תקשורת עזרה בתקשורת לבחורה

מצב
הנושא נעול.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
סתם זורקת - את טוענת שמדברים אליה והיא לא עונה
בדקו אפילפסיה - ניתוקים שקטים?!
לא נראה לי שזה הסיפור כי היא מאוד מחוברת לדברים אחרים וכשמדברים איתה אחד על אחד היא ממש בענין ולא מתנתקת, יכול להיות ניתוקים שקטים לא באחד על אחד?

הפולניה

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יוצרי ai
היא לא עונה לאנשים מסוימים- מוכרים? או לאנשים שהיא לא מכירה?
אם זה אנשים שהיא מכירה יכול להיות שהם מדברים אליה בצורה פוגעת ולכן היא מעדיפה להתנתק מהם.
אולי תבררי על איש מקצוע טוב בעזר מציון.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
@צלצולית , באמת אין טעם לאבחן ואולי יש .
אם היא הייתה אוטיסטית, היא הייתה יודעת את זה מזמן. וגם אם לא, לא קרה כלום.
הקב"ה ברא אותה עם המון המון מעלות והרבה כישרונות - ותפקיד מיוחד בשבילה!! אין אך אחד בעולם כמוה ואין אף אחד שיכול להחליף אותה!!
כל מה שאנחנו עוברים בדרך, ואוספים בה- אילו מתנות שבאו לקרב את הזווג שלנו, ולא ח"ו להרחיק.
מה שכן, היא צריכה לאהוב את עצמה ואת המתנות שה' נתן לה!! גם את זה שלפעמים היא קצת מתרגשת ולא הכי יודעת לענות,
אולי זה מה שהיא צריכה, לא לשנות את עצמה, כמו שהיא מנסה הרבה זמן, אלא עבודה חדשה, לדעת שזה בסדר!! ומותר לה!!!- כי היא כזאת!!!
זה מילים טובות אבל מרגיש לי שאם היא גם דברה על זה איתי, כנראה זה צריך טיפול

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
היא לא עונה לאנשים מסוימים- מוכרים? או לאנשים שהיא לא מכירה?
אם זה אנשים שהיא מכירה יכול להיות שהם מדברים אליה בצורה פוגעת ולכן היא מעדיפה להתנתק מהם.
אולי תבררי על איש מקצוע טוב בעזר מציון.
היא אמרה לי שהיא שמה לב שזה לאנשים מוכרים אבל יכול להיות שגם לאנשים אחרים היא ככה והיא פשוט לא עקבה אחרי זה

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
היא אמרה לי שהיא שמה לב שזה לאנשים מוכרים אבל יכול להיות שגם לאנשים אחרים היא ככה והיא פשוט לא עקבה אחרי זה
תחפשי אשכול "עיקר וטיפול". יש שם רשימת מטפלים מוסמכים בלבד, מומלצים ע"י נשות הפורום, לעיתים עם פירוט תחום התמחות.
גם אני ממליצה להתמקד דווקא בפסיכולוגיות קליניות כי הן היחידות שמוסמכות לאבחן (בנוסף לפסיכיאטרים, כמובן) ויש להן את הכלים לכך.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא הבנתי מה פירוש שהמטפלת שלה יודעת מה הבעיה ולא יודעת איך לעזור לה עם זה...
יותר סביר שהיא לא יודעת מה הבעיה.
מציעה שהיא תפגוש גורם מוסמך עם יכולת וסמכות לאבחן. פסיכולוג או פסיכיאטר .
תחפשי אשכול "עיקר וטיפול". יש שם רשימת מטפלים מוסמכים בלבד, מומלצים ע"י נשות הפורום, לעיתים עם פירוט תחום התמחות.
גם אני ממליצה להתמקד דווקא בפסיכולוגיות קליניות כי הן היחידות שמוסמכות לאבחן (בנוסף לפסיכיאטרים, כמובן) ויש להן את הכלים לכך.
פסיכולוגים קליניים הם לא היחידים שמוסמכים לאבחן, כמובן.
אם יש באמת שאלה לגבי asd (מה שלא נובע ישירות מהתיאור כאן.) כדאי לפנות לפסיכולוג עם נסיון והתמחות באוטיזם.
לרב פסיכולוגים שיקומיים הם הכתובת, אבל מה שחשוב הוא ההתמחות הפרטית של הפסיכולוגית שאליה פונים, כי היא יכולה להיות מתחומים מגוונים בפסיכולוגיה, העיקר עם נסיון רלוונטי.

בהצלחה רבה

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
בגיל 33 כשהיא מעוק בשידוכים אולי זה לא הזמן לעשות את האבחון הזה, הוא רק יתייג אותה יותר. צריך למצוא מישהי שתעזור לה בלי זה.
אני לא חושבת שזה גישה נכונה.
היא הרי לא סתם תקועה בשידוכים, ברור שחלק התקשורתי משפיע גם שם.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
אני לא חושבת שזה גישה נכונה.
היא הרי לא סתם תקועה בשידוכים, ברור שחלק התקשורתי משפיע גם שם.
נכון אבל מה זה יעזור שהיא תהיה מאובחנת? גם אם זה יעזור, תכלס אף בחור לא רוצה בחורה מאובחנת

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
יש תחום שנקרא C.B.T -כישורים חברתיים זו נישה בפני עצמה [בנוסף: אם בהליך טיפול רגשי יש היענות משמעותית ושיפור בתקשורת זו הוכחה שאין זה אוטיזם

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
נכון אבל מה זה יעזור שהיא תהיה מאובחנת? גם אם זה יעזור, תכלס אף בחור לא רוצה בחורה מאובחנת
גם עכשיו לא הולך לה....
כשהיא תדע למה אולי יהיה לה כלים לעבוד על זה.
אי אפשר להתמודד עם בעיה שלא יודעים מהי.
חוץ מזה, מי אמר שטוב לה בחור רגיל? (אם אכן יש לה בעיה)

ברוכה תהיי

משתמש מקצוען
צודקת, כמובן, ותודה על הדיוק
הכוונתי להבדיל ממטפלים רגשיים אחרים (כולל מוסמכים כגון עו"ס קליני ותרפיסטים) שמוסמכים לטפל אך לא לאבחן ואולי במקרה הזה יש משמעות לדיוק באבחנה ואבחנה מבדלת.

צלצולית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
גם עכשיו לא הולך לה....
כשהיא תדע למה אולי יהיה לה כלים לעבוד על זה.
אי אפשר להתמודד עם בעיה שלא יודעים מהי.
חוץ מזה, מי אמר שטוב לה בחור רגיל? (אם אכן יש לה בעיה)
היא לא מחפשת בחור רגיל אבל לפי מה שאמרה לי היא תקועה כי היא רגילה עם קושי ומציעים לה בחורים שלא תואמים אותה, בגלל זה

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
לא הבנתי מה פירוש שהמטפלת שלה יודעת מה הבעיה ולא יודעת איך לעזור לה עם זה...
יותר סביר שהיא לא יודעת מה הבעיה.
מציעה שהיא תפגוש גורם מוסמך עם יכולת וסמכות לאבחן. פסיכולוג או פסיכיאטר .

אם יש באמת שאלה לגבי asd (מה שלא נובע ישירות מהתיאור כאן.) כדאי לפנות לפסיכולוג עם נסיון והתמחות באוטיזם.
לרב פסיכולוגים שיקומיים הם הכתובת, אבל מה שחשוב הוא ההתמחות הפרטית של הפסיכולוגית שאליה פונים, כי היא יכולה להיות מתחומים מגוונים בפסיכולוגיה, העיקר עם נסיון רלוונטי.

בהצלחה רבה
שיהיה ברור
להבדיל בין לאבחן לבין לטפל !
כי היחידים המוסמכים לאבחן הם פסיכולוגיים [לאו דווקא קליניים] אם מדברים על סמכות חוקית רשמית כמובן.
פרט לנישות ספציפיות או לחומים בהם נקבע על ידי בדיקה של כמה בעלי מקצוע יחד
הכותב הינו בעל תואר ורישיון משה"ח בייעוץ חינוכי

נערך לאחרונה ב:

ווילי וונקה

משתמש מקצוען
את יודעת, הפסיכולוג לא תולה בכיכר העיר את אבחנותיו
לא חושבת שמה שמשנה זה האם היא "מאובחנת" או לא
לא תצמח לה קרן ברגע שיאבחנו אותה

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
את יודעת, הפסיכולוג לא תולה בכיכר העיר את אבחנותיו
לא חושבת שמה שמשנה זה האם היא "מאובחנת" או לא
לא תצמח לה קרן ברגע שיאבחנו אותה
הפנמה של אבחנה היא תהליך קשה, ודאי שמשנה ולו נפשית לאדם המאובחן, הכותרת שמושמת עליו.
כמובן שהתעלמות או מחשבה שכך יבוא שידוך טוב יותר יכולים לגבול בהונאה, והפעם לא הונאה עצמית אלא הונאת הזולת ): אבל עם זאת יכולה להבין את הקושי לגשת לאבחון.

לגבי פסיכולוגית שיקומית - מכירה אחת שאינה מופיעה במאגר 'טיפול ועיקר' בשם טלאור ברזל. חרדית, חסידית נעימה מאד. לא הוספתי אותה למאגר כי לא קבלתי עליה חוות דעת ממטופלות, אבל אני כותבת את התרשמותי האישית ממנה וגם מצטרפת להמלצה לפנות לעזר מציון, לגב' תחיה פוזן.

ח.ג.ג'.

משתמש מקצוען
בגיל 33 כשהיא מעוק בשידוכים אולי זה לא הזמן לעשות את האבחון הזה, הוא רק יתייג אותה יותר. צריך למצוא מישהי שתעזור לה בלי זה.
המטרה של אבחון היא התאמה של טיפול.
טיפול בלי לדעת מה שורש הבעיה זה פול גז בניוטרל.
לעניין השידוכים כמו שכבר אמרו, הבעיה עצמה מן הסתם תפריע לה. מאד. חוסר תגובה זה דבר חריג שמעורר נורות אזהרה רציניות.
לעניות דעתי הבלתי מקצועית זה כן יכול להיות משהו שקשור לרצף האוטיסטי או להפרעה בתקשורת חברתית (SCD). אני ממליצה לנסות להגיע לפרופ' קורי שולמן מהמרכז לאוטיזם באוניברסיטה העברית. היא מומחית לאבחון כולל אצל מבוגרים.
במקביל לא לוותר על בירור הצד הפיסי (גם שמיעה וגם נוירולוג / פסיכיאטר). יש הפתעות בדברים האלו ולפעמים אחרי שסוחבים משהו "התנהגותי" או "רגשי", מגלים שהוא בכלל פיסיולוגי.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
הבנת הבעיה היא 'חצי דרך' להתמודדות נכונה עם בעיה.
קודם צריך להבין מה הבעיה ומכך מחפשים דרכי התמודדות.
אין 'פתרונות-קסם' אבל יש דרכי התמודדות.
====================
אם היא הגיעה לגיל 33, אז צריך לעשות 'חושבים' כיצד יוצאים לדרך שונה.
אולי תריך לשנות כיוון וטיפול אחר בבעיה.
====================
לגבי שידוכים עם בעיית תקשורת.
ישנם הרבה בחורים נהדרים עם בעיית תקשורת קלה.
ישנם הרבה יותר בנים עם בעיה שכזאת.
צריך ייעוץ מקצועי האם ללכת לשידוך כזה.

אבל קודם צריך להבין את הבעיה ולאבחן אותה נכון.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה