עזרה משהו מאוד לא ברור לי לגבי מדא. ואני מניח שאני לא היחיד... בכלל לא...

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
סליחה, אבל כשלא עלינו תזדקק למדא גם תקרא להם רשעים?
ועל סמך מקרה אחד, בלי לדעת את המקרה במלואו?
להם יש את ההכשרה והידע הנדרשים, ותאמינו לי שהם יודעים מה הם עושים.
בתור אחת שמתנדבת במדא ומכירה את הארגון מבפנים, מבצעים שם עבודת קודש לכל דבר ועניין!! גם המתנדבים שלא מקבלים שקל, וגם העובדים שלא מקבלים שכר אייאייאיי
אם זה הקפצות, ואם זה לראות מראות קשים וכולי וכולי..
מבאס לראות שזה הפידבק שמקבלים.
לא קראתי למתנדבים רשעים ח"ו
ולו בגלל שחצי משפחה שלי מתנדבים במד"א (וגם באיחוד הצלה)
אבל; הם לא צריכים להתפאר במה שלא שייך להם.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
סליחה, אבל כשלא עלינו תזדקק למדא גם תקרא להם רשעים?
ועל סמך מקרה אחד, בלי לדעת את המקרה במלואו?
להם יש את ההכשרה והידע הנדרשים, ותאמינו לי שהם יודעים מה הם עושים.
בתור אחת שמתנדבת במדא ומכירה את הארגון מבפנים, מבצעים שם עבודת קודש לכל דבר ועניין!! גם המתנדבים שלא מקבלים שקל, וגם העובדים שלא מקבלים שכר אייאייאיי
אם זה הקפצות, ואם זה לראות מראות קשים וכולי וכולי..
מבאס לראות שזה הפידבק שמקבלים.
מכיר את שערוריית בדיקות הקורונה של מדא באומן?
(תקציר - אצל האוקריאינים פי 10 יצאו יותר שליליים, ויכלו לחזור לישראל. שנית, בניגוד לחוק, מדא העבירו את כל "תוצאות האמת" שלהם ישירות למדינה, ללא סמכות חוקית, וגזרו מעצר בית בבידוד מלא לאלפי תמימים)

רק מזכיר את העובדה הזו, בלי קשר לאשכול.

לא קוראים לי

משתמש צעיר
עוד שני מקרים שבחינם:
אם עוברי אורח הזמינו ברחוב אמבלונס..
ועוד משהו מעניין - אם מי שהזמין זה המוקדנית במוקד קופ"ח.
לדוגמא, אם התקשרתם לאחות של 'כללית' בלילה והיא נלחצה ממשהו (פריחה/חום קיצוני חלילה וכו') ואמרה שמזמינה לכם ניידת (כמובן באישורכם) - הקופה משלמת בכל מצב
לא נכון אח שלי התעלף ברחוב הזמינו לו מדא אנשים ברחוב הם לא פינו אותו ואחרי חודש הגיע לבית של ההורים מכתב שהם צריכים לשלם 225 שח למדא אז אמא שלי התקשרה והם אמרו שעצם זה שהם באו ולקחחו מדדים סיטורציה לא יותר מזה כן?! הם מבחינתם צריך לשלם להם

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
מכיר את שערוריית בדיקות הקורונה של מדא באומן?
(תקציר - אצל האוקריאינים פי 10 יצאו יותר שליליים, ויכלו לחזור לישראל. שנית, בניגוד לחוק, מדא העבירו את כל "תוצאות האמת" שלהם ישירות למדינה, ללא סמכות חוקית, וגזרו מעצר בית בבידוד מלא לאלפי תמימים)

רק מזכיר את העובדה הזו, בלי קשר לאשכול.
אין קשר לאשכול באמת

דיאלוג

מהמשתמשים המובילים!
אין לי שום אינטרס בשום צד בכלל!!!
אבל צריך לזכור את מאות המתנדבים בהצלה המשוייך למד"א (לא איחוד הצלה) מציבור החרדים.
זה לא נעים להם במיוחד האשמה הכוללת על כל העוולות פה ושם של מד"א, קורה לכולם וב"ה כרגע אין להם באמת משהו שיטתי נגדנו

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אבל צריך לזכור את מאות המתנדבים בהצלה המשוייך למד"א (לא איחוד הצלה) מציבור החרדים.
אף אחד לא דיבר על המתנדבים (אולי כן, אבל לא חושבת שזה היה כוונת המשורר... ) הכוונה פה הייתה לארגון עצמו שדורש סכומים גבוהים על פינוי (או בלי פינוי אפילו...)

חבל שמתנדבים לוקחים את זה באופן אישי...

שקדי

משתמש מקצוען
בלתק חלקי
אז מה לעשות ח"ו במקרה של עזרה ראשונה:
להתקשר 101 או 1221?

הלוחשת לתווים

אוהבת הכל מהכל!!
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אמרו לי פעם שכדאי להתקשר 1221 מ2 סיבות:
1) הם מגיעים תוך רגעים ספורים
2) הם תמיד מתקשרים לעדכן את מד"א שיש להם הקפצה, דבר שמד"א עצמם לא עושים..
כך יוצא שיבואו הכי מהר שרק אפשר

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
גם המתנדבים שלא מקבלים שקל, וגם העובדים שלא מקבלים שכר אייאייאיי
אבל החברה שם למעלה...
מבירור שעשיתי עכשיו עם חובש במד"א הוא אמר לי שתי נקודות חשובות
1-הסיפור הוא לשכנע את קופת החולים שהפינוי היה נדרש
2- 1000 ש"ח על פינוי זה בגדול רק אם היתה נסיעה מטבריה לאילת..... בגדול הסכם על פינוי רגיל הוא 200+-
ושוב, בהרבה מקרים יש השתתפות כלשהיא, בהתאם לביטוחים
יש מצבים שאין חולק וגם הקופח שהיה נדרש פנוי אבל לא משלמים כי לא הייתה עילה קבועה בחוק
ו1000 שח זה אפילו לעיר סמוכה לנו גבו גם 3000

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
בלתק חלקי
אז מה לעשות ח"ו במקרה של עזרה ראשונה:
להתקשר 101 או 1221?
תלוי איפה אתה גר
ברוב הערים החרדיות איחוד הצלה יבואו מהר יותר.
אמרו לי פעם שכדאי להתקשר 1221 מ2 סיבות:
1) הם מגיעים תוך רגעים ספורים
2) הם תמיד מתקשרים לעדכן את מד"א שיש להם הקפצה, דבר שמד"א עצמם לא עושים..
כך יוצא שיבואו הכי מהר שרק אפשר
א. נכון
ב. לא נכון, עפ"י חוק מד"א מחויבים לעדכן את איחוד על כל קריאה למוקד 101.
לא שזה תמיד קורה אבל בשנה האחרונה יותר עמדו על זה וזה קורה רוב הפעמים.
אבל עדיין, לדעתי- אני אישית אחייג 1221 ורק אח"כ למד"א.
(עפ"י חוק במקומות ציבוריים כמו קופ"ח הם חייבים להתקשר למד"א)

הכול טפוס

משתמש צעיר
מדא משווקים את עצמם כסוג של, איך נקרא לזה, ארגון חסד.
הם מאוד אוהבים את המיתוג שלהם: "ארגון ההצלה הלאומי של ישראל".

ובאמת, אשרי חלקם, וזכות לנו שיש ארגון כמוהם. כל המציל נפש אחת מישראל – כאילו קיים עולם מלא! ובכן, קל וחומר מי שמציל נפשות רבות, עשרות בשנים.

אלא שלפעמים, נדמה שמד"א הוא משהו אחר לגמרי.

נדבר על מקרה שבו פונה אדם לבית החולים, נבדק במיון, נמצא שמצבו תקין – והוא נשלח הביתה.
במקרה כזה, קופת החולים תשלם לבית החולים על הבדיקה והמיון, ככל והביקור החשוב הוסדר איתם.
אבל... אבל...
מדא רוצים כסף. והרבה. כמעט 1000 שקל! זה המון! המון! המון כסף! בטח לאדם פרטי מן השורה, המשתכר לפרנסתו, נניח, כספר השכונתי.

כעת, הנה העניין.
את האמבולנסים – מד"א מקבלים בחינם. (הם יודעים יותר טוב מראשי ישיבות איך לגייס כספים בחו"ל, אל תדאגו להם).
את הנהגים, הפרמדיקים – גם בחינם. מתנדבים.

כעת, על מה ולמה התשלום המופרך הזה?

אני יכול להבין שמדא רוצים איזו השתתפות עצמית. ולו רק כדי למנוע מצב בו כל קרח גבוה ושרירי או משועמם שעיר נמוך קומה – שמתי לב שאין כמעט משועממים קרחים גבוהים, מעניין – מזמין לעצמו פינוי לבית החולים כדי לבקר את קרוב משפחתו ומקבל הסעה חינם. בסדר.

אבל.. אבל... למה אלף שקל?

זה מחיר שארגון בריאות פרטי, פרימיום לעשירים, יכול להרשות לעצמו לגבות. לא "ארגון ההצלה הלאומי של ישראל".

ובמילים אחרות;
זהו מחירה של נסיעה במונית לימוזינה עם בר משקאות חריפים + תקליטן. לא של הסעת חירום לבית חולים...

אגב, גונב לאוזניי מפי אחד המדליפים הכי פופולריים במטכ"ל, שאם אדם נזקק לפינוי לבית החולים, ולאחר מכן, רחמנא לצלן, מת בבית החולים, אזיי מדא באים ללא כל בושה למשפחת הנפטר ומבקשים... נכון. אלף שקל. "עלות נסיעה באמבולנס".

מה ההגיון בסיפור? מישהו יכול להסביר?
קודם כל מי אמר שהם מתנדבים האלו שעובדים שם?
ב׳ כל כל המוצרים שהם משתמשים בהם עולה מלאאאאאאא כסף,
ג׳ כל אני ממש לא חושבת שהם מקבלים הכל בחינם

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
יש להם תרומות עתק מכל רחבי העולם
אחרי שמחת תורה למשל הם קיבלו תרומה מראש עיריית ניו יורק לשעבר של 44 מיליון דולר (!)
ויש להם תקצוב ממשרד הבריאות
זה לא שהם נורא מסכנים ואין להם כסף אז הם חייבים לגבות 1000 שקל על פינוי.
בניגוד לאיחוד הצלה, שנותנים הכל בשמחה ובחינם ויש להם עלויות מטורפות

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש להם תרומות עתק מכל רחבי העולם
אחרי שמחת תורה למשל הם קיבלו תרומה מראש עיריית ניו יורק לשעבר של 44 מיליון דולר (!)
ויש להם תקצוב ממשרד הבריאות
זה לא שהם נורא מסכנים ואין להם כסף אז הם חייבים לגבות 1000 שקל על פינוי.
בניגוד לאיחוד הצלה, שנותנים הכל בשמחה ובחינם ויש להם עלויות מטורפות
בדיוק.
אני מצפה מארגון ההצלה הלאומי, להיות הוגנים גם בתמחור.
מפחדים מטרדנים? קחו 200. 250 שקל לפינוי, בסדר? יותר יקר ממונית.
אבל להפסיק עם תאוות הבצע המטורפת הזו.

אלו דברים שפשוט לא קיימים בארגוני ההצלה החרדיים.

פתאום אתה מסתכל אחרת לגמרי על המאבקים הגדולים של מד"א לנתק את המתנדבים החרדיים מהביפרים, או לוודא שכל השיחות למוקד תגענה קודם כל אליהם או במקביל אליהם... כסף$$ כסף$$ כסף$$

מדגיש שכוונתי להתנהלות של הארגון, בשום אופן לא למתנדבים פרטיים, יהודים (וגויים) יקרים שפועלים במסירות ומקדישים את חייהם לעזרה לזולת, אשרי חלקם בזה ובבא, מן השמיים תבורכו.

אורגינלית

משתמש פעיל
נראה כאילו אתם חושבים שמד"א יושבים להם על ערימת דולרים עם כוס קפה ביד, ומדי פעם זורקים עוד שטר למדורה. עם כל התרומות שמגיעות מכל חור בעולם, באמת אפשר לתהות איך זה הגיוני לגבות 1000 שקל על פינוי. כאילו, חבר'ה, הרי לא מזמן קיבלתם 44 מיליון דולר מראש עיריית ניו יורק לשעבר! זה לא טיפה מוגזם?

אבל תכלס, צריך לזכור שאמבולנס זה לא רק רכב עם אורות מנצנצים כמו בהכנסת ספר תורה. יש שם ציוד רפואי מתקדם, צוות מקצועי שצריך לשלם לו משכורת, תחזוקה, ודלק שמחזיק אותם בדרכים. וזה עולה כסף, לא מעט. והתרומות? הן לרוב הולכות לדברים ספציפיים כמו קניית ציוד חדש או פרויקטים מיוחדים, לא לכיסוי כל פינוי ופינוי...

ולגבי ההשוואה לאיחוד הצלה - כן, הם באמת מגיעים ונותנים שירות בחינם. אבל המודל שלהם שונה - כל אחד והכלים שלו... והם מסתובבים עם אופנועים. והאופנועים? הם יותר זולים לתפעול, אין מה לומר.

בקיצור, אני מסכימה - כולנו היינו מעדיפים שהפינוי יעלה כמו מונית ולא כמו חופשה ביוון. אבל כמו שאמרו כאן, חשוב לזכור שכל המתנדבים, במד"א ובאיחוד הצלה, עושים עבודת קודש. הם לא כאן רק בשביל הכסף, אלא קודם כל כדי להציל חיים ולהיות שם כשצריך.

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ולגבי ההשוואה לאיחוד הצלה - כן, הם באמת מגיעים ונותנים שירות בחינם. אבל המודל שלהם שונה - כל אחד והכלים שלו... והם מסתובבים עם אופנועים. והאופנועים? הם יותר זולים לתפעול, אין מה לומר.
יש היום לאיחוד הצלה המון. המון. המון אמבולנסים
וסירות, וראג'רים, ורכבים, ורכבי שטח, ואופניים חשמליים
ומד"א בהחלט משופעים בכסף כמו מים ובכל אופן גונבים מאזרחים מבולבלים כשהם לא במיטבם הון עתק על כמה דקות נסיעה.
ומציאות שאיחוד הצלה מתקיימים רק מתרומות והם כן מפנים בחינם באמבולנסים

יודי יהודה

משתמש פעיל
מדא משווקים את עצמם כסוג של, איך נקרא לזה, ארגון חסד.
הם מאוד אוהבים את המיתוג שלהם: "ארגון ההצלה הלאומי של ישראל".

ובאמת, אשרי חלקם, וזכות לנו שיש ארגון כמוהם. כל המציל נפש אחת מישראל – כאילו קיים עולם מלא! ובכן, קל וחומר מי שמציל נפשות רבות, עשרות בשנים.

אלא שלפעמים, נדמה שמד"א הוא משהו אחר לגמרי.

נדבר על מקרה שבו פונה אדם לבית החולים, נבדק במיון, נמצא שמצבו תקין – והוא נשלח הביתה.
במקרה כזה, קופת החולים תשלם לבית החולים על הבדיקה והמיון, ככל והביקור החשוב הוסדר איתם.
אבל... אבל...
מדא רוצים כסף. והרבה. כמעט 1000 שקל! זה המון! המון! המון כסף! בטח לאדם פרטי מן השורה, המשתכר לפרנסתו, נניח, כספר השכונתי.

כעת, הנה העניין.
את האמבולנסים – מד"א מקבלים בחינם. (הם יודעים יותר טוב מראשי ישיבות איך לגייס כספים בחו"ל, אל תדאגו להם).
את הנהגים, הפרמדיקים – גם בחינם. מתנדבים.

כעת, על מה ולמה התשלום המופרך הזה?

אני יכול להבין שמדא רוצים איזו השתתפות עצמית. ולו רק כדי למנוע מצב בו כל קרח גבוה ושרירי או משועמם שעיר נמוך קומה – שמתי לב שאין כמעט משועממים קרחים גבוהים, מעניין – מזמין לעצמו פינוי לבית החולים כדי לבקר את קרוב משפחתו ומקבל הסעה חינם. בסדר.

אבל.. אבל... למה אלף שקל?

זה מחיר שארגון בריאות פרטי, פרימיום לעשירים, יכול להרשות לעצמו לגבות. לא "ארגון ההצלה הלאומי של ישראל".

ובמילים אחרות;
זהו מחירה של נסיעה במונית לימוזינה עם בר משקאות חריפים + תקליטן. לא של הסעת חירום לבית חולים...

אגב, גונב לאוזניי מפי אחד המדליפים הכי פופולריים במטכ"ל, שאם אדם נזקק לפינוי לבית החולים, ולאחר מכן, רחמנא לצלן, מת בבית החולים, אזיי מדא באים ללא כל בושה למשפחת הנפטר ומבקשים... נכון. אלף שקל. "עלות נסיעה באמבולנס".

מה ההגיון בסיפור? מישהו יכול להסביר?
וזה לא הכל התרומות מחול וגם יש להם תקציבי ענק ממשרד הבריאות וכו וגם המשכורות שהם נותנים לא משהו בכלל
ואיך זה הגיוני שאיחוד הצלה מתפרנס אך ורק מהצדקה איך אומרים נשאר עם עודף למרות שהם בחינם והיום הם גם מפנים חולים באמבולנס בחינם וידוע שנים למה אין איחוד במוקד 101 שאז סילמן כמעט ביצעה כי יש מריבות על תקציבי משרד הבריאות ..
כמו שנאמר טוב שברופאים לגיהנם שלא נזדקק להם לעולם

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צח

א מִזְמוֹר שִׁירוּ לַיי שִׁיר חָדָשׁ כִּי נִפְלָאוֹת עָשָׂה הוֹשִׁיעָה לּוֹ יְמִינוֹ וּזְרוֹעַ קָדְשׁוֹ:ב הוֹדִיעַ יי יְשׁוּעָתוֹ לְעֵינֵי הַגּוֹיִם גִּלָּה צִדְקָתוֹ:ג זָכַר חַסְדּוֹ וֶאֱמוּנָתוֹ לְבֵית יִשְׂרָאֵל רָאוּ כָל אַפְסֵי אָרֶץ אֵת יְשׁוּעַת אֱלֹהֵינוּ:ד הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ פִּצְחוּ וְרַנְּנוּ וְזַמֵּרוּ:ה זַמְּרוּ לַיי בְּכִנּוֹר בְּכִנּוֹר וְקוֹל זִמְרָה:ו בַּחֲצֹצְרוֹת וְקוֹל שׁוֹפָר הָרִיעוּ לִפְנֵי הַמֶּלֶךְ יי:ז יִרְעַם הַיָּם וּמְלֹאוֹ תֵּבֵל וְיֹשְׁבֵי בָהּ:ח נְהָרוֹת יִמְחֲאוּ כָף יַחַד הָרִים יְרַנֵּנוּ:ט לִפְנֵי יי כִּי בָא לִשְׁפֹּט הָאָרֶץ יִשְׁפֹּט תֵּבֵל בְּצֶדֶק וְעַמִּים בְּמֵישָׁרִים:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה