סוכרת הריון עזרה מבעלות ניסיון

זה אני :)

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
בסדר גמור!!!!
אין לך שום סיבה לחשוש
וצריך לדעת שבד"כ הרופאים סתם מלחיצים.
לא הייתי אומרת בכזאת נחרצות
לפעמים צריך אינסולין כדי לאזן סוכר בצום כי הגוף לא מצליח לאזן את זה לבד ע"י תזונה
וערכים של מעל 90 הם גבוליים
חושבת שכן כדאי לסמוך על הרופא ולקחת טיפול תרופתי אם צריך.

אילה מינה

משתמש מקצוען
נא לקרוא בעיון את ההודעה שכתבתי קודם:
"ובענין הצום, בהריון אין בעייתיות אם זה לא מעל 120, וגם אז זה לא קריטי, אלא עיקר החשש הוא מהקפיצות של אחרי הארוחה (גם מפי רופאים וגם מפי נטורופתים).
וכמובן כל פעם לגופו של ענין (איזה סוג סוכרת וכדו')"
נראה לי את מתבלבלת
אחרי אוכל 120 זה בסדר
בצום 120 זה נורא ואיום
בפרט בפרט בסכרת הריון
יש רופאים שיגידו שעד 95 זה בסדר
יש כאלו שיגידו עד 90
אבל 120 בצום? אף אחד לא

צדקה

משתמש חדש
נראה לי את מתבלבלת
אחרי אוכל 120 זה בסדר
בצום 120 זה נורא ואיום
בפרט בפרט בסכרת הריון
יש רופאים שיגידו שעד 95 זה בסדר
יש כאלו שיגידו עד 90
אבל 120 בצום? אף אחד לא
כתבתי ששמעתי גם מרופאים וגם מנטורופתים (שכמובן לא אכתוב את שמם כאן בפורום מסיבות מובנות) שבהריון אין חשש לנזק גם אם הסוכר בצום הוא גבוה.
הנזק היחיד שיכול להיגרם הוא מקפיצת ערך הסוכר לאחר הארוחות.
כמובן שהרופאים בדרך כלל לא יגידו את זה, כי לפי הפרוטוקול מעל 95 נותנים אינסולין, אפילו שבאמת אין חשש, כי לפעמים זה אולי יכול לגרום לקפיצות יותר גבוהות, והרופאים לא נותנים לעצמם לקחת סיכונים מיותרים, ולא איכפת להם הנזק שיגרם לאחת שתיקח אינסולין, אבל כל אחת חייבת לעשות את החשבון עם עצמה האם היא עושה ניהול סיכונים או לא.
מה גם שאין כמעט סיכונים כל עוד זה לא מעל 120.
אחרי שהיה תקופה של 110-120 בצום הייתי אצל פרופ' מאוד גדול של הריון בסיכון וגם הוא -שבעיקרון הוא בעד אינסולין- פטר אותי כמעט בלא כלום, ואמר לי שאחזור בעוד תקופה, ואם זה יעלה - אולי הוא יתן מנה פצפונת של אינסולין.
מה שבטוח שכל אחת צריכה לבדוק את הנושא לגופו של עניין.

בעיקר מה שאני רוצה לומר, זה שאין צורך לעשות מיד כל מה שהרופא אומר "כי ככה הוא אמר", אלא לבדוק את הנושא ביסודיות ולשמוע עוד כמה כיוונים לפני שמתחילים אינסולין.

צדקה

משתמש חדש
ומה עם נזק לאישה?
בכל אופן אני חקרתי המון ולא שמעתי דבר כזה
מתפלאת שא מעיזה לקחת על עצמך סיכון שמישהי לא תשמור
הייתי היום אצל פרופ' דוד צנגן (אנדוקרינולוג, מקבל בכל קופ"ח), והא אמר לי מפורשות ש-120 בצום זה בסדר גמור!!!
התעקשתי, כי לאחר הדיון כאן בפורום - הסתפקתי יותר, ושאלתי אותו "ממתי צריך להתחיל טיפול תרופתי?" אז הוא ענה לי: "מ-130 צריך לראות באמת מה עושים..." שאלתי: "מה, להתחיל טיפול תרופתי?" חשב קצת וענה: "כן".......

כל מי שיש לה שאלות בעניין - מוזמנת לפנות אליו...

ועוד משהו, לגבי ההלחצות של הרופאים -
שאלתי אותו איך יכול להיות שאין הרבה רופאי נשים / אנדוקרינולוגים שמעיזים לומר את מה שהוא אומר?
אז הוא אמר לי את מה שידעתי ממזמן וכתבתי את זה גם כאן בפורום, "שרופאים שהדבר היחיד שהם יודעים זה לומר מה לא בסדר - הם לא באמת רופאים, החכמה היא גם לקחת סיכונים מחושבים, ובמקרה הזה - אין בכלל סיכונים"

זה אני :)

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הייתי היום אצל פרופ' דוד צנגן (אנדוקרינולוג, מקבל בכל קופ"ח), והא אמר לי מפורשות ש-120 בצום זה בסדר גמור!!!
התעקשתי, כי לאחר הדיון כאן בפורום - הסתפקתי יותר, ושאלתי אותו "ממתי צריך להתחיל טיפול תרופתי?" אז הוא ענה לי: "מ-130 צריך לראות באמת מה עושים..." שאלתי: "מה, להתחיל טיפול תרופתי?" חשב קצת וענה: "כן".......

כל מי שיש לה שאלות בעניין - מוזמנת לפנות אליו...

ועוד משהו, לגבי ההלחצות של הרופאים -
שאלתי אותו איך יכול להיות שאין הרבה רופאי נשים / אנדוקרינולוגים שמעיזים לומר את מה שהוא אומר?
אז הוא אמר לי את מה שידעתי ממזמן וכתבתי את זה גם כאן בפורום, "שרופאים שהדבר היחיד שהם יודעים זה לומר מה לא בסדר - הם לא באמת רופאים, החכמה היא גם לקחת סיכונים מחושבים, ובמקרה הזה - אין בכלל סיכונים"
סכרת הריון זה סכרת שיש רק בזמן ההריון. לא לפני ולא אחרי.
היא שונה מסכרת רגילה והטיפול בה שונה.
הטיפול בה לא נעשה דרך אנדוקרינולוג אלא דרך רופאי נשים להריון בסיכון.
מדברייך נשמע שדיברתם על סכרת רגילה, והטיפול בה כשהאשה הסוכרתית בהריון.
לא בסכרת הריון.

צדקה

משתמש חדש
סכרת הריון זה סכרת שיש רק בזמן ההריון. לא לפני ולא אחרי.
היא שונה מסכרת רגילה והטיפול בה שונה.
הטיפול בה לא נעשה דרך אנדוקרינולוג אלא דרך רופאי נשים להריון בסיכון.
מדברייך נשמע שדיברתם על סכרת רגילה, והטיפול בה כשהאשה הסוכרתית בהריון.
לא בסכרת הריון.
יכול להיות....
ואם כן, קבלו את התנצלותי בעניין.

אבל לעצם הנושא -מה שהיה אצלי- שכמה רופאים אחרים (גם אנדוקרינולוג וגם מומחה הריון בסיכון) אמרו לי שמעל 90 צריך להתחיל טיפול תרופתי, רק המומחה הריון בסיכון נתן לי יותר זמן למעקב וכו' והאנדוקרינולוג אמר לי שאני יתחיל תיכף באינסולין...

אבל אחרי שרופא המשפחה שלי אמר לי שאינו מבין למה אינסולין מיד על ההתחלה - החלטתי לבדוק את הנושא יותר לעומק, וכך הגעתי לפרופ' צנגן שהוא יותר מומחה ויש לו ניסיון של הרבה שנים, וקיבלתי עליו המלצות איפה שרק ביררתי, והוא פשוט לא הבין מה עלה בדעתם לתת אינסולין, ובוודאי לא מיד......

אז שוב, ודאי שתמיד נכון לבדוק את הנושא מעוד כמה זוויות....

שירה רחל

משתמש פעיל
שאלה אחרת. רופא המליץ לי על זרוז והביא הפניה. צריך לקבוע תור? (ירושלים)

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
שאלה אחרת. רופא המליץ לי על זרוז והביא הפניה. צריך לקבוע תור? (ירושלים)
צריכה להגיע למיון וכששואלים אותך את השאלה הנצחית של "למה באת?"
תגידי שבאת לזירוז ותביאי את ההפניה של הרופא
עוברים תהליך של קבלה כרגיל(מוניטור בדיקת רופא וכו') ואז מקבלים אותך לתהליך זירוז
בהצלחה והעיקר בבריאות עם ידיים מלאות!

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
אשמח לעזרתכן,
אני עם סכרת הריון גבולית, ויש לי חולשה עצומה לבמבה אוסם, והדבר היחיד שממש קשה לי בלעדיו כשאני צריכה לוותר עליו...
בטבלת ערכים כתוב על חבילה של 80 גרם שמכילה 38 גרם פחמימות.
כשאכלתי משהו כמו 60 גרם ועשיתי בדיקה אחרי האוכל יצא לי ערכים תקינים(118)
האם יכול להיות לדעתכן השפעה אחרת לא טובה שיכולה להיות לי בעייתית מזה?
ראיתי בשירשור שאחת כתבה שבמבה מקפיץ סוכר...אבל אצלי אישית זה עובר תקין..
תודה מראש!
מנסיון רב:
במבה הוא ממתק הכי פחות בעייתי בסכרת, שכן ידוע ששומן מעכב עליית סוכר, ובמבה מכילה כמות שומן גבוהה (חמאת בוטנים=שומן בריא)
לכן, אם את אוכלת במבה ואפילו לא מעט, השומן שומר שהפחמימה לא תעלה את הסוכר בדם.
אם את מודדת לאחר שעה, והערכים הם פחות מ140, תאכלי חופשי.
אומרת מיידע מקצועי.

שירה רחל

משתמש פעיל
רופא אחד המליץ לי לזרז, רופא שני אמר שאפשר לחכות לשבוע 40.
מה עושים??????

מירי שילוני

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היי
אשמח מאוד להמלצה מנסיון אישי על תזונאית בירושלים שמתאימה תפריט לפי הרמה שלך ולא אומרת שאסור לאכול הכל חחח
משהיא שמבינה שהדור שלנו אוהב לאכול לא בריא:ROFLMAO:
ממש יעזור לי כל מידע!!!

שירה רחל

משתמש פעיל
שבוע 39 (אף אחד לא רוצה ליילד אותי, כולם שולחים אותי לחכות ל-40) אבל שמתי לב שבימים האחרונים הסוכר יותר נמוך.
בצום פחות מ-80, (עמד תמיד על קרוב ל-85) וגם אחרי הארוחות הוא ממש ירד. האם תקין? איך אפשר להסביר את זה?

אחת צפונית

משתמש מקצוען
שבוע 39 (אף אחד לא רוצה ליילד אותי, כולם שולחים אותי לחכות ל-40) אבל שמתי לב שבימים האחרונים הסוכר יותר נמוך.
בצום פחות מ-80, (עמד תמיד על קרוב ל-85) וגם אחרי הארוחות הוא ממש ירד. האם תקין? איך אפשר להסביר את זה?
לי הדיאטנית אמרה שמשבוע 36 הסוכר יותר מאוזן ויותר קל לשמור(לא זוכרת את ההסבר)
ובצום 80 זה מעולה++

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה