עיניים עצב ראיה

בת צלפחד

משתמש מקצוען
דוקא כתבתי את זה מאטימות ולא מחוסר ידע אני מכירה מקרוב מה זה אומר שימוש בעין אחת שאף אחד לא יאחל את זה לעצמו אבל יש להם נס שיש עין אחת מתפקדת שלא נפגעה כמובן מבלי להקל ראש בטיפול בעין הפגועה ואם כבר- אז מה שלום העין?

ניחוחות

משתמש מקצוען
היי אם יש לך מידע לגבי הבדיקות האלו אני אשמח לשמוע, המליצו לנו לעשות אותם
אגב, עשיתם בהדסה בדיקה של ERG וVEP?
הבן שלי עשה כמה פעמים ב דיקת vep באיכלוב,
מדביקים אלקטרודות לראש וצריך להסתכל כחצי שעה, על מסך בצורת שחמט
שמידי פעם משתנה גודל הקוביות, אם אני לא טועה לתינוקות מבוצע בהרדמה אין לי ניסיון בגיל הקטן

amaizing

משתמש רשום
.
היי אם יש לך מידע לגבי הבדיקות האלו אני אשמח לשמוע, המליצו לנו לעשות אותם
אגב, עשיתם בהדסה בדיקה של ERG וVEP?
אגב אם את רוצה מידע על הבדיקה vep t
כוכב 103
זה באמת כזה קשה לתפקוד? הבן שלי בן חצי שנה ובה מתפקד מצוין
אבל אני דואגת לעתיד---
בעז''ה הוא יסתדר בחיי היום יום
חוץ מזה שאין לו את הראיה הדו מרחבית שזה אומר שהוא לא יוכל לנהוג כנראה
ואולי יהיה לו גם קשה בלשבת מול מסכים הרבה זמן, זה יכול גם לפגוע בריכוז
וכמובן כל אחד אם הקשיים שלו בתחום שזה מאוד אינדיבידואלי מאדם לאדם
אגב על שיקום נוירו ראייתי שמעתם?
לי אישית זה מאוד עזר, אין להם תרופות קסם אבל הם מלמדים ובעיקר מאמנים את 2 העיניים לתפקד בו זמנית גם בעין הפגועה

דבי בוים

משתמש רשום
לא שמענו, אשמח אם תפני אותי, מאיזה גיל אפשר לטפל בשיטה הזו?
אני אשמח לדעת אם בגיל קטן מושפע מזה שאין מימד, אמרו לנו לדוגמא שכשהוא יתחיל לזחול בעזרת ד
אז הוא לא יראה איפה נגמר הרצפה, או לדוג יהיה מדרגה הוא לא יכול להבין את הגובה המדויק שלה
וכאלו, מה אומרת?

amaizing

משתמש רשום
לא שמענו, אשמח אם תפני אותי, מאיזה גיל אפשר לטפל בשיטה הזו?
אני אשמח לדעת אם בגיל קטן מושפע מזה שאין מימד, אמרו לנו לדוגמא שכשהוא יתחיל לזחול בעזרת ד
אז הוא לא יראה איפה נגמר הרצפה, או לדוג יהיה מדרגה הוא לא יכול להבין את הגובה המדויק שלה
וכאלו, מה אומרת?
תכתבי לי ב- rtgrup696 שטרודל גימייל..

ניחוחות

משתמש מקצוען
אגב על שיקום נוירו ראייתי שמעתם?
לי אישית זה מאוד עזר, אין להם תרופות קסם אבל הם מלמדים ובעיקר מאמנים את 2 העיניים לתפקד בו זמנית גם בעין הפגועה
האם זה עוזר גם במקרה שיש פגיעה ב2 העינים?
פגיעה רק בשדה ראיה ולא בחדות
מעניין לשמוע פרטים

amaizing

משתמש רשום
האם זה עוזר גם במקרה שיש פגיעה ב2 העינים?
פגיעה רק בשדה ראיה ולא בחדות
מעניין לשמוע פרטים
אני חושבת שכן, כמובן לא כשמדובר בעיוורון מלא
התרגול הוא פרטני ומותאם אישית לכל אחד
היחידה לאבחון ושיקום נוירו ראייתי היא בהדסה עין כרם אצל ד''ר חיה שיימס נוירואופטימטריסטית שיקומית
נראה לי שהיא היחידה בארץ שעושה את זה

ניחוחות

משתמש מקצוען
היחידה לאבחון ושיקום נוירו ראייתי היא בהדסה עין כרם אצל ד''ר חיה שיימס נוירואופטימטריסטית שיקומית
נראה לי שהיא היחידה בארץ שעושה את זה
מבדיקה קצרה בגוגל נראה שמקבלת פרטי, ומבוגרים,
האם היא מתאימה גם לילדים קטנים (7)

גבר גבר

משתמש חדש
אני עשיתי בדיקת ERG בהדסה
גם בגלל בעיות בעצב מסיבות שונות...
ממליץ לקבוע תור שם גם עם זה לעוד שנה
ואז לנדנד שיקדימו...
אגב אפשר לעשות גם בתל השומר תורים יותר מהירים ויש שם מומחי עניים גדולים מאוד
(חלקם אפי יותר מהדסה...)

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מבדיקה קצרה בגוגל נראה שמקבלת פרטי, ומבוגרים,
האם היא מתאימה גם לילדים קטנים (7)
שיימס בעבר הייתה מומחית לילדים כך שנראה לי שגם היום, יש לה גישה מיוחדת מאוד לצעירים (מנסיון, היינו אצלה לפני 25 שנים).

צפר | דעה

משתמש רשום
רופאים רופאים....
לכו לצדיקים!
להעתיר בתפילה להפציר עתר!!
להשתטח על קברות צדיקים!!!

ובאמת ובכנות, נפצעתי לפני שנים, ועשו לי הלחמת רשתית בלייזר.
ארבע שנים אחרי הפציעה התחילו גלי כאבים ברמה שהייתי שוכח מה היה לפני הכאב....
2 בדיקות עומק לא גילו אצלי כלום!
ממליץ לסוע להמורי "יעיש גיאת" רחוב המלאכה 22 אשקלון, יש לו ראיה עמוקה.
ובכלל, כאמור, תפילות ורבנים עוזרים "הרבה" יותר מכל רופא או תרופה.... רפ"ש!!

יראת שמימדיגע רעבצין

משתמש מקצוען
הוא לא יוכל לנהוג כנראה
לא נכון.
בישראל כמו גם במדינות רבות אחרות, נהיגה עם ראייה בעין אחת בלבד היא חוקית. שאלת כושר הנהיגה מתייחסת בדרך כלל לשדה הראייה הפוחת בראיה חד-עינית (monocular vision). תקנה 199 לתקנות התעבורה מגדירה את סף שדה הראייה המינימלי הדרוש לקבלת רישיון נהיגה. בהנחה שהנוהג ברכב עומד בסף הנדרש, קיימות המלצות של ארגוני בריאות שונים הבאות להקל על הנוהג המוגבל בשדה הראייה.
מקור

amaizing

משתמש רשום
לא נכון.
בישראל כמו גם במדינות רבות אחרות, נהיגה עם ראייה בעין אחת בלבד היא חוקית. שאלת כושר הנהיגה מתייחסת בדרך כלל לשדה הראייה הפוחת בראיה חד-עינית (monocular vision). תקנה 199 לתקנות התעבורה מגדירה את סף שדה הראייה המינימלי הדרוש לקבלת רישיון נהיגה. בהנחה שהנוהג ברכב עומד בסף הנדרש, קיימות המלצות של ארגוני בריאות שונים הבאות להקל על הנוהג המוגבל בשדה הראייה.
מקור
ממקור מוסמך מאוד: נהיגה מותרת כשלפחות עין אחת 6/6 ועין נוספת לפחות 6/12

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ממקור מוסמך מאוד: נהיגה מותרת כשלפחות עין אחת 6/6 ועין נוספת לפחות 6/12
ממש לא נכון, ממקור מוסמך עוד יותר (חיילים שאיבדו עין במלחמה... ואני מכיר יותר מאחד) ניתן לנהוג עם ראיה חד עינית, קרי עיוורון מוחלט בעין אחת וראיה תקינה בעין אחת.

amaizing

משתמש רשום
נכון צודק, שמעתי היום מד''ר קרוגר בעצמו, שגם אם עין אחת שהיא לא לגמרי תיקנית נניח מישהוא שנפגע לו הראיה בעין אחת לגמרי ובעין השניה גם נפגע קצת עדיין יש סיכוי שהוא יוכל לנהוג:
כמובן כל מקרה לגופו..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קד

א בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי יי אֱלֹהַי גָּדַלְתָּ מְּאֹד הוֹד וְהָדָר לָבָשְׁתָּ:ב עֹטֶה אוֹר כַּשַּׂלְמָה נוֹטֶה שָׁמַיִם כַּיְרִיעָה:ג הַמְקָרֶה בַמַּיִם עֲלִיּוֹתָיו הַשָּׂם עָבִים רְכוּבוֹ הַמְהַלֵּךְ עַל כַּנְפֵי רוּחַ:ד עֹשֶׂה מַלְאָכָיו רוּחוֹת מְשָׁרְתָיו אֵשׁ לֹהֵט:ה יָסַד אֶרֶץ עַל מְכוֹנֶיהָ בַּל תִּמּוֹט עוֹלָם וָעֶד:ו תְּהוֹם כַּלְּבוּשׁ כִּסִּיתוֹ עַל הָרִים יַעַמְדוּ מָיִם:ז מִן גַּעֲרָתְךָ יְנוּסוּן מִן קוֹל רַעַמְךָ יֵחָפֵזוּן:ח יַעֲלוּ הָרִים יֵרְדוּ בְקָעוֹת אֶל מְקוֹם זֶה יָסַדְתָּ לָהֶם:ט גְּבוּל שַׂמְתָּ בַּל יַעֲבֹרוּן בַּל יְשׁוּבוּן לְכַסּוֹת הָאָרֶץ:י הַמְשַׁלֵּחַ מַעְיָנִים בַּנְּחָלִים בֵּין הָרִים יְהַלֵּכוּן:יא יַשְׁקוּ כָּל חַיְתוֹ שָׂדָי יִשְׁבְּרוּ פְרָאִים צְמָאָם:יב עֲלֵיהֶם עוֹף הַשָּׁמַיִם יִשְׁכּוֹן מִבֵּין עֳפָאיִם יִתְּנוּ קוֹל:יג מַשְׁקֶה הָרִים מֵעֲלִיּוֹתָיו מִפְּרִי מַעֲשֶׂיךָ תִּשְׂבַּע הָאָרֶץ:יד מַצְמִיחַ חָצִיר לַבְּהֵמָה וְעֵשֶׂב לַעֲבֹדַת הָאָדָם לְהוֹצִיא לֶחֶם מִן הָאָרֶץ:טו וְיַיִן יְשַׂמַּח לְבַב אֱנוֹשׁ לְהַצְהִיל פָּנִים מִשָּׁמֶן וְלֶחֶם לְבַב אֱנוֹשׁ יִסְעָד:טז יִשְׂבְּעוּ עֲצֵי יי אַרְזֵי לְבָנוֹן אֲשֶׁר נָטָע:יז אֲשֶׁר שָׁם צִפֳּרִים יְקַנֵּנוּ חֲסִידָה בְּרוֹשִׁים בֵּיתָהּ:יח הָרִים הַגְּבֹהִים לַיְּעֵלִים סְלָעִים מַחְסֶה לַשְׁפַנִּים:יט עָשָׂה יָרֵחַ לְמוֹעֲדִים שֶׁמֶשׁ יָדַע מְבוֹאוֹ:כ תָּשֶׁת חֹשֶׁךְ וִיהִי לָיְלָה בּוֹ תִרְמֹשׂ כָּל חַיְתוֹ יָעַר:כא הַכְּפִירִים שֹׁאֲגִים לַטָּרֶף וּלְבַקֵּשׁ מֵאֵל אָכְלָם:כב תִּזְרַח הַשֶּׁמֶשׁ יֵאָסֵפוּן וְאֶל מְעוֹנֹתָם יִרְבָּצוּן:כג יֵצֵא אָדָם לְפָעֳלוֹ וְלַעֲבֹדָתוֹ עֲדֵי עָרֶב:כד מָה רַבּוּ מַעֲשֶׂיךָ יי כֻּלָּם בְּחָכְמָה עָשִׂיתָ מָלְאָה הָאָרֶץ קִנְיָנֶךָ:כה זֶה הַיָּם גָּדוֹל וּרְחַב יָדָיִם שָׁם רֶמֶשׂ וְאֵין מִסְפָּר חַיּוֹת קְטַנּוֹת עִם גְּדֹלוֹת:כו שָׁם אֳנִיּוֹת יְהַלֵּכוּן לִוְיָתָן זֶה יָצַרְתָּ לְשַׂחֶק בּוֹ:כז כֻּלָּם אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּן לָתֵת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:כח תִּתֵּן לָהֶם יִלְקֹטוּן תִּפְתַּח יָדְךָ יִשְׂבְּעוּן טוֹב:כט תַּסְתִּיר פָּנֶיךָ יִבָּהֵלוּן תֹּסֵף רוּחָם יִגְוָעוּן וְאֶל עֲפָרָם יְשׁוּבוּן:ל תְּשַׁלַּח רוּחֲךָ יִבָּרֵאוּן וּתְחַדֵּשׁ פְּנֵי אֲדָמָה:לא יְהִי כְבוֹד יי לְעוֹלָם יִשְׂמַח יי בְּמַעֲשָׂיו:לב הַמַּבִּיט לָאָרֶץ וַתִּרְעָד יִגַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:לג אָשִׁירָה לַיי בְּחַיָּי אֲזַמְּרָה לֵאלֹהַי בְּעוֹדִי:לד יֶעֱרַב עָלָיו שִׂיחִי אָנֹכִי אֶשְׂמַח בַּיהוָה:לה יִתַּמּוּ חַטָּאִים מִן הָאָרֶץ וּרְשָׁעִים עוֹד אֵינָם בָּרְכִי נַפְשִׁי אֶת יי הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

אתגר AI

רגעים מכריעים בחיים • אתגר 116

לוח מודעות

למעלה