התייעצות מריבה במקום ציבורי - מה הייתם עושים אם הייתם רואים כזה דבר?

מצב
הנושא נעול.
במקרה של ילד שנותן מכות לחבירו ניתן לעצור אותו ע''י אמירה "למה אתה מרביץ" או טיפה לצעוק ובדכ' זה מסתיים
אבל במקרה של של אבא או אמא שמכה בילד ללא הפסקה ובפרט שזה לא בעדינות אולי כדי לערב את המשטרה או הרווחה. כמובן שזה במקרה שזה כבר עובר את גבול הטעם הטוב (וזה כבר לא ניראה לצורך חינוך)

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
איך אני נהנית מלקרוא את האשכול!
יושבים פה אנשים שחושבים שעם דיווח קטן שלהם, הם יצילו את העולם...
או אם הם יתערבו, הם יצילו חסרי ישע...
אני לא מסכימה עם אלו שאמרו לדווח.
אם זה סדרתי, גם דיווח לרשויות החוק לא עוזר.
אין להם באמת מה לעשות..
לוקחים את הבנאדם לחקירה, הוא עצור יום, יומיים ונגמר.
ואז הוא נהיה מוכר לרשויות. נו ו...?
אז הם מכירים אותו והם מכיר את שוטרי התחנה בעירו ומתרגלים ושלום.
וחוץ מזה, שיש אנשים שמגיבים בצורה לא פרופורציונלית
וכועסים וצועקים ומשתוללים ומתנהגים בצורה לא נאותה.
זו לא סיבה להתערב ביניהם.. מקסימום הם יפסיקו לריב ויעברו אליכם..
למדתי מנסיוני, שאני לא יכולה להציל את העולם ולחנך אותו.
הדבר היחיד והנכון זה רק להתפלל.
ולגבי הזוג שרבים, אף פעם א”א לדעת למה..
לא מחריד אותי לראות אשה בוכה ובעל צועק, אולי קצת מביך..
זה שאני הייתי משאירה את הדברים לפתור בבית, לא אומר שכל זוג ינהג כמוני.
מי שנחמד לו להיות נאור ומתקדם, שיבושם לו.
אז רק את נאורה במחשבותייך?
ופוסלת דעות של אנשים במחי מקלדת!
בד"כ מי שמתערב וא אדם רחמן!
ואני מכירה מקרים שהצילו ילדים מאבא אכזר, בכל מיני דרכים.
מוטב תעשי ותערכי את דברייך מחדש.
כי אסור להתעלם ככל וכל, אלא להגיב בחכמה.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
כמה שכנים התלבטו מאד ובסוף דיווחו לרווחה. נראה לך שעשו משהו??
הכל ממשיך שם כרגיל. וכמובן שהתחרטו שסתם דיווחו.
בדקתם ברווחה מה הסיבה לחוסר טיפול?
תפנו אליהם במייל.
ובמידה ולא יהיה שינוי תעברו הלאה.
יש אחראים באגף הרווחה, יש מבקר המדינה.
מן הסתם זאת רשות חלשה יותר...

single

משתמש מקצוען
הלוואי והרווחה הייתה עושה משהו.
יש לנו משפחה ברחוב עם ילדים קטנים מוזנחים ברמה בלתי נתפסת.
משוטטים ב1:00 בלילה ברחוב וההורים- ד' ישמור....
כמובן שאי אפשר להסיק ממקרה אחד על הכלל.
זה מאד תלוי באזור המגורים, אופי לשכת הרווחה ואפילו ספציפית בעו"סית האחראית שעובדת שם ובמידת הרצינות שלה. זה נכון שהיום הרווחה היא לא מה שהכרנו מסיפורי הילדות שלנו על העו"סיות שעטות על ילדים וחוטפות אותם, וממעטת מאד להוציא ילדים מהבית. עם זאת, חוץ מהכלי הנדיר הזה של הוצאת ילדים יש עוד כלים שימושיים, כמו הכנסת סומכת הביתה, פגישות פסיכותרפיות עם ההורים, השמת ילד במעון רב תכליתי שבו הוא לומד שעות אחר הצהריים המאוחרות ועוד מעטפת שנועדה לדאוג לילדים בתוך הבית שבו הם גדלים. ולזה יש מענה ברווחה ואסור למנוע אותו מילדים חסרי אונים שזקוקים לו.

שרה UI/UX

משתמש מקצוען
יוצרי ai
הלוואי והרווחה הייתה עושה משהו.
יש לנו משפחה ברחוב עם ילדים קטנים מוזנחים ברמה בלתי נתפסת.
משוטטים ב1:00 בלילה ברחוב וההורים- ד' ישמור....
כנראה תלוי בערים
אני מכירה באזור שלי 2 משפחות רווחה מקרוב
משפחה אחת אחרי דיווח הציעו עזרה מקצועית לאמא ויציאה של הילדים לימים/שעות למשפחה תומכת
האמא הלא ממש שפויה התנגדה וניסתה לברוח עם הילדים ובהתערבות של רבנים ב"ה הוציאו את הילדים (שסבלו מאוד!) למשפחות אומנה חרדיות חמות ואוהבות.
במשפחה השניה הילדים באמת שהו אצל משפחות אומנה באותה שכונה (ההורים נפגשו הרבה עם הילדים, לא חטפו להם אותם כמו סיפורי זוועות שאוהבים לספר) ובגיל מסוים חזרו הביתה כשכבר יכלו לדאוג לעצמם
הרוב יצאו שם ב"ה נורמלים +

הנושא לא שחור לבן ויש פה אנשים שבשבילם פניה לרווחה זה סוף העולם לעומת ילד שיעבור התעללות מהורה חולה.
ילדים שסובלים מהתעללות, וזה לא כזהה נדיר כמו שאתם חושבים למרבה הצער, לרוב יגדלו למבוגרים בעייתיים בלשון המעטה :( בשימת לב אפשר להציל דורות שלמים.
שלא נדע אבל יש ילדים כ"כ אומללים שאי אפשר לעצום את העיניים ולעשות ראש קטן.
זה מינימום של חסד ליהודי קטן וחסר ישע.

פודרה המלך

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
בציבור בחסידי יותר מקובל להכות בשביל חינוך
אצל ליטאים השיטה כבר עברה מהעולם ...
כנראה ששלמה המלך היה חסיד כי הוא כתב חושך שבטו שונא בנו...
כמובן שתלוי איך מרביצים ומדוע האם מעצבים וחוסר שליטה וכדומה..

שין אלף

משתמש צעיר
שמת לב על מה הגבת? "ילד שהורים מרביצים לו בצורה חסרת שליטה". את חושבת שיש סמכות הורית בהכאה הזאת? יש חוסר שליטה או מקסימום סמכותנות. סמכותיות זו לא. כשהורה מאבד שליטה ומכה את הילד שלו בכזו רמה טוב תעשי אם תקטעי את המעגל המדמם הזה.
ואם תצעקי על האבא ברחוב תקטעי את המעגל?
או שאולי הילד יחטוף עוד מעט שוב פעם "כי הכל בגללו...?"
ח"ו להתעלם - אבל צריך לפעול בשכל ולא באינסטינקט שיכול להחריב ולהרוס...

single

משתמש מקצוען
ואם תצעקי על האבא ברחוב תקטעי את המעגל?
או שאולי הילד יחטוף עוד מעט שוב פעם "כי הכל בגללו...?"
ח"ו להתעלם - אבל צריך לפעול בשכל ולא באינסטינקט שיכול להחריב ולהרוס...
יש מנעד רחב מאד בין לצעוק על האבא ברחוב ובין התעלמות.

מירי ה.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כשמצלמים (גם אם לא באמת) די מיד מפסיקים.
אם זה מכות ואם זה ואנדליזם ואם זה טיפוס מסוכן על עצים.
במקום להעיר שזה לא מועיל ולפעמים רק גורר יותר בלאגן, תגובה שקטה ומהירה כזו מפסיקה את ההתנהגות מיד.
אני חושבת שלצלם זה ממש לא דבר מומלץ, גם לא ראוי.
קודם כל באיזה רשות את מצלמת אנשים זרים? אם זה פרחחים הם יכולים לחטוף ממך את המצלמה!
התגובה של הצד השני לגבי הצילום יכולה להיות מסוכנת. גם לא חושבת שזה דבר יפה לעשות

מהיכי תיתי

משתמש פעיל
ל ממהרים לדווח למשטרה/רווחה
תחשבו טוב טוב האם אתם מוכנים להלביש כובע של עסקן, ולהכניס הידיים לתוך הביוב.
סביר מאוד שתצטרכו להעיד יותר מפעם אחת ברווחה ובבית המשפט
ולפעמים זה מסתבך שאתה רק תחפש איפה לברוח - ניסיון קרוב לצערי

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
לא תמיד
וחוץ מזה גם אם המצב לא בסדר לפעמים תגובת הרשויות אינה מידתית
לצערינו, היום תגובת הרשויות היא חוסר תגובה. ככה שבאמת זה לא מידתי.
היום לוקח הרבה זמן עד שהרווחה עושה משהו, יש כל כך הרבה מקרים הזויים שהרווחה לא מטפלת באמת...
מכירה שני מקרים לא קלים שאני לבינתיים רואה את הילדים בבית.

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
אני חושבת שלצלם זה ממש לא דבר מומלץ, גם לא ראוי.
קודם כל באיזה רשות את מצלמת אנשים זרים? אם זה פרחחים הם יכולים לחטוף ממך את המצלמה!
התגובה של הצד השני לגבי הצילום יכולה להיות מסוכנת. גם לא חושבת שזה דבר יפה לעשות
יותר יפה להכות?
מי שמרגיש בנוח להרים יד ברחוב ואנשים רואים אותו. שיתכבד להיות חלק מסרטון ויראלי...

קמארנא'ר

משתמש צעיר
ומי אתה [ואני לא מתכון אליך באופן אישי אלא לאדם שרואה מולו את המקרה דלעיל] שתחליט?
חשבת על זה?

לפעמים לא לדווח זה להרוס חיים של משפחה שלמה
אבא שהדרך היחידה שלו לחנך זה להרביץ לו באמצע גינה ציבורית, שיתבייש לו, לדעתי זה רק פרומו ממה שקורה עם הילדים המסכנים האלו בבית.
איכשר דרא והיום גילו שיש עוד דרכים לחנך ילדים חוץ מלתת להם מכות נאמנות במקמות ציבוריים שחוץ מטראומות זה לא מועיל לכלום.

קמארנא'ר

משתמש צעיר
אבא שהדרך היחידה שלו לחנך זה להרביץ לו באמצע גינה ציבורית, שיתבייש לו, לדעתי זה רק פרומו ממה שקורה עם הילדים המסכנים האלו בבית.
איכשר דרא והיום גילו שיש עוד דרכים לחנך ילדים חוץ מלתת להם מכות נאמנות במקמות ציבוריים שחוץ מטראומות זה לא מועיל לכלום.
עוד נקודה: גם עם האבא החליט שהדרך היחידה זה לתת לו מכות, (לא שאני מסכים עם זה אבל נניח שרק זה הדרך שהוא מצא) הוא לא חייב על הדרך להשפיל אותו לעיני כל הרחוב, למה? מה הילד עשה? רצח מישהו? סך הכל הוא לא התנהג כמצופה, זה לא מחייב בכלל מכות וגם אם כן לא באמצע הרחוב.
לגבי האם הוא עובר על מסירה או לא זה עניין הלכתי שצריך לשאול רב. (מעניין אם האבא שהרביץ לילד שלו מכות גם בדק את זה לפני כן עם רב מה ההלכה....)

פונצ'ר אמיתי

משתמש מקצוען
כנראה ששלמה המלך היה חסיד כי הוא כתב חושך שבטו שונא בנו...
כמובן שתלוי איך מרביצים ומדוע האם מעצבים וחוסר שליטה וכדומה..
באמת אכשר דרא.....
הנוער הנושר שהיה פעם בגלל כל השיטות חינוך המשונה הזאת של לתת מכות..... באמת היום עם כל הטיפולים הרגשיים ושאר השיטות חינוך ש"גילו" היום אין כמעט נוער נושר....

קמארנא'ר

משתמש צעיר
באמת אכשר דרא.....
הנוער הנושר שהיה פעם בגלל כל השיטות חינוך המשונה הזאת של לתת מכות..... באמת היום עם כל הטיפולים הרגשיים ושאר השיטות חינוך ש"גילו" היום אין כמעט נוער נושר....
מה זה קשור אחד לשני?
הניסיונות של היום זה לא הניסיונות של אז.
רק להיזכר בכמה מאמץ היה כרוך בלשמוע רדיו (אפילו חרדי), והיום.......

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה