• בעקבות ניצול הפורום למטרות אחרות ההרשאה לכתיבה והעלאת נושאים הינה רק למנויים, לקבוצות מקצועיות ולחכמת נשים.

משפחה בקריסה כלכלית

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
סליחה, לא הבנתי!
לאדם יש חובות, של מאות שקלים.
למה בדיוק שלא יקח משכנתא בפריסה גדולה?
צריך לשאול רב, האם מותר לאסוף לצדקה עבור אדם, שלטענתך היום מאוזן כלכלית,
ש"לא יכול יותר בגלל החובות", אך לא מוכן להמיר את החובות במשכנתא הגיונית?
ואם הוא מאוזן ללא החזרי חובות?
החזרי חובות יכולים להגיע לכמה אלפים בחודש, זה סיבה מספיק טובה להוציא משפחה מאיזון.

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ואם הוא מאוזן ללא החזרי חובות?
החזרי חובות יכולים להגיע לכמה אלפים בחודש, זה סיבה מספיק טובה להוציא משפחה מאיזון.
ממש לא.
מאות אלפים במשכנתא ל30 שנה, עם ליווי של פעמונים/מסילה,
לא אמור להוציא אותו מאיזון.
ואם כן,
אז דירה משלך זו מותרות.
שימכור, יכסה חובות, ובמה ששאר יקנה משהו סולדי להשקעה עם החזרי משכנתא שיכוסו על ידי שכירות, למשל. בשביל זה יש יועצים שזו התמחותם.

הייתי ממש כועסת אם קופה שאני תורמת לה הייתה "מבזבזת" את תרומותי עם אדם חסר אחריות....

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
אדם חסר אחריות
מניסיון כואב.
לפעמים זה ממש לא חוסר אחריות אלא מציאות החיים.
לא תמיד זו"צ מרוויח את מה שהוא צריך להוציא. צריך ולא רוצה.
לא תמיד האישה מסודרת בעבודה רצופה
לא תמיד יש מה להוריד מההוצאות למרות שאין הכנסות שיכסו אותם.
אפשר להגיע לחובות גדולים מאוד גם מהיום יום הרגיל.
ולהגדיל הכנסה זה לא תמיד כל כך פשוט.
במיוחד לזוגות צעירים שעדיין לא משופשפים מספיק.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
אני מכיר מקרוב אדם שנסע לכמה חודשים רצופים בחו"ל, וסגר חובות של מיליונים!
יש אנשים שעושים דברים כאלו תמורת אחוזים?
אם כן אשמח לקבל פרטי התקשרות עבור מקרה דומה לנושא האשכול.

ביני עמודי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אם זה חובות לבנקים אפשר לעשות פשיטת רגל ולהפחית כ 80% מהחובות
אם זה לגמחי"ם או אנשים פרטיים, הפתרון של היועצים הכלכליים הוא להפסיק לגלגל, אבל זה מאוד קשה אם הוא רוצה להמשיך להוציא את האף שלו מהבית.
ניתן תמיד לעשות הסדרים דרך ארגונים גדולים כמו פעמונים או מסילה שעוזרים מאוד.
בהצלחה

ביני עמודי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש אנשים שעושים דברים כאלו תמורת אחוזים?
אם כן אשמח לקבל פרטי התקשרות עבור מקרה דומה לנושא האשכול.
יש עסקנים בחו"ל שעוזרים ומכוונים אנשים לעשות את זה גם בלי אחוזים.
הבעיה היא שהתור שלהם ארוךךךךךךךךךךך

Morris

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
נשמע כמו מקרה נדיר. אך בפועל אלו הם מעשים שבכל יום שאנשים נכנסים לחובות וכו' בשל התנהלות כלכלית לא נכונה ולא בשל צורך חריג כמו הוצאות רפואיות וכדו'

הייתי שמח לראות יותר דיבור בנושא וליצור מודעות (מניח שאין בעיה לכתוב את זה כאן כי לא בעל המעשה פתח את האשכול).

סיפור קלאסי ממאמן כלכלי: זוג צעיר אחרי שנתיים עם 40אל"ש חובות לחברות אשראי עם ריביות של 14%-22% (כולל כרטיסים מחו"ל) שלא ידעו או שלא תפס אותם העניין של גובה העמלה - לאחר שנה הצליחו בכוחות עצמם להסדיר את החוב ע"י הלוואות ללא ריבית

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יש עסקנים בחו"ל שעוזרים ומכוונים אנשים לעשות את זה גם בלי אחוזים.
הבעיה היא שהתור שלהם ארוךךךךךךךךךךך
המצב בארה''ב מאד קשה וכמות התרומות ירדה דרסטית אז לא כדי לבנות על ארה"ב כרגע עד שהתאזן המצב הכלכלי בחול

ביני עמודי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
המצב בארה''ב מאד קשה וכמות התרומות ירדה דרסטית אז לא כדי לבנות על ארה"ב כרגע עד שהתאזן המצב הכלכלי בחול
רק בחודש האחרון גייסו גדולי ישראל למעלה מ 120 מיליון דולר
חז"ל לימדו אותנו שאין ציבור עני...

מירימ

משתמש פעיל
בלת"ק
הרב ישראל גוטמן (גוטפלוס). יש לו סיעתא דשמיא גדולה. ממליצה.

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
רק בחודש האחרון גייסו גדולי ישראל למעלה מ 120 מיליון דולר
חז"ל לימדו אותנו שאין ציבור עני...
זה לא היה פשוט בכלל להתרים אותם אחד ממארגני הכנס אמר להם שאם עכשיו הוא היה מתרים אותם לאיזה מיזם (לא זוכרת) תוך רגע היה לי פה את כל הכסף זה גרם לעשירים לפתוח את הכיס,
כי כל עשיר שרוב השקעות שלו בנדלן נמצא במצב לו פשוט בכלל הריביות בארה"ב מטורפות

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ממש לא.
מאות אלפים במשכנתא ל30 שנה, עם ליווי של פעמונים/מסילה,
לא אמור להוציא אותו מאיזון.
ואם כן,
אז דירה משלך זו מותרות.
שימכור, יכסה חובות, ובמה ששאר יקנה משהו סולדי להשקעה עם החזרי משכנתא שיכוסו על ידי שכירות, למשל. בשביל זה יש יועצים שזו התמחותם.
צר לי.
יש לך הסתכלות מאד שיפוטית כלפי אנשים שהסתבכו כלכלית.
ולדבר על מכירת דירה לצורך סגירת חובות זו בכלל שטות.
מתוקף עבודתי אני נתקלת בלא מעט סיפורים כאלו, והם בכלל לא כ"כ פשוטים לפתרון כמו שנדמה לך.
הדבר היחיד הנכון באופן ודאי שיש זה להצמיד להם ליווי, שממש לא בטוח ימליץ על מכירת דירה.
ולקרוא לאנשים חסרי אחריות כשמעולם לא נכנסת לנעליים שלהם ולא התנסית בנסיונות דומים לשלהם, ושום נתון שיש לך אינו דומה לשלהם הוא מתנשא.
אגב, לפני שבוע או שבועיים היה במרווה כתבה קצרה עם השראה מהממת בעניין מומלץ לקרוא!

ועוד משהו, לכולם כאן ברור שיש לבנ"א דירה והוא יכול לקחת משכנתא, מנין לכם?
ואולי לא הולך לכם עם עבודה והגדלת הכנסות?
למה אתם חושבים שכולם יכולים לעשות מה שלכם כ"כ ברור?

נערך לאחרונה ב:

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
צר לי.
מתוקף עבודתי אני נתקלת בלא מעט סיפורים כאלו, והם בכלל לא כ"כ פשוטים לפתרון כמו שנדמה לך.
הדבר היחיד הנכון באופן ודאי שיש זה להצמיד להם ליווי, שממש לא בטוח ימליץ על מכירת דירה.
ולקרוא לאנשים חסרי אחריות כשמעולם לא נכנסת לנעליים שלהם ולא התנסית בנסיונות דומים לשלהם, ושום נתון שיש לך אינו דומה לשלהם הוא מתנשא.
אגב, לפני שבוע או שבועיים היה במרווה כתבה קצרה עם השראה מהממת בעניין מומלץ לקרוא!

הוא כתב בפרוש, שיעצו למכור או משכנתא,
אדם צעיר שאין סיפור קורע לב ומגיע למאות אלפים חוב, לא עשרות אלפים, זה לא מגיע סתם באוויר... שכירות מינימלית באזור חרדי 3000, אוכל מארגוני סיוע, טיפולים וכו מגמ"חים, חשמל ומים, אתה לא מגיע למאות אלפים גם אם לא נכנס שקל.

הבעיה שההוא עשה את זה כבר והתייעץ עם כמה יועצים ובאמת הם הועילו לו מאד באיזון הכנסות והוצאות הבעיה היא כפי שאתם יודעים שכשמגיעים לכל מיני היועצים למיניהם ושואלים אותם מה יעשו עם הלוואות אז הם עומדים דום ובמקרה הטוב הם אומרים או שימכרו את הדירה או שייקחו את המשכנתא ואם אין את שתי האפשרויות הנ"ל אז נגזר על האיש חיי סבל

אני הדהים אותי שאדם שלא רוצה למכור דירה / לקחת משכנתא, עיצות של יועצים לטענתו, מצפה שיסתכלו עליו כאילו קרה לו אסון:

הרי אם ח"ו היה קורה לו אסון משום מה כולם היו נרתמים ופתאום היו מוצאים אנשים טובים שיעזרו לו בכסף מדוע צריך לחכות למצב הזה?!

וכבר היה אדם, שהיה צריך הלוואות מידי פעם, והמצב שם היה נראה לי קשה, נתתי "הלוואות" מבלי לחכות לחזרה, עד שהבנתי שאני עושה לו רע, ואת ההלוואה האחרונה הבהרתי שהיא הופכת "למענק" אם יהיו הוכחות שהם מסתדרים כלכלית, ואם בשביל ההוכחה הזו צריך לשלם לימודים/ קורסים וכו בשמחה אתן. ושם היה מדובר באדם מאוד מאוד אחראי, אבל פחות מבין כלכלית או פחות מסוגל בגלל קשיים. בדיוק בשביל זה אנחנו כחברה צריכים לעזור להם לעלות מהקשיים לא לשקוע בהם.

למחוק לחבר של פותח הדיון את החוב זה לא לעזור, זה רק להזיק לעתיד.
אדם צעיר, בריא, בלי סיפור חיים מורכב (אם היה סיפור מורכב - פותח השרשור היה כותב פה, כדי שנפתח את הלב והארנק) - עשרות אלפים הגיוני לא מאות אלפים.
ואם פותח הקישור היה מספר שהוא אוסף כסף כדי לתת לאותו אדם ליווי עיסקי יתכן שהייתי תורמת (כרגע "המעשרות" שלי סגורות חודש קדימה על תרומות שהתחייבתי).

לצערי אני בהחלט מכירה סיפורים כאלה ואנשים כאלו, למרות שנרמזתי אחרת.
הם נחלקים לשנים:
לאלו שעשו הכל, אבל הכל כדי לצאת משם ולהחזיר חובות, ולא רצו צדקה (במסגרת התנדבות בעבר, ממש הייתי צריכה לריב איתם כדי שיקחו קצת את העזרה שהארגון מעביר להם.., ממש נגיד לאמר להם "כשיהיה לכם תתרמו חזרה לארגון ואז זה לא יקרה שקבלתם צדקה" ועוד כל מיני מילות נחמה),
והחלק השני - שהתחנן ממש להיכנס לרשימת הנזקקים ואז אתה פתאום מגלה שהם (משפחה שלמה! לא הורים) נכנסים מידי פעם למסעדה ומזמינים כיד המלך, שוכרים רכבים יקרים (יש כ מיני דגמים להשכרה) ועוד דברים... בשלב כל שהוא הם הוצאו מרשימת הנזקקים בהוראת רב.

אני מכירה סיפורים על משפחות שארגוני חסד נתנו הוראה למכולת "הנה כסף למשפחה X, תן להם לקחת כל יום מצרכי יסוד בלבד: לחם, חלב, גבינה וכו" ממש עשו רשימה... כי כל ניסיון לעזור - הכספים בוזבזו! מצד שני, הילדים לא אשמים, מגיע להם לאכול אוכל בסיסי...!

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
צר לי.

ורק מגיבה לירידה לנימה אישית:
יש הבדל בין לפתוח את הלב לעזרה לאדם,
לבין להגיב באינטרנט על דיון שמראה (לדעתי) על חוסר הבנה איך להתנהל כלכלית.
לעזור לאדם זה משהו אחד, לכתוב הצדקות להתנהגות כזו שאולי תגרום לעוד צעירים להתדרדר לשם - זה כבר משהו אחר.
אם בעל המצוקה עצמו היה כותב פה - ברור שהניסוח שלי (ושל אחרים) היה שונה.

ואם כבר על נימה אישית
אז את מספרת שעבדת והתפרנסת מעזרה לאנשים במצוקה (כל הכבוד!), אני תרמתי את זמני (במשך שנים ארוכות) כוחי וכספי  בהתנדבות אז לא נראה לי שאני כותבת מרועה או שיפוטיות...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה