דרוש מידע מכת העכברים בבני ברק - סוף סוף שומעים את הצד של העירייה

מצב
הנושא נעול.

רחשי הלב

משתמש מקצוען
הנה תגובה שכתב דובר העיריה קיוי הס לחבר בעניין מכת העכברים בבני ברק.
שם את זה פה, לא מביע דעה אישית.

היי יקירי.

קיבלתי את הפוסט הכאוב שלך בקבוצה, וניכר שהוא נכתב ממקום כנה ודאוג.
ולכן אשתדל לענות לך במפורט:

1. ראשית, לידיעתך שירותי התברואה לא מופרטים ולא היו מופרטים מעולם. הניקיון נעשה על ידי מערך עירוני ומערך חברות קבלן שנועדו להשלים את החוסרים.

2. תקציב הניקיון בעיר כמעט והוכפל בשנה הנוכחית. הוא עומד היום על 120 מליון שקל בשנה. רק לידיעתך, גם מספר התושבים עלה
אני מבין מאוד את הכאב סביב נושא התברואה. אך בין ידידים בשקט בשקט סתם נקודה חשובה שמן הסתם לא בטוח שחשבת עליה. ....כן. לא נעים ...
אני מניח שבחריפות גם מחית באותה עוצמה על ה"עיר התחתית" ומספרן של יחידות הדיור ושלל תוספות הנדל"ן. אלפי יח"ד המייצרות מן הסתם אשפה וצריכה משמעותית, אך הכל מתחת לפני השטח כאשר ה"גידול" המרשים הזה לא ממש צומח בחיוב הארנונה ושירותים כמעט חינם וד"ל. נוחות מרשימה כזו של נגיסת השירותים העירוניים אך לעיתים במעט מידי אחריות לנזקים שגורמת החגיגה הזו באזור: הררי אשפה ופריצות ביוב. (כן. איש לא שיער שבניין של 20 דיירים יצטרך לפתע 40 עגלות אשפה שאין...כי גם הקבלן לא חוייב על פי חוק. כי יש מי שהכפיל את ה20 ל40 ועל הדרך מפוצץ את מערך הניקוז עם עוד 20 משפחות ועוד הררי אשפה שנולדה "פתאום" ומתגלגלת על כתפי העירייה "כי אין ניקיון". נו בטח...היזם החביב והרוכש המקורי שממקסם הכנסה, דאג בטוח לפני שבנה יחידה גם לעוד עגלות אשפה לבניין, להרחבת צנרת הביוב והמים. להכל! אני בטוח שהעמדת את האנשים הללו על עמוד הקלון. על חלקם האגדי שנופל עלי ועליך כאתגר ללא פתרון. מיד תגיד לי "רוצו תהרסו..." וכולי. מעניין מה השיח שהיית שומע סביבותיך ברגע כזה. שוב, לא נכנס לדיון המקצועי רק מעורר נקודה למחשבה.

3. בניגוד לנטען, בתל אביב לא הייתה התפרצות משמעותית לפחות לפי עדות ראש העיר שלה. זו הייתה אזהרת המומחים לפני תחילת עבודת הרק"ל. רק שלצערנו זה לא קרה שם אלא עמוק עמוק בחפירות הממושכות שהיו דווקא אצלנו, הכי קרוב לשכונות המגורים הצפופות של פרדס כץ ושיכון ה. לעדכונך, איש לא המתין שנתיים, פשוט התופעה האיומה הזו החלה בקטן והפכה להסתערות ענק שאי שלא ציפה לה, ואיש כולל מיטב המומחים, אינו מציג פתרון ישים וריאלי בכלים עירוניים פשוטים וסבירים. המידע המקסים על קצב ההכפלה הוא מרתק, אך רק אסבר את אזנך שבמהלך הישיבות המקצועיות טען אחד מבכירי המומחים, שהחולדות מחסלות את עצמן במחזוריות של 5 שנים. סתם דוגמא אחת לבלבול ולחוסר המידע הקוהרנטי בתחום. חלק מהמומחים טענו שיש קשר לניקיון ואחרים שללו וטענו שהכל בגלל עבודות קרקע וחפירה. חלק מהמומחים טוענים שההתרבות הזו קיימת 20 שנה מתחת לפני הקרקע וכעת היא התפרצה. כך שהטיעונים שהצגת מרתקים אך אינם חזות הכל, ומכאן הקושי בטיפול למרות הניסיונות והפיילוטים השונים שערכה העירייה בניסיון בלימה והתמודדות. כך למשל, אני משער שידוע לך, שבעוד שרשויות אחרות יכולות להדביר אגרסיבית באין מפריע שכונות שלמות מעוטות ילדים ותינוקות, הרי שאצלנו בבניין ממוצע ישנם 150 ילד, כך שבשל רמת הסיכון ההדברה חייבת להעשות במינון נמוך כדי שחלילה ילד אחד לא ייפגע ה ישמרנו. אני בטוח שחשבת על זה.
מכל הסיבות, ובעיקר ששום ראש עיר באזור, וכך שום מומחה עירוני לא ידע לתת פתרון בתוך הכלים העירוניים ושגרת העבודה העירונית, הוחלט לקחת חברה חיצונית שזו ההתמחות שלה ויש לה ניסיון מוכח וקבלות בנושא מעבודה בשלל פרויקטים בארץ ובעולם מזה שנים. כך למשל, חיסל הצוות המקצועי מכת עכברושים קשה מאוד בפתח תקווה לפני כמעט שני עשורים. אז כן. לפנות לגורמי מקצוע זו איננה חולשה אלא אחריות ועוצמה שגאוותנו עליה. לתת למומחים להוביל ולנהל ולהביא פתרון.
כי בינתיים אנשים רבים וטובים משוררים את שירת "אשרי העם שככה לא"- יודעים לזעוק בכל במה מה לא, אך לצערנו פשוט לא יודעים לומר מה כן, ולא יודעים להציג מתודת עבודה אחת קוהרנטית וישימה מלבד המילים "אתם עיר עשירה שימו מיליארד שקל" משפטים תלושי מציאות והבנה מוניציפאלית בסיסית.
ומכאן לנושא ההלוואה: כל מי שמכיר בפרומיל את עבודת רשות מקומית יודע, שהתקציב איננו "קופת רווחים ניידת" אלא כלל התקציב הינו "צבוע" ומוגדר באופן חוקי. העברות ממשלתיות לחינוך, לבינוי כיתות, לרווחה, לתכניות רווחה, לתכניות חינוך, לתרבות, לתברואה ועוד. כך שלמרות המספר הנאה - הוא משקלל את כלל ההכנסות כולן הצבועות ומוגדרות כאמור לייעד ברור בהתאם לספר התקציב אותו מאשרת הרשות תחת עינו הפקוחה של משרד הפנים.
כאשר מגיע אתגר החורג משמעותית מהשוטף, נדרשת הרשות למצוא מקור תקציבי אחר. בסיטואציה זו בה האתגר גדול מאוד וחורג ממסגרת התקציב בו שוקללו כלל הכנסות העירייה והצפי השנתי שלהן, מבקשת רשות מקומית את אישור משרד הפנים לקחת הלוואה בנקאית (פרטית!) לגביה מתחייבת הרשות למצוא מקור תקציבי עתידי בתקציב לשנים הבאות. מול האתגר הזה - כך נעשה. ההובלה האחראית של גזברות העירייה בראשות רו"ח אריק אדלר וצוותו, צלחה כך את אתגרי הקורונה שלוו בהוצאות רבות וטופלו באחריות ובמקצועיות תקציבית, וכך בס"ד יהיה גם כאן.
כולנו משוועים לפתרון, וכולנו עושים בשבילו צעדי ענק בכל היבט. נוכחתי אמש בשעתיים של דיון עוצמתי במועצת העיר, תכנית מפורטת לפרטי פרטים ואתגר עבודה אדיר המצפה לנו בהפשלת שרוולים וכניסה לאטרף מלחמתי.

אנחנו שם בעוצמה, בעזרת השם נעשה ונצליח.

קח אויר אח יקר, תן לאנשי המקצוע החדשים והעוצמתיים קורטוב של צ'אנס. המעשים יוכיחו.

שבת שלום!

יועצת נישואין

משתמש פעיל
אני מניח שבחריפות גם מחית באותה עוצמה על ה"עיר התחתית" ומספרן של יחידות הדיור ושלל תוספות הנדל"ן. אלפי יח"ד המייצרות מן הסתם אשפה וצריכה משמעותית, אך הכל מתחת לפני השטח כאשר ה"גידול" המרשים הזה לא ממש צומח בחיוב הארנונה ושירותים כמעט חינם וד"ל. נוחות מרשימה כזו של נגיסת השירותים העירוניים אך לעיתים במעט מידי אחריות לנזקים שגורמת החגיגה הזו באזור: הררי אשפה ופריצות ביוב. (כן. איש לא שיער שבניין של 20 דיירים יצטרך לפתע 40 עגלות אשפה שאין...כי גם הקבלן לא חוייב על פי חוק. כי יש מי שהכפיל את ה20 ל40 ועל הדרך מפוצץ את מערך הניקוז עם עוד 20 משפחות ועוד הררי אשפה שנולדה "פתאום" ומתגלגלת על כתפי העירייה "כי אין ניקיון". נו בטח...היזם החביב והרוכש המקורי שממקסם הכנסה, דאג בטוח לפני שבנה יחידה גם לעוד עגלות אשפה לבניין, להרחבת צנרת הביוב והמים. להכל! אני בטוח שהעמדת את האנשים הללו על עמוד הקלון. על חלקם האגדי שנופל עלי ועליך כאתגר ללא פתרון. מיד תגיד לי "רוצו תהרסו..." וכולי. מעניין מה השיח שהיית שומע סביבותיך ברגע כזה. שוב, לא נכנס לדיון המקצועי רק מעורר נקודה למחשבה.
אכן דברים כדורבנות

אבל היה מועיל אם היה מוריד את הקטע הזה שציטטתי
והיה מדבר רק על התוכניות הקשיים והחלומות

העירייה נתנה פה לכל חבר להשתולל כאוות נפשו
זה חלק מהבעיה
אז איך פתאום הוא מאשים אותם

כשבונים עכשיו לידי בנין חדש עם 40 יחידות דיור בשש קומות - מטורף לגמרי
עם 8 חניות בלבד ...
כי הקבלן הצליח להוציא בערמה אישורים מהעירייה ומהוועדות בבניית יחידות מתחת ומעל הבנין
ואח"כ כשתיהיה מצוקת חניה או העמסה על הביוב
הוא ישאל אותנו האם העירייה אשמה שקבלן בנה שלא כחוק ....
נותנים לכולם להשתולל ואז באים אליהם בטענות

חברה
אתם הערייה אתם החוק
נכון זה עיר חרדית ואפשר להתגמש
זה לא תל אביב ולא סביון
אבל גם לזה יש גבול
זה בסוף פוגע בתושבים
לדוגמא
עכברים וחולדות

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אכן דברים כדורבנות

זה חלק מהבעיה

עם 8 חניות בלבד ...
כי הקבלן הצליח להוציא בערמה אישורים מהעירייה ומהוועדות בבניית יחידות מתחת ומעל הבנין

חברה
אתם הערייה אתם החוק
זה לא תל אביב ולא סביון
אבל גם לזה יש גבול
זה בסוף פוגע בתושבים
לדוגמא
עכברים וחולדות
לחלוטין,
כל מילה,
מי הסכים להרים בבני ברק את עיר היחידות??
מי העלים עין מכך שבנים מכםיל את תושביו?????

בנוסף בתל אביב כן היתה מכת עכברים,
זה ממש לא נכון להתעלם מזה,
רק שהענין הוכרע תוך חודש ימים..
כי מההתחלה העיריה טיפלה בענין..
אני עובדת סמוך מאד לתוואי הרכבת,
והיה חודש שראו בהחלט עכברים מתרוצצים,
אבל אז באופן מידי, העיריה הביאה המון המון מדבירים שהתשלטו כל יום על אזורים נרחבים,
והדבירו בבת אחת מאות קילומטרים,

ואכן תוך חודש נשכח הנגע...

ולגבי הניקיון של הרחבות וניקיון החצרות שמעולם לא נעקף,
הוא בכלל לא התייחס...

בנוסף כפי שהעלו ברדיו קול חי,
הפרויקטור שמונה באופן פלאי הוא גם בעל חברת הניקיון, ממש אין מקרה בעולם.....

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
שבעוד שרשויות אחרות יכולות להדביר אגרסיבית באין מפריע שכונות שלמות מעוטות ילדים ותינוקות, הרי שאצלנו בבניין ממוצע ישנם 150 ילד,
אמיתי??
ממוצע לבניין? הוא בטוח לא התבלבל עם מודי"ע או משהו?
מישהו מכיר בניין אחד(!!!!) עם 150 ילד? שמא התכוונו לרמת אלחנן המזדקנת שבימיה העליזים היו בה קרוב ל-80 ילדים בבניין, והיום רובם נשואים? וכשהוא אומר ממוצע, הוא מתכוון שיש גם בניינים עם 200 ילד, כי אני מכירה עשרות בניינים עם פחות מ-10 ילדים.
הוא מעלה טענות צודקות, אבל כשמתחילים להתנתק מהמציאות - זה לא מביא לשום דבר טוב...

הגולם החולם

משתמש מקצוען
כדאי להדגיש נקודה, שמתוך התגובה של דובר העירייה נשמע שהיא קצת עוממה.
הניקיון בעיר חייב שיפור דחוף בלי שום קשר למכת העכברים.
כך שלהתווכח אם העכברים זה בגלל הרכבת או בגלל הלכלוך לא כל כך רלוונטי לעובדה הפשוטה, העיר חייבת ניקיון ודחוף!.
לא שייך לעבור בבני ברק על המדרכות, כל מטר הררי פסולת, ופסולת בנין, מתחת כל בנין או מעל כל שיח רענן ערימות של ג'ורה, וכן, הביוב שמתפוצץ מדי שבת בשבתו, זה לא לענין, גם אם האשמים בזה אלו התושבים עצמם, שבנו יחידות ללא מחשבה, (וכמו שכתבו כאן, אשמה של מי זה בדיוק, אם לא של העירייה עצמה?)
העירייה חייבת להיכנס לעומק העניין, וכן, לחלק דוחות לבנינים שפתחו מימי חירייה מתחת לבנין שלהם.
ואגב, מי שם לב שהיום יתד נאמן לראשונה גילה את ''מכת העכברים"?......

נערך לאחרונה ב:

רחשי הלב

משתמש מקצוען
אמיתי??
מישהו מכיר בניין אחד(!!!!) עם 150 ילד? שמא התכוונו לרמת אלחנן המזדקנת שבימיה העליזים היו בה קרוב ל-80 ילדים בבניין, והיום רובם נשואים? וכשהוא אומר ממוצע, הוא מתכוון שיש גם בניינים עם 200 ילד, כי אני מכירה עשרות בניינים עם פחות מ-10 ילדים.
הוא מעלה טענות צודקות, אבל כשמתחילים להתנתק מהמציאות - זה לא מביא לשום דבר טוב...
זו לא הודעת דוברות, זו תגובה לחבר, ויש עוד כמה נתונים מוגזמים שנועדו להדגיש ולהמחיש את המצב.
ועפעס משום מה, כשהבאתי את ההודעה לפה ידעתי מראש מה תהיה התגובה שלכם ספציפית.
נסו לנטרל נטיות פוליטיות.

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
עם 8 חניות בלבד ...
לגופו של מקרה,
יש הבדל בין בנין חדש שמראש נבנה בצורה כזאת, כך שהתשתיות מותאמות לכמות היחידות,
בשונה מבנין שנבנה ל-6 דיירים וכיום יש בו 19!!! דיירים (אמיתי לגמרי!!!).

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
זו לא הודעת דוברות, זו תגובה לחבר, ויש עוד כמה נתונים מוגזמים שנועדו להדגיש ולהמחיש את המצב.
מי דיבר פוליטיקה?
אני קוראת פה תגובות של תושבים כאובים.

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים

מי דיבר פוליטיקה?
אני קוראת פה תגובות של תושבים כאובים.
אם הבנתי נכון, הוא התכוון לתגובה של ניק ספציפי...

אמונה וזה הכול.

משתמש פעיל
התופעה האיומה הזו החלה בקטן והפכה להסתערות ענק שאי שלא ציפה לה,
יש למישהו את הסרטון של חברי העירייה שמצביעים נגד טיפול בתופעה וטוענים שהיא לא קיימת?
כי עכשיו הם אומרים שהיא קיימת...

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
לא נמאס לכם? כמה נמוך אפשר לרדת?
שאלתי שאלה ממוקדת. יש לכן תשובה - תענו.
אתם יודעים מה עושים כשאין מה לומר...
בפרט כשציינתי שהוא העלה טענות נכונות

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
אמיתי??
בבניינים החדשים יש את הסכומים האלו (5/6 דירות בקומה * 6/7 קומות = יתכן ועברת את הסכום הזה...)

עוד נקודה-
שוחחתי פעם עם אדריכל שתכנן פרויקט גדול בבני ברק והוא סיפר לי שהוא נתן תשתיות ביוב פי 3 מהנצרך!!!

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
בבניינים החדשים יש את הסכומים האלו (5/6 דירות בקומה * 6/7 קומות = יתכן ועברת את הסכום הזה...)

עוד נקודה-
שוחחתי פעם עם אדריכל שתכנן פרויקט גדול בבני ברק והוא סיפר לי שהוא נתן תשתיות ביוב פי 3 מהנצרך!!!
וכמה כאלו יש בבני ברק? להגיד שזה הופך את כל העיר לממוצע של 150 ילד בבניין? בעיות קשות בחשבון וסטטיסטיקה

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אמיתי??
קחי לדוגמא את הבניניים בחזון איש עזרא, יש שם למעלה מ30 דירות מקוריות + 30 יחידות, כי יש שם דירות ענקיות, וכמעט כולם פצלו לדירה ויחידה אם לא דירה ו2 יחידות.
נניח שבכל דירה יש 6 ילדים, ובכל יחידה 1, קיבלת לפחות 200 ילדים בבנין אחד.
דיברת על השכונה המזדקנת רמת אלחנן, אבל שכחת את הפרוייקט החדש שלידו, גינות דוד. 8 קומות בכל אחת 4 דירות + הכנה מובנית ל2 יחידות.

אכן דברים כדורבנות

זה חלק מהבעיה

עם 8 חניות בלבד ...

חברה
אתם הערייה אתם החוק
זה לא תל אביב ולא סביון
אבל גם לזה יש גבול
זה בסוף פוגע בתושבים
לדוגמא
עכברים וחולדות
בסופו של יום כשאתה תרצה להרחיב כי לא יהיה לך מקום לזוז האם גם אז תכתוב ככה או שאז תגיד יהיה עוד קצת עכברים אבל לפחות שיהיה לי איפת לחיות בבית
תשאל כל תושב ממוצע בבני ברק מעדיף להרחיב ושיהיה עכברים או שאתה מעדיף עיר נקיה ללא אפשרות הרחבה
אולי תפתח נושא חדש אם סקר לתושבי בני ברק מה הם היו מעדיפים

כגונא

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
עכברק

מה אצפצף לך, עליך

מה אומר לך בשבילך

אין כמו בני ברק, עירך

זו שלמעלה למעלה מעליך

אבל זו שלמטה, בתשתיות

אבל זו שכן, אל תגיד שטויות

נכון שהמים עולים לצדיקות

מהבאר, אבל לא די, בעוונות

אבל באמת, רק לא מהצינורות

בני ברק עירי, של זכרון מאיר

של גבעות וישיבות ורבני העיר

בני ברק של חול ושל קודש

ושל הבדלה שהפכה לגודש

עומס, כולם רוצים כאן כתובת

כולם רצים כאן, סחרחורת

כולם, רצים, אנשים ועגלות

אוטובוסים וגם עכ-ברקים

עם זנב ועם שיניים ועם

עם פחד ועם גועל לישראל

אז תפוס קצה של חוט

תפסו קצה של סיכוי סחוט

אחרת תתפסו בקצה הזנב

אוי מקלדת, העכבר הנה הוא שב​

הנה תגובה שכתב דובר העיריה קיוי הס לחבר בעניין מכת העכברים בבני ברק.
שם את זה פה, לא מביע דעה אישית.

היי יקירי.

קיבלתי את הפוסט הכאוב שלך בקבוצה, וניכר שהוא נכתב ממקום כנה ודאוג.
ולכן אשתדל לענות לך במפורט:

1. ראשית, לידיעתך שירותי התברואה לא מופרטים ולא היו מופרטים מעולם. הניקיון נעשה על ידי מערך עירוני ומערך חברות קבלן שנועדו להשלים את החוסרים.

2. תקציב הניקיון בעיר כמעט והוכפל בשנה הנוכחית. הוא עומד היום על 120 מליון שקל בשנה. רק לידיעתך, גם מספר התושבים עלה
אני מבין מאוד את הכאב סביב נושא התברואה. אך בין ידידים בשקט בשקט סתם נקודה חשובה שמן הסתם לא בטוח שחשבת עליה. ....כן. לא נעים ...

3. בניגוד לנטען, בתל אביב לא הייתה התפרצות משמעותית לפחות לפי עדות ראש העיר שלה. זו הייתה אזהרת המומחים לפני תחילת עבודת הרק"ל. רק שלצערנו זה לא קרה שם אלא עמוק עמוק בחפירות הממושכות שהיו דווקא אצלנו, הכי קרוב לשכונות המגורים הצפופות של פרדס כץ ושיכון ה. לעדכונך, איש לא המתין שנתיים, פשוט התופעה האיומה הזו החלה בקטן והפכה להסתערות ענק שאי שלא ציפה לה, ואיש כולל מיטב המומחים, אינו מציג פתרון ישים וריאלי בכלים עירוניים פשוטים וסבירים. המידע המקסים על קצב ההכפלה הוא מרתק, אך רק אסבר את אזנך שבמהלך הישיבות המקצועיות טען אחד מבכירי המומחים, שהחולדות מחסלות את עצמן במחזוריות של 5 שנים. סתם דוגמא אחת לבלבול ולחוסר המידע הקוהרנטי בתחום. חלק מהמומחים טענו שיש קשר לניקיון ואחרים שללו וטענו שהכל בגלל עבודות קרקע וחפירה. חלק מהמומחים טוענים שההתרבות הזו קיימת 20 שנה מתחת לפני הקרקע וכעת היא התפרצה. כך שהטיעונים שהצגת מרתקים אך אינם חזות הכל, ומכאן הקושי בטיפול למרות הניסיונות והפיילוטים השונים שערכה העירייה בניסיון בלימה והתמודדות. כך למשל, אני משער שידוע לך, שבעוד שרשויות אחרות יכולות להדביר אגרסיבית באין מפריע שכונות שלמות מעוטות ילדים ותינוקות, הרי שאצלנו בבניין ממוצע ישנם 150 ילד, כך שבשל רמת הסיכון ההדברה חייבת להעשות במינון נמוך כדי שחלילה ילד אחד לא ייפגע ה ישמרנו. אני בטוח שחשבת על זה.
מכל הסיבות, ובעיקר ששום ראש עיר באזור, וכך שום מומחה עירוני לא ידע לתת פתרון בתוך הכלים העירוניים ושגרת העבודה העירונית, הוחלט לקחת חברה חיצונית שזו ההתמחות שלה ויש לה ניסיון מוכח וקבלות בנושא מעבודה בשלל פרויקטים בארץ ובעולם מזה שנים. כך למשל, חיסל הצוות המקצועי מכת עכברושים קשה מאוד בפתח תקווה לפני כמעט שני עשורים. אז כן. לפנות לגורמי מקצוע זו איננה חולשה אלא אחריות ועוצמה שגאוותנו עליה. לתת למומחים להוביל ולנהל ולהביא פתרון.
כי בינתיים אנשים רבים וטובים משוררים את שירת "אשרי העם שככה לא"- יודעים לזעוק בכל במה מה לא, אך לצערנו פשוט לא יודעים לומר מה כן, ולא יודעים להציג מתודת עבודה אחת קוהרנטית וישימה מלבד המילים "אתם עיר עשירה שימו מיליארד שקל" משפטים תלושי מציאות והבנה מוניציפאלית בסיסית.
ומכאן לנושא ההלוואה: כל מי שמכיר בפרומיל את עבודת רשות מקומית יודע, שהתקציב איננו "קופת רווחים ניידת" אלא כלל התקציב הינו "צבוע" ומוגדר באופן חוקי. העברות ממשלתיות לחינוך, לבינוי כיתות, לרווחה, לתכניות רווחה, לתכניות חינוך, לתרבות, לתברואה ועוד. כך שלמרות המספר הנאה - הוא משקלל את כלל ההכנסות כולן הצבועות ומוגדרות כאמור לייעד ברור בהתאם לספר התקציב אותו מאשרת הרשות תחת עינו הפקוחה של משרד הפנים.
כאשר מגיע אתגר החורג משמעותית מהשוטף, נדרשת הרשות למצוא מקור תקציבי אחר. בסיטואציה זו בה האתגר גדול מאוד וחורג ממסגרת התקציב בו שוקללו כלל הכנסות העירייה והצפי השנתי שלהן, מבקשת רשות מקומית את אישור משרד הפנים לקחת הלוואה בנקאית (פרטית!) לגביה מתחייבת הרשות למצוא מקור תקציבי עתידי בתקציב לשנים הבאות. מול האתגר הזה - כך נעשה. ההובלה האחראית של גזברות העירייה בראשות רו"ח אריק אדלר וצוותו, צלחה כך את אתגרי הקורונה שלוו בהוצאות רבות וטופלו באחריות ובמקצועיות תקציבית, וכך בס"ד יהיה גם כאן.
כולנו משוועים לפתרון, וכולנו עושים בשבילו צעדי ענק בכל היבט. נוכחתי אמש בשעתיים של דיון עוצמתי במועצת העיר, תכנית מפורטת לפרטי פרטים ואתגר עבודה אדיר המצפה לנו בהפשלת שרוולים וכניסה לאטרף מלחמתי.

אנחנו שם בעוצמה, בעזרת השם נעשה ונצליח.

קח אויר אח יקר, תן לאנשי המקצוע החדשים והעוצמתיים קורטוב של צ'אנס. המעשים יוכיחו.

שבת שלום!
הם צודקים הם עושים מה שהם יכולים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה