עזרה מתייעצת - הגדולה מעירה את הקטנה...

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כשילידים שלי קמו מוקדם, חזרתי איתם למיטה (מעצבן), נתתי להם ספר להיסתכל במיטה, ואמרתי להם שעדין לא הגיע הזמן לקום. הם למדו מהם מאד שלא שווה לקום ותוך כמה ימים הפסיק עם הקימה המוקדמת.

מיד כשהשעה הייתה סבירה, הלכתי להוציא אותם, כדי שידעו שאני לא סתם משאירה אותם שם. וכשהם קמים הם שואלים ״הגיע הזמן לקום?״ אבל השאלה היום תמיד כן ב״ה :)

כל הילדים עוברית את השלבים האלה.

שמעתי גם על אימהות ששמו סימן מתי 7, כדי שהילדים ידעות שעכשיו ״אפשר לקום״

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
לא, אין אור יום בחדר שלהן, הוא חדר פנימי. זה השעון הביולוגי כנראה...
אני אנסה אולי כמה ימים להשכיב אותה יותר מאוחר, נראה אם זה יעזור.
תודה למגיבות.

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
יתכן שיש לה תולעים?
מנסיון שלי- לפעמים הילדים מתעוררים מזה, ולא יודעים בדיוק למה התעוררו.
זה לא הגיוני.
אם זאת היתה הסיבה היא היתה מתעוררת בכל מיני שעות, ולא באופן קבוע דווקא לקראת הבוקר.
אפילו להיפך, היא היתה מתעוררת בתחילת הלילה...

efrat1

משתמש סופר מקצוען
זה לא הגיוני.
אם זאת היתה הסיבה היא היתה מתעוררת בכל מיני שעות, ולא באופן קבוע דווקא לקראת הבוקר.
אפילו להיפך, היא היתה מתעוררת בתחילת הלילה...
יש ילדים שישנים חזק, אבל לקראת הבוקר פחות,
והגירוי מעיר אותם.
אם היא בטוחה שאין- אז אין.
הערתי את תשומת ליבה שכדאי לבדוק

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
האמת שבדקתי נושא של תולעים כמה פעמים, אבל אצלה אף פעם לא היה, ככה שאני מאמינה שלא זה הנושא. תודה בכ"א.

אולי לא מספיק חם לה?
אולי בגלל זה היא מתעוררת - אבל למה היא לא פשוט שמה את השמיכה וממשיכה לישון?
למה היא קופצת מהמיטה ומוציאה את אחותה מהלול בשקט בשקט ורצה איתה להתחבא במטבח כי אולי עוד לא בוקר ואמא תכעס שהן קמו?

זהר מושקוביץ

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
כי משעמם לישון כ"כ הרבה
הרבה יותר מעניין לחקור את הבית כשאין מי שעומד על הראש
איזה כיף אפשר להחליף חיתול לקטנה,
אוי תראו מה מצאתי כאן, בטריה קטנה! ננסה להכניס אותה לאוזן- זה רעיון! איזה יופי!
(מעשה שהיה ב 3 לפנות בוקר עם אמא מזניחה שזרקה בטריה בפח וישנה לה בשלווה)
יכולה רק לנחם שגם זה עובר בסוף (אבל תמיד זה יכול לצוץ שוב)

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אני אומרת בתוקף לילדה שלי: לפני 7 אני לא מרשה לקום!

דסי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אולי בגלל זה היא מתעוררת - אבל למה היא לא פשוט שמה את השמיכה וממשיכה לישון?
למה היא קופצת מהמיטה ומוציאה את אחותה מהלול בשקט בשקט ורצה איתה להתחבא במטבח כי אולי עוד לא בוקר ואמא תכעס שהן קמו?
כי ככה זה, היא ילדה קטנה. כשהיא מתעוררת היא נהיית עירנית ולא מודעת לזה שפשוט קר לה.
ככה זה אצלי גם עם ילדים גדולים יותר.
אל תסמכי על השמיכה, נסי לדאוג שתהיה לבושה יותר טוב, עוד סוודר או משהו כזה.
אצלי זה עזר מאד.

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כובשת, הילדה שלך...

וב"ה עדיין לא זממה לך מה שעולל הבן שלי ביומולדת 4... (תיזהרי!!!)

הגדול בן 4, והשני בן 2.5,
קמו מוקדם, כרגיל,
אמא התמרחה במיטה.
פתאום קריאה צוהלת בדלת החדר...
תראי מה עשיתי!
זהו.
הרחתי שמשהו קורה.
זינקתי החוצה (מהפוך, מהמיטה, מהחדר)
שוד ושבר!!!!!!
מי זה השיייגץ???
ומי הספר???
מעוללי המתוק, מעוטר בבקבוקי בלונד
נשאר ראש מכוסח
ולתלתלים לא היה זכר.
הלם, צחוק, בכי, תסכול.
מעורבבים
עם סַפר קטן וגאה (יצא יפה!)
תלתלים אבודים שאספתי בין שיחים בגינה... (זרק הכל למטה!!!)
ילד קטן וחמוד שהולך "בלי כיפה"
ותמונות חלאקה, שנשארו רק בחלומות...

Rachel Greenstein

משתמש סופר מקצוען
נו, אז קיבלת את התשובה, לא? ;)
לא ממש - זה הבן של @חלוש שגזר שערות לאחיו, לא הבת שלי (ושהיא לא תקרא את זה בבקשה... האמת, ממילא הראש של אחותה נטול שער כמעט לגמרי ככה שזה לא ממש יזיז)

ובכלל, הדיבורים האלה של "מה שאת מעוללת להורים/מורות הבת שלך תעולל לך" תמיד עוררו בי, כילדה, את התגובה "אז מגיע לך שככה אני מתנהגת כי ככה את התנהגת לאמא שלך או למורה"...

מה הענינים

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא ממש - זה הבן של @חלוש שגזר שערות לאחיו, לא הבת שלי (ושהיא לא תקרא את זה בבקשה... האמת, ממילא הראש של אחותה נטול שער כמעט לגמרי ככה שזה לא ממש יזיז)

ובכלל, הדיבורים האלה של "מה שאת מעוללת להורים/מורות הבת שלך תעולל לך" תמיד עוררו בי, כילדה, את התגובה "אז מגיע לך שככה אני מתנהגת כי ככה את התנהגת לאמא שלך או למורה"...
ברור שהכל בצחוק
אבל התאהבתי בבת שלך. יש לי הנאה מסוגים כאלה של ילדים
בעז"ה יהיה לך ממנה המון נחת, והראש הפורה והיצירתי ימשך לכיוונים חיוביים וביצועיים...

ששונית

משתמש מקצוען
אולי תלכי איתה לקנות איזה דובון מפנק או כבשה שהיא תישן איתו בלילה, ותסבירי לה שהמתנה הזאת מותנית בכך שכשהיא מתעוררת היא ממשיכה לשכב בשקט עם הדובון עד שאת באה.
או אולי תקני לה ספר מרתק (ממליצה מאוד על יש לי מצוה של גדי פולק) ורק בבוקר היא יכולה להסתכל בו בשקט.
עוד רעיון, אולי כל לילה תגיפי את כל התריסים היטב, ותשימי את החשמל על שעון שבת, כך שהיא תראה שחושך חשיכה והיא תחזור למיטה.
זהו לבינתיים..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה