עזרה משהו מאוד לא ברור לי לגבי מדא. ואני מניח שאני לא היחיד... בכלל לא...

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שוב, המשפחה בלחץ, החולה לא תמיד בכושר
ואין בדיוק מי שיסגור את הדלת
נגיד האישה במיטה מעולפת
הבעל לידה
ואין אפילו מי שיסגור את הדלת
הם חופשי פותחים ונכנסים ואפילו משאירים דלת פתוחה...
הם לא פרצו לך לבית
אתה הזמנת אותם במו ידיך...
(ואגב אסור להם לפתוח את הדלת!! הם דופקים ואם לא פותחים להם הם עושים ועידה עם המוקד ומתקשרים למי שדווח)
ותמיד אפשר להזמין ולבקש בלי כוננים (למקרה של פינוי יולדת לבי"ח למשל שבאמת לא צריך אותם)
או לבקש כונן אחד ל"סיוע רפואי" או "סיוע בהרמה".

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אי אפשר, כמובן, להיכנס כאן לכל מה שיש לומר על איחוד הצלה.
ויש הרבה דברים טובים. הרבה. אבל לא רק.

מה שכן ברור, שאין כל השוואה בין הארגונים, בין מי שנושא באחריות וחייב להיות בכל מקום גם איפה שלא קל, ולתת מענה להכל הכל, לבין מי שעוזר כמה שהוא יכול היכן שהוא יכול.

אפשר לכתוב על זה חמש עמודים, אבל זה בשתי מילים.
איחוד הצלה גם באים לכל קריאה גם כשהם יודעים שיכול להיות שזה קריאת שווא (מקרים ידועים ואנשים ידועים)
כך אמר לי ראש סניף באיחוד הצלה

HP מעצבת

משתמש מקצוען
אני שילמתי בהעברה בנקאית.
ואז בקשתי קבלה לקופ"ח. והם אמרו שבגלל שהם עמותה הם לא יכולים להביא קבלה...
וקופת חולים דרשה קבלה. ולא צילום של ההעברה או אישור תשלום
אחרי 5 פעמים הלוך ושוב. ובערך לדפוק את הראש בקיר. התיאשתי.
זה היה לפני שלוש שנים. אולי הם כבר השתדרגו ויודעים להוציא קבלה?
כן
הוצאתי מהם קבלה

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
איחוד הצלה גם באים לכל קריאה גם כשהם יודעים שיכול להיות שזה קריאת שווא (מקרים ידועים ואנשים ידועים)
וואי לכמה מקרי שווא יוצאים...
יש כאלו שחושבים שזה בדיחה ומוציאים על יום המון מקרי שווא
ותמיד יש צדיק שמתנדב לצאת מהעבודה או מהלימוד רק בשביל לראות שכמובן אין כלום ולא יהיה כלום.
יש מקרים וכתובות ידועות כאלו
חבל שהמשועממים הנ"ל לא חושבים איזה נזק ישיר ועקיף הם גורמים.
(בלי להתיחס לכך שיכול להיות שיש באותו זמן מקרה דחוף אחר שאין באזור מי שיבוא כי הוא עסוק בקריאות שווא שלהם)

בי. נ

משתמש פעיל
כתבתי שיש עליהם הרבה דברים טובים.

יחד עם זאת, מה שכתבת לא אומר שיש להם אחריות. אם אין בדיוק מתנדבים באזור כלשהו - זו לא בעיה שלהם אלא של מד"א.
וזו רק דוגמה על נשיאה באחריות ולא התנדבות.

בי. נ

משתמש פעיל
טענה חמודה
רק איפה הם היו ב 7.10:unsure:
הם היו כמה שיכלו, ואף אחד לכמובן לא הכין אותם לזה.
אחד הארגונים היחידים שכן תפקד באותן שעות של כאוס, היה מד"א.

אם הטענה שלך זה על כך שאנשיהם לא נכנסו לאזורים מאוימים, ובאיחוד הצלה היו מי שנכנסו במסירות נפש -
אכן, מאד מרגש שיש הנכנסים, אבל זו לא שאלה על מד"א.

DvoraVidman

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק,

הסיפור הזוי עוד יותר, פעם ליויתי מקרה רפואי (לא חירום), התקשרתי למד"א להתייעצות והם הציעו לשלוח אמבולנס אך הבהירו שזה יעלה כסף,
התקשרתי גם לאיחוד הצלה וגם הם הציעו לשלוח אמבולנס, בחינם כמובן
כמעט אמרתי כן, אלא שאז המוקדן מבהיר לי שהוא מחויב להעביר את הפנייה גם למד"א, ואז למרות שאיני מעוניין בהם אצטרך לשלם להם.
מישהו יכול להסביר את ההזייה הזאת???
אם אתה מסרב פינוי למד"א אתה לא חייב לשלם להם.
ואז אתה יכול לנסוע עם איחוד.

מביאה את המשיח

משתמש פעיל
שתי תשובות בדבר:
א. מד"א בפירוש הוא לא גוף התנדבותי לגמרי, מכיון שהוא 'ארגון ההצלה הלאומי של ישראל' = לוקח על עצמו את האחריות להגיע לכל מקרה חירום בישראל (הצלה עושים המון, אבל לא יכולים גם אם מאוד ירצו להגיע להתחייבות שכזאת)
זה דורש מהם משאבי ענק, שאחרי כל התרומות כנראה הם צריכים הרבה מאוד מאוד כסף.
וכמובן - בגלל כל זה הם גם מעסיקים מאות ואולי אלפי משרות במשכורות מלאות (ואגב, פרמדיק ונהג אמבלונס זה לא שכר מינימום כמובן...)
ב. וזה מה שחשוב לשלל הטענות כאן:
המקרה היחיד(!!!!) שאדם משלם מכיסו תשלום לאמבולנס הינו - כאשר פונה באמבולנס רגיל ולא אושפז בהמשך לפינוי*.
כל מקרה שנגמר באישפוז, כל אישה לקראת לידה (גם אם ילדה אחרי חודשיים), כל מי שמד"א הבינו שצריך טיפול נמרץ (גם אם לא אושפז - נדיר כמובן), תאונות דרכים, תאונות עבודה ועוד ועוד - אתם לא משלמים.
או שהקופ"ח או שביטוח לאומי.
*1. בדרך כלל בדרך כלל מקרה כזה האדם יכול להחליט על דעת עצמו שיכול להסתפק במונית.
2. גם אם מגיעים כונני הצלה ורואים שזה לא קריטי - תבטלו יפה את האמבלונס (אפשר!) ותיסעו במונית או ברכב.
אנחנו פונינו מתאונת דרכים מבוגר ותינוק- הבנו שלא נצטרך לשלם
קיבלנו דרישת תשלום עבור המבוגר ועבור התינוק....

נח זאב

משתמש צעיר
סליחה על החריפות
על מי אתה שואל?
על 34 קדושים עובדי מד"א שנרצחו בעת מילוי תפקידם?
או על אלה ששמעו מה קרה לחבריהם והגיעו במסירות נפש לנתיבות לפנות פצועים?
אני לא יודע אם אתה שואל בתמימות או בציניות
הם מתו בעת מילוי תפקידם אבל כלוחמים בצהל, לא כחובשי מדא!
תסתכל באתר מד"א על כל השמות ותראה שאף אחד מהם לא מת בדרך לטיפול רפואי כעובד מד"א!!!
תבדוק אותי - תקח שם מהרשימה , ותעשה גוגל, הוא יפתח לך את האתר של מד"א ותראה מה הם כותבים איך הוא נפל)
למעט 1 - אהרן חיימוב, הנהג אמבולנס החרדי באופקים שיצא לקריאה על פצוע ירי בבוקר לפני שנודע שחדרו הרבה מחבלים, וכמה שזה עצוב אבל בעקבות פציעתו מדא סגר את האירוע.
(ולמעט 2 - דולב יהוד שהיה מתנדב באיחוד הצלה וגם במד"א כך שזה קצת אירוני לקחת עליו בעלות
ואולי גם למעט 3 - הפארמדיקית עמית מן שהייתה במרפאת שיניים בבארי עם הרופא התורן והאחות)
----

הפינויים היחידים שמד"א עשו בשמחת התורה היו פצועים שהם קיבלו מחוץ לשטח אש מאמבולנסים של איחוד הצלה
---
פשוט לנוע באי נוחות כשאתה קורא באתר של מדא את השקרים האלו -
"מגן דוד אדום נמצא בקו החזית, בדרום הארץ ובצפונה. בשטח, אל מול הסכנה, תחת מתקפת טילים וירי חמאס וחיזבאללה, חותרים למגע, מטפלים בפצועים תחת אש ומגיעים לכל פצוע בכל מקום.
בקיבוצים שספגו מטחים גדולים וטבח על ידי מחבלי חמאס – היו אלה צוותי מד"א שנכנסו פנימה, תחת ירי חי, וסייעו לחלץ את המשפחות ולהגיש טיפול רפואי מציל חיים לנפגעים. עד כה נפלו 34 עובדי/ות ומתנדבי/ות מד"א בעת ביצוע תפקידם תחת אש"
--

האמת היחידה היא שהם מתו בעת ביצוע תפקידם - חלקם בכיתות כוננות וחלקם בצה"ל, אבל את האמת חייבים לומר - לא במד"א!
ועצוב שמד"א מפרסם את השמות האלה באתר שלו (ככאלה שנפלו בדרך לטיפול רפואי מטעם מד"א) ועושה סחר בנופלים הלוחמים הקדושים (רק כי הם גם עבדו או התנדבו במד"א), למרות שהם מתו בקרבות כיתות כוננות או בלחימה בעזה.
---
אז לפני שאתה שואל בחריפות מומלץ לבדוק את הנתונים ולא להתבסס על ה'שקרים' שמד"א מפרסמים.
ואם למישהו האמת חריפה מידי, או קצת גורמת לו לאי נעימות אני מתנצל מראש

נערך לאחרונה ב:

איזהו

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כל אישה לקראת לידה (גם אם ילדה אחרי חודשיים)
בלת"ק
יודע ממקרה שאשה ילדה באותו יום, רק שטעות ברישום 2/4 במקום 4/2 (זה אומר שאצלם נרשם שהלידה היתה (במעט) חודשיים אחרי
הם שלחו בקשה לתשלום מלא
(רק אחר עסקנים וכדו', הם הורידו)

נח זאב

משתמש צעיר
הם היו כמה שיכלו, ואף אחד לכמובן לא הכין אותם לזה.
הם פשוט לא היו!
אחד הארגונים היחידים שכן תפקד באותן שעות של כאוס, היה מד"א.
חחח...
זה כבר לא תמימות ולא ציניות, זה תעמולה מכוערת
הארגון היחיד שכיבה את הפעילות באופן מארוגן ורשמי היה מד"א
ואם מדברים על ארגון שעבד בזמן הכאוס זה פשוט עוול ביחס לאיחוד הצלה
שכבר ב 8 בבוקר 3 משאיות יצאו מהמחסנים של הציוד בבית שמש והורידו אלונקות וציוד רפואי
הקימו בית חולים שדה בחלץ
שמשם גם פינו פצועים במסוקים של איחוד הצלה (שזה סיפור מטורף בפני עצמו, שיום למחרת אסרו עליהם לפנות פצועים בעלילת דם שקרית מטופשת כביכול המסוק שלהם הפריע למסוק אחר של 669, תסתכל כאן תגובה מספר 6 של צחי הטייס בעצמו שמכחיש את העלילה המושחתת)
כל המוקדנים הגיעו למוקד,
כל צוותי האמבולנס שיכלו ירדו,
וכלל המתנדבים פעלו בצורה מעוררת השתאות (גילוני נאות, אחד מהם הוא גיסי פארמדיק במסוק של איחוד הצלה)

אם הטענה שלך זה על כך שאנשיהם לא נכנסו לאזורים מאוימים, ובאיחוד הצלה היו מי שנכנסו במסירות נפש -
אכן, מאד מרגש שיש הנכנסים, אבל זו לא שאלה על מד"א.
לגבי הטיעון שמד"א לא אמור להסתכן
אני מוכן לקבל את הטיעון הזה שהרי האות הראשונה כשלומדים רפואת חירום זה S = safety כלומר בטיחות
וההבנה היא שחובש הוא לא לוחם
רק שלא ישקרו את הציבור, הם לא נמצאים בכל מקום וודאי שלא תחת אש, ושאר השקרים שציטטתי בהודעה הקודמת.
ואם כבר אנחנו מדברים אז גם שלא יפריעו למי שכן מוכן לעשות את זה, למשל איחוד הצלה

בי. נ

משתמש פעיל
הם פשוט לא היו!

חחח...
זה כבר לא תמימות ולא ציניות, זה תעמולה מכוערת
מאחר וניכר מבין דבריך שאתה עמוק בתוך הסיפור, עם אחד הצדדים, איני רואה טעם להיכנס לדיון.

רק אציין על מה שכתבתי, שאין לי כל עניין בטובת אחד הצדדים, אלא בגלל עבודתי אני מכיר את התחום יותר מאדם מהשורה - אך משני הצדדים, ושוחחתי עם מתנדבים משני הארגונים [וגם מזק"א].
התייחסתי פה לנושאים שהועלו, וטענות שיש לי כלפי שני הארגונים - לא כתבתי.

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עם כל הטענות שמעלים פה נגד ארגוני הצלה אולי יש כאלה ששכחו איך זה היה נראה בלי כל ארגוני הצלה כמה זמן יכלו לחכות לאמבולנס
צריכים את 2 הארגונים וחבל שמנהלים מלחמות על גב החולים

ניק 19890

משתמש צעיר
2- 1000 ש"ח על פינוי זה בגדול רק אם היתה נסיעה מטבריה לאילת..... בגדול הסכם על פינוי רגיל הוא 200+-
ושוב, בהרבה מקרים יש השתתפות כלשהיא, בהתאם לביטוחים
בטוח הוא באמת אמר לך שהעלות היא כזאת נמוכה אם זה לא נסיעה ארוכה?

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
שמשם גם פינו פצועים במסוקים של איחוד הצלה (שזה סיפור מטורף בפני עצמו, שיום למחרת אסרו עליהם לפנות פצועים בעלילת דם שקרית מטופשת כביכול המסוק שלהם הפריע למסוק אחר של 669, תסתכל כאן תגובה מספר 6 של צחי הטייס בעצמו שמכחיש את העלילה המושחתת)
זה נכון
אבל מה לעשות חוקית אסור לאיחוד להעלות מסוקים...
מי שישב (וגם יושב היום) במשרד הבריאות אינטרסנט ויש לו עניינים נוספים
בגללם הוא אוסר על איחוד להעלות מסוק לאוויר
ובאמת היה על זה עליהום מטורף אחרי שמחת תורה,
שמד"א העיזו לתבוע את איחוד ע"כ שהם הצילו חיים עם המסוקים שלהם.
(במסוק של מד"א פינו חולה אחד, במסוק של איחוד הם פינו 3 חולים והצילו להם את החיים! כל טיסה היתה או מוות או הצלת חיים ועל זה מד"א העזו להתלונן
זה רק בשביל שתבינו כמה מד"א נמוכים, שהחיים שלכם לא מעניינים אותם. רק הכסף והיוקרה שלהם)

סול17

משתמש חדש
בגדול אם סירבת פינוי, ולא בוצעו בך כל בדיקות את לא צריכה לשלם.
תודה על העלאת הנושא, יש לי שאלה שאין לי איך לברר
היה לי מקרה שהזמנתי את איחוד הצלה והמוקדן אמר לי שהוא חייב לדווח את מד"א
הגיע המתנדב ואמר לי תבטלי את מד"א, לא צריך פינוי
התקשרתי למד"א שאני רוצה לבטל את הקריאה הם אמרו לי שהם כבר ליד הבית שלי ואי אפשר לבטל...
חתמתי שאני לא רוצה פינוי
השאלה שלי: האם אני יכולה לקבל חשבונית של מד"א לתשלום?? וכמה??
הרי ידוע שהם שולחים חשבונית רק כשיש כבר ריביות!!

סול17

משתמש חדש
מה פתאום
אם מישהו פונה בנט"ן ולא התאשפז הוא ישלם הון על הספיישל.

בד"כ יהיה שם מתנדב איחוד הצלה נחמד, תשאלו אותו בשקט מה הוא אומר.
אם יש חשש, הוא ימליץ לכם להתפנות, ואם לא- הוא יזמין לכם מונית.
זה אולי לא חוקי אבל זה חוסך המווון כסף לאנשים

יש שם גם מתנדבים. 2 אחים שלי התנדבו אצלם כמה שנים, אחד מהם עד היום.

אסור להם לפנות אם יש במקום אמבולנס של מד"א, זה החוק היבש.

והיום מי שמתקשר לכב"ה הם דורשים שישלח תמונה מהמקום כדי לוודא שלא מדובר בהטרדה.
5 דקות רבתי איתם שאין-לי-דרך-לשלוח-תמונה בפלאפון כשר, עד שניתקתי. בסוף הם הגיעו למרות שחשבתי שזה כבר לא יקרה
(זה היה פיצוץ של דוד על גג אחד הבניינים ברחוב, ראיתי עשן עולה ולא ידעתי אם מדובר בשריפה או מה)

1000 ש"ח שווה חיי אדם,
אבל זה לא סכום קטן שאומרים בסדר, שוין, אלא סכום עתק!
המון אנשים מתפנים בעל כורחם במד"א ומשלמים הון תועפות
אני לצערי ראיתי פעם מקרה עצוב של בחור לא בריא, עם צמיד של סוכרת וכבד שמיעה שעבר פרכוס ומד"א רצו לפנות אותו בכוח בעל כורחו בנט"ן.
אח שלי, שהיה איתנו ומתנדב במד"א הלך לדבר איתו
הוא הרגיע את הבחור שהוא מאיחוד הצלה ולא מהרשעים הללו
הם ממש השכיבו אותו בכוח על הרצפה וגם קראו לשני חיילים שהיו שם לעזור להם כי הבחור השתולל
מתברר שהוא מכיר את עצמו ויש לו נפילות סוכר לעיתים קרובות,
ויש לו חוב ענק כבר למד"א על פינויים קודמים ואין לו כסף לשלם!
והוא לא מוכן בשופו"א להתפנות וככה הם עושים לו תמיד בגלל שהוא חסר ישע הם מגדירים אותו כחולה שאינו מודע למצבו, מפנים בנט"ן ואז שולחים לו חשבונית תפוחה.
זה היה נראה זוועה
2 חיילים משכיבים בכוח בחור מסכן כבד שמיעה ולא 100% בסדר, חסר ישע, אחד מהם הניח לו את הברך על הצוואר(!) והשני נתן לו (בטעות) מכה עם הנשק בראש.
היה נס שאח שלי היה שם והרגע אותו, התקשר למשפחה, ועזר לבחור האומלל.
יכול להיות שהם חשבו שבאמת זו טובתו להתפנות בנט"ן אחרי נפילת סוכר, אבל ההתנהגות שלהם היתה מזעזעת ומחרידה!!!

גם באיחוד יש משמרות ומתנדבים 24/7

אל תהיו שפוטים של החברה ממד"א.
תתייעצו, תתקשרו לרופא פרטי שאתם מכירים או לקופ"ח,
או שתפנו למתנדבי איחוד הצלה לשאול אותם מה הם חושבים.
עפ"י חוק אין להם זכות דיבור כשמד"א בשטח אבל מתחת לפני השטח הם יכולים לחסוך לכם המון כסף!
סליחה, אבל כשלא עלינו תזדקק למדא גם תקרא להם רשעים?
ועל סמך מקרה אחד, בלי לדעת את המקרה במלואו?
להם יש את ההכשרה והידע הנדרשים, ותאמינו לי שהם יודעים מה הם עושים.
בתור אחת שמתנדבת במדא ומכירה את הארגון מבפנים, מבצעים שם עבודת קודש לכל דבר ועניין!! גם המתנדבים שלא מקבלים שקל, וגם העובדים שלא מקבלים שכר אייאייאיי
אם זה הקפצות, ואם זה לראות מראות קשים וכולי וכולי..
מבאס לראות שזה הפידבק שמקבלים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט מ'

צז מָה אָהַבְתִּי תוֹרָתֶךָ כָּל הַיּוֹם הִיא שִׂיחָתִי:צח מֵאֹיְבַי תְּחַכְּמֵנִי מִצְוֹתֶךָ כִּי לְעוֹלָם הִיא לִי:צט מִכָּל מְלַמְּדַי הִשְׂכַּלְתִּי כִּי עֵדְוֹתֶיךָ שִׂיחָה לִֿי:ק מִזְּקֵנִים אֶתְבּוֹנָן כִּי פִקּוּדֶיךָ נָצָרְתִּי:קא מִכָּל אֹרַח רָע כָּלִאתִי רַגְלָי לְמַעַן אֶשְׁמֹר דְּבָרֶךָ:קב מִמִּשְׁפָּטֶיךָ לֹא סָרְתִּי כִּי אַתָּה הוֹרֵתָנִי:קג מַה נִּמְלְצוּ לְחִכִּי אִמְרָתֶךָ מִדְּבַשׁ לְפִי:קד מִפִּקּוּדֶיךָ אֶתְבּוֹנָן עַל כֵּן שָׂנֵאתִי כָּל אֹרַח שָׁקֶר:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

משיב הרוח • אתגר 129

לוח מודעות

למעלה