דרוש מידע על משכורות מיסים קצבאות ועלויות מחיה. נגזר מאשכול חינוך חינם גיל 0-3

איזדרכת

משתמש פעיל
אלו שקשה להם לפרגן לי הטבה של 470 שח, אבל הם עצמם מקבלים סבסוד של 1700 לילד, יש להם דירה או שתיים בלי משכנתא ... והנחה של 90 אחוז בארנונה.
דווקא נראה שלך מאוד קשה לפרגן הנחה במעון לאנשים שמרוויחים שכר נמוך, קורעים את עצמם בעבודה קשה (כן, גובה השכר לאו דווקא מראה על עבודה קשה יותר משכר נמוך) ויש להם גם משכנתא(ביננו, את מציגה את זה כאילו לכולם חוץ ממך יש דירה או 2 בלי משכנתא, מעניין שאני לא מכירה זוג צעיר בימינו שלא קורע את עצמו עם משכנתא ענקית או במקרה הפחות טוב- שכירות). גם אני הייטקיסטית, גם אני מרוויחה סכומים יפים ועדיין קשה לי לסגור את החודש, מבינה את המצב הזה מאוד, ובכל אופן לא מעוניינת להתחלף בשום פנים ואופן באלו שמרוויחים שכר נמוך אבל מקבלים דרגה טובה במעון, מודה לה' על שנתן לי משכורת יפה ולא מתבכיינת כל הזמן (כן, זו ההגדרה, ולא אני היחידה שחושבת ככה)
אף אחד לא צר עין על ה470 שלך, רק אפשר להבין את האכזבה שהם ציפו למשהו שיקל עליהם את יוקר המחיה ולא קיבלו, מאוכזבת באמת ובתמים בשבילם (מעניין מה היה קורה אם המצב היה הפוך ואת לא היית מרוויחה מהתוכנית, לא היית גומרת לבכות כאן)
יש כאן כ"כ הרבה הייטקיסטיות שמרוויחות שכר יפה ומשלמות הון של מיסים (כן, לא רק את, רק את לא גומרת לנפנף בזה) ובכל זאת מפרגנות לשכבות החלשות.
ביננו, זה כ"כ מצחיק אותי שנשות אברכים אומרות כמה משלמי המיסים מחזיקים את הכלכלה וכו' וכל השאר סתם פרזיטים שחיים על חשבונם, אז אולי תשלחו את הבעלים שלכם לעבוד. אני מאמינה שם כלכלה של המדינה זה משמים, ואם המדינה תשכיל להוציא את הכסף לדברים טובים, ה' יכול לגרום שהיא תצטרך להוציא פחות על דברים פחות טובים (נזקי טבע, מלחמות וכו') ולכן כ"כ לא צר לי שכספי המיסים שלי הולכים להקלה ביוקר המחיה של השכבה התחתונה, הלוואי שהכסף שלי ילך רק על זה.
ובעיני זה כ"כ חוסר רגישות לבכות על משכורת של 35K ברוטו (כן, גם אם היא 17 נטו) בפורום שיש בו כ"כ הרבה אנשים שמרוייחים רבע ממך.

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
דווקא נראה שלך מאוד קשה לפרגן הנחה במעון לאנשים שמרוויחים שכר נמוך, קורעים את עצמם בעבודה קשה (כן, גובה השכר לאו דווקא מראה על עבודה קשה יותר משכר נמוך) ויש להם גם משכנתא(ביננו, את מציגה את זה כאילו לכולם חוץ ממך יש דירה או 2 בלי משכנתא, מעניין שאני לא מכירה זוג צעיר בימינו שלא קורע את עצמו עם משכנתא ענקית או במקרה הפחות טוב- שכירות). גם אני הייטקיסטית, גם אני מרוויחה סכומים יפים ועדיין קשה לי לסגור את החודש, מבינה את המצב הזה מאוד, ובכל אופן לא מעוניינת להתחלף בשום פנים ואופן באלו שמרוויחים שכר נמוך אבל מקבלים דרגה טובה במעון, מודה לה' על שנתן לי משכורת יפה ולא מתבכיינת כל הזמן (כן, זו ההגדרה, ולא אני היחידה שחושבת ככה)
אף אחד לא צר עין על ה470 שלך, רק אפשר להבין את האכזבה שהם ציפו למשהו שיקל עליהם את יוקר המחיה ולא קיבלו, מאוכזבת באמת ובתמים בשבילם (מעניין מה היה קורה אם המצב היה הפוך ואת לא היית מרוויחה מהתוכנית, לא היית גומרת לבכות כאן)
יש כאן כ"כ הרבה הייטקיסטיות שמרוויחות שכר יפה ומשלמות הון של מיסים (כן, לא רק את, רק את לא גומרת לנפנף בזה) ובכל זאת מפרגנות לשכבות החלשות.
ביננו, זה כ"כ מצחיק אותי שנשות אברכים אומרות כמה משלמי המיסים מחזיקים את הכלכלה וכו' וכל השאר סתם פרזיטים שחיים על חשבונם, אז אולי תשלחו את הבעלים שלכם לעבוד. אני מאמינה שם כלכלה של המדינה זה משמים, ואם המדינה תשכיל להוציא את הכסף לדברים טובים, ה' יכול לגרום שהיא תצטרך להוציא פחות על דברים פחות טובים (נזקי טבע, מלחמות וכו') ולכן כ"כ לא צר לי שכספי המיסים שלי הולכים להקלה ביוקר המחיה של השכבה התחתונה, הלוואי שהכסף שלי ילך רק על זה.
ובעיני זה כ"כ חוסר רגישות לבכות על משכורת של 35K ברוטו (כן, גם אם היא 17 נטו) בפורום שיש בו כ"כ הרבה אנשים שמרוייחים רבע ממך.
כל מילה!!!

HennyS

משתמש מקצוען
אלו שקשה להם לפרגן לי הטבה של 470 שח, אבל הם עצמם מקבלים סבסוד של 1700 לילד, יש להם דירה או שתיים בלי משכנתא ... והנחה של 90 אחוז בארנונה...
אם זה היה נכון שמי שמקבל סבסוד במעון גם יש לו דירה או שתיים בלי משכנתא, זה באמת היה מתסכל שיש להם יותר הטבות.

חיים שיש בהם

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
עריכה תורנית
אני רוצה להיכנס לרגע לפן היהודי
אולי זה מה שיעשה לי סדר
היהדות בעצם מכירה בהבלי מעמדות
היא קפליסטית עם הגבלות
כלומר
בעצם התורה לא מטילה יותר מיסים על עשירים (למעט מיסי שמירה שהעשירים צריכים יותר)
אבל כן מחייבת את הציבור לדאוג לעניים

א.ש.א.

משתמש פעיל
זה ממש לא נכון, כי אנשים שיש להם דירה בלי משכנתא הן במצב כלכלי שונה לגמרי, ואין לזה התחשבות בהנחות.
יש פה לדעתי חוסר הבנה בסיסי
האנשים שיש להם דירה בלי משכנתא לא קיבלו את הדירה מהמדינה או מהאזרחים אחרים אלא קנו אותה בכסף שהם/הוריהם עבדו עליו ושילמו עליו מס כחוק
ולכן אין כל סיבה שגובה המשכנתא יהווה פקטור בקביעת מיסים והנחות
המדינה לא מתערבת א=מה האזרחים עושים עם הכסף שלהם
ואין סיבה שתעניש בן אדם בגלל שהוא/הוריו השקיעו את כספם בקניית דירה ולא הוציאו אותו על צריכה שוטפת
ושוב חשוב לנקות את רעשי הרקע חוץ מהמיסוי הרגיל שמשלם כל אזרח בישראל לפי דרגות המס
(יתכן שהם גבוהות מידי אין לי מושג מה המקובל בעולם)
כל שאר הנתונים שאת כותבות פה הם החלטות אישות שלך ואין להם כל קשר לדיון.
בעז"ה שתוך מספר שנים תסיימו את המשכנתא הגבוהה ותוכלו לעלות את רמת החיים
להנאתכם ולשמחת כל גולשי פרוג.

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תנסי להבין את תמצית דברי בלי התשובות שלי לאלו שהיו חיבים לספק את יצר המציצנות ולרדת על הכל עד הפרטים הקטנים.
בתמצית דבריך אין הבנה שרוב הזוגות הצעירים נחנקים ביחידות דיור קטנות עם או בלי דירה בבעלותם
ושהיכולת והבחירות שלך להיות במצב שונה הוא זה שמביא אותך למצב "קשוח"

ואין לי שום קשר לנושא ולא קשה לי לפרגן לך בכלל וגם לא שלחתי או שולחת למעון. ועם זה סיימתי.
מאחלת לך המון הצלחה ושיפקחו לך העיניים

אנוכי

משתמש מקצוען
אני יודעת שאני סוטה מנושא האשכול...
אבל כאחת שעובדת ג"כ בהייטק, במשכורת רחוקה מאד ממה שמזכירים פה...
יש לי אפשרות להחליף עבודה ולהגדיל מאד את ההכנסה, אבל אז יתחיל לרדת לי מס, ואפסיד הנחות במעון (שכרגע אני מקבלת...) הנחות בארנונה וכו'.
אז אני צודקת שלא שווה להתקדם יותר מידי בהכנסה? בסוף אגמור את החודש בפחות..
מה דעתכם?
אם את חושבת לטווח רחוק (פנסיה למשל) לכי על זה.
זה ממש לא נכון, כי אנשים שיש להם דירה בלי משכנתא הן במצב כלכלי שונה לגמרי, ואין לזה התחשבות בהנחות.
יש היום דבר כזה?

אחת צפונית

משתמש מקצוען
סליחה על ההתקפה האישית
אבל כבר תקופה מסוימת אני שם לב שיש משהו לא עיקבי בתגובות שלך
מצד אחד את טוענת שאת משלמת 11k מיסים
אז גם אם נכניס למה שאת מחשבנת אז זה כ״מיסים״
את הביטוח לאומי + מס בריאות + פנסיה קרן השתלמות וכו׳
עדיין זה אומר שהברוטו הוא באזור ה 26k ומעלה
אם לא נכניס את הפנסיה וקרן השתלמות אז זה יוצא עוד הרבה יותר גבוה.

אז במחילה לא שזה לא נחמד להרוויח עוד 500 - 1000 ש״ח בחודש
אבל את קצת נסחפת בהתבכינות.
כל מילה פנינה יקרה

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
"מאד הגיוני" שהברוטו שלי קצת יותר מהמקסימום עבור מס הכנסה שלילי - כך שאני לא מקבלת אותו,
עובדת 41 ש"ש - כל יום עד 4 - כך שאני חייבת מעון ל2 הקטנים
תכלס מתחילה את החודש עם פחות מ4000 ש"ח
ולא מצליחה לנשום בחיים.....

אגב, תוך כדי עולה בדעתי -אולי נעשה חישוב, כמה מקבלים מס הכנסה שלילי?
אולי שווה לי להוריד שעות אם המענק הזה שווה לסכום שיירד לי במשכרת
אז למה לי לעבוד סתם????
שווה לך להשתפר
להתמקצע יותר,
[ואם את עובדת במוסד חרדי - עברי מהר למקום אחר]
ולהרוויח יותר.
הוכח בכל המחקרים שעמידה באזורי ההנחות והתמיכות פוגעת בעובד לאורך זמן,
נכון שעכשיו את לא מרוויחה, אך אם תתמקצעי ותשפרי את יכולותייך - שכרך יעלה.

וברור לכל שמי שבחרה מכל סיבה שהיא להיות מורה לגיטרה מקסיקנית, ולא מוצאת שם את לחמה בשפע,
שתעבור למקצוע יותר מבוקש.
ככה זה בשוק חופשי ותחרותי.
וזה עדיף עשרת מונים על כלכלה מתוכננת.

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה ושזה לא מדויק,
אנחנו מתנהלים נכון כלכלית ולא מסכנים, אבל כסף לרכב למשל כבר אין לנו....

הכלל הוא כזה מעל 20K על כל שקל שתקבלי יצא לך בנטו שליש מיזה...
+ לא יהיו לך בנחות בכלל.
אבל בפנסיה כנראה יהיה לך יותר(שגם על זה יש מס...)
תעשי את החשבון של ההשקעה מול התועלת

נכון, אבל חופשים כמו גני עיריה ועוד חסרונות, אני באמת שולחת לשם כי אחרת אתחיל את החודש עם מינוס..

אם זה בעינייך התבכינות אז תעברי הלאה..
בעיני זה חשוב להראות לאנשים גם את הצד של מעמד הביניים.
למה את בטוחה שכל מי שמרוויח 6 אלף ש"ח בחודש יש לו דירה בלי משכנתא?

לשלם 9 אלף ש"ח משכנתא זו בחירה אישית שלך וזו רמת חיים גבוהה בדיוק כמו רכב.
החלטה אישית שלך מה לקנות
אף אחד לא הכריח אותך לקנות דירת ארבעה חדרים בבני ברק!

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
"מאד הגיוני" שהברוטו שלי קצת יותר מהמקסימום עבור מס הכנסה שלילי - כך שאני לא מקבלת אותו,
עובדת 41 ש"ש - כל יום עד 4 - כך שאני חייבת מעון ל2 הקטנים
תכלס מתחילה את החודש עם פחות מ4000 ש"ח
ולא מצליחה לנשום בחיים.....

אגב, תוך כדי עולה בדעתי -אולי נעשה חישוב, כמה מקבלים מס הכנסה שלילי?
אולי שווה לי להוריד שעות אם המענק הזה שווה לסכום שיירד לי במשכרת
אז למה לי לעבוד סתם????
שווה לך להשתפר
להתמקצע יותר,
ולהרוויח יותר.

וברור לכל שמי שבחרה מכל סיבה שהיא להיות מורה לגיטרה מקסיקנית, ולא מוצאת שם את לחמה בשפע,

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני יודעת שאני סוטה מנושא האשכול...
אבל כאחת שעובדת ג"כ בהייטק, במשכורת רחוקה מאד ממה שמזכירים פה...
יש לי אפשרות להחליף עבודה ולהגדיל מאד את ההכנסה, אבל אז יתחיל לרדת לי מס, ואפסיד הנחות במעון (שכרגע אני מקבלת...) הנחות בארנונה וכו'.
אז אני צודקת שלא שווה להתקדם יותר מידי בהכנסה? בסוף אגמור את החודש בפחות..
מה דעתכם?
תמיד שווה להתקדם ולהעלות את השכר.
הוכח בכל מחקר אפשרי שהישארות באזורי ההנחות והתמיכות לאורך זמן מייצרת לעובד הפסדי הכנסות עצומים.

לעולם תשאלי את עצמך רק שאלה אחת:
מה השורה התחתונה.

כלומר: לא משנה כמה מרוויחים וכמה מוציאים, משנה כמה נשאר בסוף החודש
ולכן תמיד העלאת שכר יחד עם עצירת בזבוזים מיותרים (כאוכל מוכן לשבת, השכרות רכב ללא הגבלה)
מביאה למצב כלכלי טוב יותר.
יכול להיות שבשנה הראשונה לא תרוויחי הרבה, אבל בהעלאת שכר הבאה כבר תפתחי פער מול הוצאות המעון.
גם הילדים יגדלו - יעברו לגן עירייה והוצאות המעון יעלמו.

בנוסף:
בהייטק - בעיקר בהייטק את עליות השכר הגדולות עושים באלכסונים ולא בקו ישר.
שזה אומר - אם תשארי במקום עבודתך ותעלי בסולם הדרגות, שכרך יעלה. בנחמדות.
אם תעברי למקום עבודה אחר - שכרך יקפוץ בחדות.

בהצלחה

geekית מחשבים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כמה דברים,
אני מפרגנת הנחה לכולם ,
קבלו מצידי מעון בחינם,
עניתי לאלו שלא פרגנו לי....ועדיין כואב להם בעיניים ...
וכן כיום אין שום התיחסות למי שיש לו דירה בבעלותו או לא כשמחשבים הנחות.
וזה יוצר מצב אבסורדי שהולך ומחמיר...
ככה חברה שלי שגרה בדירה + יחידה או חברה אחרת שגרה בפנטהואז מקבלות הנחה מלאה ואני לא.
ואני מפרגנת בכיף, אבל מגיע לי גם....
ולמי שטוען שאני לא מבינה
גרתי ביחידה עם ילד תקופה ארוכה.
זוג+ 2 שחי פחות מ4 לחודש זה לחיות בצמצום.
מי שיש לו בעיה עם ה470 שאני אקבל בחודש הבא שימשיך לכתוב כאן עד מחרתיים .. אני סיימתי

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תמיד שווה להתקדם ולהעלות את השכר.
הוכח בכל מחקר אפשרי שהישארות באזורי ההנחות והתמיכות לאורך זמן מייצרת לעובד הפסדי הכנסות עצומים.

לעולם תשאלי את עצמך רק שאלה אחת:
מה השורה התחתונה.

כלומר: לא משנה כמה מרוויחים וכמה מוציאים, משנה כמה נשאר בסוף החודש
ולכן תמיד העלאת שכר יחד עם עצירת בזבוזים מיותרים (כאוכל מוכן לשבת, השכרות רכב ללא הגבלה)
מביאה למצב כלכלי טוב יותר.
יכול להיות שבשנה הראשונה לא תרוויחי הרבה, אבל בהעלאת שכר הבאה כבר תפתחי פער מול הוצאות המעון.
גם הילדים יגדלו - יעברו לגן עירייה והוצאות המעון יעלמו.

בנוסף:
בהייטק - בעיקר בהייטק את עליות השכר הגדולות עושים באלכסונים ולא בקו ישר.
שזה אומר - אם תשארי במקום עבודתך ותעלי בסולם הדרגות, שכרך יעלה. בנחמדות.
אם תעברי למקום עבודה אחר - שכרך יקפוץ בחדות.

בהצלחה
וכמובן שכחתי להוסיף שיחד עם עליית השכר
מפרישים לך יותר לפנסיה ולקרן השתלמות
והכסף שם מייצר רווחים ריבית דריבית שזה הרבה יותר מכל הנחה במעון

שידרוגים

משתמש מקצוען
שווה לך להשתפר
להתמקצע יותר,
ולהרוויח יותר.

אין במקצוע שלי לאן לשאוף.... כולה מזכירה במוסד ענק.....והשוק הזה רוווי עד אפס מקום
אמנם המוסד חרדי - אבל אני ממש לא מחפשת לעבור
כי אני נהנית בעבודה, אפילו מאד נהנית, מהחברה מיחס ההנהלה לעובדים וסביבת העבודה....
אני לא רואה מקום אליו לעבור ולקבל יותר במשכרת
לימודים- אין סיכוי כרגע - כלכלית וטכנית בעל לומד ומשפחה גדולה בע"ה...

(ובענין התגמול למזכירות, גם כן עוול השכר מינימום הזה כי אני עושה להם גם את הגרפיקות וגם הנהלת חשבונות, מנהלת את מחלקת התקשוב וכן, כל זה בשכר מינימום.....)

אביטלוש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כמה דברים,
אני מפרגנת הנחה לכולם ,
קבלו מצידי מעון בחינם,
ככה חברה שלי שגרה בדירה + יחידה או חברה אחרת שגרה בפנטהואז מקבלות הנחה מלאה ואני לא.
ולמי שטוען שאני לא מבינה
מי שיש לו בעיה עם ה470 שאני אקבל בחודש הבא שימשיך לכתוב כאן עד מחרתיים .. אני סיימתי
לתשומת לב:
כל עניין ההנחות במעון ניתן, כדי שישתלם לאמהות לצאת לעבוד
נשים שמרויחות סכומים גבוהים- אין למדינה אינטרס לספסד להן מעון, כי הן בכל מקרה תצאנה לעבוד
אבל אישה שמרויחה מינימום ויש לה שתי קטנים , לא תצא לעבוד ללא סיפסוד

שולי איטח

משתמש מקצוען
כמה דברים,
אני מפרגנת הנחה לכולם ,
קבלו מצידי מעון בחינם,
ולמי שטוען שאני לא מבינה
עקבתי אחרי האשכול ולא הגבתי
רק מרגישה חייבת להגיב לזה
מבינה אותך מאוד כאשר את משווה בדיוק ל2 חברות שסביבך שלאחת יש דירת פנטאוז ולשניה דירה עם יחידה
וחיות על מי מנוחות ועוד מקבלות המון הנחות והשתתפויות

אבל תביני גם את האחרים שהם לא רק 2 בודדים של מדגם בכלל לא מייצג

רב רובם של אילו שמגיבים לך (או רב הציבור לאו דוקא פה) כנראה באותו מקום שלך מבחינת דירה כלומר מחוסרי דיור
וצריכים משכנתא ואין להם אפשרות

אין משוואה שאומרת שמי שמרוויח הרבה משלם משכנתא ומי שקצת קבל דירה מההורים:)

ואם היו מציגים את הדברים שיש חוק של עוד נקודות זיכוי לנשים עובדות לגילאי 0-3 כולם היו מפרגנים בשמחה
אבל שבאים ואומרים חינוך חינם/זול /מסובסד
והרבה ממש לא מרויחים ממנו כלום כי זה אבסורד

תמרה א

משתמש פעיל
לא חושבת שיפה ונכון להכנס לאנשים לחשבונות בנק שלהם, לעשות חישובי משכורות ולתת ציון על ניהול כלכלי.
האם הקנאה ביצבצה פה בתגובות?
אז כמה מילים-
גם למי שמרויח ביושר סכומים גבוהים מאוד, ואגב הסכומים שנקבו פה הם לא מופקעים בכלל בהייטק לאחר מספר שנות נסיון במרכז, ויש גם עצמאים שמגיעים לסכומים האלו, יש את זכות הדיבור והתלונות.
וחושבת שלהפך, למעמד הנמוך אמור להיות הרבה הכרת הטוב כלפי מעמד הביניים והמעמד הגבוה.
כי איך למשל מסבסדים למעמד הנמוך את המעונות, הארנונה, מס הכנסה שלילי?
עם אותו שליש או חצי משכורת שניכו למעמד הביניים.
אז כמובן שיותר כיף להיות בצד שמרויח יותר, אם כי זה לא ערובה לאושר, ויתכנו גם קשיים בתחומים אחרים,
אבל זה עדין לא אומר ששליש משכורת לא נלקח בכפייה.
לפי התורה כסף שאדם הרויח שייך אליו,
מצווה גדולה לתת צדקה, אבל זה כסף שבחזקת הבן אדם והוא בוחר בו לתת צדקה.
וכל ההתקפות האישיות כלפי מי שמרויחה ביושר את פרי חריצותה, לא הבנתי את ההגיון שמאחורי הדברים.
זה לא כסף שנגזל, זה כסף שניתן במשכורת, כנראה שעבודתה הייתה שווה למעסיק לשלם סכום כזה.
מה הקשר עדין בין הטענות של - את מרוויחה כל כך הרבה אז תהיי בשקט? לבין זה כסף שהמעסיק שילם לי, הוציא מהכיס שלו, והוא נלקח בכוח ממני?
האם פעם הייתה מציאות כזאת שאדם עשה עסקאות יהלומים ובא בן אדם לקח לו חצי מהסכום ואמר לו תהיה בשקט אני מרויח רק עשירית מזה?
הכלכלה הקפיטליסטית היא הכלכלה שעובדת לפי השכל הישר, הכסף שבן אדם הרויח שייך לו, הוא כמובן יכול להחליט לתרום סכומים גדולים לצדקה.
כלכלה סוציאליסטית היא כלכלה של חסד בכפייה, אז מגיעים אנשים טובים ויקרים שניזונים מלחם חסד, ועוד בזים למי שמעניק להם צדקה מידי חודש.
נשמע תמוה.
מי שאומר ממשלה צדיקה היא ממשלה שתאפשר לכולם להיות אברכים ולנשים לסרוג בבית עם הילדים בלי לעבוד, הוא תלוש מהמציאות.
כי גם אם הוא מכריח את המדינה לתת לו צדקה הוא צריך שיהיה מקור ומימון לצדקה הזאת.
בן אדם יכול להיות אברך, אישה יכולה לשבת בבית ולא לעבוד.
אי אפשר להכריח אחרים לממן את זה.
וגם אם כן לפחות מעט הכרת הטוב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ו'

מא וִיבֹאֻנִי חֲסָדֶךָ יי תְּשׁוּעָתְךָ כְּאִמְרָתֶךָ:מב וְאֶעֱנֶה חֹרְפִי דָבָר כִּי בָטַחְתִּי בִּדְבָרֶךָ:מג וְאַל תַּצֵּל מִפִּי דְבַר אֱמֶת עַד מְאֹד כִּי לְמִשְׁפָּטֶךָ יִחָלְתִּי:מד וְאֶשְׁמְרָה תוֹרָתְךָ תָמִיד לְעוֹלָם וָעֶד:מה וְאֶתְהַלְּכָה בָרְחָבָה כִּי פִקֻּדֶיךָ דָרָשְׁתִּי:מו וַאֲדַבְּרָה בְעֵדֹתֶיךָ נֶגֶד מְלָכִים וְלֹא אֵבוֹשׁ:מז וְאֶשְׁתַּעֲשַׁע בְּמִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי:מח וְאֶשָּׂא כַפַּי אֶל מִצְוֹתֶיךָ אֲשֶׁר אָהָבְתִּי וְאָשִׂיחָה בְחֻקֶּיךָ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

סוכות • אתגר חופשי

לוח מודעות

למעלה