• בעקבות ניצול הפורום למטרות אחרות ההרשאה לכתיבה והעלאת נושאים הינה רק למנויים, לקבוצות מקצועיות ולחכמת נשים.

משפחה בקריסה כלכלית

פשוש

משתמש מקצוען
מה זה משנה בשביל מה?
אפילו אם נגיד שהוא לקח את החובות כדי להמר בקזינו...
היום הוא מתחרט על זה ומעוניין לפתח דף חדש..

ואין מי שיעזור לו

קופת צדקה אמורה לעזור לאנשים שנמצאים במצוקה כלכלית וזה ממש לא משנה מה הסיבה שנקלעו אליה
כן אבל מצד שני כשאנשים יודעים שמקסימום בסוף יפנו לקופות צדקה
יותר קל להם להדרדר לזה
כי בסוף התת מודע שלך יודע: יש לי פה קהילה, חברים, ארגונים של צדקה וחסד.
לא יתנו לי ככה ליפול.
צריך לדעת שכן בסוף האחריות הכלכלית מוטלת רק על הבן אדם בעצמו ולא על אף אחד אחר, וכמה עצוב אבל הוא ישא בתוצאות של הבחירות שלו.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
כן אבל מצד שני כשאנשים יודעים שמקסימום בסוף יפנו לקופות צדקה
יותר קל להם להדרדר לזה
כי בסוף התת מודע שלך יודע: יש לי פה קהילה, חברים, ארגונים של צדקה וחסד.
לא יתנו לי ככה ליפול.
צריך לדעת שכן בסוף האחריות הכלכלית מוטלת רק על הבן אדם בעצמו ולא על אף אחד אחר, וכמה עצוב אבל הוא ישא בתוצאות של הבחירות שלו.
אף אחד לא ידרדר את עצמו למצב כלכלי של חובות של מאות אלפי שקלים
כדי שקופת הצדקה אולי תיתן לו חלק...

ברור שקופת הצדקה לא תוציא אותו לגמרי ,כי יש עוד אנשים שהקופה אמורה לדאוג להם...

לורנס

משתמש מקצוען
קופת צדקה אמורה לעזור לאנשים שנמצאים במצוקה כלכלית וזה ממש לא משנה מה הסיבה שנקלעו אליה
קופת צדקה צריכה לעזור להביא פ לחם לילדים. שלא יהיו רעבים ללחם.
לא מכירה קופות צדקה שעוזרות לחובות/לחתן ילדים
יש גמחי"ם, אבל לא צדקה.

לורנס

משתמש מקצוען
אף אחד לא ידרדר את עצמו למצב כלכלי של חובות של מאות אלפי שקלים
כדי שקופת הצדקה אולי תיתן לו חלק...

ברור שקופת הצדקה לא תוציא אותו לגמרי ,כי יש עוד אנשים שהקופה אמורה לדאוג להם...
נכון, ועדיין הם לא עושים זאת, כי אז האדם לא יקח אחריות על עצמו.
וגם, כי אם יעשו זאת, הם בעצמם יפשטו רגל.

חג גולד

משתמש רשום
אם אפשר בדיסקרטיות מוחלטת אני מאמין שכן אני צריך לשאול אותו ואם א"א אני גם צריך לשאול אותו כי מה עדיף שהוא ומשפחתו יקרסו?
אם יש לו דירה הוא יכול לעבור לגור בטאבו משותף ולמכור את הדירה הקיימת זה הפרש של 30% במחיר
ואם זה לא מתאים לו אז הוא בבעיה זה מורכב להתרים אנשים שנקרעים לגמור את החודש בשביל נוחות של מישהו שמעדיף את הדירה הפרטית שלו לאחר שהסתבך בחובות

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
צריך להסדיר את החובות
אולי יש במשפחה שלו כאלו שיסכימו להלוות לו הלוואות בתנאים טובים
או גמחי"ם
ולנסות להגדיל עוד קצת את ההכנסה כדי לכסות החובות
המאמץ בגילגול חובות הוא הרסני
ומונע מבן אדם למצות את כושר ההשתכרות שלו

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בדיוק לאחרונה באחד השיעורים של גוטפלוס הוא סיפר על זוג שהגיע אליו פרטנית לייעוץ עם חובות של 3 מליון(!)
שווה לפנות אליו

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לפי מה שאתה כותב הסיפור הרבה יותר מורכב מאשר לעזור לו לסגור את ההלואות, וד״ל.
הוא צריך יעוץ מקצועי בשני מישורים האחד כיצד לצאת מהמצב בו הוא נימצא עכשיו והשני איך לא להגיע אליו בשנית.
יש ארגון חסד בשם ״פעמונים״ שעוסק בדיוק בזה, כולל חניכה וליווי לאורך כל התהליך עד להתייצבות מלאה.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
השבוע חבר צעיר פנה אלי -ממש באפיסת כוחות "אנא תעזור לי אני נמצא במצב כלכלי קשה עם חובות של כמה מאות אלפי שקלים" יכול להיות שבהתחלה הוא לא הכי התנהל בהתנהלות כלכלית נבונה אבל כפי היכרותי אותו ובירור המקרה הוא בשנים אחרונות עבר להתנהלות כלכלית מחושבת ומישהו עוזר לו מאד בזה וההוא גם עזר לו להגיע להכנסות והוצאות מאוזנות אבל הבעיה שהוא לא פתר לו את בעיית ההלוואות שהוא מגלגל בצורה מחרידה האם נגזר עליו כל החיים לסבול???? הוא אמר לי משפט מצמרר-"אני לא יודע כמה זמן אני יעמוד בזה"!!!
מה שאני מבקש זה אנא תנו לי עצה איך לעזור לו כי אני לא מסוגל שהוא יקרוס
יש לו שלש אופציות
לקחת יעוץ כלכלי נוסף מקצועי יותר ולבוא ממוקד ליעוץ מה הוא צריך
לקחת משכנתא ולהקטין את ההחזר החודשי להחזר שפוי
או לטוס לחול לחודש ולאסוף שם כסף כמובן עם רשימת כתובות טובה

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש לו שלש אופציות
לקחת יעוץ כלכלי נוסף מקצועי יותר ולבוא ממוקד ליעוץ מה הוא צריך
לקחת משכנתא ולהקטין את ההחזר החודשי להחזר שפוי
אין לו שלוש אופציות... יש לו אופציה אחת לעשות טיפול שורש לנושא ולקבל יעוץ מקצועי וליווי מקצועי. שתי האופציות האחרות, לכאורה, יביאו אותו בסוף בדיוק לאותו מצב... לצערנו. הבעיה העיקרית היא לא החובות, הבעיה העיקרית היא ההתנהלות עצמה.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אין לו שלוש אופציות... יש לו אופציה אחת לעשות טיפול שורש לנושא ולקבל יעוץ מקצועי וליווי מקצועי. שתי האופציות האחרות, לכאורה, יביאו אותו בסוף בדיוק לאותו מצב... לצערנו. הבעיה העיקרית היא לא החובות, הבעיה העיקרית היא ההתנהלות עצמה.
הוא כתב שהיום יום תקין הבעיה זה גלגולי החובות שנשארו
חוב צריך לכסות ע"י גיוס כספים
קודם כל מקטינים את ההחזרים החודשיים
ואחכ מחפשים פתרון לכסות את החובות

אפשר גם למכור את הדירה ולעבור למקום זול יותר

yossilang

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הוא כתב שהיום יום תקין הבעיה זה גלגולי החובות שנשארו
בד״כ אין כזה דבר!!! פשוט לא יודעים. כניסה לחובות כאלה היא לא חד פעמית ולכן הדברים שכתבתי. הדברים נאמרים מנסיון רב שנים ולא סתם. חובה לעזור למקרים כאלה וחובה להעזר בגורמים מקצועיים בלבד.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
חובות הם כדור שלג מתגלגל כתוצאה מהתנהלות לא נכונה.
מתחיל בקטן ונכנס לסחרור,
אבל חובות צריך לשלם.
והדרך לכסות אותם עוברת דרך לא קלה של הרבה אומץ להסתכל לנתונים המלאים בעיניים.
אם נתנו לו ליווי שלא כלל תוכנית לכיסוי החובות אז לא ברור איזה תהליך הוא עבר, ודאי שלא מקצועי.
קשה לו מידי? שילך לחדלות פירעון.
אבל אם יקבל ליווי מקצועי אולי לא ייצטרך
(כמובן מבלי לדעת שום פרטים שיכולים לשנות את התמונה)
הוא צעיר? הוא עוד יגדל ויצמח מזה ויגיע רחוק. עם ליווי נכון לא יישאר עם חובות כל החיים.

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
זו אופציה גרועה כשאין ליווי כלכלי.
התחושה שהנה הצלחתי לגייס 1/10 מהסכום בחודש, נותנת תחושה של כסף קל שהולך בקלות.

חדוה טוקר

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לגבי קישור לתרומה וכו' איך עושים את זה
לגבי הרב סילבר האם הוא עוזר בהלוואות כמובן מפוקחות בתשלומים נוחים או יש לו קשרים עם תורמים או שהוא רק חזק ביעוץ כלכלי שזה כמובן מאוד חשוב הבעיה שההוא עשה את זה כבר והתייעץ עם כמה יועצים ובאמת הם הועילו לו מאד באיזון הכנסות והוצאות הבעיה היא כפי שאתם יודעים שכשמגיעים לכל מיני היועצים למיניהם ושואלים אותם מה יעשו עם הלוואות אז הם עומדים דום ובמקרה הטוב הם אומרים או שימכרו את הדירה או שייקחו את המשכנתא ואם אין את שתי האפשרויות הנ"ל אז נגזר על האיש חיי סבל
הרי אם ח"ו היה קורה לו אסון משום מה כולם היו נרתמים ופתאום היו מוצאים אנשים טובים שיעזרו לו בכסף מדוע צריך לחכות למצב הזה?!
סליחה, לא הבנתי!
לאדם יש חובות, של מאות שקלים.
למה בדיוק שלא יקח משכנתא בפריסה גדולה?
צריך לשאול רב, האם מותר לאסוף לצדקה עבור אדם, שלטענתך היום מאוזן כלכלית,
ש"לא יכול יותר בגלל החובות", אך לא מוכן להמיר את החובות במשכנתא הגיונית?

cyp

משתמש מקצוען
השבוע חבר צעיר פנה אלי -ממש באפיסת כוחות "אנא תעזור לי אני נמצא במצב כלכלי קשה עם חובות של כמה מאות אלפי שקלים" יכול להיות שבהתחלה הוא לא הכי התנהל בהתנהלות כלכלית נבונה אבל כפי היכרותי אותו ובירור המקרה הוא בשנים אחרונות עבר להתנהלות כלכלית מחושבת ומישהו עוזר לו מאד בזה וההוא גם עזר לו להגיע להכנסות והוצאות מאוזנות אבל הבעיה שהוא לא פתר לו את בעיית ההלוואות שהוא מגלגל בצורה מחרידה האם נגזר עליו כל החיים לסבול???? הוא אמר לי משפט מצמרר-"אני לא יודע כמה זמן אני יעמוד בזה"!!!
מה שאני מבקש זה אנא תנו לי עצה איך לעזור לו כי אני לא מסוגל שהוא יקרוס
בסוף חסר הרבה פרטים מה כן יש לו בשביל לייעץ,
מכירה אנשים שבקריסה כלכלית בגלל דירה ענקית שקנו ושיפצו ולא עומדים בהחזרים, אז מה? צריך לגייס אנשים פשוטים שעדיין לא הגיעו לדירה משלהם שיתרמו להם?
השאלה מתחילה מה כן יש לו? אם יש לו דירה הכי קטנה ואין עליה משכנתא הוא מוזמן לגשת ליועץ טוב שיוציא לו משכנתא טובה ויסיים עם זה בדרך מכובדת, אם יש לו דירה עם משכנתא ענקית, הוא מוזמן למכור אותה להחזיר חובות ועם הפער שנשאר לו שבטח מספיק להון עצמי שירכוש דירה חדשה,
לשלם חובות זה לפני הכל!!! לפני מגורים בדירה משלך, לפני כל המותרות שלא כלולות בבסיס שזקוקים למחייה, לצבור חובות ולהיות חייבים זה בדרך כלל אופי, זה מתחיל ממי שלא משלם וועד בית יכול בכיף להגיע לחובות של אלפי שקלים,
יש אנשים שחייבים לנו עשרות אלפי שקלים כבר שנים ארוכות ולא מחזירים כי אין להם לטענתם, אבל יין משובח לשבת קונים כל שבוע!!! יש שכנים שלא משלמים וועד בית שזה סכום פעוט של 60 שקלים, אבל גלידות לשבת ואופניים חדשות לילד כן!!!
השוכר שלנו לא שילם כמה חודשים שכירות ולא שילם וועד בית בבניין שהוא גר כבר שנתיים!!! זה אופי חד משמעית, אדם שאומר שמה שאני יכול לא לשלם אני לא אשלם או אדחה כמה שאפשר,
להפטר מחובות זה קודם כל שינוי בראש, אני בכלל לא נגד חובות והלוואות, משכנתא לרכישת דירה זה חוב, הלוואות לפתיחת עסק זה חוב אבל אם מחושבים, מאורגנים, מסודרים המצב לא יוצא משליטה,
תמיד יש יוצאים מן הכלל ולא מכלילה, ייתכן שאדם השקיע המון בפתיחת עסק ונפל או עוד המון סיבות ואם אפשר לעזור אז צריך לעזור גם למי שהתרסק כלכלית כי נסע כל חודש לחופשה, אבל במקביל חשוב לתת לו כלים לשינוי תודעה בכל הנוגע להתנהלות כלכלית,

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה