בריאות עזרה עם טרום סכרת

gs

משתמש פעיל
קמח כוסמין לבן הוא כמעט כמו קמח לבן (רק יותר יקר) בערך התזונתי שלו, דיאטנית אמרה לי שהוא טוב לחולי מעיים שהסיבים שיש בקמחים המלאים לא תמיד טובים להם.
קמח כוסמין 80% או 100% נחשב לקמח הכי מעודן וטוב לעיכול, נוח לשימוש כי אינו דורש התייחסות מיוחדת במתכונים הכל אותו דבר כמו קמח לבן.
אבל!
יש אנשים שהוא משפיע עליהם לטובה בעיכול ומעלה אצלם את הערך הגלוקמי היינו, מקרב אותם לבעיות סוכר...
כדאי לקחת לתשומת לב...

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
למי ששאלה
הגיל של קרוב משפחתי הוא 39
הטרום סוכרת נמצא ממש באמצע הדרך
לחם פשתן נראה לי לא יהיה אכיל לבן אדם (מה עם מצות? הוא מאוד אוהב מצות)
ואם הוא מכור לשוקולד, מה יכול לספק לו את המתוק הלזה?
שום דבר לא שווה לטעמו של שוקולד חלב קרם נוגט:(

האם נגזר עליו לשיר בסוף הארוחה
אכלנו ולא שבענו, האוכל לא היה טעים, עכשיו נברך כולנו ונודה לאלוקים...

יראת גאולה

משתמש מקצוען
כל מה שמיועד לסכרתיים. יש היום בחנויות הגדולות לא מעט מאכלים מתוקים מבוססים על תחליפי סוכר. אפשר כמובן גם לקנות לבית תחליפי סוכר ולהשתמש בהם לאפיה וכדומה.
דווקא עם תחליפים לפחמימות יותר קשה להסתדר...
(תחליפי הסוכר אינם בריאים. לכן לדעתי מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע אילו מביניהם עדיפים)

השם אוהב אותי

משתמש פעיל
קופצת על האשכול לשאול אם יש המלצה לארוחות בעניין זה לאדם צימחוני?( ללא בשר ודגים)
גם כן לא אוהב את הטופו והכוסמת וכדו' אבל כן קיטניות

ככר השוק

משתמש מקצוען
למי ששאלה
הגיל של קרוב משפחתי הוא 39
הטרום סוכרת נמצא ממש באמצע הדרך
לחם פשתן נראה לי לא יהיה אכיל לבן אדם (מה עם מצות? הוא מאוד אוהב מצות)

אכלנו ולא שבענו, האוכל לא היה טעים, עכשיו נברך כולנו ונודה לאלוקים...
תזונה דלת פחמימות יכולה להיות טעימה ומספקת מאד.
יכול להיות שבשביל ילד שחייב ממתקים וג'אנק זה לא מספיק.
מדובר על אדם בוגר, שכנראה הגיע עד טרום סכרת בגלל תזונה לקויה מפוצצת בפחמימות והעדר פעילות גופנית. הוא צריך להחליט אם הוא עושה שינוי תזונתי ומתיחס לזה ברצינות, או ממשיך עם תירוצים וילדותיות ומגיע לסכרת על שלל נזקיה.

האם התלות באוכל שווה את הפגיעה באיכות החיים?
הוא יכול להתאפס על עצמו ולתקן את הנזק , או לחכות לסכרת ואז כבר אי אפשר לתקן אלא רק למזער נזקים.
אף אחד לא יוכל לעזור לו אם הוא לא יקח את עצמו בידיים.

כל הנ"ל מנסיון עם אנשים שדיברו ככה, עשו שינוי ולמדו שכשמפחיתים פחמימות למינימום אפשרי פתאום פחות רעבים, יותר שולטים באוכל, יורדים במשקל ומרגישים טוב יותר. הם אוכלים חלבונים ושומנים ומעט פחמימות. שבעים ומרוצים ובריאים יותר.

להקליד

משתמש פעיל
דווקא שוקולד יש כמה סוגים בלי סוכר
עם ממתיק רב כוהלי או משהו כזה
השאלה היא יותר באמת מה אוכלים כדי לשבוע אם ירקות וכדומה זה לא אופציה

להקליד

משתמש פעיל
אכלנו ולא שבענו,
אולי לנסות רעיונות שהזכירו על זריקות שגם נותנות תחושת שובע וגם מפחיתות סיכון לסוכרת
אם הולכים למעקב תזונתי בקופ"ח יש מצב שמאשרים את הזריקות על משקל גבוה או אפילו גבולי
שווה לבדוק

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אולי לנסות רעיונות שהזכירו על זריקות שגם נותנות תחושת שובע וגם מפחיתות סיכון לסוכרת
אם הולכים למעקב תזונתי בקופ"ח יש מצב שמאשרים את הזריקות על משקל גבוה או אפילו גבולי
שווה לבדוק
המשקל כלל לא גבוה מדובר על בן אדם רזה אבל אכן התזונה שלו צריכה ישועת ה'.
לא משוגע על קטניות בכלל את רובן לא אוהב, ירקות רק גזר ובטטה וקצת קישוא.
סלט חסה עגבניות ורטבים כן הולך,
אוהב אורז מאוד...
תנו לי רעיונות לארוחות לסוכרתיים שילדים אוהבים (כי האוכל שלו מורכב מאוכל ילדותי למדיי)
לא כל מיני רעיונות גרנדיוזים ודברים לא ידועים. לא תרד, ברוקולי, כרובית, וכו'
אשמח למי שיאיר את עיני בארוחות בסגנון ילדים אבל שיהיו מתאימות לסכרת.

לגבי הבדיקה שעשה היא אינה סוכר בצום אלא בדיקת AC1 ויצא אמצע של טרום סכרת.

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי

אין על עם-ישראל

משתמש מקצוען
אני פעם שמעתי הרצאה מפרופסורית ממש מומחית בתחום....
והיא המליצה לעשות 5 שנים דיאטת סוכר רצינית ממש לעבור מוצר מוצר ...
לשבת עם דיאטנית שתסביר מה נהפך לסוכר בגוף ...
וע"י זה אפשר לתת לגוף להתאושש ולהתרחק מטרום סכרת..
שווה בדיקה!

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אז בעצם זה לא טוב למצב של טרום סוכרת וסכרת?
זו פחמימה לכל דבר. יותר טובה בהרבה מקמח לבן, אבל פחמימה. אצל מיעוט זה גורם לתופעה הנ"ל, אבל לא באופן גורף...
יש טחינת אגוזי לוז טבעית. היא מכילה 100% אגוזים ללא תוספות. טעימה מאד (ויקרה...) שווה טעימה וניסוי.
לא ממש כמו שוקולד, אבל לפעמים יכולה להיות חלופה מקסימה ללחם עם שוקולד, לדוגמא

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
כי היא מכילה בקושי 4 גרם חלבון אבל 2 גרם פחמימה, העיקרון הוא שהתזונה תהיה מורכבת מיותר חלבון מאשר פחמימה.
הרב @פינחס רוזנצוויג , יש לי שאלה עקרונית:
מה אתם אוכלים? בינתיים הרבה דברים שכל מומחי הסוכרת טוענים - שללתם. מהרבה אחרים הסתייגתם.
האם אתם בשלב התזונה הקטוגנית? כי אם לא - זה בהחלט לא מובן לי. הרי יש סך פחמימות שמותר, בודאי בטרום סוכרת. איפה היא מתבטאת אצלכם? לא קטניות, לא קמחים למיניהם, בוודאי שלא סוכרים. מה כן??
כמובן שכשמדברים על קמחים וקטניות - זה חייב להיות במידה מאד ספורה, אבל היא בהחלט אפשרית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה