עושק הגננות ברשתות הגנים "החרדיות"

מצב
הנושא נעול.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י חגי פאהן;n4977945:
נו בדיוק! אז שתלמד מהם לעשות מה שטוב לה כמו שהם עושים מה שטוב להם! "אם אין אני לי, מי לי?" אין בעיה שאדם יסמוך על ה' שיפרנס אותו ויתן לכולם לרמוס אותו - אם הוא באמת חוזר הביתה בסופו של יום עם חיוך על הפנים ובלב. אבל אם לא - אז זה לא באמת נובע מבטחון בה' אלא מחוסר רצון לתקשר, ומהרגשה ש"אם אוותר עוד קצת אז יעזבו אותי כבר בשקט ויתנו לי לחיות את חיי!" תכנית מופלאה, אלא שהצד השני מבין את זה אחרת... "אם הוא ויתר עוד קצת אז בטח יש לו עוד מלא!"

קל זה בטח לא, אבל חבל שדברים יגיעו לקצה גבול כח הסבל ולצעקות במקרה הנהדר.

וזה לא שאני טוב בזה, אבל ידיעת הבעיה היא חצי פתרון.

ואם מחר אותו מנהל חיידר לא יקבל את הבן שלה לחיידר רק בגלל שהיא עזרה להגיש נגדו את התביעה?
אז תגידו - עדיף שלא יילמד אצל כזה מנהל...
הכל טוב כשגרים בעיר שיש בה מבחר מוסדות
ואם זה מקום קטן ואין הרבה ברירות?
ואם גם גני בי"ע וגם ביה"ס יושבים תחת אותה המטריה? היא תישלח את ביתה לבי"ס ממ"ד?

מה אפשר לעשות?
חלק מהגלות זה שהמושחתים שולטים בעולם
ולנו רק נשאר לנסות להציל את עצמינו...

נכון מאוד שכדאי ללמד את הנהלים האלו שאל תהיי בז לכל אדם כולל גם אותנו
אבל לבנתיים אנחנו צריכים לזכור שיש גם מושג של "רשע שהשעה משחקת לו"

להתפלל תמיד עוזר
לא מעבר---

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חגי פאהן;n4978615:
רגע, אז הכותרת "עושק הגננות" אינה כצעקתה? בעצם גננת במקומות האלה יודעת טוב מאד לאן היא הולכת, ואלה תנאים בע"פ המסוכמים מראש, והיא חיה טוב מאד? כלומר, כולנו סובלים במקום העבודה ויש תמיד מה לשפר, אבל היא החליטה שחוסר הפנסיה וכו' נסבל מצדה? טוב, החלטה שלה... עד עכשיו נבהלתי מהכותרת.

זהו כן עושק
מכיון שאנו גרים במדינה. ולפי ההלכה חובה לכבד את חוקי המדינה
אם יש כספים המגיעים לעובדת מכח החוק ואינם מועברים אליה - הרי זה עושק!
ועליה לקבל את ההטבות בתנאי העבודה + תנאי השכר המלאים המגיעים לה לפי החוק - כולל זכויות פנסיוניות, ותק ושאר הזכויות הסוציאליות.

ועדין, משכורת של גננת לא תהיה כמו משכורת של עובד היטק בכיר
אך היא גם לא שואפת לזה.
היא פשוט לא רוצה להחזיר כל חודש סכום מזומן לידיו של המנהל... (דוגמא)

אני וביתי

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שריתיש;n4978923:
זהו כן עושק
מכיון שאנו גרים במדינה. ולפי ההלכה חובה לכבד את חוקי המדינה
אם יש כספים המגיעים לעובדת מכח החוק ואינם מועברים אליה - הרי זה עושק!
ועליה לקבל את ההטבות בתנאי העבודה + תנאי השכר המלאים המגיעים לה לפי החוק - כולל זכויות פנסיוניות, ותק ושאר הזכויות הסוציאליות.

ועדין, משכורת של גננת לא תהיה כמו משכורת של עובד היטק בכיר
אך היא גם לא שואפת לזה.
היא פשוט לא רוצה להחזיר כל חודש סכום מזומן לידיו של המנהל... (דוגמא)

אם לא רוצה שלא תחזיר מה מונע ממנה לעזוב את העבודה ברגע שאמרו להחזיר חלק מהמשכורת.
לא ברור כלל שההלכה מחייבת לקיים את כל חוקי העבודה לכאורה על פי רוב הפוסקים אם היתנו מראש על תשלום מסויים גם אם זה נגד החוק לא חייבים לשלם אם לא התנו מראש אז זה כבר נידון!

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
לעניין ההלכה בעניין הגננות:
הרי הכסף של הגננות. המדינה היא זו שמשלמת את זה, ואומרת שזה מגיע לעובד, ובציבור החילוני מעבירים זאות באמת לעובד, כי המעביד מפחד שילך לבית משפט,
ולכן השאלה שנשאלת איזה היתר קיבלו המעסיקים לא להביא את הכסף לעובד, הרי אין שום רב שיתיר להם את זה, (אם ישאלו רב לפני התשלום,) כל רב ישאל אותם מדוע המעבידים החילנים משלמים כן את זה לעובדים, והחרדים לא. אין שום רב שיתיר לקפח ולא להביא לחרדי, וזאות רק משום שאין הוא הולך להלשין בבית משפט.
זה הרי כספים שהמדינה מעבירה לעובד ולא להם, ואין להם שום זכות לקחת לעצמם.

לילי 1

משתמש מקצוען
שחלילה לא ישמע שאני מצדיקה את הנעשה, ממש, אבל ממש, לא!
אבל אין מקום להשוות לנעשה אצל החילונים
מי שמכיר מעט את המערכת יודע שהמוכר שאינו רשמי אינו מתוקצב במלואו. אפילו הרשתות- החינוך העצמאי ומעיין, שרשמית מתוקצבים ב100%, מתוקצבים בחסר גדול. אין סוף תוכניות, שעות, העשרות, אנשי מקצוע, מעבדות, בינוי ועוד ועוד אינם מגיעים בכלל לציבור החרדי.
ההשוואה אינה במקומה

BATELCAP

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י שריתיש;n4977977:
וכשהיא תרצה להכניס את הבת לגן - לא יקבלו אותה
וכשתרצה להתקבל לסמינר - פתאום יקלקלו לה
וכשהכלה שלה תעבוד במשרה מסודרת ברשת ופתאום יתברר שהיא כלתה - תפוטר מידייית
וכו' וכו'
החבר'ה האלו שולטים על המון מהחיים שלנו
ולא תמיד יש לנו את הכוחות והיכולת להתמודד מולם. הם יודעים זאת ומנצלים את זה.

אצלי היה מקרה
של תלונה חמורה מאד נגד איש צוות
לאחר התייעצות עם הרב
הוא הזדעזע ורצה להפוך עולמות בגין הארוע
אך לא הסכמנו!
ידענו, שהענין כאן הוא מילה שלנו (הורים סטנדרטיים) מול מילת איש הצוות המוערך - לא תעמוד
ואנו נינזק לכל החיים
ומאז
אני רק מתפללת יום יום על כל הילדים/ות שנפגשים באותו איש צוות שלא יפגעו...

ה' ישמור. מקווה מאוד שתתחרטו וכן תתלוננו. זה פיקוח נפש. פיקוח נפש דוחה את הנזק שאת חוששת ממנו.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לילי 1;n4998892:
מי שמכיר מעט את המערכת יודע שהמוכר שאינו רשמי אינו מתוקצב במלואו. אפילו הרשתות- החינוך העצמאי ומעיין, שרשמית מתוקצבים ב100%, מתוקצבים בחסר גדול. אין סוף תוכניות, שעות, העשרות, אנשי מקצוע, מעבדות, בינוי ועוד ועוד אינם מגיעים בכלל לציבור החרדי.
ההשוואה אינה במקומה

לא ביקשו להעביר את הסכום שהמדינה מעבירה לרשת חילונית. אבל כן ביקשו להעביר את הסכום שהמדינה מעבירה לרשת חרדית.
ואני יתן דוגמא במידה והמדינה תאשר מענק חד פעמי של 1000 ש"ח לעובד חילוני ו800 ש"ח לעובד חרדי. וזה יעבור לדוגמא דרך העירייות שהם אלו שיצטרכו לתת זאות, והחילונים יעבירו את כל ה1000ש"ח לעובד. (כי יפחדו שהוא ילך להתלונן בבית משפט) והחרדים יעבירו רק 300 ש"ח. מה ההיתר לא להעביר להם את ה500 הנותרים. ולהכניס לכיסם, אף אחד לא יבקש שהם יתנו 1000 ש"ח כמו שמעבירים לחילונים אבל כן יש לדרוש מהם להעביר את כל ה800 ש"ח שמקבלים בשביל החרדים.
ככה גם כאן איך מותר להם לקפח את העבודות החרדיות בגלל שאינם הולכים לבית משפט. (ולכן יש רבנים שהתירו לפנות לבית המשפט)
המציאות הוא שיש הרבה גנים גם בציבור החרדי שכן נותנים את מה שהמדינה מביאה לעובדת, והמנהלים גם מרויחים יפה מאוד. זולת כמה רשתות גדולות שהשתלטו בכח השילטון על הגנים, ואינן נותנים את מה שמגיע לעובדת החרדית ומקפחים אותם לעומת העובדת החילונית.
האם יש איזה בית דין שהתיר זאות? איזה נימוק בעולם יכול להתיר את זה ?
מה עובדת חרדית שונה מעובדת חילונית, לה אין משפחה לפרנס?

במידה וכל הגננות ברשת אחד יתאחדו ויפנו לכל בית דין צדק, בי"ד בוודאי לא יתיר להנהלת הרשת להמשיך לקחת את הכסף לעצמם. הם יחייבו אותם מהיום ואילך להביא לפחות חלק מהכסף לגננות שמגיע להם בצדק וביושר.

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען
הבעיה היא גם שלא רק שהם מקפחים את שכרם לעומת גננות אחרות, הם גם מקפחים את שכרם לעומת רוב העובדות בשוק העבודה החרדי, שמקבלות ימי חופשה, ופנסיה, ודמי הבראה, מה שהיה פעם שהרבה היו עובדים בשחור בשוק העבודה החרדי. ולא קיבלו את זה, כיום דבר זה השתנה. רובם כן מקבלים את זה,
ומדוע הסייעות בגנים שעובדות קשה בשכר מינימום, לא מקבלות את זה. הרי בסך הכל המדינה היא זו שמעבירה להם את הכסף הזה כדי שיתנו את זה לעובדות, ומדוע הם לוקחים את זה לעצמם?

בשם

משתמש סופר מקצוען
עושק אמיתי! למה יש להן ותק?
כדי שמוסד יוכל להנות מהתקציב הגדול יותר שיש לגננת/מורה עם ותק
עוול של ממש!

בשם

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לילי 1;n4998892:
ההשוואה אינה במקומה

זה לא רלוונטי מה שאת מעלה עם כל הרצון להמשיך לחיות בדמיונות שהכל יפה וטוב...
מה זה אומר שמותר להם לגזול ולעשוק? כי הרי לערכאות אסור ללכת...אז מנצלים!!
התקציב החלקי הזה מגיע למורות! וכל אחד תשולם משכורתו כפי שצריך ...
לא ממש הבנתי למה הסוגיה של תקציב חלקי קשורה?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י חוחי;n4999676:
עושק אמיתי! למה יש להן ותק?
כדי שמוסד יוכל להנות מהתקציב הגדול יותר שיש לגננת/מורה עם ותק
עוול של ממש!

ההפך.
גנים חרדיים מתוקצבים בלי קשר לוותק בפועל של הגננות, מה שמותיר אותם עם תקצוב חלקי. זה מה שלילי1 ניסתה להסביר כאן.
גם אם כל הגננות יהיו קשישות עם ותק של 30 שנה, משרד החינוך יעביר לעמותה המפעילה הרבה פחות מזה, לפי תחשיב שנקבע בעבר. השיטה הזו מותירה את העמותות במינוס.

הרשתות החרדיות הגדולות, היום, משלמות לכל גננת לפי הוותק שלה.
בינתיים לצערי לא מצאתי קייס מספיק חזק לכתבה או לתחקיר. (קייס: גננות. עם תקן קבוע. ברשת חרדית מבוססת. שמקבלות באופן עקבי פחות ממה שמגיע להן לפי הוותק או הדרגה).

במקומות קטנים יותר, יש פה ושם אי סדרים. יש גם עוולות של דרישת תשלומים בחזרה. ושוב, זה נובע מחוסר תקצוב.
אי אפשר לרצות גם חינוך עצמאי ופרטי למחצה, וגם תקצוב מלא.

וכשחסר מכאן, מושכים משם, כדי לשלם על דברים אחרים. אז את ה-1000 ש"ח שקיבלו כדי לתת לעובדים, מושכים מהם במזומן כדי לממן אלף צרכים אחרים של המוסד.
מהיכרות עם עשרות עמותות לאורך שנים, אפשר לומר בשקט שדרישה ציבורית לתשלום מלא וחוקי ותקני לכל העובדים, תגרור בהכרח קריסת עמותות ומוסדות.
(חיידרים וישיבות עוד יכולים לגייס תרומות. גנים ובתי ספר, אין להם סיכוי).

פתרון? אין לי.

בשם

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי קפלר;n4999730:
ההפך.
גנים חרדיים מתוקצבים בלי קשר לוותק בפועל של הגננות, מה שמותיר אותם עם תקצוב חלקי. זה מה שלילי1 ניסתה להסביר כאן.
גם אם כל הגננות יהיו קשישות עם ותק של 30 שנה, משרד החינוך יעביר לעמותה המפעילה הרבה פחות מזה, לפי תחשיב שנקבע בעבר. השיטה הזו מותירה את העמותות במינוס.

בינתיים לצערי לא מצאתי קייס מספיק חזק לכתבה או לתחקיר. (קייס: גננות. עם תקן קבוע. ברשת חרדית מבוססת. שמקבלות באופן עקבי פחות ממה שמגיע להן לפי הוותק או הדרגה).

במקומות קטנים יותר, יש פה ושם אי סדרים. יש גם עוולות של דרישת תשלומים בחזרה. ושוב, זה נובע מחוסר תקצוב.

וכשחסר מכאן, מושכים משם, כדי לשלם על דברים אחרים. אז את ה-1000 ש"ח שקיבלו כדי לתת לעובדים, מושכים מהם במזומן כדי לממן אלף צרכים אחרים של המוסד.
מהיכרות עם עשרות עמותות לאורך שנים, אפשר לומר בשקט שדרישה ציבורית לתשלום מלא וחוקי ותקני לכל העובדים, תגרור בהכרח קריסת עמותות ומוסדות.

פתרון? אין לי.

עבדתי ברשם העמותות...היו לא מעט תלונות של גננות בעיקר מק"ס וירושלים
על כך שמחייבים אותן לתת מעשרות ליור העמותה וכן מקרי קיצון בהם לא שולם להן שכר
התלונות הללו שבות ריקם - הן פחדו להזדהות ובקשו תמיד מהבוסית החילונייה שלי לדבר איתי השם שלי מידי מעיד על חרדיותי - היה לי עצוב שלא הצלחנו לסייע להם
ועוד יותר עצוב לדעת על מקרים כאלו בציבור שלנו...
מי ישמע כמה הן מרוויחות - כבשת הרש ממש...

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לגבי מענקים יש גם טעות חמורה לצוות הגננות
יש מענקים שקשורים למס' ילדים,
בחישוב סטטיסטי ארצי לחצי מהגננות בערך יש ילד אחד מתחת גיל 3
בגנים החרדיים יש 95% מהגננות שיש להן 2 ילדים מתחת גיל שלוש
לכן- המענק שלכאורה עמד על 1000 ש"ח לכל גננת דמי מעונות או משהו כזה
התחלק שווה בשווה בין הגננות והוא עמד על 300 ש"ח
כשהגננות כמובן בטוחות שהעודף השתלשל לכיסיהם של המנהלים.

כמובן- שכולן תצעקנה שעשקו אותן וגזלו אותן
ולא יתנו לאף אחד הזדמנות לענות להן תשובה אחרת...

עוד לגבי הוצאות שאתן לא מעלות בדעתכן-
קרה לכן שהיה לכן גן לא מלא- דהיינו 25 ילדות?
ודאי ובודאי קרה, ועוד יותר מצוי שחיידרים.
מי מחזיק את הגן הזה? המחיר שלו זהה לגן עם 35 ילדות
וההכנסות ממנו הן קטנות מאוד שלא מכסות את ההוצאות.
מי סופג את זה?
אולי הייתן רוצות שיפטרו כל גננת שהגן שלה לא מלא ויצמצמו גנים?
אולי אתן רוצות שיורידו לה במשכורת?
כמובן שלא. אבל חייבים להבין שיש שיקולים שלא שייכים לכן.
אמנם לגנוב אסור לאף אחד ואני לא מדברת על מקרי קיצון שאתן מעלות כאן.
אלא רב הרשתות שמשלמות עפ"י חק (ואל תבלבלו את המח שרובן לא משלמות. אני מכירה את השטח מאוד טוב)
אבל תפסיקו להכנס לכיס ולשיקולים של מה המנהל עושה בכסף, וכמה דירות הוא קונה לילדים שלו.
כמו שאתן לא חושבות מאיפה הוא קנה מזגן חדש לגן כי הישן התקלקל
או מאיפה הוא משלם שכירות על גנים שממוקמים בדירות.

אדרבה- רותי קפלר- את מוזמנת לעשות כתבת תחקיר על כך שאנשים הולכים ומשמיצים ומלכלכים במקומות שהם לא יודעים.
ועל עובדים שחותמים חוזה ויודעים מצוין מה הם התנאים המוצעים להם והתנאים הם חוקיים
והם בוחרים ביום בהיר או סתם באיזו התקפה של לחץ כספי להתלונן על המעסיק שלהם על לא עוול בכפו.

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בלי להכנס לעומק הסוגיה הנפתלת.

נכתב ע"י כוכב103;n4999757:
בטוחה? 95% לא 97.5%?

אין אצלינו גננות בגילאי ה40-60
עוד כמה ללא ילד בגיל, או ילד אחד?

בלי גוזמאות בבקשה.

זה בדיוק סוג של מניפולציה שבשמה מקצצים לגננות גם עם הכספים הולכים למטרות נעלות מאד ולא לדירות עבור נכדיו של היו"ר.

עוד לגבי הוצאות שאתן לא מעלות בדעתכן-
קרה לכן שהיה לכן גן לא מלא- דהיינו 25 ילדות?

רוב השנים היה אצלינו ליהפך.
38-40 ילדות... (לפני חוק סייעת שלישית)
ג'ונגל זה תיאור קטן על מה שנעשה שם...

כנראה שזה מה שעוזר להם לממן את הגנים הדלים יותר.

אני וביתי

משתמש מקצוען
ההפך.
הרשתות מתוקצבות לפי 15 שנות וותק אם אני לא טועה כך שזה כן על פי ממוצע של וותק ומשום מה בד"כ לא מתגלגל מזה לעובדות כלום. למה היה כותרות בעיתונות החרדית על ההצלחה לעלות את שיעור הוותק בכמה שנים למי זה משנה חוץ ממנהלי העמותות?

פתרון? אין לי.
ונגיד שיגרור קריסת עמותות האם לא יטפלו בזה??

בתאוריה אם נאמר שיפתחו איגוד גגנות וסייעות חרדיות כל עובדות העמותות ויכריזו על שביתה האם לא יהא אפשרי לסדר את התקצוב כהוגן?

מגיבים לעניין

משתמש מקצוען

פתרון? אין לי.

בשביל שאם הם יתנו את כל מה שמגיע בחוק הם יקרסו, מותר להם לא להביא בכלל?
אני מכיר גן לדוגמא גננת אחרי 10 שנות וותק מקבלת כמו גננת מתחילה, בלי וותק, בלי פנסיה, בלי ימי חופשה וכו',
בנוסף הגן הזה אפילו כשהיה 35 בנות החזיק רק סייעת אחת ואת הכסף של הסייעת השניה לקח לעצמו, (מבלי להתחשב בפסוק בתורה: לא תרדה בו בפרך).
אם המנהל הגן מרגיש שהוא חייב להרויח את כל זה לעצמו, ובלי זה הוא יקרוס, שבאמת ילך הביתה ולא יחזיק את הגן, אף אחד לא ביקש ממנו להחזיק את הגן, יש מספיק גנים בציבור החרדי שכן מביאים את כל זה, ולכה"פ חלק מיזה, והם מאוד ישמחו לקחת את הגן הזה, ולהרוויח פחות, ולתת לעובד את מה שמגיע לו.

צפורן

משתמש מקצוען

ישיבות וחיידרים גם גובים שכ"ל מההורים.
על ישיבות וכתות גבוהות בחיידר אפשר עוד להבין למה, אבל למה לשלם על הגן?

רחשי הלב

משתמש מקצוען
נכתב ע"י אספרסו;n4999783:
בשביל שאם הם יתנו את כל מה שמגיע בחוק הם יקרסו, מותר להם לא להביא בכלל?
אני מכיר גן לדוגמא גננת אחרי 10 שנות וותק מקבלת כמו גננת מתחילה, בלי וותק, בלי פנסיה, בלי ימי חופשה וכו',
אם המנהל הגן מרגיש שהוא חייב להרויח את כל זה לעצמו, ובלי זה הוא יקרוס, שבאמת ילך הביתה ולא יחזיק את הגן, אף אחד לא ביקש ממנו להחזיק את הגן, יש מספיק גנים בציבור החרדי שכן מביאים את כל זה, ולכה"פ חלק מיזה, והם מאוד ישמחו לקחת את הגן הזה, ולהרוויח פחות, ולתת לעובד את מה שמגיע לו.

הגב' קפלר כתבה כאן טענה פשוטה. אכן, חלק גדול מהגננות לא מקבלות מה שמגיע להן. ביניהן רעייתי, שיש לה וותק דו ספרתי ומקבלת הרבה הרבה פחות מהמגיע לה. וגם תוספת מעונות שמגיע לה על פי חוק לא מקבלת. ויש גם סייעות שלא מקבלות משכורת אחת בשנה. הלכו כמה גננות והתאגדו לתביעה נגד הרשת, והביאו אותה למצב של ברירה בין 2 אפשרויות: או לשלם לגננות כל מה שמגיע להן על פי חוק, לקרוס ולשלוח את כל העובדות הביתה. או להכנס לתוכנית הבראה כסחנית שתקצץ לכולן אבל תשאיר מאות ואולי אלפי מקומות עבודה.
הרשת בחרה באפשרות השניה, וגם זו התאפשרה רק אחרי פעילות קדחתנית של הח"כים פרוש וגפני שדאגו לתקציב של מליונים כדי להשאיר את הרשת עם ראש מחוץ למים.
איך הם הגיעו למצב הזה? אחת הסיבות היא מה שכתבה כוכב103 על החזקת גנים לא ריווחיים בפריפריה מסיבות אידיאולוגיות. ויש עוד סיבות שאין בהם שום חשד לפלילים.
יכול מאוד להיות שמנהל הרשת נוסע ברכב חדיש יותר מלאנטיס 97', אבל זה מגיע לו על זה שהסכים להכניס את ראשו למיטה החולה שנקראת רשת הגנים של אגו"י... ואני ממש לא מאמין שהוא צובר סכום שיאפשר לו לחתן את ילדיו.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י בבא קמא;n4999822:
איך הם הגיעו למצב הזה? אחת הסיבות היא מה שכתבה כוכב103 על החזקת גנים לא ריווחיים בפריפריה מסיבות אידיאולוגיות.

כלומר: החליטו לעשות פרוייקט קירוב ולהטיל את עלותו על חשבון הבנק המצומק של גננות אברכיות מרובות ילדים, בלי לקבל את אישורן.

יש לקוות שאליעזר סורוצקין לא יעלה על הרעיון, ועלותם של פרוייקטי קירוב של לב לאחים לא יוטלו על המשכורות בחנהע"צ... (אל דאגה, זה לא יקרה - הוא אדם הגון)

ואגב, גם אם מנהל הרשת ייסע על צי של ביואיקים עם נהגים פרטיים זה לא יפריע לאף אחד, אם המשכורות תשולמנה במלואן.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
לגבי מענקים יש גם טעות חמורה לצוות הגננות
יש מענקים שקשורים למס' ילדים,
בחישוב סטטיסטי ארצי לחצי מהגננות בערך יש ילד אחד מתחת גיל 3
לכן- המענק שלכאורה עמד על 1000 ש"ח לכל גננת דמי מעונות או משהו כזה
התחלק שווה בשווה בין הגננות והוא עמד על 300 ש"ח
כשהגננות כמובן בטוחות שהעודף השתלשל לכיסיהם של המנהלים.

מה פירוש, ומחלקים את המענק שמגיע לגננת אחת (בגלל סיבות אובייקטיביות) לכל הגננות, בלי לבקש את רשותן?

זה מאוד לא הוגן מצד עצמו, וזה גם מעלה חשש שיום אחד המנהל יחליט לדחוף לתוך השווה בשווה גם את עצמו (ולמה לא באמת, הוא גם אחד מעובדי הרשת), וגם את כלתו שתחי' שהיא מ"מ מזכירה בימי שישי של חורף.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה