משכורת?! כמה?!

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תבדקי כמה מקובל במקום הספציפי ותדרשי מעט יותר בשביל המשא ומתן.
איך בדיוק בודקים את זה?
בחברה שלי אני יודע כמה אני מקבל, ואולי במקרה על עוד בן אדם אחד או שניים.
הנתונים האלה לא כל כך נגישים

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
איך בדיוק בודקים את זה?
בחברה שלי אני יודע כמה אני מקבל, ואולי במקרה על עוד בן אדם אחד או שניים.
הנתונים האלה לא כל כך נגישים
יש אפשרות
לא יודע מה אמינות הנתונים

*נקודה למחשבה רק - זהירות מלקבל את הביקורות שם כאמת שלא להכשל בקבלת לשון הרע.
בזמנו כתבתי שם ביקורת על חברה שעבדתי בה וביקשתי מהם מיד אחרי זה שלא יפרסמו...

נערך לאחרונה ב:

Without meaning

משתמש מקצוען
יש אפשרות
לא יודע מה אמינות הנתונים

*נקודה למחשבה רק - זהירות מלקבל את הביקורות שם כאמת שלא להכשל בקבלת לשון הרע.
בזמנו כתבתי שם ביקורת על חברה שעבדתי בה וביקשתי מהם מיד אחרי זה שלא יפרסמו...
נכנסתי לחברה בה אני עובדת ונתוני נמשכורת לא נראים לי כנכונים/מדויקים
לתשומת ליבך...

kaduri

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
נכנסתי לחברה בה אני עובדת ונתוני נמשכורת לא נראים לי כנכונים/מדויקים
לתשומת ליבך...
לכן כתבתי
"לא יודע מה אמינות הנתונים"

ועוד דבר - זה עובדים שבדרך כלל כבר עזבו את החברה.. יכול להיות שמא עלו המשכורות (או חלילה ירדו...)

ועוד דבר - בהייטק מאוד מאוד נפוץ חוזה אישי
יכול מאוד להיות שיש אחד שאפילו לא חושב לבקש סכום שהוא שווה אז הוא מבקש סכום נמוך בהרבה יחסית לחברה ואז יש פערים מאוד גדולים..
לדוגמא - בחברה שבה המתכנתים מקבלים באזור 25 יש אחד שבא מעבודה שקיבל 17 ומבקש 20 וכשהם מסכימים להצעה הוא מבסוט כי עלה במשכורת והם מבסוטים כי קיבלו אותו בזול...
זאת אחת הסיבות שלא מסכימים לשתף עובדים אחרים בחוזה או בגובה המשכורת...
או עוד דוגמא - יש אחד שיש לו בחוזה בונוס שנתי ויותר ימי חופשי ואחד שלא...

שרילנקה

משתמש פעיל
הי בלי תואר ובלי ניסיון קשוח מדי [כמובן הכל בס"ד] אחרי סחיטה בעיקר של עצמך בחיפוש תגיעי ל10.000
וזה לא עניין רק של התואר זה מקום הלימודים והתעודה. יש חברות שלא מתחילות לדבר בלי תנאי סף של מקום לימודים ידוע אלא"כ דרך כלמיני חברות בתוכם שאז המשכורת רחוקה מאד מהסכו"ם הנ"ל. עובד חילוני באמת מתחיל לפחות 12000 בלי הרבה עבודה..
אבל זה לא כ"כ משנה מה הם ואנחנו וכל ההשוואות. תתחילי ותתפשרי על מחיר והעיקר שהוא מקום גדול ומכובד ואז כשאת טובה זה מתקתק חבל"ז.... בעיקר בהייטק שיש תרבות כזאת.....לא לשכוח תפילות יש עי"ז ישועות מעבר למצופה מניסיון.....
[אגב כל הרעיונות להפציץ מחיר קצת בעיה כשאת חרדית כי לפעמים הפער בניכם יכול להיות גדול]
בהצלחה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הי בלי תואר ובלי ניסיון קשוח מדי [כמובן הכל בס"ד] אחרי סחיטה בעיקר של עצמך בחיפוש תגיעי ל10.000
וזה לא עניין רק של התואר זה מקום הלימודים והתעודה. יש חברות שלא מתחילות לדבר בלי תנאי סף של מקום לימודים ידוע אלא"כ דרך כלמיני חברות בתוכם שאז המשכורת רחוקה מאד מהסכו"ם הנ"ל. עובד חילוני באמת מתחיל לפחות 12000 בלי הרבה עבודה..
אבל זה לא כ"כ משנה מה הם ואנחנו וכל ההשוואות. תתחילי ותתפשרי על מחיר והעיקר שהוא מקום גדול ומכובד ואז כשאת טובה זה מתקתק חבל"ז.... בעיקר בהייטק שיש תרבות כזאת.....לא לשכוח תפילות יש עי"ז ישועות מעבר למצופה מניסיון.....
[אגב כל הרעיונות להפציץ מחיר קצת בעיה כשאת חרדית כי לפעמים הפער בניכם יכול להיות גדול]
בהצלחה.
מעניין מאיפה המידע הזה. האם מניסיון אישי או משמועות או השערות...
לי זה נראה כאילו מדברים על פלנטה אחרת.

כל הקטע הזה, שלעובד חרדי אפשר לתת פחות - זה רלוונטי רק בחברות מסוימות (שמעסיקות הרבה חרדים). בחברות כלליות רגילות, יכול להיות 2 או 3 חרדים ל300 עובדים, ולאף אחד לא עולה אפילו לראש לשלם להם פחות בגלל שהם חרדים.

גם הערך של התעודה והמוסד הוא הרבה יותר שולי, לדעתי. והוא חשוב רק בשביל להתקבל לראיון. אבל לגבי הנקודה הזו אין לי כבר נתונים, ואני מדבר יותר מתוך התחושה שלי. יש לי בצוות אנשים עם תואר ויש בלי (אבל רובם מיחידות טכנולוגיות). ואני ממש לא רואה שאלה עם תואר תורמים יותר. גם לראש הצוות אין תואר.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

כל הקטע הזה, שלעובד חרדי אפשר לתת פחות - זה רלוונטי רק בחברות מסוימות (שמעסיקות הרבה חרדים). בחברות כלליות רגילות, יכול להיות 2 או 3 חרדים ל300 עובדים, ולאף אחד לא עולה אפילו לראש לשלם להם פחות בגלל שהם חרדים.

גם הערך של התעודה והמוסד הוא הרבה יותר שולי, לדעתי. והוא חשוב רק בשביל להתקבל לראיון. אבל לגבי הנקודה הזו אין לי כבר נתונים, ואני מדבר יותר מתוך התחושה שלי. יש לי בצוות אנשים עם תואר ויש בלי (אבל רובם מיחידות טכנולוגיות). ואני ממש לא רואה שאלה עם תואר תורמים יותר. גם לראש הצוות אין תואר.
השאלה אם אין הבדל בשכר בין עובד לעובדת.
כי הבנתי שגם במגזר החילוני יש הבדלים.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מעניין איך בכלל אפשר לבדוק את זה. צריך לקחת עובדים זכרים ונקבות בדיוק באותה רמה, ולהשוות את גובה השכר. וה״רמה״ זה דבר די סובייקטיבי. כך שלא ברור איך לערוך מבדק.

אם סתם לוקחים ממוצע אצל גברים וממוצע אבל נשים - זה לא מבדק אמין בכלל.

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ברור שגברים מרוויחים יותר מנשים.
הם יותר בטוחים בעצמם ויש להם גם יותר אומץ לבקש העלאה במשכורת :( .

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ברור שגברים מרוויחים יותר מנשים.
הם יותר בטוחים בעצמם ויש להם גם יותר אומץ לבקש העלאה במשכורת :( .
חבל שאני לא זוכרת את המספרים המדויקים,
אבל אחוז הנשים שיוזמות שיחות העלאת שכר נמוך משמעותית מאחוז הגברים שעושים זאת.

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אם כבר מדברים על הבדלים מגדריים, נתחיל מזה שיש הרבה פחות מתכנתות ממתכנתים

אחד שאני מכירה ועובד באחת מחברות ההייטק הגדולות בת"א, אמר שבמשרד שלהם יש 8 שירותי גברים, ואחד של נשים.
הזוי.

שרילנקה

משתמש פעיל

הי קודם כל מניסיון אישי כאחת שעבדה ועובדת במקומות הכי חזקים[לא גוזמה] בשוק שזה כמות קטנה של חרדים כמו שכתבת...
וכנראה שלא הובנתי.. ההבדל בין חרדי לחילוני זה לא רק בגלל שאת חרדיה שבזה יש מקומות שעדיין לא מתים עליהם
אלא כמו שכתבתי הם באים ממוסד ועם תעודה יותר חזקים [וזה לא קשור לתואר אלא"כ יש תנאי סף] וזה מידיעה ולא השערה .
סתם למחשבה אחד שלמד באוניברסיטת בן גוריון עם תעודה שלהם. ואחת שלמדה בסמינר [......] עם תעודה ממה"ט זה לא כוחות. ולכן הוא יעבוד הרבה פחות בשביל משכורת כזאת וכו'...
ומה שכן את צודקת שזה מה שנאמר בסוף לחברה לא ישנה איזה מוצר אתה.. העיקר שאתה מוכר ועובד טוב ולכן תקודמי [לפעמים קצת מרפקים] בכיף. אבל בעיקר אחרי שהתקבלת.
ואחרי שיש לך ניסיון ובעיקר עם שם של חברה זה די עף ללא קשר מין צבע מגזר וכו' [קצת נסחפתי].
בקשר לגברים ונשים לא חזקה השערה בגלל סיבות מסוימות חוזק ילדים לידות וכו' זה יכול להיות נקודה מסוימת...
בהצלחה תפילות..

אבק

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מתעלמים פה מהעיקר
אשה חרדית ממוצעת דורשת תנאים ייחודיים כמו מקום ישיבה מותאם לאשה חרדית, ובדרך כלל גם לא רוצה לעבוד יותר מ8 שעות ואין אופציה להרבה שעות נוספות וכו'
כתוצאה מכך האפשרויות מאד מצטמצמות ובהתאם גם אפשרויות השכר

שרילנקה

משתמש פעיל
מתעלמים פה מהעיקר
אשה חרדית ממוצעת דורשת תנאים ייחודיים כמו מקום ישיבה מותאם לאשה חרדית, ובדרך כלל גם לא רוצה לעבוד יותר מ8 שעות ואין אופציה להרבה שעות נוספות וכו'
כתוצאה מכך האפשרויות מאד מצטמצמות ובהתאם גם אפשרויות השכר
שזה אמר לי בשיחת תם ראש צוות ...

ברכי123

משתמש פעיל
וכנראה שלא הובנתי.. ההבדל בין חרדי לחילוני זה לא רק בגלל שאת חרדיה שבזה יש מקומות שעדיין לא מתים עליהם
אלא כמו שכתבתי הם באים ממוסד ועם תעודה יותר חזקים [וזה לא קשור לתואר אלא"כ יש תנאי סף] וזה מידיעה ולא השערה .
..

יש דבר כזה מוסד ותעודה שווה אם זה לא תואר?
איזה מוסד אם כן?

אולי מעניין אותך גם...