על מה שבמצולה.

• פותח הנושא y&m
  • פורסם בתאריך

hadasad3

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
הבעיה במגע שהיא יוצרת תלות רגשית בין המטופל למטפל.
וזה מה שקורה בספרים של חסיה ברטלר!

אחת מאלף

משתמש רשום
תלות ריגשית נוצרת בטיפול כחלק מתהליך.
השאלה היא לגבי התהליך, האם הוא שמור, מקצועי, שומר על גבולות, או לא.

שנית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מספריה של ברטלר נודף ריח שרלטני ברור.
נניח שסופרת יכולה לכתוב כל מה שעולה על רוחה ושחלמה בלילה,
אך כשאנשים תמימים חושבים שכך נראה טיפול
זו כבר מתחילה להיות בעיה חוקית.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י שנית;2284468:
מספריה של ברטלר נודף ריח שרלטני ברור.
נניח שסופרת יכולה לכתוב כל מה שעולה על רוחה ושחלמה בלילה,
אך כשאנשים תמימים חושבים שכך נראה טיפול
זו כבר מתחילה להיות בעיה חוקית.

אין ספק שהרבה דברים בספרים בכלל לא מהפסיכולוגיה הקובנציונאלית המוכרת והחוקית.
מאד רווח היום כל מיני תרפיות ולימודים שיש להם תארים מחו"ל.
למה הם לא מוכרים זה שאלה שכדאי לעיין בה.
האם רק היוהרה הישראלית או שיש דברים בגו.

שנית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
נכתב ע"י בפוטנציאל;2284778:
אין ספק שהרבה דברים בספרים בכלל לא מהפסיכולוגיה הקובנציונאלית המוכרת והחוקית.
מאד רווח היום כל מיני תרפיות ולימודים שיש להם תארים מחו"ל.
למה הם לא מוכרים זה שאלה שכדאי לעיין בה.
האם רק היוהרה הישראלית או שיש דברים בגו.

יש דברים בגו.

רינתיה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אני מאלה ש"מכורות" לספריה של ברטלר, אולי אני תמימה, אבל אשמח אם מישהו יחכים אותי למה זה עלול להיות מסוכן מגע יתר(?) תוך כדי טיפול.

אשת חבר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רינתיה;2284874:
ולי אני תמימה, אבל אשמח אם מישהו יחכים אותי למה זה עלול להיות מסוכן מגע יתר(?) תוך כדי טיפול.

יוסיף דעת - יוסיף מכאוב.

שלא תדעי...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י רינתיה;2284874:
אני מאלה ש"מכורות" לספריה של ברטלר, אולי אני תמימה, אבל אשמח אם מישהו יחכים אותי למה זה עלול להיות מסוכן מגע יתר(?) תוך כדי טיפול.

זה מדבק...

super tiger

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
וזה נראה לך המקום המתאים לענות?

רינתיה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אשמח אם מישהו יענה תגובה מקצועית עניינית.

שירו

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לא קראתי את הספר, הבנתי שהוא קצת שונה ואחר מספרי קריאה - ולפי הביקורת שרצה פה - נראה שלא ממש כדאי לקרוא אותו..

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י רינתיה;2285576:
אשמח אם מישהו יענה תגובה מקצועית עניינית.

ברגע שירחיבו קצת על כך האשכול ייעלם. כדאי להשיג את האינפורמציה המעניינת אותך באופן אחר.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י שירו;2285584:
לא קראתי את הספר, הבנתי שהוא קצת שונה ואחר מספרי קריאה - ולפי הביקורת שרצה פה - נראה שלא ממש כדאי לקרוא אותו..

תקראי שוב את ההודעה הזו
הספר הזה ספציפית די מומלץ ופחות נגוע בבעיות המדוברות באשכול.

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
תרשו לי להתערב לכן באמצע?
תודה.

קראתי את האשכול, ואני שומעת שמפחיד אתכן אהבה בטיפול, מלחיץ אתכן לשמוע שיש מושג של תלות, של מגע, של קשר רגשי עמוק בין מטפלת למטופלת.
זכותכן. פחד הוא דבר לגטימי, ופחד מפני הבלתי ידוע הוא נורא הרבה יותר.
העולם הבטוח שלכן, מסודר למסגרת של דיסטנט ברור בין המטפל למטופל, והוא נבהל נורא כשמפרקים לו את הסדר הזה ומתחילים להכניס לקשר מטפל-מטופל דברים שלא ידעתם שהם קיימים.

אני לא אומרת, זה קשה להתנער מדעות קדומות. זה לא פשוט. לקח שנים עד שהרופאים הסכימו להאמין שהגיינה זה דבר בסיסי בטיפול. למשל. אז אתן יכולות לבחור להמשיך לאחוז בדעות ישנות, ומיושנות מה, ואתן יכולות להבין שיש עוד שיטות ועוד כיוונים חדשים, שעדיין לא מכירים אצלנו.

אתן כנראה לא מכירות, אבל יש כאלו שהמצב הרגשי שלהן קשה כל כך, שטיפת אהבה יכולה להציל אותן. מה? כך אתן נושפות בתיעוב, לשלם על אהבה??? איכס. נכון. זה עצוב גם לכל הנשים האלו שהן צריכות לשלם בשביל לקבל חום ואהבה, זה עצוב להן שהן חסומות, סגורות, כבויות ועוד כל מיני דברים שגורמים להן להתכנס בעצמן ולא להפתח לסביבה שלהן, אבל האהבה הזו, והקשר הרגשי העמוק שנוצר (הרבה בעקבות המגע), פותח בלב יכולות לקבל את השפע שהסביבה נותנת, התלות הזו, הבטחון, ההכלה העמוקה, גורמת לנפש להבריא, ואחרי תקופה של טיפול היא מסוגלת לקבל את שלה בלי תלות בטיפול.

הנסיון מוכיח, שהתוצאה של טיפול מהסוג הזה, היא פריחה רגשית, ונפש בריאה ומשוחררת, מודעת ושמחה, ולא תלות נצחית וממסכנת במטפל / באהבה לו / במגע שלו.

זהו. תפתחו את הראש. נשימה עמוקה. וגם אם אתן לא מסכימות, אז בבקשה, אל תכבנה את התקווה לאותן נשים שטיפול כזה יכול להציל להן את החיים.

יום טוב.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
נכתב ע"י סימולציה;2286657:
תרשו לי להתערב לכן באמצע?
תודה.

יושבות כאן נשים, שהידע שלהן בטיפול אגור ואסוף מהשקפתן האישית, ומעירות על חוסר מקצועיות אצל מטפלת רגשית, כשברור, או כנראה, שהן עצמן נגועות באותו חסר.

טוב לראות אותך!

בואי נצא מנקודת הנחה שאנחנו לא מכירים את מי שיושב מאחורי המקלדת לטוב ולמוטב. ואין לנו מושג על סמך מה הוא ביסס את דבריו.

ולפני שאני מגיבה על כל הדברים:
הנסיון מוכיח, שהתוצאה של טיפול מהסוג הזה, היא פריחה רגשית, ונפש בריאה ומשוחררת, מודעת ושמחה, ולא תלות נצחית וממסכנת במטפל / באהבה לו / במגע שלו.

???

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י סימולציה;2286657:

זהו. תפתחו את הראש. נשימה עמוקה. וגם אם אתן לא מסכימות, אז בבקשה, אל תכבנה את התקווה לאותן נשים שטיפול כזה יכול להציל להן את החיים.

יום טוב.

אין לי ידע בפסיכולוגיה, אז רק שאלת תם:
נניח שאהבה שקונים בכסף, יכולה לרפא משהו.
עכשיו, מה קורה אם האשה המסכנה כבר לא יכולה לשלם על הטיפול, אחרי ששילמה כמה חודשים 1200 ש"ח ל-4 מפגשים?
אז המטפלת מפסיקה לאהוב אותה באמצע?
מה קורה למטופלת אז?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
שאלה טובה.

אני מניחה שמטפלת כזאת תדאג למטופלת שלה בדרכים נוספות.

סימולציה, סוף סוף!

רִפְקִי.

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;2286803:
אין לי ידע בפכיסולוגיה, אז רק שאלת תם:
נניח שאהבה שקונים בכסף, יכולה לרפא משהו.
עכשיו, מה קורה אם האשה המסכנה כבר לא יכולה לשלם על הטיפול, אחרי ששילמה כמה חודשים 1200 ש"ח ל-4 מפגשים?
אז המטפלת מפסיקה לאהוב אותה באמצע?
מה קורה למטופלת אז?

ומה קורה כשמטופל הולך למטפל / פסיכולוג קונבנציולי ונגמר לו באמצע הכסף לשלם לו?
תשובה: הוא מפסיק את הטיפול באמצע במפח נפש, ללא כלים שיעזרו לו הלאה.

כשהמטופל התמלא אהבה ולמד לפתוח את הלב, הוא פוסע לעולם עם כלים ונפש מלאה יותר. ואם זה בשלב קריטי יותר? ובכן, מטפל אחראי לא עוזב את המטופלים שלו ללא כלים להתמודדות, והוא מספק לו את התמיכה עד שהמטופל עומד על רגליו לבד.

(חוצמיזה, שיהיה ברור שנושא הכסף הוא כהכרח, כי אי אפשר לעבוד חינם גם אם נורא אוהבים את העבודה, ומטפל אחראי - הכסף לא יגרום לו לנטוש מטופל)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיד

א בְּצֵאת יִשְׂרָאֵל מִמִּצְרָיִם בֵּית יַעֲקֹב מֵעַם לֹעֵז:ב הָיְתָה יְהוּדָה לְקָדְשׁוֹ יִשְׂרָאֵל מַמְשְׁלוֹתָיו:ג הַיָּם רָאָה וַיָּנֹס הַיַּרְדֵּן יִסֹּב לְאָחוֹר:ד הֶהָרִים רָקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ה מַה לְּךָ הַיָּם כִּי תָנוּס הַיַּרְדֵּן תִּסֹּב לְאָחוֹר:ו הֶהָרִים תִּרְקְדוּ כְאֵילִים גְּבָעוֹת כִּבְנֵי צֹאן:ז מִלִּפְנֵי אָדוֹן חוּלִי אָרֶץ מִלִּפְנֵי אֱלוֹהַּ יַעֲקֹב:ח הַהֹפְכִי הַצּוּר אֲגַם מָיִם חַלָּמִישׁ לְמַעְיְנוֹ מָיִם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה