התייעצות מריבה במקום ציבורי - מה הייתם עושים אם הייתם רואים כזה דבר?

מצב
הנושא נעול.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
האמת שברוך ה', לא זכור לי שנתקלתי באבא שמרביץ מכות נמרצות לילד שלו סתם ברחוב.
וכדאי לבדוק מה הסיטואציה. יכול להיות בעיה נפשית, שאז צריך לערב את הארגונים שמטפלים בתחום הנפש, או יכול להיות, שלא קשור בכלל ושהילד עשה משהו עוד יותר חמור שאני לא יודע.

לגבי זוג ברחוב שהבעל צועק עליה, והיא בוכה, עדיין שוב, צריך להבין את הסיטואציה ומה עומד מאחורי זה.
בכי הוא לא ראיה לשום דבר. רק למצב רגשי.

אז אם זה אנשים מקהילה מסודרת, לפנות לעסקנים המקומיים או לרב, ולומר שרציתי לפנות למשטרה, אבל לפני שאני עושה את הצעד הזה, אני פונה אליכם, כדי לא לגרום לבלאגן שלא נדע איך לצאת מזה.

אם זה מקהילה מפורקת וכדומה שאין שם שליטה... זה כבר הרבה יותר מורכב...

אז כשאתה רואה ברחוב לדוגמא, אבא מרביץ לבנו (משהו שרואים) אתה יכול לפקפק אם זה דרך חינוך ואם מותר לך להתערב בחינוך שלו?? זה חינוך????? אתה יודע ש80% ממי שיושב כיום בבתי בוהר הם ילדים מוכים???? יש מחלות נפש של מבוגרים שאחד מהם זה התעללות בחסרי ישע. ואם זה מגיע למצב שקורה ברחוב (רק תדמיין מה הולך בבית...) מי אתה שיכול אפילו להרהר אם זה חינוך או לא??????? יש 3 סוגי אנשים בעולם: רעים טובים וניטרליים. והסוג הגרוע והמסוכן ביותר זה הניטרליים!!!! הם נולדו בלי תוכנות אופי קשות/מחלות נפש/סדיסטיות וכו' ובוחרים, בחירה מודעת לעצום עיניים ולתת לרוע שבעולם להמשיך להתקיים!!!
אואו אואו הרגש התנתק קצת מהשכל!
זה נהיה אישי ופופוליסטי רק מעלה פה תגובה שלי מתחילת האשכול בעניין נטרליות........... למקרה שחשבת שאני מהאנשים הגרועים בעולם........
1721755556945.png

אז ההורה יעצור, ולא ירביץ עד שתלכי.... או שהוא ילך למקום אחר וימשיך להרביץ... (ואולי דברים גרועים יותר שאין כאן המקום לפרטם) מאיפה השלוות נפש הזאותי להניח לכזה דבר לקרות בלי לערב גורמים חמורים יותר שיפסיקו את זה ???
מי הגורמים שלדעתך הפתרון?
אז אם את חושבת שרוחה זה הגורם האדיאלי יש לך טעות קשה
רוחה זה חוסר ברירה זה אנשים שההלכה ודעת תורה לא מעניין אותם בכיהוא זה ולפני שהולכים לכזה דבר צריך דעת תורה
לא מבין על מה הקצף והשצף מה שכתבתי וכל שאר האנשים פה שבסה"כ לא עושים כזה דבר לבד ומייד!!!!
חד וחלק צריך לדעת שזה דיני נפשות לכל כיוןן!!!!!

פונצ'ר אמיתי

משתמש מקצוען
רוחה זה חוסר ברירה זה אנשים שההלכה ודעת תורה לא מעניין אותם בכיהוא זה ולפני שהולכים לכזה דבר צריך דעת תורה
לא מבין על מה הקצף והשצף מה שכתבתי וכל שאר האנשים פה שבסה"כ לא עושים כזה דבר לבד ומייד!!!!
גם אני מצטרף להנ"ל

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
זה תגובה של מישהו שבחייו לא היה נתון בכזה מצב..... מכירה סיפור שהיה לחברה של אחותי מהכיתה, שהם סבלו שם סבל בל יתואר..... (ואין כאן המקום להכביר במילים כדי שהאשכול לא ינעל) והרווחה הוציאה אותם מהבית, כן, זה היה מאוחר מידי והנזקיים היו לטווח הארוך. אבל לפחות לילדים הקטנים היה איזשהו עזרה וחילוץ מהמצב הנוראי שהם היו בו. ותדע, שבמצבים כאלה גם הרבנים אומרים לפנות לרווחה. א- בערים חרדיות הרווחה פועלת לפי דעת תורה... ובערים אחרות אפשר לפנות לעסקנים שיטפלו בזה.

במקום ציבורי, ילדים רבים מכות, או לחילופין - אחד ההורים מרביץ לילד\ים, פעם אחר פעם. ולא בעדינות...
להעיר, להתערב, להתעלם, להתרחק??
בקשר לילדים שרבים מכות, צריך לברר האם ההורים יודעים מכך, האם הם הורים איכפתיים, ודואגים לילדהם. אם ההורים אכפתיים ויודעים מכך ולא מתערבים, אני חושב שלא צריך להתערב. בקשר להורה שמרביץ לילד, צריך לדווח לרווחה, כיוון שמכות של ילדים זה פחות רציני, לפעמיים הם אפילו עושים את זה במשחק, ותו לא, ולכל היותר אין סכנה כל כל ממכות של ילדים, ומכות של מבוגרים יכול להיות בזה סכנה או התעללות רצינית יותר, וגם מבוגר מבין יותר את ההשלכות של מכות, וגם אין מי שיגן על הילד במצב כזה.

פונצ'ר אמיתי

משתמש מקצוען
בקשר להורה שמרביץ לילד, צריך לדווח לרווחה, כיוון שמכות של ילדים זה פחות רציני, לפעמיים הם אפילו עושים את זה במשחק, ותו לא, ולכל היותר אין סכנה כל כל ממכות של ילדים, ומכות של מבוגרים יכול להיות בזה סכנה או התעללות רצינית יותר, וגם מבוגר מבין יותר את ההשלכות של מכות, וגם אין מי שיגן על הילד במצב כזה.
למה מצטרף?? מי דיבר על רווחה?
העליתי טיפה מן הים כשאת כותבת לדווח למי את מתכוונת אם לא לרווחה

24 קראט

משתמש צעיר
קצת מוזר התגובות של הייתי מתערבת מצלמת..
ממתי נשים נעשו כ"כ גברים?
סתם מריבה של ילדים כולם מבינים שגוערים בהם או ממשיכים
משהו רציני של בוגרים / נערים מענין מי מהנשים יכולות להתערב??
מתעבר על ריב לא לו.. כ"ש לא על הורה או זוג שהולך ברחוב, מי יודע מה היה דקה קודם ?
הייתם רוצים שפעם שהייתם עצבנים וצעקתם אחד על השני (יכול לקרות..) ופתאם מישהו ראה אותכם שיעיר לכם או יזמין משטרה??
אם זה סכנת נפשות ודאי חייבים להתערב ! אם אתה גבר 'רציני' שיודע להפריד לבריאות וה' ישמור אותך
פחות מזה שומר מרחק והזמן משטרה, קרו הרבה מקרים שמי שהתערב הותקף בצורה אכזרית

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צריך להזהר שלפעמים כשמפרידים בין ילדים שאחר המופרדים לא יספר להוריו שהיכית אותו ואז יזמינו לכם משטרה על הכהת ילד

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קצת מוזר התגובות של הייתי מתערבת מצלמת..
ממתי נשים נעשו כ"כ גברים?
סתם מריבה של ילדים כולם מבינים שגוערים בהם או ממשיכים
משהו רציני של בוגרים / נערים מענין מי מהנשים יכולות להתערב??
מתעבר על ריב לא לו.. כ"ש לא על הורה או זוג שהולך ברחוב, מי יודע מה היה דקה קודם ?
הייתם רוצים שפעם שהייתם עצבנים וצעקתם אחד על השני (יכול לקרות..) ופתאם מישהו ראה אותכם שיעיר לכם או יזמין משטרה??
אם זה סכנת נפשות ודאי חייבים להתערב ! אם אתה גבר 'רציני' שיודע להפריד לבריאות וה' ישמור אותך
פחות מזה שומר מרחק והזמן משטרה, קרו הרבה מקרים שמי שהתערב הותקף בצורה אכזרית
כשמצלמים (גם אם לא באמת) די מיד מפסיקים.
אם זה מכות ואם זה ואנדליזם ואם זה טיפוס מסוכן על עצים.
במקום להעיר שזה לא מועיל ולפעמים רק גורר יותר בלאגן, תגובה שקטה ומהירה כזו מפסיקה את ההתנהגות מיד.

sk1203

משתמש מקצוען
מעלה נקודה
לפעמים ילדים (בעיקר בנים) רבים מכות בשביל הכיף

כשראיתי את זה לראשונה נבהלתי עד עמקי נשמתי
כיום למדתי קודם כל לעצור ולהסתכל 30 שניות
אח"כ מחליטה על פי מה שנראה בשטח (אם יש בכיות, כשזה מבוגר - אם זה מכה קטנה או הלקאה נמרצת וכו')
(נכון גם בבית...)

אבקת אפיה

משתמש מקצוען
וכל מי שרואה משהו לא תקין ושותק
שידע שיש לו אחריות.
ואני כבר לא מדברת על אחריות חוקית וחובת דיווח.
אלא על מה שמעבר "ואהבת לרעך כמוך" "לא תעמוד על דם רעך".
הכי קל לעצום עינים ולהמשיך הלאה.
אבל זאת לא דרך התורה.
אבל מה יכולת לעשות?
גם אני ראיתי זוג (חילוני) שרב מכות בסופר, כולם עמדו והסתכלו ואז הם יצאו החוצה כי הגבר אמר "די, נסחפנו..."
מה יכולתי לעשות????

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אבל מה יכולת לעשות?
גם אני ראיתי זוג (חילוני) שרב מכות בסופר, כולם עמדו והסתכלו ואז הם יצאו החוצה כי הגבר אמר "די, נסחפנו..."
מה יכולתי לעשות????
לא יודעת.
אבל זה היה נורא ואיום.
ומה שהכי מפחיד זה שאם זה מה שקורה ברחוב...

מהממתתת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אפשר לסכם את הנושא?
אם זה מריבה בין ילדים לשם הכיף וההנאה והיא לא מסוכנת- לא חייב להתערב
אם זה הכאה של מבוגר לקטין/חסר ישע, חייב להתערב. והתערבות שמצד אחד לא תזיק ומצד שני תועיל וגם לטווח הארוך יותר.
אסור להתעלם!!!!

משה שאחא

משתמש פעיל
הוכח תוכיח את עמתך - ולא תשא עליו חטא
גם כשמוכיחים צריך לראות שיהיו דברים המתקבלים ולא לתת להרגשה כאילו אני מנהל את העולם ואני יתקן את העולם וכן ע"ז הדרך גם אם רואים ילדים רבים ועוד דוגמאות לא נעימות שעלו פה לא תמיד להגיב במקום זה הפתרון לפעמים רק יחריף ולא ישיג את התועלת לרוב אם תגיעו לאחר מעשה ולא שכל הגינה או הרחוב שומע ורואה הנה המוכיח בשער הגיע הנה המיבין הגיע אלא בצד להעיר את תשומת ליבו של מי שאתם רוצים להוכיח
ובדיק שכ"א מבין שאם הוא רואה אריה טורף בן אדם שהוא לא ינסה להפריד כי אז האריה יטרוף גם אותו כך זה במריבה וכ"ש הורה לבנו
אתם רואים משהו לא בסדר תטפלו בזה אח"כ תיפנו למי שצריך אח"כ לא מבטים לא מצלמות כל הדברים הללו באים ליצור חזית נגד מי שאתם רוצים להוכיח וזה לא יקדם את המטרה הוא לא צריך להרגיש שנלחמים איתו (בשביל שנשיג את המטרה)

מ.א. ברזל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא מבין שאין מבוגר שיגן עליו!
באמת זה לא ברור?
הוא יגדל נכה נפשית!
לפעמים ההורים כבר נכים נפשית מהילד ה'תכשיט' שלהם. ואני מכיר כזה אדם שנתן מכות לבנו ברחוב, אך היות ואני מכיר את התיק שלהם הייתי לגמרי בצד של ההורה שכבר יצא מכליו מתעלולי בנו.
ע"כ תמיד כדאי לחשוב ולהתבונן ככל הניתן ולא לנהוג ולהתערב בפזיזות. ובאמת זה נושא כבד משקל וצריכים מאוד להיזהר בזה.

ברכה וישועה

משתמש פעיל
אז אני השבוע ראיתי זוג, משלנו
האשה הולכת ובוכה בכי גדול והבע פשוט צורח עליה! צורח!!
נעמדתי והסתכלתי.
אני לא יודעת האם הייתי צריכה לעשות משהו מעבר.
אבל יש כאן תיקוף ואמירה שמשהו פה לא בסדר!

וכל מי שרואה משהו לא תקין ושותק
שידע שיש לו אחריות.
ואני כבר לא מדברת על אחריות חוקית וחובת דיווח.
אלא על מה שמעבר "ואהבת לרעך כמוך" "לא תעמוד על דם רעך".
הכי קל לעצום עינים ולהמשיך הלאה.
אבל זאת לא דרך התורה.

לא יודעת.
אבל זה היה נורא ואיום.
ומה שהכי מפחיד זה שאם זה מה שקורה ברחוב...
באיזה עיר זה היה עיר חרדית? או חילונית

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק צז

א יי מָלָךְ תָּגֵל הָאָרֶץ יִשְׂמְחוּ אִיִּים רַבִּים:ב עָנָן וַעֲרָפֶל סְבִיבָיו צֶדֶק וּמִשְׁפָּט מְכוֹן כִּסְאוֹ:ג אֵשׁ לְפָנָיו תֵּלֵךְ וּתְלַהֵט סָבִיב צָרָיו:ד הֵאִירוּ בְרָקָיו תֵּבֵל רָאֲתָה וַתָּחֵל הָאָרֶץ:ה הָרִים כַּדּוֹנַג נָמַסּוּ מִלִּפְנֵי יי מִלִּפְנֵי אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ:ו הִגִּידוּ הַשָּׁמַיִם צִדְקוֹ וְרָאוּ כָל הָעַמִּים כְּבוֹדוֹ:ז יֵבֹשׁוּ כָּל עֹבְדֵי פֶסֶל הַמִּתְהַלְלִים בָּאֱלִילִים הִשְׁתַּחֲווּ לוֹ כָּל אֱלֹהִים:ח שָׁמְעָה וַתִּשְׂמַח צִיּוֹן וַתָּגֵלְנָה בְּנוֹת יְהוּדָה לְמַעַן מִשְׁפָּטֶיךָ יי:ט כִּי אַתָּה יי עֶלְיוֹן עַל כָּל הָאָרֶץ מְאֹד נַעֲלֵיתָ עַל כָּל אֱלֹהִים:י אֹהֲבֵי יי שִׂנְאוּ רָע שֹׁמֵר נַפְשׁוֹת חֲסִידָיו מִיַּד רְשָׁעִים יַצִּילֵם:יא אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי לֵב שִׂמְחָה:יב שִׂמְחוּ צַדִּיקִים בַּיהוָה וְהוֹדוּ לְזֵכֶר קָדְשׁוֹ:
נקרא  2  פעמים

אתגר AI

ותשובה ותפילה וצדקה • אתגר 111

לוח מודעות

למעלה