• בעקבות ניצול הפורום למטרות אחרות ההרשאה לכתיבה והעלאת נושאים הינה רק למנויים, לקבוצות מקצועיות ולחכמת נשים.

משפחה בקריסה כלכלית

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני אישית כיום לא אוכלת בחתונות באולמות כמ ושהוזכרו לעיל, האוכל דוחה ולא אכיל בעליל, ועצוב לחשוב שעליו משלמים עשרות אלפי שקלים.
עדיף הרבה יותר סעודה פשוטה אך מוקפדת וטעימה, וכיבוד איכותי ואכיל.
את לא חייבת לאכול, זה לא סיבה לשלם עוד 10 שקל למנה* 400, ארבע אלף שקל!

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
את לא חייבת לאכול, זה לא סיבה לשלם עוד 10 שקל למנה* 400, ארבע אלף שקל!
ברור שלא חייבת, רק לא חבל על הכסף היוצא לשווא? ראית פעם כמה אוכל חוזר?
ולמה צריך 400 מנות????

בכלל כל נושא החתונות כואב ממש ממש
אנשים שוכחים את המצב הכלכלי שלהם

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ברור שלא חייבת, רק לא חבל על הכסף היוצא לשווא? ראית פעם כמה אוכל חוזר?
ולמה צריך 400 מנות????

בכלל כל נושא החתונות כואב ממש ממש
אנשים שוכחים את המצב הכלכלי שלהם
400 מנות זה בהחלט נצרך לפעמים תלוי בגודל המשפחה, בד"כ לחתונה מגיעים כולם, במיוחד אם לא מזמינים לשבע ברכות.
תדמייני משפחה שמכל צד הדודים הם 10-12* 4 (צד האמא והאבא של החתן וצד האמא והאבא של הכלה)+ בי דודים מעל גיל 10 מינימום+ המשפחות עצמם- גם הם 10 מכל צד+ ילדים, + חברים של החתן והכלה, בקיצור- משפחות גדולות תופסות בשקט 400 מקומות.
ולגבי הטעם של האוכל- אני מאוד נהניתי בכל האולמות המוזכרים.
אגב רואיאל עוד יותר- מה המחירים שלהם? גם גוטניק

שירה 34

משתמש מקצוען
400 מנות זה בהחלט נצרך לפעמים תלוי בגודל המשפחה, בד"כ לחתונה מגיעים כולם, במיוחד אם לא מזמינים לשבע ברכות.
תדמייני משפחה שמכל צד הדודים הם 10-12* 4 (צד האמא והאבא של החתן וצד האמא והאבא של הכלה)+ בי דודים מעל גיל 10 מינימום+ המשפחות עצמם- גם הם 10 מכל צד+ ילדים, + חברים של החתן והכלה, בקיצור- משפחות גדולות תופסות בשקט 400 מקומות.
ולגבי הטעם של האוכל- אני מאוד נהניתי בכל האולמות המוזכרים.
אגב רואיאל עוד יותר- מה המחירים שלהם? גם גוטניק
למה כולם צריכים לבוא ועוד לסעודה??
שיבואו לחופה וילכו או לריקודים ב- 10.

בחתונת קורונה שהייתי ישבנו רק המשפחה הקרובה ממש ואכלנו ואח''כ הגיעו עוד לריקודים, אז לא אומרת לעשות חתונות קורונה אבל 400 מנות זה המון והאוכל בהתאם - הרבה פעמים לא אכיל.

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
שוחחתי עם כמה צעירים, שהיו רוצים להתחתן בחתונת 'קורונה'
חוץ מזה, שזה עדיין מוזר ולא מקובל
אין מקומות מתאימים
וקייטרינג בנפרד מהאולם ל -50 מנות חתונה - זה גם קשה להשיג וגם יקר
עפ"י רוב, האולמות הגדולים דורשים מינימום 300 מנות

הטעם המושלם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אגב לגבי עזרה למי שנקלע חובות, נכון שמבחינה מקצועית כל עזרה בכיסוי החובות תביא לחובות נוספים, אבל אפשר לפתור את זה, ולהתנות הרבה תנאים וערבויות ויש הרבה עצות, כמובן במקביל לליווי מקצועי.
אבל!!!! אם אנחנו באים לשפוט מישהו שלקח חובות גם אם זה מחוסר אחריות, אז באותה מידה אנחנו יכולים לשפוט גרושות, יתומים (בעיה שלו שלא חתם על ערבים או ביטוח שארים), חולים (הוא חסך כסף על ביטוח רפואי ואני אמור לשלם את זה?) ועוד מליון דברים.

אדם שעשה טעות והוא מכיר בה וחוזר בתשובה, ראוי לעזור לו ויש כאן הצלת נפשות ממש, ויש משפחה מאחוריו ושלום בית ועוד, ולמכור את הדירה? קודם תמכור את הדירות של הנ''ל...

נערך לאחרונה ב:

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
אם בעל המצוקה עצמו היה כותב פה - ברור שהניסוח שלי (ושל אחרים) היה שונה.
צר לי, אבל במחילה מכבוד הכותב @ליזענסק אני לא סגור שהכותב הוא לא בעל המצוקה בעצמו בבחינת "שואל בשביל חבר"...
שלום סליחה שלא הייתי מחובר
אז ככה -הבעיה שלהוא אין דירה והמשפחה שלו אין לה לתת אפילו קצת כסף

אבל מה הוא עושה עם ההלואות ההוא כבר מגלגל שנים ללא מוצא

לגבי קהילה הוא צריך שלוש מאות אלף שקל בהחזר של אלף לחודש והקהילה לא שלו לא עוזרת לו בזה לאחר נסיונות מרובים להשיג מישהו כזה
חסר כ"כ הרבה נתונים בשביל לחשוב על רעיון, כגון:
1. למי החובות לאנשים פרטיים, לגופים מוכרים, או לשוק האפור?
(ואם תשאל מה רלוונטי? התשובה היא פשוטה: לפי מה שתיארת במידה והחובות הם לגופים מוכרים כגון בנקים, אפשר לחשוב על כיוון של חדלות פירעון, אבל אם החובות הן לאנשים פרטיים, זה לא יעזור, אלא להגיע להסדר עם האנשים הנושים. ואם זה לשוק האפור אז זה תחום אחר לגמרי???
2. האם יש לבנאדם קהילה, מעגל ידידים מינימלי, משפחה?
3. ממה הצטברו החובות?
(דרך אגב שמעתי שיש קהילה מסוימת שעוזרת בצורה של הפיתרון הנ"ל)
יש הרבה קהילות שעוזרות לבני קהילתם השאלה היא מה הקשר שלו לקהילה ההיא?

יש לי תחושה שלא היה כאן מיצוי של הייעוץ הכלכלי הסטנדרטי, ואסביר. בדר"כ כשמגיעים ליועץ, אכן היועץ יתמקד בשלבים הראשונים רק ביום יום ויניח את על נושא החובות בצד, אבל יועץ שאומר לבנאדם "זהו סיימנו" לפני שהוא מטפל בנושא החובות מוזר בעיניי.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום
למה כולם צריכים לבוא ועוד לסעודה??
שיבואו לחופה וילכו או לריקודים ב- 10.
יש משפחות שרק הקרובי משפחה מדרגה ראשונה
(דודים ובני דודים של החתן/כלה) עוברים את ה 200...
(אל תשכחי שיש 2 צדדים, ככה שלכל צד מדובר על 200)

חוחית

משתמש סופר מקצוען
יש חתונות שהאוכל בהם פשוט לא אכיל
וחבל.
באותו כסף-אפשר להביא אוכל טרי וטעים ואוכל ש...
וכן, זה חבל.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ממתי כל הבני דודים באים?
תלוי במשפחה....
אצלנו יש צד אחד שמגיעים ככלללל הבני דודים גם השניים לבר מצוות של הילדים של...
וצד שני אם אנחנו רואים נציגות של אחד מעיר שניים ממשפחה אנחנו מרמים גבה, איך הם התעלו על עצמם והגיעו לכבד.

אגב, קשר משפחתי הוא קשר מדהים שא"א למיר בשום דבר, ולו יכולנו גם השבתות חתן היו כוללות את הדור השלישי של הצאצאים, חבל שזה לא שייך.

מאמימוש

מקסימום כוחות לאמא
מנוי פרימיום

A.A.T

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
השבוע חבר צעיר פנה אלי -ממש באפיסת כוחות "אנא תעזור לי אני נמצא במצב כלכלי קשה עם חובות של כמה מאות אלפי שקלים" יכול להיות שבהתחלה הוא לא הכי התנהל בהתנהלות כלכלית נבונה אבל כפי היכרותי אותו ובירור המקרה הוא בשנים אחרונות עבר להתנהלות כלכלית מחושבת ומישהו עוזר לו מאד בזה וההוא גם עזר לו להגיע להכנסות והוצאות מאוזנות אבל הבעיה שהוא לא פתר לו את בעיית ההלוואות שהוא מגלגל בצורה מחרידה האם נגזר עליו כל החיים לסבול???? הוא אמר לי משפט מצמרר-"אני לא יודע כמה זמן אני יעמוד בזה"!!!
מה שאני מבקש זה אנא תנו לי עצה איך לעזור לו כי אני לא מסוגל שהוא יקרוס
יש איש חסד גדול מאד, שמקדיש את רוב היום שלו למקרים כאלו,
מקושר עם כל הבנקים וכבר עשה הסדר חובות להמון אנשים,
במקרים מיוחדים הוא גם מגייס כסף, הוא לדוגמא יכול לנסות לרתום את המשפחה המורחבת או למצוא רעיונות איך לגייס,
כנראה כבר שמעת את השם שלו ר' שמחה קרקובסקי מבית התבשיל והכנסת אורחים ליזענסק, תקבע אצלו פגישה

מרחבית

משתמש מקצוען
הוא כתב בפרוש, שיעצו למכור או משכנתא,
אני הדהים אותי שאדם שלא רוצה למכור דירה / לקחת משכנתא, עיצות של יועצים לטענתו, מצפה שיסתכלו עליו כאילו קרה לו אסון:
לא, הוא כתב כך - ציטוט:
"ובמקרה הטוב הם(היועצים) אומרים (באופן כללי לאנשים עם חובות) או שימכרו את הדירה או שייקחו את המשכנתא ואם אין את שתי האפשרויות הנ"ל אז נגזר על האיש חיי סבל".
איך הבנת מזה ש'הוא לא רוצה'??

נערך לאחרונה ב:

ויזוקל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עפ"י רוב, האולמות הגדולים דורשים מינימום 300 מנות
כי הם מגלמים במחיר המנה את מחיר האולם (לפחות חלק), אז שיגבו מעט יותר על האולם ושלא יהיה מינימום מנות.

ובמשפחות גדולות שבאים כולם - אפשר לשנות את התפריט - לאוכל טעים יותר וזול,

ליזענסק

משתמש חדש
חסר כ"כ הרבה נתונים בשביל לחשוב על רעיון, כגון:
1. למי החובות לאנשים פרטיים, לגופים מוכרים, או לשוק האפור?
(ואם תשאל מה רלוונטי? התשובה היא פשוטה: לפי מה שתיארת במידה והחובות הם לגופים מוכרים כגון בנקים, אפשר לחשוב על כיוון של חדלות פירעון, אבל אם החובות הן לאנשים פרטיים, זה לא יעזור, אלא להגיע להסדר עם האנשים הנושים. ואם זה לשוק האפור אז זה תחום אחר לגמרי???
2. האם יש לבנאדם קהילה, מעגל ידידים מינימלי, משפחה?
3. ממה הצטברו החובות?
1-החובות לא לשוק האפור אלא לאנשים פרטים וגמחים
2-יש לו קהילה וידידים אבל אף אחד לא עוזר לו בצורה שתוציא אותו מהבוץ הכלכלי הנורא שהוא שקוע בו
3-החובות הצטברו 70% מדברים שלא תלויים בו (אם אתה רוצה לדעת יותר פרטים תשלח הודעה פרטית לי ואני יגיד לך)והשאר מהתנהלות כלכלית לא נכונה שמאז השתנתה לטוב מהקצה לקצה
יש הרבה קהילות שעוזרות לבני קהילתם השאלה היא מה הקשר שלו לקהילה ההיא?
אין לו קשר לקהילה ההיא כי אם היה לו קשר הוא לא היה במצב כזה
יש לי תחושה שלא היה כאן מיצוי של הייעוץ הכלכלי הסטנדרטי, ואסביר. בדר"כ כשמגיעים ליועץ, אכן היועץ יתמקד בשלבים הראשונים רק ביום יום ויניח את על נושא החובות בצד, אבל יועץ שאומר לבנאדם "זהו סיימנו" לפני שהוא מטפל בנושא החובות מוזר בעיניי.
אני גם חשבתי כמוך אבל להוי ידוע לך שיש הרבה יועצים שלאחר שמייעצים ועוזרים בהתנהלות הכלכלית כשמגיעים לשאלת החובות אז אין להם תשובה והרבה נופלים כלכלית בגלל זה ודרך אגב אם היה קם כזה ארגון שהיה גם עוזר כלכלית אפילו בהשגת הלואה כמובן בהחזר נמוך עם ליווי צמוד ולאחר שיודעים ובטוחים שההוא מתנהל כלכלית נכון לדעתי זה היה פותר הרבה בעיות

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
ישנם יועצים כלכליים שמייעצים למכור את הדירה.
צריך לדעת שלמרות שהרבה פעמים מצד חשבון כלכלי אולי נכון למכור.
אבל למכירת דירה ישנם הרבה משמעותיות הרבה מעבר למשמעות הכלכלית.
מכירת דירה זהו מוצא אחרון.

אין עוד מלבדו"

משתמש פעיל
אני גם חשבתי כמוך אבל להוי ידוע לך שיש הרבה יועצים שלאחר שמייעצים ועוזרים בהתנהלות הכלכלית כשמגיעים לשאלת החובות אז אין להם תשובה והרבה נופלים כלכלית בגלל זה ודרך אגב אם היה קם כזה ארגון שהיה גם עוזר כלכלית אפילו בהשגת הלואה כמובן בהחזר נמוך עם ליווי צמוד ולאחר שיודעים ובטוחים שההוא מתנהל כלכלית נכון לדעתי זה היה פותר הרבה בעיות
עצוב
למה שיועץ ייתן פתרון? זה ממש יש מאין
לא רוצה לייאש אבל לא חושבת שיש פתרון במיוחד אם אין דירה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה