דרוש מידע נרקיסיזם

מצב
הנושא נעול.

טבק

משתמש רשום
כאחת שסבלה המון שנים מדמות נרקיסיסטית קרובה מאוד ועברה יסורי נפש אין סופיים
החשיפה לחומרים המסבירים את הנושא, גרמו לי להבין את המצב המורכב איתו אני מתמודדת
ובהחלט הצילו את הבריאות הפיזית והנפשית שלי ושל ילדי, ואת חיי הנשואין שלנו.

טבק

משתמש רשום
מה השליחות?
אני באמת אשמח להבין,
לעודד אחוזים גבוהים מאד מאד של גירושין?
כי כמו שכתבת או ציטטת אין מה לעשות עם אנשים כאלה, והם הרי לא מוכנים ללכת לטיפול וכו' וכו' וכדאי לבן הזוג להתגרש והילדים האלה אומללים וכן הלאה...
אז מה השליחות? מה תתרום המודעות אם לדעתיך זו אכן תופעה שמצד אחד באחוזים של חצי אוכלוסיה ומצד שני- אין מה לעשות איתה?
שחצי אוכלוסיה תתגרש?
(שוב- לפי המחקר שהבאת זה אחד מ2, כך שלכאורה ברב הזוגות אחד "חולה",
אז השליחות היא מניעת נישואין?)
לא הצלחתי לצטט אותך מקודם
תסתכלי מה שכתבתי למעלה

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נו?
אז אם זה ברמה שהבן זוג לא יכול להישאר לחיות עם אדם כזה וברור לו ולכולם שהוא חייב להתגרש-
הוא צריך לקרוא פוסטים בפרוג בשביל שתעלה לו המודעות?
מה המודעעות תתן לו? הרי הוא מרגיש שהוא סובל מאד מאד מאד מאד- כפי שאמרת, לא חסרה לו מודעות ולא משנה לו בכלל איך קוראים לתפועה ממנה בן הזוג סובל,
מאידך- כיון שרב הזוגות נשואים באושר (כן, רב הזוגות ב"ה) אז אין שום סיבה להעלות למודעות ולכתוב בנחרצות ש-50 אחוז סובלים מזה...
זה לא נותן כלום!
לאמר מה זה יועיל, מה המודעות תתן לו זה לא להבין חלקיק מהבעיתיות.
במערכת כזו הרקסיסט יגרום למי שבקשר איתו לאבד אמון בעצמו ולהתערער בנפשו ולא לדעת אם מה שהוא חושב זה נכון בכלל.
להביא למודעות זה בעצם לתת לקול שלו מקום ולחזק אותו להבין שהוא נורמלי בתחושות שלו ולא ממציא!
זה לעזור לו להבין שהוא הבריא והטוב והשני מולו הוא החולה והבעייתי ויפה שעה אחת קודם שיצא לפני שיאבדו אותו לנצח.

Oops

משתמש פעיל
העלאת המודעות חשובה, בדיוק בגלל כל התגובות שראינו כאן בדיון....

הסובל, בין אם זה בן/ת זוג אח/ות או ילד, מקבל את התגובות האלו מהסביבה, וממשיך להרגיש אשם ולא בסדר כמו שהרגילו אותו, במקום לנסות לעזור לעצמו ולטפל בסבל
זו התעללות סמויה, וגם הקרבן מבולבל ולא בטוח מה תקין ומה לא

מי שלא מבין את זה - אשריו!!! אל תנסו להבין, זה באמת לא שפוי
אבל לפחות אל תקטינו את הקושי והכאב של מי שנגזר עליו לעבור את ההתעללות הזו

Oops

משתמש פעיל
לא מדובר בהדחקה, ממש לא,
פשוט לא יתכן שרב העולם אותו אני פוגשת הם אנשים מקסימים, לא שתלטניים, לא מקטינים, לא מזלזלים, לא דורשים ולא דורסים
ועדיין זה המחקר
(אלא אם אני זכיתי להכיר את ה50 אחוז ה"בריאים" ואת מכירה את החצי השני למרבה הצער...)
לא מתעלמת- ברור! שיש תופעה כזו, ממש לא במימדים כאלה!
אם לא פגשת אנשים כאלו, או שהקשר שלך היה רחוק או שטחי מספיק שלא יכולת לראות את ההתעללות (הסמויה...), או שגדלת בסביבה כל כך בריאה שאת פשוט לא רואה את הסימנים, ואשרייך!!! צריך בעולם גם אנשים כמוך, עם תקשורת בריאה והתנהלות בריאה, לא כך??
אבל אל תזלזלי בזה רק בגלל שאת באופן אישי לא סבלת מזה ולא פגשת את זה
אני עוסקת בתחום הנפשי וזוכה לראות הרבה אבחונים, ולפגוש פסיכיאטרים ואנשי מקצוע וגם ילדים למשפחות עם רקע של אלימות במשפחה.
אין נתונים כאלה שעשרות אחוזים מהאוכלוסיה סובלים מנרקסיזם או שנרקסיזם קיים אצל משפחות שלמות ב90 ומשהו אחוזים. אלו נתונים לא קיימים.
וגם אלימות, או מניפולציות רגשיות במערכת ההורית לא מצביעים על נרקסיזם דווקא.
למה משנה כל כך האחוז?? ואם תקראו לזה הפרעת אישיות גבולית, או כל הפרעה אחרת, זה משנה??

הורה נרקיסיסט יגדל ילד נרקיסיסט שיגדל ילד נרקיסיסט אלא אם כן אחד הילדים יקום וישקם את עצמו ויעצור את ההעברה הבין דורית הזו

מה השליחות?
אני באמת אשמח להבין,
לעודד אחוזים גבוהים מאד מאד של גירושין?
כי כמו שכתבת או ציטטת אין מה לעשות עם אנשים כאלה, והם הרי לא מוכנים ללכת לטיפול וכו' וכו' וכדאי לבן הזוג להתגרש והילדים האלה אומללים וכן הלאה...
אז מה השליחות? מה תתרום המודעות אם לדעתיך זו אכן תופעה שמצד אחד באחוזים של חצי אוכלוסיה ומצד שני- אין מה לעשות איתה?
שחצי אוכלוסיה תתגרש?
(שוב- לפי המחקר שהבאת זה אחד מ2, כך שלכאורה ברב הזוגות אחד "חולה",
אז השליחות היא מניעת נישואין?)
השליחות היא שאנשים כמוך יפסיקו לזלזל ולהגיד למי שמתלונן שהוא מדבר שטויות.....
והשליחות היא לתת לאנשים שסובלים להבין מה עובר עליהם ולתת להם כלים להתמודד ולא לקרוס....

לא כל מי שיש לו הפרעת אישיות אי אפשר לחיות איתו, אבל בן הזוג שלו ודאי צריך כלים ותמיכה מאד חזקים וייחודיים כדי להשאר בתוך המערכת הזוגית!!!!

מי שלא מכיר את התופעה הזאת,
יכול לכאוב לו עם זה ששומע על גרושין
אבל במצבים כאלה זה רק טוב!

[עכשיו בואו נשמע את כל המצקצקים שאומרים
אולי לא ניסיתם מספיק?!]
כל מילה זהב!
אי אפשר לפרק משהו מפורק ...

ומי שיש לו קשר זוגי טוב, ושמח בקשר שלו, אתם באמת חושבים שכתבה כזו תזיז לו משהו???????

רגע של ניצחון

משתמש מקצוען
והשליחות היא לתת לאנשים שסובלים להבין מה עובר עליהם ולתת להם כלים להתמודד ולא לקרוס....

לא כל מי שיש לו הפרעת אישיות אי אפשר לחיות איתו, אבל בן הזוג שלו ודאי צריך כלים ותמיכה מאד חזקים וייחודיים כדי להשאר בתוך המערכת הזוגית!!!!
חשוב לי להדגיש שממש ממש ממש לא זלזלתי,
תקרא כל מה שכתבתי- אין כאן שוםםםםם זלזול חלילה!
ציינתי שלא חושבת שהגוזמאות כאן עושות טוב-
אתה חושב 50 אחוז מהאוכלוביה נקריסיטית שא"א לחיות איתה? חושבת שהתשובה ברורה,
כתבתי בפירוש שבאתי לאזן את המשפט הזה

1995

משתמש צעיר
זה משפט שאף אחד לא אמר, וחבל שהדיון החשוב הזה הלך לכיוון כל כך לא רלוונטי.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
זה לא משנה כמה אחוזים יש ולרגע לא התעמקתי אני אישית בזה. זה הסטה של הדיון לצדדים ולא לב הענין.
לו אחד שנמצא במערכת כזו וימצא כח לעזור לעצמו ולהפסיק את הסאגה הזו , דיינו. זה אמנם אחד אבל עולם מלא.

Oops

משתמש פעיל
התיחסתי לשלל התגובות שלך, זה הרושם שקיבלתי ומתנצלת אם טעיתי

אני מסכימה שהקצנה של אחוז המקרים הקשים לא תורמת לנפגעים, השאלה מה האחוז האמיתי, אבל לא נראה לי שזה היה נושא הדיון כאן

chaia

משתמש מקצוען
אם לא פגשת אנשים כאלו, או שהקשר שלך היה רחוק או שטחי מספיק שלא יכולת לראות את ההתעללות (הסמויה...), או שגדלת בסביבה כל כך בריאה שאת פשוט לא רואה את הסימנים, ואשרייך!!! צריך בעולם גם אנשים כמוך, עם תקשורת בריאה והתנהלות בריאה, לא כך??
אבל אל תזלזלי בזה רק בגלל שאת באופן אישי לא סבלת מזה ולא פגשת את זה

למה משנה כל כך האחוז?? ואם תקראו לזה הפרעת אישיות גבולית, או כל הפרעה אחרת, זה משנה??

הורה נרקיסיסט יגדל ילד נרקיסיסט שיגדל ילד נרקיסיסט אלא אם כן אחד הילדים יקום וישקם את עצמו ויעצור את ההעברה הבין דורית הזו

כל מילה זהב!
אי אפשר לפרק משהו מפורק ...

ומי שיש לו קשר זוגי טוב, ושמח בקשר שלו, אתם באמת חושבים שכתבה כזו תזיז לו משהו???????
אז אני לצערי מכירה את זה אישית אצל בן משפחה קרוב
ואני עדיין שואלת אם המטרה היא לעלות את הנושא למודעות אז מצוין ומעולה וזה נושא האשכול.
והלוואי שהציבור החרדי יפתח לנושא של מתמודדי הנפש ויכיר שיש כל מיני סוגים של הפרעות נפשיות וידע להכיל את זה.
אבל הנקודה של 50% מהאוכלוסיה שלוקים בה למה היא תורמת? שעכשיו אנשים יאבחנו אחד את השני כלוקים בנרקסיזם על סמך אשכול בפורום ציבורי פתוח?

מירי קרפט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אז אני לצערי מכירה את זה אישית אצל בן משפחה קרוב
ואני עדיין שואלת אם המטרה היא לעלות את הנושא למודעות אז מצוין ומעולה וזה נושא האשכול.
והלוואי שהציבור החרדי יפתח לנושא של מתמודדי הנפש ויכיר שיש כל מיני סוגים של הפרעות נפשיות וידע להכיל את זה.
אבל הנקודה של 50% מהאוכלוסיה שלוקים בה למה היא תורמת? שעכשיו אנשים יאבחנו אחד את השני כלוקים בנרקסיזם על סמך אשכול בפורום ציבורי פתוח?
חלילה, לא.
האחוזים הם אולי נוכחים אך לא עד כדי כך גבוהים.
אף אחד לא אמור להתחיל אבחן חברים ובני משפחה,
לעלות למודעות- זה חשוב. להגזים -אף פעם לא!
עזרה בידיעה היא לנפגע, לקרבן הקרוב , שיידע שהוא נורמלי וסובל, אם יש לו אפשרות להתנתק- שיתנתק(כמו חבר או שכן וכל דמות שאפשר לעשות צעד כזה.)
אם יש דמות שאין אפשרות להרחיק( גם גירושין לא תמיד האידיאל הכי נכון, תלוי מצב.)
לא מעודד גירושין, מעודד לקחת עזרה נפשית ופיזית אפילו לקרבן, מעודד לדעת שאתה לא חי בסרט עם עצמך, ויש שם לסיפור הזה.
ולא, לא כל ב"א קצת אגואיסט הוא נרקסיסט.
המון הצלחה לכולנו, בריאות בנפש ובגוף, גאולה וישועה.

אגב, אחד הניקים כאן אמר בנ"ל משהו מאד חכם ונכון: שלא כל דבר הוא בשם, יש פשוט מידות רעות ד' ירחם,ואפילו אם העולם שלנו היום נותן שמות לכל מיני בעיות, זה אולי עוזר במקרים מסויימים, ומרגיע שהוא לא באמת רוצה להתעלל בך, ישלו פשוט בעיה, אבל לעיתים זה יכול גם לפוצץ. ומי שמבין -מבין ובוכה.

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען

ניכר שהתגובה נכתבה מתוך כאב אותנטי של מפגש כזה או אחר עם התופעה. ואכן מי שמתמודד עם בן משפחה\בן זוג\שכן\חבר, שלוקה בהפרעה המדוברת, או בכל הפרעה נפשית כזו או אחרת. בעיני הוא גיבור אמיתי שראוי לכל הערכה והתמיכה בעולם!!!
ולצערנו החברה לא מכירה באופן הראוי במתמודדי הנפש, והמעגל הסובב אותם. א' כי לא תמיד רואים מבחוץ את ההתמודדות, למתמודד נפש לא נושר השער כמו במחלות אחרות, והוא יכול להראות מבחוץ נורמלי לחלוטין. ב' כי נושא הנפש הוא דבר שאנשים רוצים לברוח ממנו ולהדחיק אותו משלל סיבות וסטריאוטיפים שגויים.

יחד עם זאת, לא ראיתי שום תגובה כאן באשכול שבאה חלילה לזלזל או להשתיק את מתמודדי הנפש. הערה היחידה שהעירו פה, שזה לא נכון להכליל ולסמן את כלל הציבור או חלקים נרחבים ממנו (50%) כלוקים בהפרעה זו.

בעיני ההכללה הזו עושה נזק למתמודדים האמיתיים. כי הכללה כזו במידה מסויימת מנרמלת את ההתמודדות הקשה, כי אם 50 אחוז מהציבור מתמודד עם התופעה, אז כנראה שזה לא כזה מורכב לחיות בסביבה כזו, והאמת היא שלפי התיאורים המובאים כאן באשכול, זה קשה עד בלתי אפשרי לחיות כך.

(ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, מזכיר קצת ארגוני נשים מסויימים, שמרוב שהם רוצים לעשות טוב, הם דואגים להסביר פחות או יותר, שגברים הם יצור אלים, מה שגורם שתי עוולות. א' לגברים שרובם הגדול הם אנשים נורמטיביים ואנושיים. ב' למאבק של הנשים שבאמת נפגעות מגברים אלימים, כי אם כולם אלימים, אז זה הנורמה, ולמה מצפים ממנו להתרגש מהמקרה הספציפי שלהם)

נערך לאחרונה ב:

Oops

משתמש פעיל
הערה היחידה שהעירו פה, שזה לא נכון להכליל ולסמן את כלל הציבור או חלקים נרחבים ממנו (50%) כלוקים בהפרעה זו.

בעיני ההכללה הזו עושה נזק למתמודדים האמיתיים. כי הכללה כזו במידה מסויימת מנרמלת את ההתמודדות הקשה, כי אם 50 אחוז מהציבור מתמודד עם התופעה, אז כנראה שזה לא כזה מורכב לחיות בסביבה כזו, והאמת היא שלפי התיאורים המובאים כאן באשכול, זה קשה עד בלתי אפשרי לחיות כך.

(ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, מזכיר קצת ארגוני נשים מסויימים, שמרוב שהם רוצים לעשות טוב, הם דואגים להסביר פחות או יותר, שגברים הם יצור אלים, מה שגורם שתי עוולות. א' לגברים שרובם הגדול הם אנשים נורמטיביים ואנושיים. ב' למאבק של הנשים שבאמת נפגעות מגברים אלימים, כי אם כולם אלימים, אז זה הנורמה, ולמה מצפים ממנו להתרגש מהמקרה הספציפי שלהם)
נהניתי מהדיוק והחידוד, מנוסח מאד ברור, ובהחלט נקודה חשובה!

לא מוגדרת

משתמש פעיל
אפשר לשאול פה על מחלות נפש אחרות או שזה לא האשכול ?באיזה שהוא מקום כל מתמודדי הנפש זה בעיה זהה ושונה להם ולבן זוג האם זה נכון שהפרעה של נרקסיסט לא ניתנת לטיפול? ומחלות נפש אחרות כן ניתנות לטיפול ? אני פונה למקצועיים שבאשכול

1995

משתמש צעיר
ניכר שהתגובה נכתבה מתוך כאב אותנטי של מפגש כזה או אחר עם התופעה. ואכן מי שמתמודד עם בן משפחה\בן זוג\שכן\חבר, שלוקה בהפרעה המדוברת, או בכל הפרעה נפשית כזו או אחרת. בעיני הוא גיבור אמיתי שראוי לכל הערכה והתמיכה בעולם!!!
ולצערנו החברה לא מכירה באופן הראוי במתמודדי הנפש, והמעגל הסובב אותם. א' כי לא תמיד רואים מבחוץ את ההתמודדות, למתמודד נפש לא נושר השער כמו במחלות אחרות, והוא יכול להראות מבחוץ נורמלי לחלוטין. ב' כי נושא הנפש הוא דבר שאנשים רוצים לברוח ממנו ולהדחיק אותו משלל סיבות וסטריאוטיפים שגויים.

יחד עם זאת, לא ראיתי שום תגובה כאן באשכול שבאה חלילה לזלזל או להשתיק את מתמודדי הנפש. הערה היחידה שהעירו פה, שזה לא נכון להכליל ולסמן את כלל הציבור או חלקים נרחבים ממנו (50%) כלוקים בהפרעה זו.

אפשר לשאול פה על מחלות נפש אחרות או שזה לא האשכול ?באיזה שהוא מקום כל מתמודדי הנפש זה בעיה זהה ושונה להם ולבן זוג האם זה נכון שהפרעה של נרקסיסט לא ניתנת לטיפול? ומחלות נפש אחרות כן ניתנות לטיפול ? אני פונה למקצועיים שבאשכול
נרקיסיזם זה לא מחלת נפש.
זה מבנה אישיות.
למרבה הצער לא כל כך נדיר באוכלוסיה.
ציטטתי מקודם טענה שקיימת במחקר לגבי השכיחות של מבנה אישיות זה. לא חייבים לקבל כתורה למשה מסיני, וזה לא הדבר החשוב.

הפרעת אישיות נרקיסיסטית היא הפרעה נפשית. לוקים בה כ1% מהאוכלוסיה, ומדובר באנשים סובלים.

אנשים שמתמודדים עם נרקיסיסטים הרבה פעמים לא סובלים ממחלות נפשיות (לפעמים זה גורם לקשיים נפשיים עד מחלות, אבל לא בהכרח). באשכול הזה מדברים על המתמודדים עם דמויות קרובות שהן נרקיסיסטיות ולא כאלו שמתמודדים עם נרקיסיזם / הפרעת אישיות נרקיסיסטית.

דבר נוסף, יש בלבול גדול בין נרקיסיזם להפרעת אישיות גבולית.
אנשים מבלבלים הפרעת אישיות כמעט עם כל דבר.
יש סוגים שונים של הפרעות אישיות, ולכל הפרעת אישיות יש מאפיינים שונים.
השווה בכולם הוא סבל גדול של בעל ההפרעה (ולא מעט פעמים גם של הסובבים אותו, אבל זה לא עיקר העניין).

Oops

משתמש פעיל
כל הפרעה ומחלה ניתנות לטיפול
השאלה היא פחות - אם אפשר לטפל,
ויותר - כמה אפשר לטפל

מחלת נפש ניתנת לאיזון על ידי תרופות וליווי פסיכולוגי, כל מקרה לגופו, והאיזון תלוי בחולה עצמו, בסוג המחלה, בתמיכת הסביבה ועוד המון פרמטרים

הפרעת אישיות לא ניתנת לטיפול ע"י תרופה. השינוי דורש עבודה אישית קשה, בליווי מקצועי מותאם. והשינוי תלוי במטופל עצמו, בכוחות וברצון אמיתי שלו להשתנות .

גם אילו שאומרים שנרקסיסט לא ישתנה לעולם, מדברים על 99 אחוז ומודים שיש מקרים נדירים של שינוי (גם ד"ר רמאני).

מה שחשוב בעיניי זה מי שואל -
אם זה מי שיש לו את ההפרעה או המחלה - ודאי שהוא יכול להשתנות ולהבריא /להתאזן, תלוי בכח הרצון שלו!!! הוא צריך המון סבלנות, ולהעריך כל שינוי קטנטן, אפילו אם הוא לוקח חודשים ואפילו שנים.

אם זה מי שחי עם מישהו עם מחלה או הפרעה- צריך לקחת בחשבון שהשינוי יכול לקחת חודשים ושנים, והשינוי יכול להיות מזערי, ובמשך כל הזמן הזה ימשיכו לפגוע בו (פיזית ורגשית), ולכן צריך לבדוק כמה הוא נפגע בינתיים עד השינוי, מה יקרה אם לא יהיה בסוף שינוי, ובעיקר - האם הוא מסוגל לשמור על עצמו יציב ובריא נפשית ופיזית למשך הזמן הזה.

וכל מקרה הוא שונה, אפילו אם האבחון יהיה זהה, התשובות מה נכון לעשות יהיו שונות

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
ולהבדיל אלף אלפי הבדלות, מזכיר קצת ארגוני נשים מסויימים, שמרוב שהם רוצים לעשות טוב, הם דואגים להסביר פחות או יותר, שגברים הם יצור אלים, מה שגורם שתי עוולות. א' לגברים שרובם הגדול הם אנשים נורמטיביים ואנושיים. ב' למאבק של הנשים שבאמת נפגעות מגברים אלימים, כי אם כולם אלימים, אז זה הנורמה, ולמה מצפים ממנו להתרגש מהמקרה הספציפי שלהם)
אתה אומר את זה על סמך ידיעה ברורה או שיפוט שלכם?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כה

א לְדָוִד אֵלֶיךָ יְהוָה נַפְשִׁי אֶשָּׂא:ב אֱלֹהַי בְּךָ בָטַחְתִּי אַל אֵבוֹשָׁה אַל יַעַלְצוּ אֹיְבַי לִי:ג גַּם כָּל קוֶֹיךָ לֹא יֵבֹשׁוּ יֵבֹשׁוּ הַבּוֹגְדִים רֵיקָם:ד דְּרָכֶיךָ יְהוָה הוֹדִיעֵנִי אֹרְחוֹתֶיךָ לַמְּדֵנִי:ה הַדְרִיכֵנִי בַאֲמִתֶּךָ וְלַמְּדֵנִי כִּי אַתָּה אֱלֹהֵי יִשְׁעִי אוֹתְךָ קִוִּיתִי כָּל הַיּוֹם:ו זְכֹר רַחֲמֶיךָ יְהוָה וַחֲסָדֶיךָ כִּי מֵעוֹלָם הֵמָּה:ז חַטֹּאות נְעוּרַי וּפְשָׁעַי אַל תִּזְכֹּר כְּחַסְדְּךָ זְכָר לִי אַתָּה לְמַעַן טוּבְךָ יְהוָה:ח טוֹב וְיָשָׁר יְהוָה עַל כֵּן יוֹרֶה חַטָּאִים בַּדָּרֶךְ:ט יַדְרֵךְ עֲנָוִים בַּמִּשְׁפָּט וִילַמֵּד עֲנָוִים דַּרְכּוֹ:י כָּל אָרְחוֹת יְהוָה חֶסֶד וֶאֱמֶת לְנֹצְרֵי בְרִיתוֹ וְעֵדֹתָיו:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה וְסָלַחְתָּ לַעֲוֹנִי כִּי רַב הוּא:יב מִי זֶה הָאִישׁ יְרֵא יְהוָה יוֹרֶנּוּ בְּדֶרֶךְ יִבְחָר:יג נַפְשׁוֹ בְּטוֹב תָּלִין וְזַרְעוֹ יִירַשׁ אָרֶץ:יד סוֹד יְהוָה לִירֵאָיו וּבְרִיתוֹ לְהוֹדִיעָם:טו עֵינַי תָּמִיד אֶל יְהוָה כִּי הוּא יוֹצִיא מֵרֶשֶׁת רַגְלָי:טז פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כִּי יָחִיד וְעָנִי אָנִי:יז צָרוֹת לְבָבִי הִרְחִיבוּ מִמְּצוּקוֹתַי הוֹצִיאֵנִי:יח רְאֵה עָנְיִי וַעֲמָלִי וְשָׂא לְכָל חַטֹּאותָי:יט רְאֵה אוֹיְבַי כִּי רָבּוּ וְשִׂנְאַת חָמָס שְׂנֵאוּנִי:כ שָׁמְרָה נַפְשִׁי וְהַצִּילֵנִי אַל אֵבוֹשׁ כִּי חָסִיתִי בָךְ:כא תֹּם וָיֹשֶׁר יִצְּרוּנִי כִּי קִוִּיתִיךָ:כב פְּדֵה אֱלֹהִים אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל צָרוֹתָיו:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

פלינדרום • אתגר 52

לוח מודעות

למעלה