עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י אספרסו;n5000888:
"יש פתרון שמנסים לקדם במסגרת ההסכם הקואליציוני, אבל ראשי העמותות מנסים לטרפד את זה כדי שלא תיגלה קלקלתם" אמר פביאן.

הבנתם את זה?
הגננות ימשיכו להפסיד, לעבוד בפחות ממינימום, רק כדי שהמנהל המסכן שעשה מעשים לא ראויים לא ייתפס. וחלילה לא תתגלה קלקלתו
מוסרי להחריד
אכפתיות שאין כדוגמתה

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
העתק ממה שפרסם אחד (בשם תם שבהגדה) בהפרומים של אתר לדעת לפני שנתיים
אני דואג למוסדות. כמה השכר לגננת? לא מעניין"....

בראיון שהעניק מאיר פרוש לרדיו קול חי אמר: "אני נמצא בתפקיד ציבורי כדי לראות שהמוסדות בציבור שלנו... כדי שהאזרחים בציבור החרדי לא יקופחו ולא יופלו לרעה. זה התפקיד שלי - לדאוג שהמדינה לא תקפח את הציבור שלי לרעה".

פרוש הוסיף ואמר כי "מה שקורה בתוך המוסד, מה שקורה בין המוסד להורים, מה שקורה בין ההורים לגננות - זה לא דבר שאני צריך לעשות... יש ועד הורים, יש ועד הישיבות - זה לא ענייני. אני צריך לטפל במוסד, שהרשות המקומית והארצית לא תקפח את השכר בגלל שהם חרדים... אחרי שיש את הכסף זה ממש לא מעניין אם זה 3 או 9, לא מעניין אותי. מעניין אותי כאדם פרטי אבל אני לא אדם פרטי".

עם זאת, לצד התנערותו של פרוש מהנושא, סמוך לחתימת ההסכם הקואליציוני בין יהדות התורה והליכוד התחייב ח"כ משה גפני בראיון ל"כיכר השבת" כי דגל התורה תטפל בחומרה במנהלי רשתות הגנים והגנים הפרטיים שיימצאו עושקים עובדות. יצויין, כי על פי התחקיר שפורסם לפני מספר חודשים ב"כיכר השבת" - מרבית הרשתות והגנים מתנהלים בצורה בעייתית מול העובדות בנושא השכר ותנאי העסקתן.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
זאת אומרת שברגע שמנהל המוסד מקבל את הכסף לא מעניין אף אחד לאן זה הולך.
ניהול מושלם...

רחשי הלב

משתמש מקצוען
יש עוד משהו קטן שנבלע כאן בתוך ההמולה.
הגב' קפלר, שלכל הדעות איננה מאלו שחוששים לומר את מה שיש להם לומר, ויש לה את הבמה המתאימה לומר את מה שיש לה לומר, כותבת בפירוש שהיא בדקה את הנושא ולא מצאה 'קייס' [עילה מוצדקת] לכתבה בנושא. כלומר, אחרי כל הצעקות והמהומה, כשבא כתב מוכשר לעשות מכל המיש-מש הזה כתבה הוא לא מוצא כלום....
זה לא אומר הרבה?
או שאולי היא אוימה על ידי מעסיקיה שאם תכתוב בנושא תפוטר? לא נראה לי.... בעיתון בו היא מועסקת נכתבו דברים חמורים בהרבה על מנהלי המוסדות....

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מביתשמש;n5000184:
האם יש מישהו שניסה לפנות עם כל הסאגה הזאת לגדולי הדור??

באמת צריך ליפנות למועצת גדולי התורה שהם אלו שיכריעו, האם צריכים החכי"ם ליראות שלא יופלו ולא יקופחו לרעה עובדות חרדיות מעובדות חילוניות. או שהעיקר שהעמותות מקבלות את הכסף.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י רותי קפלר;n4999730:
מהיכרות עם עשרות עמותות לאורך שנים, אפשר לומר בשקט שדרישה ציבורית לתשלום מלא וחוקי ותקני לכל העובדים, תגרור בהכרח קריסת עמותות ומוסדות.
(חיידרים וישיבות עוד יכולים לגייס תרומות. גנים ובתי ספר, אין להם סיכוי).

פתרון? אין לי.

למה לא ללכת על שכר לימוד?
אם אכן אין לגנים אפשרות מתקציבי השלטון, כדי לשלם לגננות, אז בבקשה שיתחילו לגבות שכ"ל כמו שעושים בעוד מוסדות חרדיים המתוקצבים בחסר (תתי"ם, ישיבות), וכללי השוק החופשי יכתיבו שהוא לא יהיה גבוה מידי (כי יהיה תמיד אפשר ללכת לגן שממול), ויגמרו התירוצים כלפי הגננות המדוכאות.
השאלה אם יש להם אפשרות חוקית כזו.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אפשרי;n5002148:
למה לא ללכת על שכר לימוד?
אם אכן אין לגנים אפשרות מתקציבי השלטון, כדי לשלם לגננות, אז בבקשה שיתחילו לגבות שכ"ל כמו שעושים בעוד מוסדות חרדיים המתוקצבים בחסר (תתי"ם, ישיבות), וכללי השוק החופשי יכתיבו שהוא לא יהיה גבוה מידי (כי יהיה תמיד אפשר ללכת לגן שממול), ויגמרו התירוצים כלפי הגגנות המדוכאות.
השאלה אם יש להם אפשרות חוקית כזו.

זה לא יעזור, הרשתות הגדולות שולטות בשוק, ושולטות בכנסת וברשיות המקומיות, והם בממילא לא יתנו לפתוח גנים נוספים. וא"כ רק ההורים יצטרכו לשלם יותר.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אוקיי, נלך קדימה.

גננת שעובדת באחת מהרשתות הבאות: בית יעקב (של גולדקנופף), או קרית הילד (שמנהל ר' דוד פרוש),
ושכרה לא משולם לה על פי הוותק או הדרגה,
מוזמנת לפנות.

ההדגשה: גננת (ולא סייעת, ולא מ"מ. לתחום הזה לא נכנסתי).
באחת משתי הרשתות (שהן הגדולות בירושלים, ובהן יש לי אפשרות בדיקה כרגע).
שעושקים את וותקה או דרגתה, ולא משלמים לה אותן על פי טבלאות משרד החינוך -
(לא 'פעם לא שילמו' ולא 'לסבתא שלי לא נתנו'. לך. היום. בתשע"ז.)

מוזמנת לספר זאת. היא, משפחתה, בני דודיה או קרוביה, או אפילו השכן שיודע שעושקים אותה כי 'כולם גנבים'.
הדרישה היחידה היא - שתשלח תלוש שכר המאמת את הטענה. אפשר עם פרטים מוסתרים.

Malki.A

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
בית יעקב במודע אומרים שלא משלמים דרגות שכר
אין אפילו צורך בבדיקה מולם

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
לפי השמועות, דווקא גולדקנופף ישרים כמו סרגל (לטוב ול...), ונותנים כל מה שחייבים לתת.
כך שאם המטרה היא בדיקת/הזמת השמועות, לכאורה הכיוון הזה הוא לא נכון.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י יאיר;n5002264:
בית יעקב במודע אומרים שלא משלמים דרגות שכר
אין אפילו צורך בבדיקה מולם

תלוש. של גננת אחת. בבית יעקב או אצל פרוש. שלא מקבלת בהתאם לוותק או לדרגה.

נכתב ע"י אפשרי;n5002266:
לפי השמועות, דווקא גולדקנופף ישרים כמו סרגל (לטוב ול...), ונותנים כל מה שחייבים לתת.
כך שאם המטרה היא בדיקת/הזמת השמועות, לכאורה הכיוון הזה הוא לא נכון.

המטרה היא בדיקה ראשונית של שתי הרשתות הגדולות הפעילות במגזר החרדי.
אם יתברר שהן משלמות לגננות לפי דרגה וותק, כבר הבלון מתפוצץ לרבע מגודלו המקורי.
זה אומר שאין 'פיטורין כל שנה כדי למנוע צבירת וותק'
זה אומר שאין 'גננת שכבר 30 שנה לא מעלים לה את המשכורת אפילו שעשתה בי איי'

ההבדל בין כותרת של 'הרשתות החרדיות עושקות גננות' - ובין 'הרשתות החרדיות משלמות כחוק וכיושר, פה ושם בשוליים יש מפעילים קטנים שאינם משלמים על פי הדרגה או הוותק, אבל גם אינם מתוקצבים עבורם' - הוא הבדל אדיר.

דעתי

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י בבא קמא;n5001782:
יש עוד משהו קטן שנבלע כאן בתוך ההמולה.
הגב' קפלר, שלכל הדעות איננה מאלו שחוששים לומר את מה שיש להם לומר, ויש לה את הבמה המתאימה לומר את מה שיש לה לומר, כותבת בפירוש שהיא בדקה את הנושא ולא מצאה 'קייס' [עילה מוצדקת] לכתבה בנושא. כלומר, אחרי כל הצעקות והמהומה, כשבא כתב מוכשר לעשות מכל המיש-מש הזה כתבה הוא לא מוצא כלום....
זה לא אומר הרבה?
או שאולי היא אוימה על ידי מעסיקיה שאם תכתוב בנושא תפוטר? לא נראה לי.... בעיתון בו היא מועסקת נכתבו דברים חמורים בהרבה על מנהלי המוסדות....

לפי מה שכתבו כאן למעלה, ברדיו כן מצאו קייס לכתבה בנושא

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אפשרי;n5002467:
סתם בשוליים: קרית הילד - הגדולים במגזר החרדי?

לא יודעת אם הם הגדולים. הם רשת גדולה, מוכרת, וקשורה למשפחת עסקנים מוכרת. בירושלים יש להם גנים רבים. מבחינתי זה מספיק בשביל בדיקה ראשונית.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י דעתי;n5002454:
לפי מה שכתבו כאן למעלה, ברדיו כן מצאו קייס לכתבה בנושא

כל כתב והקריטריונים שלו ל'קייס'.

ברגע שאקבל תלוש של גננת מאחת משתי הרשתות הנ"ל, והברוטו בתלוש לא יהיה תואם למגיע לה לפי וותק ודרגה ע"פ טבלאות משרד החינוך, ללא כל סיבה מוצדקת - זה ייחשב לקייס.

(למה הן? כאמור, הן גדולות, הן מוכרות, הן שייכות למשפחות עסקנים שהציבור אוהב להטיח בהם בוץ, ובשתיהן לפי הידוע לי משלמים היום בדייקנות ותק ודרגה).

אם לא יהיה תלוש כזה, כל התחקיר יורד בדרגה מ'עושק וגזל גננות' ל'בעיות בתשלומים אצל חלק ממפעילי הגנים'.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
רותי,
השאלה מה נדרשות הגננות להחזיר מתחת לשולחן?
מעשר לרשת? תרומה במזומן? רכישות על חשבון הגננת? וכו'

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י שריתיש;n5002620:
רותי,
השאלה מה נדרשות הגננות להחזיר מתחת לשולחן?
מעשר לרשת? תרומה במזומן? רכישות על חשבון הגננת? וכו'

זה שלב ב'.
קודם שלב א'.
נלך לפי הסדר.

עדכון לגבי שלב א' - יש קייס חלקי.
(לגבי דרגה. לא לגבי וותק).

השאלה הבאה היא האם אפשר לקרוא 'עושק', לרשת שמקבלת תקצוב עבור כל הגננות כאילו הן מוסמכות בלבד + שנות וותק מעטות, בזמן שהממוצע של הגננות הוא בין בכיר לבי איי.
מאיפה הרשת אמורה להשלים את ההפרש בין המוסמך (שאותו היא מקבלת) לבי איי (שאותו היא אמורה לשלם)?
כלומר, הכסף כאן לא נשאר בידי הרשתות - אלא בידי משרד החינוך.

yyyoel

משתמש רשום
אשתי עד לפני כחודש היתה סייעת בפתחיה (גולדקנופף?)
ולפני כחודשיים כל הסייעות קיבלו מכתב שהעסקתן הסתיימה, ואם ירצו אותם יצרו איתם קשר
ואז הגננת אמרה לכולן בע"פ שכולם יעבדו גם שנה הבאה
הבנתי שהיה במכתב כמה מטרות
1. לא לשלם על יולי אוגוסט
2. לא לשלם על וותק
3. לא לשלם פיצויי פיטורין במקרה ויפוטרו

זה חוקי?
וגם אם כן זה מגעיל ומסריח

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י yyyoel;n5002773:
אשתי עד לפני כחודש היתה סייעת בפתחיה (גולדקנופף?)
ולפני כחודשיים כל הסייעות קיבלו מכתב שהעסקתן הסתיימה, ואם ירצו אותם יצרו איתם קשר
ואז הגננת אמרה לכולן בע"פ שכולם יעבדו גם שנה הבאה
הבנתי שהיה במכתב כמה מטרות
1. לא לשלם על יולי אוגוסט
2. לא לשלם על וותק
3. לא לשלם פיצויי פיטורין במקרה ויפוטרו

זה חוקי?
וגם אם כן זה מגעיל ומסריח

1. יולי אוגוסט משולם לעובדי הוראה לפי החלק היחסי בו עבדו במשך השנה. מי שעבד במשך כל שנת הלימודים ישולמו לו יולי אוגוסט. מי שיצא לחל"ת ל5 מתוך 10 החודשים, ישולמו לו 50% ביולי אוגוסט. לגבי סייעות, החוזה שונה בכל מקום. במקום בו לא עובדים ביולי ואוגוסט, יש סיכוי שהחוזה מגדיר מראש אי תשלום בחדשים האלו. כלומר חוזה עבודה ל10 חודשים. כשר למהדרין. גם בכל הענפים העונתיים החוזה הוא זמני וגם אני שמעסיקה עשרות עובדים בשנה, כולם לתקופה קצובה, איני מגעילה או מסריחה.
2. עובד שחזר לעבוד תוך פחות מחצי שנה אצל אותו מעסיק הוותק שלו נצבר. אני כותבת את זה בפורום הזה בפעם האלף. אולי אם אנשים יטרחו לדעת את הזכויות שלהם, המעבידים יכבדו את החוק.
3. הם פוטרו. מה קשור לא לשלם פיצויי פיטורין? מי שהועסק פחות משנה, יש מקום לדון האם הוא זכאי לפיצויי פיטורין. אבל איך פיטורין מונעים את תשלום הפיצויים?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה