ניהול צבע - בעיה של מסך חדש ומכוייל

רבקה.

משתמש מקצוען
היי. הרבה זמן לא הייתי פה, אבל אני פשוט משתגעת מהבעיה הזו, אז החלטתי לקפוץ לבקר. :)

קניתי מחשב+מסך חדשים. המסך הוא DELL U2410 שנחשב מצויין לעריכות. המסך כוייל באמצעות Spyder 3 pro.
הצבעים נסבלים (אני עוד צריכה להתרגל, זה נראה לי מאוד קונטרסטי ורווי), אבל הבעיה היא שיש בעיה בניהול הצבע של חלק מהתוכנות, ובראש ובראשונה - פוטושופ.
כל התמונות, כולל תמונות שנערכו במחשב הקודם (שהיה לפטופ עם מסך לא מכוייל, כלומר שום בעיות ניהול צבע. התמונות נערכו בו בפרופיל sRGB ויצאו בהדפסה בדיוק כמו שציפיתי) - נפתחות בפוטושופ בגוון ירוק-חום מוזר, משהו דהוי.
חיפושים בגוגל הובילו אותי להגדיר את הפוטושופ שיעבוד על פרופיל Monitor RGB במקום sRGB, אבל אח"כ נאמר לי שזו טעות (התמונות לא יראו טוב במחשבים אחרים), אז חזרתי ל-sRGB.

תמונות שמועלות לפייסבוק נראות תמיד באותו הגוון הירוק-חום, גם אם הן נערכו במחשב הקודם, גם אם הן נערכו במחשב הזה על פרופיל מוניטור, וגם אם במחשב הזה על פרופיל sRGB.

תמונות בתוכנות אחרות, כמו פיקאסה, ג'ימייל וצייר (התוכנה הכי טיפשה, ולפיכך הכי אמינה בנושא הזה, לא?) - נראות בסדר, כמו שציפיתי שיראו. (כאמור, אני עוד צריכה להתרגל לרוויה ולקונטרסט, אבל זה בסדר.)

מצורפת תמונה שנערכה במחשב הקודם. פתחתי אותה בפוטושופ (שמכוון על פרופיל sRGB כרגע), ואז פתחתי אותה בפיקאסה, והעמדתי אחת ליד השניה. אח"כ עשיתי צילום מסך והדבקתי אותו בצייר (כדי שלא תהיה התערבות נוספת של פוטושופ). אפשר לראות שבפוטושופ היא נראית ירוקה מאוד.
אני מצרפת גם את קובץ התמונה עצמו (לא צילום מסך), כפי שנערך ונשמר בלפטופ הישן, כדי שתוכלו לראות איך הצבעים באמת צריכים להיראות. (רמז: זהים לפיקאסה, ממש שונים מהפוטושופ.)

[אגב, יש לציין שאותם ההבדלים בין הפוטושופ לבין הקובץ הנורמלי בפיקאסה, בצייר ובג'ימייל - מופיעים גם כשאני מבטלת את השפעת הכיול (בלחיצת כפתור). הכיול עצמו לא השפיע בצורה מאוד חזקה, כנראה כי המסך חדש.]

יש למישהו הצעה לפתרון?

קבצים מצורפים

• Untitled.jpg
    KB 279.8 · צפיות: 20
  • IMG_3312.jpg
    KB 195.7 · צפיות: 15

רבקה.

משתמש מקצוען
קורה עם PSD.
אין לי מה לעשות assign profile
כי הן כבר בפרופיל הרצוי (sRGB).
אני מוכנה לעשות כל ניסוי שתציע. לעשות אסיין פרופיל? לאיזה פרופיל אתה רוצה?

gophoto

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אני בסך הכל מנסה להבין מה הבעיה...
ברור לי שאת לא צריכה לעשות assign profile אם את בפרופיל הרצוי, אבל בגלל הבעיה שלך הייתי מנסה לעשות assign to profile ל adobe rgb - ורואה מה קורה...
אני אף פעם לא נתקלתי בבעיה כזו

רבקה.

משתמש מקצוען
ברור לי שאתה מנסה לעזור. לא התכוונתי להישמע אחרת.
עשיתי assign profile לפרופיל Adobe RGB. באופן מפתיע זה נראה הרבה יותר טוב מאשר sRGB, אבל אל בדיוק כמו שזה אמור להיראות. (כשאני עושה השוואה כמו שמצורפת פה למעלה - התמונה לא זהות. Adobe RGB צהובה יותר מאשר התמונה שהפיקאסה מציגה.)
בכל מקרה זה לא עוזר לי כפתרון אמיתי, כי אני מציעה את התמונות באינטרנט, ולפיכך צריכה שהן יהיו sRGB.

התשובה (שהשמת פרופיל Adobe RGB שיפרה משמעותית את המצב) במקרה נותנת לך איזה רעיון לפתרון?

תודה על הרצון הטוב.

שלמה

משתמש מקצוען
כונטרול + שיפט +K
מה מוגדר שם במרחבי צבע?
אפשר צילום מסך?

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;869734:
ברור לי שאתה מנסה לעזור. לא התכוונתי להישמע אחרת.
עשיתי assign profile לפרופיל Adobe RGB. באופן מפתיע זה נראה הרבה יותר טוב מאשר sRGB, אבל אל בדיוק כמו שזה אמור להיראות. (כשאני עושה השוואה כמו שמצורפת פה למעלה - התמונה לא זהות. Adobe RGB צהובה יותר מאשר התמונה שהפיקאסה מציגה.)
בכל מקרה זה לא עוזר לי כפתרון אמיתי, כי אני מציעה את התמונות באינטרנט, ולפיכך צריכה שהן יהיו sRGB.

התשובה (שהשמת פרופיל Adobe RGB שיפרה משמעותית את המצב) במקרה נותנת לך איזה רעיון לפתרון?

תודה על הרצון הטוב.

פרופיל אדובי RGB לא מיועד לתמונות שיודפסו במינילאב.
תקבלו רוויה של אדום.

שלמה

משתמש מקצוען
האם יש סימון שם?

קבצים מצורפים

• Untitled-1.jpg
    KB 259.3 · צפיות: 14

gophoto

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ברור שפרופיל adobe rgb לא מיועד למינילאב - אני בסך הכל מנסה להבין איפה הכשל
כיוון שלא יתכן שסביבת העבודה היא srgb ותמונות עם פרופיל צבע זהה נראות שונה.
צילום מסך כזה יעזור..

שלמה

משתמש מקצוען
המסך כוייל כנראה הוא נמצא בפרופיל אחר.
מחכה לצילום מסך ואז נהיה יותר חכמים.

רבקה.

משתמש מקצוען
מצורפים שני צילומי מסך. בראשון - מה שהיה כשפתחתי את השרשור.
השני (זה שמכיל את השם שלי ב-RGB למעלה) - ניסיון לשינויים שהציע לי בנאדם מחו"ל. נתקענו באמצע, כי ב-CMYK לא היה את מה שהוא ציפה שיהיה. זה מה שהוא רצה שאני אעשה:
http://imageshack.us/scaled/landing/4/colorsettings.jpg

קבצים מצורפים

• before.jpg
    KB 142.4 · צפיות: 13
  • Now.jpg
    KB 142.3 · צפיות: 12

שלמה

משתמש מקצוען
CMYK לא קשור כאן, כיון שאת לא מדפיסה בבית דפוס עם פלטות.
נסי להעביר להגדרה של RUROPE WEB.

אני רוצה לבדוק איך זה במצב של המרה למרחב צבע קיים.
סתכלי במאפייני הקובץ שיוצא מפוטושופ, מה מרחב הצבע.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;869809:
CMYK לא קשור כאן, כיון שאת לא מדפיסה בבית דפוס עם פלטות.
נסי להעביר להגדרה של RUROPE WEB.

אני רוצה לבדוק איך זה במצב של המרה למרחב צבע קיים.
סתכלי במאפייני הקובץ שיוצא מפוטושופ, מה מרחב הצבע.

העברתי. נראה כמו קודם. גרירת תמונה לפוטושופ הופכת אותה לירוקה.
אחרי שגררתי לפוטושופ את התמונה ונכנסתי ל-Assign profile כדי לבדוק מה הפרופיל הנוכחי שלה, מה שכתוב זה:
sRGB v1.31 (canon)

שלמה

משתמש מקצוען
1. במאפייני הקובץ שהעלת, ישנה הגדרה של פיענוח פוטומטרי RGB שהוא לא קיים בתמונות אחרות.
2. הגדרות לוח הבקרה>ניהול צבעים> מתקדם. מה פרופיל ההתקן שיש לך?

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רבקה.;869813:
העברתי. נראה כמו קודם. גרירת תמונה לפוטושופ הופכת אותה לירוקה.
אחרי שגררתי לפוטושופ את התמונה ונכנסתי ל-Assign profile כדי לבדוק מה הפרופיל הנוכחי שלה, מה שכתוב זה:
sRGB v1.31 (canon)

בהגדרות Assign profile. דפדפי לפרופיל של סוג הכיול שהגדרת (במידה והפרופיל נכון).
יש שם אפשרות של תצוגה מקדימה.

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;869818:
1. במאפייני הקובץ שהעלת, ישנה הגדרה של פיענוח פוטומטרי RGB שהוא לא קיים בתמונות אחרות.
2. הגדרות לוח הבקרה>ניהול צבעים> מתקדם. מה פרופיל ההתקן שיש לך?

לא הבנתי מה אמרת במשפט הראשון, אבל הנה צילומי מסך מניהול הצבעים.
אגב, בעקבות עצה של מישהו - איפשרתי גם לפיקאסה לנהל צבע (מסתבר שקודם היא לא עשתה את זה), ועכשיו הצבעים נראים מתים גם שם, כמו בפוטושופ. (אני מניחה שזה אמור לעזור לבודד את הבעיה.)

קבצים מצורפים

• devices.jpg
    KB 99.5 · צפיות: 15
  • advance.jpg
    KB 162.1 · צפיות: 10

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;869822:
בהגדרות Assign profile. דפדפי לפרופיל של סוג הכיול שהגדרת (במידה והפרופיל נכון).
יש שם אפשרות של תצוגה מקדימה.
כשאני עושה את זה - זה נראה טוב. השאלה היא איך זה יראה באינטרנט, אצל אנשים אחרים וכו'.
מצורף הקובץ אחרי שהמרתי אותו לפרופיל שלי.

קבצים מצורפים

• IMG_3312.jpg
    KB 202.9 · צפיות: 10

שלמה

משתמש מקצוען
התמונה כעת נראה כמו הצבעים שהגדרת בכיול?
האם כשצילמת, גם הצבעים היו כך?
לי זה נראה שהצבעים רוויים מדי.

בהגדרות ניהול צבע של המחשב, תחת תפריט מתקדם.
מופיע הפרופיל המכוייל. אם תחזירי את התקן הצבע לSRGB, אז הצבעים יסתדרו?

רבקה.

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שלמה;869845:
התמונה כעת נראה כמו הצבעים שהגדרת בכיול?
האם כשצילמת, גם הצבעים היו כך?
לי זה נראה שהצבעים רוויים מדי.

בהגדרות ניהול צבע של המחשב, תחת תפריט מתקדם.
מופיע הפרופיל המכוייל. אם תחזירי את התקן הצבע לSRGB, אז הצבעים יסתדרו?

אוווף. אני משתגעת!
עכשיו פתחתי את השרשור הזה דרך הטלפון שלי, כדי לבדוק מה אתם רואים. והתמנוה האחרונה שצירפתי (זו שנראית לך רוויה מדי) נראית לי בדיוק כמו זו ששמתי בתחילת השרשור. במסך של המחשב זו שבתחילת השרשור נראית דהויה, וזו שלמטה נראית כמו שאני רוצה (טוב, טיפה רוויה יותר, אבל זה הצבעים של המסך הזה. רויים יותר ממה שאני רגילה).

(בכל מקרה כשצילמתי הצבעים לא היו כך, כי התמונה הזו עברה עריכה מושקעת בפוטושופ.)

איפה מופיע הפרופיל המכוייל? אני רואה אותו רק בטאב של devices, לא בטאב של advanced. לשנות ב-devices?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה