בריאות עזרה עם טרום סכרת

קקטוסה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
גלוקומין

מבינה אותך.
שוב, 98 במצב רגיל זה טוב. בהריון לוקחים מקדם ביטחון.
אני לא הייתי נלחצת, אבל אני לא רופאה :)
בהמשך - תדברי אז...
מאיזה שבוע לקחת גלוקמין?
ואיך מתיחסים לזה ברפואה כמו אינסולין?

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מאיזה שבוע לקחת גלוקמין?
ואיך מתיחסים לזה ברפואה כמו אינסולין?
די מוקדם :(
חודש שלישי.
זה פחות מאינסולין. אינסולין זה במקרה שהגלוקומין לא מועיל.
@תמי אחת
איפה משיגים קמח עדשים?
בחנויות טבע, מאמינה שגם בB&D.
אני קניתי אותו בשזיפרון, כשהיינו במירון.

נערך לאחרונה ב:

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אני מקווה. עדיין קצת מוזר לי ה8 משהו שבצד...
תודה
יש לך אפשרות להיכנס לראות את התוצאה ממחשב אחר? זה נראה איזשהו שיבוש חזותי... (גם לי נראה שהתוצאה היא זו עם החץ הירוק באמצע, וה8 השתרבב מתוצאה אחרת או משהו)

סליחה על כל השאלות...
אני פשוט חייבת לדעת כל מיני דברים ואתם ממש עוזרים לי, אין לי איזה רופא פרטי שיענה לי על כל השאלות שלי...

ארוחת הצהריים של הטרום סכרתי כללה רבע צלחת פירה, שני שליש צלחת גזר גמדי , ו3 נקניקיות סויה והוא היה חייב לצאת מהבית לאחר הארוחה וחזר 4 שעות לאחר מכן, מדד סוכר והופ 120 סוכר. (אחרי 4 שעות מהארוחה)
מה זה אומר? שאחרי הארוחה הזו שכללה רק רבע צלחת פחמימות וכל השאר חלבונים וירקות הסוכר לאן הוא עלה ל1000???
יש מצב שסוכר יכול להישאר על 120 כמה שעות או שבטוח הסוכר עלה מעל 200
כי בארוחות בוקר וערב הסוכר מתנהג ממש יפה, פחות מ110 בבוקר שעה לאחר הארוחה. בערב שעה וחצי לאחר הארוחה הסוכר על 90.

מה יכול להיות שבצהריים ארע?

האם יכול להיות שהטרום יגיע מהר לסוכרת כאילו כמה שנים זה יכול לקחת לבן אדם נגיד שאוכל בצורה לא מבוקרת?
לדעתי להמשיך לעקוב אחרי ארוחות צהריים נוספות, ועדיף כמובן יותר בצפיפות.
אני חושבת שאחרי 4 שעות זה כבר בד"כ לא קשור לארוחה אלא סוג של 'סוכר בצום'.
אמנם תפו"א להרבה אנשים גרוע יותר מפחמימות אחרות, וכך גם גזר הוא לא מהירקות המועדפים בגזרת הסוכר. אבל לדעתי לא כדאי לעשות צעדים דרסטיים רק על סמך זה, אלא להמשיך ולעקוב.

איזה דברים היית אוכלת לפני השינה?
אני על סף יאוש... בין 90-95 ןפעם בשבוע בסביבות 98.
ייאוש
נראה לי שזה נחשב תקין, לא?
אני שמעתי ויישמתי לאכול לפני השינה שקית במבה (25 גרם אולי?).

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
נראה לי שזה נחשב תקין, לא?
אני שמעתי ויישמתי לאכול לפני השינה שקית במבה (25 גרם אולי?).
אם את מסוגלת...
אני סובלת גם מהיפראמזיס, כך שרוב החלבונים כמעט לא באים בחשבון. לא מסוגלת לראות אותם, אפילו. זו כפרת עוונות אמיתית...
במבה? רק הריח יריץ אותי להקיא...

יראת גאולה

משתמש מקצוען
אם את מסוגלת...
אני סובלת גם מהיפראמזיס, כך שרוב החלבונים כמעט לא באים בחשבון. לא מסוגלת לראות אותם, אפילו. זו כפרת עוונות אמיתית...
במבה? רק הריח יריץ אותי להקיא...
אוי ואבוי.. ממש קשה.

האמת שאני שומרת סוכר רק בחודש חודשיים האחרונים לפני הלידה. עד אז הערכים שלי תקינים ב"ה למרות שאוכלת רק פחמימות ריקות (ככה בשני ההריונות, מקווה שלא יחמיר להבא בעז"ה. עדיף בכלל בלי מתנות שכאלו). ואז הבמבה מתקבלת ממש בברכה...
(בשני ההריונות ערך אחד חריג בההעמסה של 100, לא מוגדר כסכרת, אבל אני שומרת לפי המעקב והתוצאות כי אם לא, יש תוצאות חריגות)

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אוי ואבוי.. ממש קשה.

האמת שאני שומרת סוכר רק בחודש חודשיים האחרונים לפני הלידה. עד אז הערכים שלי תקינים ב"ה למרות שאוכלת רק פחמימות ריקות (ככה בשני ההריונות, מקווה שלא יחמיר להבא בעז"ה. עדיף בכלל בלי מתנות שכאלו). ואז הבמבה מתקבלת ממש בברכה...
(בשני ההריונות ערך אחד חריג בההעמסה של 100, לא מוגדר כסכרת, אבל אני שומרת לפי המעקב והתוצאות כי אם לא, יש תוצאות חריגות)
אז אני מההתחלה, כי עדיף לי לא לעשות העמסה.
וזה בהחלט מורכב, כי אני יכולה להסתובב מורעבת אש, וזה כשלעצמו גרוע מאד ומקפיץ סוכר, ואין לי מה לאכול. (עזבי שחמישה חודשים את לא מסוגלת לפתוח מקרר כי זה מגעיל אותך, ואין סיכוי לעגבניה, פלפל, וכל הירקות החומצתיים כי את נחנקת מהם).
מכאן הגיעו כל מיני ניסיונות של מתכונים ושילובים שיצרתי לעצמי. לא בתחילת ההריון, אבל בחצי השני, שאני עדיין סובלת אבל יותר מתפקדת.

ככר השוק

משתמש מקצוען
אכן גיל הסכרת יורד מאד, וכך גם השמנת יתר ועוד רעות חולות של חברת שפע שבולסת ללא הפסקה.

אבל הרבה מזה תלוי בחינוך שלנו!!

1. לא צריך לאכול כל הזמן. היינו בשבתות שמחה שפשוט שופכים על הילדים ממתקים לאורך הסעודות. למי ולמה זה טוב? ילדים לא צריכים להתרגל לאכילה בלתי פוסקת, וזה אחד הגורמים להשמנה וסכרת כי אין זמן עיכול ואיזון.

2. פחות פחמימות. אפשר לשבוע מארוחת ערב של חביתה וירקות חתוכים וגבינה. מי אמר שילד קטן צריך דווקא לחם? בנים בגילאי ההתבגרות צריכים יותר את הפחמימה, אבל אם הם התרגלו מגיל צעיר לשבוע מחלבונים וירקות, זה ישאר בגבול הסביר. קציצות (בבתים עם סכרת כבר רגילים להכין קציצות בלי פחמימות כמעט, מסמיכים עם קמח שקדים או משהו כזה) וירקות או מרק. כשלא מתרגלים לאכול עד התפוצצות, שבעים יפה מחלבונים וירקות, ויש בזה מספיק פחמימות לגדילה. זה לא אומר לזרוק את האורז והפסטה מהבית, אבל כן להתיחס אליהם כמו אל ממתק, לא כמו אל אוכל נחוץ.

2. בלי שתיה מתוקה, שותים מים. ופחות ממתקים. בציבור הכללי יש כבר מודעות לזה, והרבה פעילות גופנית. צריך להבין שהעתיד של הילדים שלנו תלוי בהרגלים האלה. כמו שהיום ברור לכולם הנזק של סיגריות, כך בעוד זמן יהיה עם שתיה מתוקה וממתקים.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
1. לא צריך לאכול כל הזמן. היינו בשבתות שמחה שפשוט שופכים על הילדים ממתקים לאורך הסעודות. למי ולמה זה טוב? ילדים לא צריכים להתרגל לאכילה בלתי פוסקת, וזה אחד הגורמים להשמנה וסכרת כי אין זמן עיכול ואיזון.
התארחנו אצל גיסתי. הממתקים והזבל זה משהו שבא לי להקיא.
הבהרתי שאת הג'לים לא יתנו לילדים שלי, וישתדלו שלא להוציא את העיניים. יש דפרים פחות נוראיים.
רק מה, אחיינית חמודה הנחיתה לי לתוך היד חמצוצים וג'לים. העוויתי פנים ושאלתי אותה מה אני אמורה לעשות עם הדבר המגעיל הזה.
היא עונה לי: זה בשבילך. X (הבת שלי) לא רואה. את יכולה לאכול.
עמלתי לשכנע אותה שזה מגעיל אותי. היא לא האמינה לי

reish

משתמש מקצוען
יש לך אפשרות להיכנס לראות את התוצאה ממחשב אחר? זה נראה איזשהו שיבוש חזותי... (גם לי נראה שהתוצאה היא זו עם החץ הירוק באמצע, וה8 השתרבב מתוצאה אחרת או משהו)
זה מכמה מחשבים.
עוד משהו מוזר - האתר לא נותן לכלול את הבדיקה הזו בגרף של הבדיקות. העלה לי חשש שהערך כל כך גבוה שהוא מחוץ לגרף...

יראת גאולה

משתמש מקצוען
זה מכמה מחשבים.
עוד משהו מוזר - האתר לא נותן לכלול את הבדיקה הזו בגרף של הבדיקות. העלה לי חשש שהערך כל כך גבוה שהוא מחוץ לגרף...
באמת מוזר. לא מכירה גרף של בדיקות.
אולי לקבוע תור טלפוני לרופא שנתן את ההפניה? לשאול אותו מהי התוצאה והאם היא תקינה?

ככר השוק

משתמש מקצוען
זה מופיע כשביקשתי את הערך של הבדיקה הזו ספציפית, כלומר אין אף בדיקה אחרת לידה.
מוזר. גם אם זה היה שייך לבדיקה הזו זה היה צריך להופיע בצד ימין ולא בשמאל. עדיין נראה שזה בעיה בתצוגה ולא בתוצאה.

להקליד

משתמש פעיל
פחמימות מלאות כמו אורז מלא וכדומה
אפשר לנסות גם אורז בסמטי ולראות איך הוא מגיב לזה
אומרים שזה גם כמו אורז מלא
(@תמי אחת - זה נכון?)
והילדים אמורים לאהוב את זה בהחלט
זה אפילו מיוחד בזה שהוא לא נדבק אלא יוצא אחד אחד.
בהצלחה והמון המון כח

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אפשר לנסות גם אורז בסמטי ולראות איך הוא מגיב לזה
אומרים שזה גם כמו אורז מלא
(@תמי אחת - זה נכון?)
והילדים אמורים לאהוב את זה בהחלט
זה אפילו מיוחד בזה שהוא לא נדבק אלא יוצא אחד אחד.
בהצלחה והמון המון כח
אורז זה 'תורה' שלמה.
יש הטוענים שאורז מלא לא בריא בשל כמויות הארסן שקיימות בו. אורז בסמטי נקרא בריא יותר מכל סוגי האורז. לא יודעת עם כמו אורז מלא.
המעלה באורז מלא, שהוא עשיר בסיסים תזונתיים, משביע מאד, מתעכל לאט.
אגב, אפשר להכין אותו בפלפל ממולא - יוצא פצה

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תודה לכל העונים אתם נפלאים,
נתתם לנו כח להתחיל בדיאטה משותפת.
לאחר הימנעות ממתוקים ושוקולדים ופחמימות ריקות כבר כמה ימים,
היום הכנתי חצי כוס טחינה לקרוב שלי מתובלת במעט דבש וכפית קקאו, שמתי לו על זה מעט פתיתי גרנולה לקישוט והוא אכל בשמחה ואף אמר שזה היה טעים למה שחשב. (אמר שזה יכול להוות לו תחליף לשוקולד)
יצאתי בהרגשת ניצחון...
הבאסה היחידה שאנחנו לא מצליחים לרדת עם הסוכר בשום אופן מתחת ל90 זה תמיד נמצא מעליו וזה מבאס.

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ועוד שאלה..
אחרי ארוחת צהריים שכללה מרק עדשים אפונה וירקות הסוכר היה אחרי שעה 124
ממה למען ה' הוא עלה?
הרי לא היו פחמימות בארוחה?!
כאילו, מה הסוכר האולטימטיבי שיהיה אחרי ארוחת צהריים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה