מידע שימושי מתנה כספית לרב'ס בחיידר לפורים? כמה אתם נותנים?

מצב
הנושא נעול.

hovadya

משתמש רשום
לכל הרבעס החשובים תפסיקו לאכול לחם לא לכם יש כאן הורים אברכים שאין להם שקל מיותר ומרוויחים הרבה פחות ממכם קצת צניעות והתחשבות ואם אתם באמת בעלי מידות תוציאו הודעה להורים לא להביא כסף כלל יש לכם תלונות על המשכורות תלכו להנהלה זה לא קשור להורים
ואני מציע לכולם להרים את הכפפה בכל כיתה וכיתה להפסיק אם המנהג הרע הזה

שמחה 890

משתמש צעיר
מי שאין לו שלא יביא, מבטיח לך שהרב'ה לא יתן לילד יחס רע
אבל מי שיכול מצווה לתת וכל המרבה הרי זה משובח
אני לא רבה ויש לי בנים בחיידרים ולחלקם אפי' יש 2 רב'ס [או רב'ה ועויזר לא משנה איך קוראים לזה ואני נותן מה שאני יכול ושמח מזה]

לא מוגדרת

משתמש פעיל
מי שאין לו שלא יביא, מבטיח לך שהרב'ה לא יתן לילד יחס רע
אבל מי שיכול מצווה לתת וכל המרבה הרי זה משובח
אני לא רבה ויש לי בנים בחיידרים ולחלקם אפי' יש 2 רב'ס [או רב'ה ועויזר לא משנה איך קוראים לזה ואני נותן מה שאני יכול ושמח מזר

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לכל הרבעס החשובים תפסיקו לאכול לחם לא לכם יש כאן הורים אברכים שאין להם שקל מיותר ומרוויחים הרבה פחות ממכם קצת צניעות והתחשבות ואם אתם באמת בעלי מידות תוציאו הודעה להורים לא להביא כסף כלל יש לכם תלונות על המשכורות תלכו להנהלה זה לא קשור להורים
אם אתה לא רוצה אל תביא אבל מה אכפת לך שאחרים שיכולים לתת מוקירים טובה למלמד שעושה בשבילם את מצות 'ושננתם לבניך' במסירות

קונכיה

הייסקופי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
תשובה ממרן הגאון ר' יצחק זילברשטיין שליט"א על חובה ומצווה לתת למלמד
1677450039873.png

לא מוגדרת

משתמש פעיל
אם אתה לא רוצה אל תביא אבל מה אכפת לך שאחרים שיכולים לתת מוקירים טובה למלמד שעושה בשבילם את מצות 'ושננתם לבניך' במסירות
יש כאלה כנראה שהמצב קשה..לדון לכף זכות אבל להגיד אוכלי לחם לא לכם מוגזם..

ראובן 23

משתמש מקצוען
גם אתה תשתדל לא להתקשר לרבה להתחשב בבן שלך וכו' בשעות התלמוד תורה הוא עסוק בכל ילדי הת"ת ולאחר שעות העבודה זה גזל כי הוא לא מתוגמל על זה.
וכן באסיפה הורים הזמן המוקצב לכל הורה הוא לא יותר מ5 דקות אנא קבל בהבנה.

יעל זלמנוביץ

משתמש מקצוען
כשרב'ה מקבל מכל הכיתה ביחד 500 ש"ח, זה משפיל.
לא מסוגלת לקרוא את המשפט הזה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
גם אני עובדת הוראה והאמן לי ששנים דמיינתי להגיע למשכורת כמו שלך ומאמינה שלא כמוני שרפת זמן וכסף על תעודות.
צורם לי מאוד! ואני בטוחה שלא רק לי מה 500 ש' זה הההההמון !
היום אני עובדת עם מגזר שונה כל כך שהשמחה שלי וההכרת טובה ותודה שלהם זה שהילדים מחונכים וההורים מתקשרים להתייעץ ולדבר גם אחרי מספר שנים שחינכתי
ולכיתה שלי אני כל הזמן אומרת שזה הנחת שלי שעוד כמה שנים אני אראה אותם עושים מעשים טובים ונהיים אנשים יותר טובים!
כן, אני שמחה לקבל מתנות אבל לא זה מה שמחייה אותי , מחיה אותי שתלמיד מביא לי מכתב מלא שגיאות כתיב ואומר לי תודה על....שהורה אומר לי תודה ששמת לב ל...

ואני הולכת לכתוב משפט שאולי יעצבן פה הרבה אבל תרשו לי , לא פלא שכך תלמודי התורה שלנו נראים !!!
עצוב לי ועצוב לי מאוד!

שמחה 890

משתמש צעיר
נכתב ע''י chatGPT
רבי יקר [שם],
כשאנו חוגגים את פורים ואת ניצחון הטוב על הרע, רצינו להקדיש רגע להבעת תודה על תמיכתך הבלתי מעורערת וההתמסרות שלך למסע הרוחני של ילדנו. האדיבות, החוכמה והחמלה שלך השפיעו עמוקות על המשפחה שלנו ואנחנו אסירי תודה על כל מה שאתה עושה. יהי רצון שפורים זה יהיה זמן של שמחה וחגיגה גדולה עבורך ועבור יקיריכם, מלא בברכות של בריאות, אושר ושגשוג. תודה שהיית דוגמה נוצצת למשמעות של חיים של שירות ומסירות לאלוהים. בהערכה כנה, [שמך] ו[שם ילדך]

שמחה 890

משתמש צעיר
עוד אופציה כנ''ל
רבי יקר [שם],
באירוע משמח זה של פורים, רצינו להודות מעומק הלב על כל התורות וההכוונה הנפלאה שהענקת לילדנו. המסירות והתשוקה שלך ליהדות היו באמת מעוררות השראה ואנו מרגישים ברי מזל שיש לך אותך בתור הרב שלנו. יהי רצון שפורים זה יהיה זמן של חגיגה והתחדשות עבורכם ועבור יקיריכם, מלא בשמחה, צחוק וברכות ה'. תודה לך על כל מה שאתה עושה, ואנו מצפים להמשיך ללמוד ולצמוח בהנהגתך. עם איחולים חמים, [שמך] ו[שם ילדך

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
משנה מסכת אבות פרק ה
ארבע מדות בנותני צדקה הרוצה שיתן ולא יתנו אחרים עינו רעה בשל אחרים יתנו אחרים והוא לא יתן עינו רעה בשלו יתן ויתנו אחרים חסיד לא יתן ולא יתנו אחרים רשע:

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
היום המנהל של אחד החיידרים החשובים ברכסים השאיר הודעה בקו של ההורים -
תזכורת לא להביא מעטפות עם כסף.
הסביר בצורה מאוד יפה ומכובדת את העניין, וגם הדגיש בעיקר זה הברכה מלב אל לב עם הערכה לרב'ה על כל ההשקעה וכו'....
יפה בעיני.
יפה מאד, אז המנהל משלים את זה מכיסו ???

bracha5

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אוטומציה עסקית
חיה בסרט לגבי משכורת של רבה.
היו ימים שזאת היתה משכורת יפה, היום קופאי מרוויח יותר לשעה.
ואל תדאגי, אין תלונות, אנחנו בדרך למצב שלא יהיה למי לתת ,"שוחד"

ודבק ליבנו

משתמש פעיל
עריכה תורנית
נותן 100 כפול 5 ילדים כי כך מקובל ואין ברירה.
אבל האמת שזה מנהג מכוער, אני משלם כבר כך כ2000 שכר לימוד.
הכי מעוות ומושחת זה מה ששמעתי [הלוואי שזה לא נכון] שבכיתות ז ח הקובעים לישיבות קטנות נערמים סכומים אגדיים כשוחד מוחלט, מה שיכול לעוות את שיקול הדעת של המלמד לדחוף את אלו שיש להם להם על חשבון אלו שאין להם, דבר זה צריך להפסק מיידית על ידי מנהלי התתי"ם.
דמעתי כששמעתי [ושוב הלוואי שזה לא נכון] על ספרדים שבגלל האפליה שהם סובלים ממנה בישיבות קטנות מביאים סכומים שאין להם. זה כבר עוול שזועק לשמים.

"תודה לה'"

משתמש מקצוען
בכתבה בהמודיע בשבוע האחרון בסדרת כתבות על המצב המזעזע שנמצאים המלמדים
צוטט מלמד שסיפר על שנה קשה מאוד (ורק מלמד יוכל להבין את הפי' ל"שנה קשה")
הגיע למצב שכבר החליט לעזוב
אחד ההורים כתב מכתב במילים פשוטות ללא חרוזים או מליצות אבל מאוד ברורות
איך שהילד התקדם השנה ולומד בחשק
זה כ"כ השפיע עליו שהחליט שנשאר
לאחר 8 שנים שילד נוסף מאותה משפחה נכנס ללמוד אצלו
שלח לאבא את המכתב וסיפר שזה הציל אותו ועד היום ברגע קשה מוציא ומעיין

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  29  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה