חידה ממלכה בחידון ~ אוסף חידונים כוזרים

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ: עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה: דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ: בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ: כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
מצב
הנושא נעול.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
קראתם את הסדרה ממלכה במבחן?
חושבים שאתם שולטים בכל הפרטים הקטנטנים?
אז ייצרתי שני חידונים נחמדים על הממלכה, (ויש גם משובים...)
מוזמנים להתנסות >>>

בחידונים האלו הציון המירבי הוא 70 נקודות.

ויש חידון נוסף שלא אני הכנתי, אבל הוא חמוד ממש!
קרדיט לניקית @שירה שרה שהביאה אותו,
הנה:

מסלול מחדש

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אם דיזר לא היה בא, צעיריו של דיאלידאן היו הורגים את מהללאל, ואולי גם את איסתרק ומלויו (נאיתן ואלרון), בבית המחסה של יפאם המשוגע...
בשביל זה הוא יכל להיות דמות משנית יותר
ולא לתפוס את הבמה אותו זמן כמו פדהאל

לטעמי פדהאל נאלץ לעבור את התהליך האישי שלו קצר ומתומצת רק בגלל שלא נתנו לו מספיק מקום

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכון מאוד! איסתרק היה על הבמה הכי הרבה זמן. לכן גם אנשים התלוננו שיוזבד ופדהאל היו פחות מאופיינים.
הם לא, הם פשוט חלקו את הבמה אם כל כך הרבה דמויות אחרות שתפסו את העין והשאירו לנו פחות מקום בראש כדי להתעמק בדמויות הראשיות...
עם התעמקות עמוקה עד למאוד הריני להצהיר שאכן יוזבד ופדאל פחות מאופיינים ובאופן כללי נופלים באיכותם מקודמיהם!

יש הרבה סיבות לדבר, אבל זו המציאות...

אנשים כל כך ציפו וחיכו והמתינו להכיר את הדמויות האלו שהצפיה להפגש בדמויות המוכרות לא הורידה מהרצון להכיר את הגיבור הנוכחי, אבל חיכו לפגוש בדמות ראשית כמו איסתרק ומהללאל ולא מצאו אותה...

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
עם התעמקות עמוקה עד למאוד הריני להצהיר שאכן יוזבד ופדאל פחות מאופיינים ובאופן כללי נופלים באיכותם מקודמיהם!

אנשים כל כך ציפו וחיכו והמתינו להכיר את הדמויות האלו שהצפיה להפגש בדמויות המוכרות לא הורידה מהרצון להכיר את הגיבור הנוכחי, אבל חיכו לפגוש בדמות ראשית כמו איסתרק ומהללאל ולא מצאו אותה...
אגב, בזמנו היתה סדרת מאמרים, של @מסוגל אם אני לא טועה, שנתחה את ממלכה במבחן, והיתה שם תקיפות רבה נגד יוזבד ופדהאל ביחס לאיסתרק ומהללאל.

אולי שמישהו יעלה כאן את הקישור.

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
למה, פנרס אמר שאין לאוצר המלוכה לשלם 853 פאררך לאלרון, אז אל תתנשא ככה...
זה היה חלק מהבדיחה!!!!!
הרי במהללאל כתוב שיש בבית האוצר די כדי לכלכל את כוזר במשך 3 שנים בתנאי מצור!
וגם אם נניח שהמלחמה רוקנה את האוצר הכוזרי, ידוע ומפורסם (ונכתב בספר הנ"ל) שכוזר החדשה משגשגת הרבה יותר וכעת כל אוצרותיה ששייכים לכוזר האחת...

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
בשביל זה הוא יכל להיות דמות משנית יותר
ולא לתפוס את הבמה אותו זמן כמו פדהאל
חשבתי שיהיה ברור שכתבתי בדיחה, אמנם מבוססת על טענה רצינית, אבל זה בסך הכול היה בהומור.

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
חשבתי שיהיה ברור שכתבתי בדיחה, אמנם מבוססת על טענה רצינית, אבל זה בסך הכול היה בהומור.
תנוח דעתך, הובן לחלוטין
פשוט המתוסכל התורן הביע את חוסר שביעות רצונו מהמתרחש בפדאל...

לא חלילה שהספר לא היה יפה, אבל בכל אופן לא איסתרק או מהללאל ;) ...

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית

אנשים כל כך ציפו וחיכו והמתינו להכיר את הדמויות האלו שהצפיה להפגש בדמויות המוכרות לא הורידה מהרצון להכיר את הגיבור הנוכחי, אבל חיכו לפגוש בדמות ראשית כמו איסתרק ומהללאל ולא מצאו אותה..
נכון חלקית.
את מי את מכירה יותר טוב, את מהללאל או את יוזבד? את מי את יכולה לצפות מראש יותר, את פנרס או את דיזר?
יוזבד ופדהאל מאופיינים פחות כי הם היו שם פחות זמן. אבל אחרי 10 פעמים את מכירה את יוזבד בדיוק כמו את מהללאל לפני שקראת את יוזבד. הוא מאופיין מצוין רק בפחות סצנות, פחות קטעי רגש ותפילה, פחות קטעי מחשבה. (כי אחרי הכל יוזבד הוא אדם שמאופיין עם הרבה כריזמה, אחד שאוהב לעשות ולפעול, והוא חושב תוך כדי פעולה. לא אחד שיושב על הערסל ומדבר עם עצמו).
תראי כמה תלונות נכתבו על כך שהדמויות הישנות והאהובות לא הופיעו מספיק בפדהאל, ועל כך ש'רצינו להכיר את מיכאל ולראות את היחסים שלו עם איסתרק', ו'איפה בסטיאן בכל הספר הזה? רק פעם אחת עם מהללאל וזהו'. זה אומר שקהל היעד היה צמא לעוד מהדמויות הישנות, לעוד מהאוירה בארמון, לעוד ממהללאל... וכן, בשבת האחרונה קראתי בפדהאל את כל הקטעים של מהללו, כי זה משך אותי, כי אני אוהבת את מהללאל ומחוברת לדמות שלו.
אז מה? שגם תספק את רצון הקוראים בנכתב לעיל, וגם תבנה עוד דמויות חדשות שיישתוו לגיבורים בספרים הראשונים מבלי לגרוע באיכות הספר? העלילה לא מספיק ארוכה כדי למרוח אותה על פני 1500 עמודים. אז היא לקחה את שתי דרישות הציבור ודחסה אותן ל 800 העמודים של העלילה, לא הכניסה את כל הדמויות מהספרים הקודמים, חלקן הכניסה באילוץ רק כי אחרת היו תולים אותה על העמוד הירוק, ואפיינה את הדמויות החדשות כמה שיכלה מבלי למרוח יתר על המידה.
זו אינה סדרה רגילה כמו מרגל להשכרה או הארי פוטר (שאת שניהם אני לא ממש מכירה אז אל תגררו אותי להשוואות), בה ישנו גיבור אחד לכל הסדרה וכל ספר הוא הרפתקה חדשה אליה נקלע.
זו סדרה שמה שמאחד אותה לסיפור אחד זה לא הדמות הראשית, אלא העלילה הכללית - פיצולה של כוזר. וכל ספר מתמקד בדמות ראשית אחת ואיך השפיעה העלילה הכללית על חייה, ואיך היא השפיעה על העלילה הכללית, עד לסוף הטוב. אז זה ברור שאם כך - יוזבד ופדהאל היו אמורים להיות גיבורים ממש כמו איסתרק ומהללאל, אבל כמו שכתבתי, הציבור לא היה סולח. הם רצו המשך לאיסתרק, למהללאל, לשלוואן, לאלרון, ליקוואל ולכל מי שאהבו. אפשר לאמר שפחות קנו את הספר מרוב מתח מי ניצח בסוף...
אז אם אתם מאוכזבים כי רציתם יותר איפיון לדמויות החדשות - תקראו עוד הפעם ותכירו אותם יותר לעומק, מנסיון.
ואם אתם מאוכזבים כי רציתם יותר מהדמויות המוכרות - תקראו עוד הפעם את הקטעים שלהם. זה מה שרציתם, נכון?
ואם אתם לא מאוכזבים - תקראו עוד הפעם ותהנו שוב מההתחלה.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
אני יודעת שפה זה לא המקום המדויק אבל אין לי הרשאה לקהילת כתיבה
@משולש ברמודה , מה עם ההמשך??????
הלוואי אספיק השבוע. אבל כבר לא רוצה לומר סתם, תאמיני לי שנראה לי אני רוצה לפרסם אפילו יותר ממה שרוצים לקרוא...
את יכולה להבא לפנות במייל שבפרופיל שלי, לא נעים לקטוע את האשכול הנחמד הזה : )

אבל אחרי 10 פעמים את מכירה את יוזבד בדיוק כמו את מהללאל לפני שקראת את יוזבד. הוא מאופיין מצוין רק בפחות סצנות
מסכימה ולא מסכימה.
זמן ההיכרות עם הדמויות הוא באמת נתון משמעותי, כתבתי על זה כבר כאן.
אבל יכולה לומר במקביל שקראתי את יוזבד (הדמות) כמה וכמה פעמים. ניסיתי מאד לאהוב אותו, לא הצלחתי משום מה.
הספר פדהאל קצת כיפר על זה - ושם דווקא התחברתי אליו יותר, אבל הוא לא אופיין טוב מספיק בעיני בשביל לסחוב על כתפיו ספר בו הוא מהווה גיבור ראשי.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
מסכימה ולא מסכימה.
זמן ההיכרות עם הדמויות הוא באמת נתון משמעותי, כתבתי על זה כבר כאן.
אבל יכולה לומר במקביל שקראתי את יוזבד (הדמות) כמה וכמה פעמים. ניסיתי מאד לאהוב אותו, לא הצלחתי משום מה.
פדהאל קצת כיפר על זה - ושם דווקא התחברתי אליו יותר, אבל הוא לא אופיין טוב מספיק בעיני בשביל לסחוב על כתפיו ספר בו הוא מהווה גיבור ראשי.
לדעתי זה קשור לאישיות, לאיסתרק ומהללאל יש אישיות הרבה יותר עוצמתית, מאשר שתי האחרים.

שרהלה שרהלה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אולי זה אינדיבידואלי? אני כן התחברתי ליוזבד. בפעם הראשונה הוא היה נראה לי קצת אנמי, בפעם השניה כבר היה לו אופי, ואחרי כמה פעמים אהבתי אותו.
לפדהאל פחות התחברתי, אישית.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אולי זה אינדיבידואלי? אני כן התחברתי ליוזבד. בפעם הראשונה הוא היה נראה לי קצת אנמי, בפעם השניה כבר היה לו אופי, ואחרי כמה פעמים אהבתי אותו.
לפדהאל פחות התחברתי, אישית.
יש להבדיל בין הדמות לספר.
כלומר: זה שמישהו מתחבר יותר לדמות יוזבד - כאיש, לא סותר את זה שהוא יותר מתחבר/נהנה מהספר מהללאל - כעלילה.

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי

קראתי את פדאל 3 פעמים כדי למצוא בו פנינים נסתרות והוא היה באמת יפה בתור ספר בודד, מלא מסר (אם כי בכפית...)
אבל לא כהמשך של ממלכה (הזכיר לי קצת את מרגל להשכרה- עלילה מותחת עם דבקות באמת ובצדק ובסוף כולם נפגשים ועושים את הדבר הנכון וכו' וכו' עריכה: ודמויות נוראאא אנושיות מה שנקרא "עמך" אה וגם הרואיות להפליא...)

עדיף להחזיר את האשכול ליעודו המקורי כי לניתוח הספרים יש די אשכולות ומאמרים ואפשר לומר שהקיפו ומיצו הכל... ולאשכול יחודי זה אין תקדים ואין תחליף!
אז יאלה מחכים לחידון הבא... ;) :coffee:

נערך לאחרונה ב:

ש זאקס

משתמש פעיל
צילום מקצועי
- איך אומרים "לא מדובשך ולא מעוקצך" הכוזרית?
- את מי הזמין המלך לעבור לפני העמוד?
- מה אף אחד לא מתלהב לעשות?
- איזה סיפור סיפר רובן מן הגי לנאמניו על מדרגות הכרכרה?
- מה היה צבע עייניהם של תרנגולי הקרב העץ?
- מה כתוב על מגיניהם של משפחת בן בטאל?
- מה היה מיוחד בירקרוקת של פדאל?

רצתה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
את מי הזמין המלך לעבור לפני העמוד? יפתח
- מה היה צבע עייניהם של תרנגולי הקרב העץ? ירוק וכחול?
- איזה סיפור סיפר רובן מן הגי לנאמניו על מדרגות הכרכרה? זכור לי שזה היה משהו מהתנ"ך, הגיוני?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

קהילת פרוג מודה לקב"ה יחד עם כלל ישראל על חיסולו של רב המרצחים מלבנון

בְּמוֹצָאֵי מְנוּחָה ... תַּרְאֵם נִסֶּיךָ עוֹשֶׂה גְדוֹלוֹת ... לִשְׁמֹעַ אֶל הָרִנָּה וְאֶל הַתְּפִלָּה

א מִזְמוֹר לְתוֹדָה הָרִיעוּ לַיי כָּל הָאָרֶץ:ב עִבְדוּ אֶת יי בְּשִׂמְחָה בֹּאוּ לְפָנָיו בִּרְנָנָה:ג דְּעוּ כִּי יי הוּא אֱלֹהִים הוּא עָשָׂנוּ (ולא) וְלוֹ אֲנַחְנוּ עַמּוֹ וְצֹאן מַרְעִיתוֹ:ד בֹּאוּ שְׁעָרָיו בְּתוֹדָה חֲצֵרֹתָיו בִּתְהִלָּה הוֹדוּ לוֹ בָּרְכוּ שְׁמוֹ:ה כִּי טוֹב יְהוָֹה לְעוֹלָם חַסְדּוֹ וְעַד דֹּר וָדֹר אֱמוּנָתוֹ:
נקרא  23  פעמים

אתגר AI

תחל שנה וברכותיה • אתגר 117

לוח מודעות

למעלה