נחזור לנורמליות המוכרת והמחוספסת שלנו,

אבל אם אנחנו רוצים לצאת מזה שפויים - אנחנו חייבים להרפות קצת.

אהרון לייב

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
המשתמש נחסם
אני לא רוצה לרפות ידיים חלילה. אבל אנחנו צריכים להבין שזו תקופה באמת קשה ושהזמנים באמת לא שיגרתיים, ואולי קצת להרפות. כי העולם שלנו קצת עצר מלכת. וכמה מרחביים קוליים שנפתח, וכמה זומים שנעשה, עדיין זה לא זה.
והילדים שלנו הם לא כרטיסי מיקרו של איחסון ג'יגות, והם לא צריכים לעכל כמויות של חומר. הם צריכים להתחנך, והם צריכים לרוץ בחצר עם החברים, והם צריכים שהמורה י/תחייך להם וי/תשאל איך היה בחתונה של האח.
והדגש צריך להיות (לדעתי הקטנה) על שמחה בבית, על אהבה. וקצת להרפות. ואחרי שכל הטירוף הזה יהיה מאחורינו, ואחרי שכל זה יגמר, נחזור לנורמליות המוכרת והמחוספסת שלנו,

חזק!!!!

השאלה כמה שנים זה יהיה?
ומי אמר שזה יגמר ושודאי יהיה חיסון, הרי למה שה' לא רוצה, עד היום אין חיסון.
אז לא ילמדו שנים?

דשי

משתמש פעיל
אצלי גילאי 6-10
קימה
תפילה
ארוחת בוקר
מרחב קולי
ארוחת צהריים
ארגון מלמעלה לבית
מקלחות
ארוחת ערב
לילה טוב.
החיים היפים.....
מה עושים אחרי שמתחיל לחרוק?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
החיים היפים.....
שומרים 'עוגנים' בודדים לאורך היום:
פעם ביום סיפור /משחק,
שעת ארוחת צהרים קבועה,
שעת שינה קבועה (אצלנו היא מאוחרת בשעה וחצי יותר מהשעה הרגילה...)
כל השאר נייד.

welcome

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
החיים היפים.....
חורק יום יומיים ומרגישים שזה קשה אז מתחזקים שוב.
שומרים 'עוגנים' בודדים לאורך היום:
פעם ביום סיפור /משחק,
שעת ארוחת צהרים קבועה,
שעת שינה קבועה (אצלנו היא מאוחרת בשעה וחצי יותר מהשעה הרגילה...)
כל השאר נייד.
ובאמת גם בימים שאני על הפרצוף על עוגנים אני לא מוותרת.

אשת_חבר

משתמש מקצוען

לאחרונה שמעתי הרצאה (פסיכולוגית לא חרדית) שאמרה בדיוק להפך
המצב לא הולך להשתנות כ"כ מהר וזה הזמן לגבש טוב טוב מהם הגבולות החדשים שאנו הולכים לקיים בבית שלנו.
אם כל הזמן יחכו שזה יגמר זה הרבה יותר מתיש מלעשות את השינויים המתאימים לנו.
(ויעידו משפחות שפשוט עברו דירה מהעיר לפריפריות בחודשים האחרונים כשגילו שהם לא גרים בבית אלא ברחוב בגלל הצפיפות)

נערך לאחרונה ב:

קריאת כיוון

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום

קבצים מצורפים

• קריאת כיוון השות המלא.pdf
    1.8 MB · צפיות: 30

מ הלוי

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אצלי גילאי 6-10
קימה
תפילה
ארוחת בוקר
מרחב קולי
ארוחת צהריים
ארגון מלמעלה לבית
מקלחות
ארוחת ערב
לילה טוב.
לא יודע, הילדים שלי צריכים לפחות פי חמש פעילות ביום מכל זה, כד להישאר שפויים.....
גיווואלד :rolleyes::eek::rolleyes::eek:

דניאל גופזר

משתמש סופר מקצוען
לאחרונה שמעתי הרצאה (פסיכולוגית לא חרדית) שאמרה בדיוק להפך
המצב לא הולך להשתנות כ"כ מהר וזה הזמן לגבש טוב טוב מהם הגבולות החדשים שאנו הולכים לקיים בבית שלנו.
אם כל הזמן יחכו שזה יגמר זה הרבה יותר מתיש מלעשות את השינויים המתאימים לנו.
(ויעידו מאות משפחות שפשוט עברו דירה מהעיר לפריפריות בחודשים האחרונים כשגילו שהם לא גרים בבית אלא ברחוב בגלל הצפיפות)

ברור שגבולות - על זה אין חולק.

אבל כשגבולות ישנים נופלים אנחנו לא מקימים חדשים כמו פעם, אלא בודקים במה ניתן לשפר.
ולנסות להתאים את המערכת הלימודית הקלאסית למצב בבתים כיום, הדבר נדון לכישלון מראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה