התייעצות מריבה במקום ציבורי - מה הייתם עושים אם הייתם רואים כזה דבר?

מצב
הנושא נעול.

משה שאחא

משתמש פעיל
לדעתי אתה טועה!!!
כל המהות של המשפט זה להגיד שהעולם יתהפך ואני יצא נקי [חוץ מפיקוח נפש... שכוייח....]
אז לא, זה טעות לפעמים צריך להקריב בשביל השני וכדוגמא [לא בדוקא] שאתה רואה ילד מרביץ מכות לילד אחר או משפיל בצורה נוראית ויש לאל ידך לעזור וכן אולי זה קצת יהיה לך לא נעים זה חסד צרוף לכל דבר ועניין וכמו בחסד שאתה מקריב מעצמך גם בכאלה ענינים לפעמים [כל דבר לפי ענינו] צריך להקריב!
ומספיק שאותו אחד יפול לידים של ילדים לא מחונכים בלשון עדינה ונקיה ומאותו הרגע הוא יהפוך לקרקס ויציקו לו בכל מקום אפשרי בושות לו ולמשפחתו בקיצור לא חסרים דוגמאות שאדם יכול לבוא ולהיות טוב ווהוא רק יסבול מזה וכן אותי למדו דבר שלא קשור לך אל תתערב בדרך כלל ילדים שרבים או ילדים בשעת מריבה אף אחד מהצד לא יכול לדעת לאן זה יתפתח כשתתערב אתה בטוח שיש לך השפעה/שליטה עליהם שאתה מתערב ולכן אדם חכם לא מתערב
ולא!!! אדם אסור לו להקריב את עצמו ולפעמים את משפחתו בשביל מריבה מטופשת של ילדים

ומספיק שאותו אחד יפול לידים של ילדים לא מחונכים בלשון עדינה ונקיה ומאותו הרגע הוא יהפוך לקרקס ויציקו לו בכל מקום אפשרי בושות לו ולמשפחתו בקיצור לא חסרים דוגמאות שאדם יכול לבוא ולהיות טוב ווהוא רק יסבול מזה וכן אותי למדו דבר שלא קשור לך אל תתערב בדרך כלל ילדים שרבים או ילדים בשעת מריבה אף אחד מהצד לא יכול לדעת לאן זה יתפתח כשתתערב אתה בטוח שיש לך השפעה/שליטה עליהם שאתה מתערב ולכן אדם חכם לא מתערב
ולא!!! אדם אסור לו להקריב את עצמו ולפעמים את משפחתו בשביל מריבה מטופשת של ילדים
התשובה היתה עקרונית על המשפט האמור.
ואכן כל מקרה לגופו [וברוב המקרים התיאורים המפחידים לא שייכים..... לדעתי בכל אופן.....]
רק צריך לזכור שיש צד שני ויש פה ילד שסובל אז לפתוח את הראש ולחשוב ולא ישר להגיד שלום עלי נפשו
טיפהלה אבל טיפהלה מחשבה רק טיפה......
ווכאמור הכל נסוב על הנידון של שני ילדים ותגובתי הזו אינה קשורה לנושא של עניני הרוחה.....

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
במריבה בין ילדים אני מתערבת בהחלט
לא נכנסת עם ידים אבל במילים טובות.
צדיקים למה?
לא מתאים לילדים צדיקים כמוכם להכות,ללעוג ,להכאיב...
אף פעם לא נעניתי בשחצנות וכד'.
תמיד הפסיקו.
לא יודעת מה קרה בהמשך היום
אבל דיבור רך ומכבד משפיע.

הורה שמכה את ילדו בצורה לא מקובלת.
לא קרה לי הרבה...
אבל נעמדתי קרוב ונעצתי מבט רב משמעות,
והוצאתי פלאפון...
זה עזר להורה להתעשת ולילד שיש מישהו בוגר שראה אותו.

ריקי שחור

משתמש מקצוען
הֲל֣וֹא זֶה֮ צ֣וֹם אֶבְחָרֵ֒הוּ֒ פַּתֵּ֙חַ֙ חַרְצֻבּ֣וֹת רֶ֔שַׁע הַתֵּ֖ר אֲגֻדּ֣וֹת מוֹטָ֑ה וְשַׁלַּ֤ח רְצוּצִים֙ חׇפְשִׁ֔ים וְכׇל־מוֹטָ֖ה תְּנַתֵּֽקוּ׃ הֲל֨וֹא פָרֹ֤ס לָרָעֵב֙ לַחְמֶ֔ךָ וַעֲנִיִּ֥ים מְרוּדִ֖ים תָּ֣בִיא בָ֑יִת כִּֽי־תִרְאֶ֤ה עָרֹם֙ וְכִסִּית֔וֹ וּמִבְּשָׂרְךָ֖ לֹ֥א תִתְעַלָּֽם׃

במקום ציבורי, ילדים רבים מכות, או לחילופין - אחד ההורים מרביץ לילד\ים, פעם אחר פעם. ולא בעדינות...
להעיר, להתערב, להתעלם, להתרחק??
כשם שמצווה לומר דבר הנשמע כך מצווה שלא לומר דבר שלא נשמע, מודדים את המצב והיה אם אני מעיר/ה זה ישמע באזני השני חובה עלי להצילו ע"י כל האפשריות ואפי' ע"י להרים את הקול , אך אם זה יביא אותי לידי בושות שהנושא של הריב יעבור אלי ע"י זה שיצעקו עלי וכד' ( ובדרך כלל אדם שמפדחים אותו זה תגובתו ) אין שום עניין, ועלינו להתעלם, וזה קשור לכל גיל.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
ילדים רבים בצורה חסרת פרופורציות - מצלמת, זה מפסיק מידית
הורה שייתן מכות כאלה שיתפסו את תשומת ליבי אני מניחה שחוץ מלצלם וזה יפסק מעצמו יהיה לי דילמה האם אני אמורה לדווח, אם אני אצטרך אני אשאל.

אליהו לשם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
זה מאוד תלוי ,
אם זה אבא לבן, או שתי ארסים שמסוגלים להוציא סכין , או ילדים, או קבוצת ילדים על ילד אחד, או שתי מבוגרים, או קבוצת מבוגרים על אחד,
כל קטגוריה כזאת משנה את כל התמונה ואת ההתנהגות שלי בנושא המריבה.

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נקודה למחשבה....
החוסר חינוך שתגרום בלהתערב עלול להיות יותר גרוע
אתה יודע מזה משפחות רווחה? או הורים עם בעיות נפשיות קשות? כשהם גודלים או שהם ברחוב/כלא או אופציות שאין כאן המקום לפרטם...
אם זה ביידים שלך למנוע את הסבל שלהם היום ואתה לא עושה את זה בטוחה שזה עברה רצינית...

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
במריבה בין ילדים אני מתערבת בהחלט
לא נכנסת עם ידים אבל במילים טובות.
צדיקים למה?
לא מתאים לילדים צדיקים כמוכם להכות,ללעוג ,להכאיב...
אף פעם לא נעניתי בשחצנות וכד'.
תמיד הפסיקו.
לא יודעת מה קרה בהמשך היום
אבל דיבור רך ומכבד משפיע.

הורה שמכה את ילדו בצורה לא מקובלת.
לא קרה לי הרבה...
אבל נעמדתי קרוב ונעצתי מבט רב משמעות,
והוצאתי פלאפון...
זה עזר להורה להתעשת ולילד שיש מישהו בוגר שראה אותו.
עוזר נקודתי לאותו רגע להוציא טלפון ומה אח"כ??? הורה שמרביץ לילד שלו ברחוב(!) זה כבר מעיד על בעיה רצינית שדורשת טיפול.... ובכלל היום הרבנים אוסרים להשתמש בשיטת חינוך הזאותי

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אז אני השבוע ראיתי זוג, משלנו
האשה הולכת ובוכה בכי גדול והבע פשוט צורח עליה! צורח!!
נעמדתי והסתכלתי.
אני לא יודעת האם הייתי צריכה לעשות משהו מעבר.
אבל יש כאן תיקוף ואמירה שמשהו פה לא בסדר!

וכל מי שרואה משהו לא תקין ושותק
שידע שיש לו אחריות.
ואני כבר לא מדברת על אחריות חוקית וחובת דיווח.
אלא על מה שמעבר "ואהבת לרעך כמוך" "לא תעמוד על דם רעך".
הכי קל לעצום עינים ולהמשיך הלאה.
אבל זאת לא דרך התורה.

ובכלל היום הרבנים אוסרים להשתמש בשיטת חינוך הזאותי
נהיו פה אנשי חינוך כל אחד יחנך כפי שקיבל[ואין כונתי דוקא מההורים]
ההתערבות לשני בחינוך עפ"י רוב מיותרת מזיקה וודאי שלא תועיל.....
אם זה ביידים שלך למנוע את הסבל שלהם היום ואתה לא עושה את זה בטוחה שזה עברה רצינית...
אני יחזור על מה שכתבתי לעיל זה דיני נפשות מהחמורים שיש ומי את/ה שיכול להחליט בזה
לי בכל אופן [גם] בשביל זה יש רבנים ומורי דרך!

HennyS

משתמש מקצוען
הוא מבין שאין מבוגר שיגן עליו!
באמת זה לא ברור?
הוא יגדל נכה נפשית!
לא הבנת.
מישהו כתב שאם אני אתערב במקרה והורה מרביץ לילד זה "חוסר חינוך".
אני מחיתי על התגובה הזו.
ילד מוכה צריך לפחות לדעת שזה לא תקין ושמבוגרים אחרים יגנו עליו, אם הם ידעו.

ה ו ד י ה

משתמש רשום
לילדים זה בסדר להגיד פשוט: היי, בלי מכות! או משהו בסגנון... (ומה אם ההורים שלהם באזור ופשוט שקועים במסך או משהו אחר ולא עושים כלום?)

לגבי הורה שמרביץ לילד, בסיטואציה שהוא עושה את זה רק כי הילד מרעיש, והוא רוצה שקט, להתעסק במה שזה לא יהיה - ולכן ההורה מרביץ בצורה חסרת בפרופורציה (צובט, מעקם יד וכו') בסיטואציה, אני הסתכלתי כדי לשדר ש'היי אני רואה', השאלה אם הייתי צריכה להתערב.

ותודה לכל המגיבים

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
נהיו פה אנשי חינוך כל אחד יחנך כפי שקיבל[ואין כונתי דוקא מההורים]
ההתערבות לשני בחינוך עפ"י רוב מיותרת מזיקה וודאי שלא תועיל.....

אני יחזור על מה שכתבתי לעיל זה דיני נפשות מהחמורים שיש ומי את/ה שיכול להחליט בזה
לי בכל אופן [גם] בשביל זה יש רבנים ומורי דרך!
אז כשאתה רואה ברחוב לדוגמא, אבא מרביץ לבנו (משהו שרואים) אתה יכול לפקפק אם זה דרך חינוך ואם מותר לך להתערב בחינוך שלו?? זה חינוך????? אתה יודע ש80% ממי שיושב כיום בבתי בוהר הם ילדים מוכים???? יש מחלות נפש של מבוגרים שאחד מהם זה התעללות בחסרי ישע. ואם זה מגיע למצב שקורה ברחוב (רק תדמיין מה הולך בבית...) מי אתה שיכול אפילו להרהר אם זה חינוך או לא??????? יש 3 סוגי אנשים בעולם: רעים טובים וניטרליים. והסוג הגרוע והמסוכן ביותר זה הניטרליים!!!! הם נולדו בלי תוכנות אופי קשות/מחלות נפש/סדיסטיות וכו' ובוחרים, בחירה מודעת לעצום עיניים ולתת לרוע שבעולם להמשיך להתקיים!!!

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
לילדים זה בסדר להגיד פשוט: היי, בלי מכות! או משהו בסגנון... (ומה אם ההורים שלהם באזור ופשוט שקועים במסך או משהו אחר ולא עושים כלום?)

לגבי הורה שמרביץ לילד, בסיטואציה שהוא עושה את זה רק כי הילד מרעיש, והוא רוצה שקט, להתעסק במה שזה לא יהיה - ולכן ההורה מרביץ בצורה חסרת בפרופורציה (צובט, מעקם יד וכו') בסיטואציה, אני הסתכלתי כדי לשדר ש'היי אני רואה', השאלה אם הייתי צריכה להתערב.

ותודה לכל המגיבים
אז ההורה יעצור, ולא ירביץ עד שתלכי.... או שהוא ילך למקום אחר וימשיך להרביץ... (ואולי דברים גרועים יותר שאין כאן המקום לפרטם) מאיפה השלוות נפש הזאותי להניח לכזה דבר לקרות בלי לערב גורמים חמורים יותר שיפסיקו את זה ???

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה