דרוש מידע עדשות מגע לילד בן 7 וחצי

ידיד

משתמש פעיל
עדשות מגע ככלל זה לא משהו בריא לעין!
לילד ב7 אמור להיות לא קל להסתדר עם כזה דבר, ובוודאי שיהיה לו קשה להקפיד להוריד לפני אמבטיה או לפני שינה וכו'.
שלא לדבר על לנקות את הידיים לפני הוצאה והכנסה כדי למנוע זיהומים.

בקיצור לא מומלץ בכלל!

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יתכן שיעצור מספר.
אך לא מתאים בכלל לפני גיל 12-13 , גם אז לדעתי מוקדם מידי.
צריך אחריות גדולה מאוד!
להכניס נכון, לפעמים זה נדהבק כוואקום ואז קשה להוציא ושורף,
כל ההתנהלות סביב עדשות מגע צריכה אחריות סבלנות והיגיינה.
שבדר"כ בגיל כזה עדיין אין מספיק...

אימא של

משתמש מקצוען
יש באופטיקה בן ארי פרופסור שבא פעם בשבוע ומתאים עדשות מיוחדות שעוצרות מספר. עולה המון כסף..
אנחנו היינו עם הבת שלנו אצל פרופסור שפירר להתייעץ על העדשות הללו ואמר שאין איתם מספיק ניסיון להרבה שנים לדעת אם שמפסיקים שימוש לא קופץ המספר.
אמר לנו שיש טיפות מיוחדות שעוצרות את המספר שצריך לשים כל יום אבל איך שמפסיקים את הטיפות המספר מזנק כך שלא שווה לטווח הארוך.

*טובית*

משתמש מקצוען
גם אני שמעתי שזה לא עוצר את המספר בכלל.
וחוץ מזה, מנסיון של שנים, עדשות, כשהן נוחות, הן ממכרות. וקשה מאד לעבור אחר כך למשקפים, במקרים של דלקות או מה.
העין רגילה להיות מכוסה כל הזמן, וברגע ששמים משקפים, הן מתחילות לדמוע, כי לא רגילות לאויר.

מנסיון אישי בלבד, כאחת שהתחילה עם עדשות ולא מצליחה לעבור למשקפים גם במקרי חירום.

ידיד

משתמש פעיל
אמר לנו שיש טיפות מיוחדות שעוצרות את המספר שצריך לשים כל יום אבל איך שמפסיקים את הטיפות המספר מזנק כך שלא שווה לטווח הארוך.
מדובר על טיפות מיוחדות שמכינים בסופר פארם?
כי לנו גם המליצו, לילדים שלי עולה כל מספר חודשים בחצי מספר....
אשמח לדעת אם לזה אתם מתכוונים, גם כך אנחנו די סקפטיים..

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
גם אני שמעתי שזה לא עוצר את המספר בכלל.
וחוץ מזה, מנסיון של שנים, עדשות, כשהן נוחות, הן ממכרות. וקשה מאד לעבור אחר כך למשקפים, במקרים של דלקות או מה.
העין רגילה להיות מכוסה כל הזמן, וברגע ששמים משקפים, הן מתחילות לדמוע, כי לא רגילות לאויר.

מנסיון אישי בלבד, כאחת שהתחילה עם עדשות ולא מצליחה לעבור למשקפים גם במקרי חירום.
כנ" אצלי.
ואני חושבת שזה גם גורם לעייפות.
בערב קשה לי לעבוד הרבה פעמים כי העיניים כבר שורפות.

טכנית, לא נראה לי שילד בן 7 יסתדר עם כזה דבר.

אגב, הבנתי פעם שלא כל עדשות נחשבות לעוצרות מספר, אלא עדשות מסוימות יקרות.

חדוי פלבני

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
חולקת, אני עם עדשות קשות רגילות כבר 17 שנה.
אכן עצר לי את המספר מאוד, במשך כל השנים עלה אולי חצי מספר.
אבל עדין, לא מתאים לגיל.

שואפת למושלמות!

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אני שמתי עדשות מכיתה ה'-ו' ועד עכשיו...
ועלה לי המספר ועוד איך!!!!!!!
(אם היה לי 3 היום יש לי 7)
אין לי מושג ממי שמעת את זה...(שזה עוצר ת'מספר)
נשמע לי שטויות בלחץ
וזה עושה נזקים גדולים שהוא יתחרט על זה אח"כ בחיים!
זה ממש נזק לעין!

שואפת למושלמות!

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
נלקח מתוך כתבה:
"שימוש בעדשות מגע, קשות או רכות, מגביר את הסיכון ללקות בדלקות עיניים. לא ידוע על קשר בין הרכבת עדשות מגע לבין התפתחות של גלאוקומה. כאשר משתמשים בעדשות המיועדות לשימוש חוזר (להבדיל מחד פעמיות המיועדות לשימוש חד-יומי) אזי יש להקפיד על חיטוין מייד לאחר הסרתן מהעין, כאמצעי המונע התפתחות חיידקים עליהן.
אין להשתמש שנית בתמיסת חיטוי בה נעשה כבר שימוש. יש לשטוף היטב את תיבת ההשריה והחיטוי של העדשות לאחר כול שימוש, ליבשה היטב ולהשאירה פתוחה.
יש להקפיד על הסרת עדשות מגע טרם שינה, אלא אם מדובר בעדשות "קבועות" שנאמר במפורש שניתן לישון איתן. במקרה זה חשוב לבצע הסרה וניקוי תקופתי על פי ההוראות של היצרן.
עדשות חד פעמיות, כשמן כן הן. לאחר ההסרה אין להשתמש בהן שנית.
אם אתם חשים בעין יובש, גירוי, תחושת אי נוחות או ראייה מעורפלת, יש לרחוץ ידיים ולהסיר מיידית את העדשות. אם התייבשו העדשות (הרכות) בעין ו'נדבקו' לעין (בדרך כלל כתוצאה משינה עם עדשות שלא נועדו לכך) יש להזליף לעין תמיסת השרייה של עדשות (או סליין) ורק לאחר השבת הלחות לעדשות להסירן בעדינות. הסרה אגרסיבית של עדשות שהתייבשו ונדבקו לעין עלולה לגרום לשרטת על גלגל העין.
אין לשחות בבריכה או בים עם עדשות מגע ללא משקפי שחייה."

שואפת למושלמות!

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
שמענו שיש עדשות שעוצרות את המספר, ומדובר במספר שקופץ...
זה התשובה....
"ביופוקל או מולטיפוקל – שימוש בעדשות משקפיים מסוג ביופוקל או מולטיפוקל נמצא כיעיל לעצירת המספר. העדשות הללו מפחיתות את המאמץ הנדרש בעת ראייה מקרוב, ולכן יכולות לעצור את העלייה במספר."
טיפות עיניים – שימוש בטיפות עיניים המתאימות לטיפול נמצא במקרים רבים יעיל לעצירת הידרדרות הראייה. ההחלטה על השימוש בטיפות ומעקב השימוש בהן יתבצעו על ידי מומחה ואין להשתמש בטיפות ללא התייעצות מקדימה

דבורה הנביאה

משתמש צעיר
מניסיון ארוך בתחום-
העדשות עליהן את מדברת הן עדשות קשות כך שהרבה תגובות כאן הן לא רלוונטיות משום שהן מדברות על עדשות רכות....
אני הייתי עם עדשות קשות, אבא שלי, סבתא שלי כדי למנוע עליה במספר ועוד איזה שהיא הפרעה כלשהיא, וחוץ מזה יש לי מספר חברות ג"כ עם עדשות קשות, כך שאני די בקיאה בנושא.
מבחינת מחיר- עדשות קשות עולות מחיר מינימום של בערך אלף ש"ח לזוג שאמור להחזיק מספר שנים. אם המספר בעייתי, יש צילינדר גבוה, או עיניים יבשות, המחיר מטפס הלאה.
מבחינת תיחזוק- כל יום לשטוף עם סבון מיוחד (60 ש"ח לבקבוקון) ולשים בתמיסה. אחת לבערך שנה לשלוח לליטוש משריטות שג"כ עולה סכום נחמד.
מבחינת נוחות- בתחילה זה נוראי! קשה מאד להתרגל (במיוחד אם יש עיניים יבשות) אבל כשמתרגלים זה מאד נחמד. שימי לב- העדשות קטנות בהרבה מעדשות מגע רגילות ולכן הילד צריך להיות עדין מאד ואחראי, משום שלי בגיל מבוגר הרבה יותר, בערך 14 והלאה היה סיפורי סרטים על איך העדשות עפו ונעלמו והתגלו בכל מיני מצבים, הן כאלו קטנות ונוקשות שבתנועות שפשוף מסוימות, הן פשוט נופלות...
מבחינת עלית המספר- אצל כל האנשים שאני מכירה לעיל המספר עצר מאד יפה! לי אישית היה גדל כל שנה בשני מספרים ובזמן שלבשתי את העדשות (שבעצם לוחצות על הקרנית) הוא עצר וכשהורדתי אותן הוא טיפס בשני מספרים בבת אחת ואז נעצר.
אופטיקה מומלצת- רופא עיניים בשערי צדק בשם ד"ר שפירר, לוקח פרטי, אבל מומלץ.
דבר נוסף- ההתאמה לוקחת זמן רב ודורשת סבלנות.....
ואם אחרי כל הנאום הזה יש לך עוד שאלות- בכיף ובהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה