חידה ממלכה בחידון ~ אוסף חידונים כוזרים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
קראתם את הסדרה ממלכה במבחן?
חושבים שאתם שולטים בכל הפרטים הקטנטנים?
אז ייצרתי שני חידונים נחמדים על הממלכה, (ויש גם משובים...)
מוזמנים להתנסות >>>

בחידונים האלו הציון המירבי הוא 70 נקודות.

ויש חידון נוסף שלא אני הכנתי, אבל הוא חמוד ממש!
קרדיט לניקית @שירה שרה שהביאה אותו,
הנה:

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
אחת הסיבות לכך היא שהסופרת הגבילה את המרחב שלה מבחינת גיבורים.
בגלל שהיא קראה לספרים שלה בשם של הגיבור אז היא הייתה צריכה כל פעם לייצר גיבור מאפס. אם הספרים לא היו נושאים את שמות הדמויות אז לא היה צורך לבנות גיבור לא מוכר שאיכשהו יגיע עד למלך ואז כנראה איסתרק היה הגיבור בכל הספרים בצורה מוצהרת והעלילה הייתה סובבת בעיקר את הסיפור שלו כמלך שמלכותו הופרדה ועם תככים ונסיונות התנקשות. וכמובן היו את הגיבורים המשניים והמסע האישי שלהם כמו מהללאל, שלוואן ועוד.
כמובן
אבל את מסכימה איתי שמהללאל גיבור גדול יותר משלוואן למשל, נכון?

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אחת הסיבות לכך היא שהסופרת הגבילה את המרחב שלה מבחינת גיבורים.
בגלל שהיא קראה לספרים שלה בשם של הגיבור אז היא הייתה צריכה כל פעם לייצר גיבור מאפס. אם הספרים לא היו נושאים את שמות הדמויות אז לא היה צורך לבנות גיבור לא מוכר שאיכשהו יגיע עד למלך ואז כנראה איסתרק היה הגיבור בכל הספרים בצורה מוצהרת והעלילה הייתה סובבת בעיקר את הסיפור שלו כמלך שמלכותו הופרדה ועם תככים ונסיונות התנקשות. וכמובן היו את הגיבורים המשניים והמסע האישי שלהם כמו מהללאל, שלוואן ועוד.
זה מה שבעצם קרה לספרים באנגלית.

-חיה-

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
כמובן
אין ספק
ועדיין הוא לא משמעותי לעלילה כמו איסתרק, כלומר הוא גיבור הספר שלו, אבל לא הגיבור של הסדרה כולה.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כמובן
מהללאל משחק תפקיד הרבה יותר גדול משלוואן. אבל שימי לב שנגיד ביוזבד, שלוואן יותר נוכח ממהללאל, אז את לא יכולה לשים את מהללאל בתור גיבור משני בסדרה אם בספרים שבהם הוא לא הגיבור הראשי הוא לא תופס מקום נכבד כל כך. אם יש לסדרה גיבור ראשי אז זה איסתרק.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
מהללאל משחק תפקיד הרבה יותר גדול משלוואן. אבל שימי לב שנגיד ביוזבד, שלוואן יותר נוכח ממהללאל, אז את לא יכולה לשים את מהללאל בתור גיבור משני בסדרה אם בספרים שבהם הוא לא הגיבור הראשי הוא לא תופס מקום נכבד כל כך. אם יש לסדרה גיבור ראשי אז זה איסתרק.
בדיוק זה מה שאמרתי קודם
שאיסתרק גיבור ראשי
אבל שוב, ביוזבד למשל איסתרק משחק פחות מיוז

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
בדיוק זה מה שאמרתי קודם
שאיסתרק גיבור ראשי
אבל שוב, ביוזבד למשל איסתרק משחק פחות מיוז
כי ביוזבד יוז הוא הדמות הראשית.
זה אומר שאין גיבור ראשי לסדרה, אלא ארבעה גיבורים ראשיים.

ואגב, אהבתי את השימוש בשם יוז בשביל להבדיל בין הספר לדמות. אימצתי.

brachy 100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה והפקת סרטים
כי ביוזבד יוז הוא הדמות הראשית.
זה אומר שאין גיבור ראשי לסדרה, אלא ארבעה גיבורים ראשיים.

ואגב, אהבתי את השימוש בשם יוז בשביל להבדיל בין הספר לדמות. אימצתי.
עליתי למה זה ככה
פשוט מאוד
כל אחד גיבור ראשי בספר שלו, וגיבור משני בספרים הבאים
לאיסתרק היה ספר שלם להיות דמות ראשית, בלי שום דמות משנית שגונבת את ההצגה + 3 ספרים כדמות משנית
מהלאלל היה דמות ראשית בספר שהיה בו גיבור משני אחד, + 2 ספרים כדמות משנית
יוז היה דמות ראשית בספר עם שתי גיבורים משניים, + ספר כדמות משנית
ופדהאל היה פעם אחת בלבד....
סה"כ כשמסתכלים על זה בצורה מתמטית ברור שאיסתרק יהיה הגיבור הראשי.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עליתי למה זה ככה
פשוט מאוד
כל אחד גיבור ראשי בספר שלו, וגיבור משני בספרים הבאים
לאיסתרק היה ספר שלם להיות דמות ראשית, בלי שום דמות משנית שגונבת את ההצגה + 3 ספרים כדמות משנית
מהלאלל היה דמות ראשית בספר שהיה בו גיבור משני אחד, + 2 ספרים כדמות משנית
יוז היה דמות ראשית בספר עם שתי גיבורים משניים, + ספר כדמות משנית
ופדהאל היה פעם אחת בלבד....
סה"כ כשמסתכלים על זה בצורה מתמטית ברור שאיסתרק יהיה הגיבור הראשי.
נכון מאוד! איסתרק היה על הבמה הכי הרבה זמן. לכן גם אנשים התלוננו שיוזבד ופדהאל היו פחות מאופיינים.
הם לא, הם פשוט חלקו את הבמה אם כל כך הרבה דמויות אחרות שתפסו את העין והשאירו לנו פחות מקום בראש כדי להתעמק בדמויות הראשיות...

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נכון מאוד! איסתרק היה על הבמה הכי הרבה זמן. לכן גם אנשים התלוננו שיוזבד ופדהאל היו פחות מאופיינים.
הם לא, הם פשוט חלקו את הבמה אם כל כך הרבה דמויות אחרות שתפסו את העין והשאירו לנו פחות מקום בראש כדי להתעמק בדמויות הראשיות...
ולכן לדעתי חבל שדיזר בא ותפס עוד נתח מהחלק הגם ככה מצומצם של פדהאל

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אבל אהבתי אותו. לא הייתי מוותרת עליו.
ותכלס, מי שקרא את פדהאל זה בעיקר אלה שחיכו לו נוראאאאאא, וקראו את קודמיו יותר מפעם אחת, כך שנראה שכדי להכיר את פדהאל טוב צריך לקרוא אותו כמה פעמים.
ועכשיו אני חושבת שאחרי הפעם הראשונה שקראתי איסתרק עוד לא תוסבכתי, וגם לא אחרי הפעם הראשונה של מהללאל. וכשהגיע פדהאל כבר הכרתי את הקודמים בעל פה וכבר כל כך כל כך אהבתי את הדמויות, ופתאום קראתי את כל הדמויות שכבר הכרתי ישר והפוך והצטרפו אליהם עוד כמה שהייתי צריכה ללמוד, וההכרות העמוקה שלי עם הדמויות הישנות העמידה בצל את ההכרויות החדשות.
לא יודעת אם הייתי ברורה, אבל המסקנה שלי היא שאחרי עוד כמה פעמים לא יהיה לי הבדל בהכרות עם שלוואן להכרות עם דיזר או עם כל דמות אחרת.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אם דיזר לא היה בא, צעיריו של דיאלידאן היו הורגים את מהללאל, ואולי גם את איסתרק ומלויו (נאיתן ואלרון), בבית המחסה של יפאם המשוגע...

נערך לאחרונה ב:

בית הביואר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אם דיזר לא היה בא, צעיריו של דיאלידאן היו הורגים את מהללאל, ואולי גם את איסתרק ומלויו (נאיתן ואלרון), בבית המחסה של יפאם המשוגע...
נכון, וגם בלי קשר. אהבתי את דיזר כדמות.
לגדעון פחות התחברתי אבל הוא כן מוסיף הרבה נופך.
לא חושבת שהייתי מוותרת על איזושהיא דמות בספר, אולי רק מאריכה אותו כדי לתת לכולם עוד מקום...

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
נכון, וגם בלי קשר. אהבתי את דיזר כדמות.
לגדעון פחות התחברתי אבל הוא כן מוסיף הרבה נופך.
כך אמור להיות ספר, לכל אחד יש את המקום והיחודיות שלו,
ספר שכל הדמויות בו מוצלחות, מרשימות, וכו', לא יצא מוצלח בלשון המעטה.

אגב, כבוד הוא לי לשוחח עם @בית הביואר, רק חבל שצבע הניק אינו תכלת...

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
דווקא נראה לי שכן, בתשלום ניתן להוסיף תמונת פרופיל, לא?!.
כמובן, אך אליה וקוץ בה...
(עקב המלחמה, אוצרות המלוכה הדלדלו, ותשלום 276 פאררך לשנה, הנם כנראה סכום יקר מדי עבור עניין כזה...).

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
(עקב המלחמה, אוצרות המלוכה הדלדלו, ותשלום 276 פאררך לשנה, הנם כנראה סכום יקר מדי עבור עניין כזה...).
אולי נקים פה ניק חדש משהו כמו דיוואל בן לירם שילווה לכל המעוניין, כמובן עם היתר עסקה ושעבוד אחוזה.

בית הביואר

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אחחחח מה זה 276 פאררך לשנה בשביל בית הביואר? זה כלום כסף. אבל אני בסדר, לא מפחיד אותי צבע ירוק, אפילו שזה בכלל הצבע של מקאן...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  20  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה