דרוש מידע מכת העכברים בבני ברק - סוף סוף שומעים את הצד של העירייה

מצב
הנושא נעול.
עכברק

מה אצפצף לך, עליך

מה אומר לך בשבילך

אין כמו בני ברק, עירך

זו שלמעלה למעלה מעליך

אבל זו שלמטה, בתשתיות

אבל זו שכן, אל תגיד שטויות

נכון שהמים עולים לצדיקות

מהבאר, אבל לא די, בעוונות

אבל באמת, רק לא מהצינורות

בני ברק עירי, של זכרון מאיר

של גבעות וישיבות ורבני העיר

בני ברק של חול ושל קודש

ושל הבדלה שהפכה לגודש

עומס, כולם רוצים כאן כתובת

כולם רצים כאן, סחרחורת

כולם, רצים, אנשים ועגלות

אוטובוסים וגם עכ-ברקים

עם זנב ועם שיניים ועם

עם פחד ועם גועל לישראל

אז תפוס קצה של חוט

תפסו קצה של סיכוי סחוט

אחרת תתפסו בקצה הזנב

אוי מקלדת, העכבר הנה הוא שב​
צריך להוסיף בסוף ובכ"ז אין על בני ברק

ר' יעקב ישראל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
עכברק

מה אצפצף לך, עליך

מה אומר לך בשבילך

אין כמו בני ברק, עירך

זו שלמעלה למעלה מעליך

אבל זו שלמטה, בתשתיות

אבל זו שכן, אל תגיד שטויות

נכון שהמים עולים לצדיקות

מהבאר, אבל לא די, בעוונות

אבל באמת, רק לא מהצינורות

בני ברק עירי, של זכרון מאיר

של גבעות וישיבות ורבני העיר

בני ברק של חול ושל קודש

ושל הבדלה שהפכה לגודש

עומס, כולם רוצים כאן כתובת

כולם רצים כאן, סחרחורת

כולם, רצים, אנשים ועגלות

אוטובוסים וגם עכ-ברקים

עם זנב ועם שיניים ועם

עם פחד ועם גועל לישראל

אז תפוס קצה של חוט

תפסו קצה של סיכוי סחוט

אחרת תתפסו בקצה הזנב

אוי מקלדת, העכבר הנה הוא שב​
אתה אלוף!
מורכב להחליט איזה לייק לתת, אז אני יתן פה את ההמשך...
(y):LOL:o_O

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בסופו של יום כשאתה תרצה להרחיב כי לא יהיה לך מקום לזוז האם גם אז תכתוב ככה או שאז תגיד יהיה עוד קצת עכברים אבל לפחות שיהיה לי איפת לחיות בבית
תשאל כל תושב ממוצע בבני ברק מעדיף להרחיב ושיהיה עכברים או שאתה מעדיף עיר נקיה ללא אפשרות הרחבה
אולי תפתח נושא חדש אם סקר לתושבי בני ברק מה הם היו מעדיפים
לא חושב שתושבי בני ברק אמורים להכריע בשאלות הרות גורל שכאלה

לא מדובר פה על איך לבנות או מה לבנות

מדובר פה על עניין בריאותי ונפשי שאין לדעת מה יהיו התוצאות של זה בהמשך
(כמדומני זה תקדים שלא היה בשום מקום)
וכמו שלא תשאל את תושבי בני ברק
איך להנדס את הבניין(כי אין להם הבנה בזה )

גם לא תשאל אותם שאלות כאלה

שאלות כאלה המומחים לבד אמורים לענות את התושבה שלדעתי ברורה היום לכל בר דעת

לא חושב שתושבי בני ברק אמורים להכריע בשאלות הרות גורל שכאלה

לא מדובר פה על איך לבנות או מה לבנות

מדובר פה על עניין בריאותי ונפשי שאין לדעת מה יהיו התוצאות של זה בהמשך
(כמדומני זה תקדים שלא היה בשום מקום)
וכמו שלא תשאל את תושבי בני ברק
איך להנדס את הבניין(כי אין להם הבנה בזה )

גם לא תשאל אותם שאלות כאלה

שאלות כאלה המומחים לבד אמורים לענות את התושבה שלדעתי ברורה היום לכל בר דעת
זה לא נכון השאלה מה הציבור מעדיף
אין לי בעיה שתשאל אותי בתור תושב בני ברק איך להנדס בנין אבל תגיד לי שהבניין יקרוס אם אני יהנדס ובסופו של יום אני יחליט מה אני רוצה וזכותי באמת להנדס את הבנין שלי

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
??
בטוח?
כי אני לא מכירה בנין כזה... בד"כ יש 12...
תזהרי, תיכף יאשימו אותך בנטיות פוליטיות, ה"י.
קחי לדוגמא את הבניניים בחזון איש עזרא, יש שם למעלה מ30 דירות מקוריות + 30 יחידות, כי יש שם דירות ענקיות, וכמעט כולם פצלו לדירה ויחידה אם לא דירה ו2 יחידות.
נניח שבכל דירה יש 6 ילדים, ובכל יחידה 1, קיבלת לפחות 200 ילדים בבנין אחד.
דיברת על השכונה המזדקנת רמת אלחנן, אבל שכחת את הפרוייקט החדש שלידו, גינות דוד. 8 קומות בכל אחת 4 דירות + הכנה מובנית ל2 יחידות.
וכמה כל אלו ביחס לכ-ל העיר? הוא דיבר על ממוצע של 150 בבניין, נכון? בבניין!! גם אם הבניינים החדשים מהווים חצי מהעיר - עדיין לא הגענו לממוצע שצוין. וחצי מהעיר לא בניינים חדשים....

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
זה לא נכון השאלה מה הציבור מעדיף
אין לי בעיה שתשאל אותי בתור תושב בני ברק איך להנדס בנין אבל תגיד לי שהבניין יקרוס אם אני יהנדס ובסופו של יום אני יחליט מה אני רוצה וזכותי באמת להנדס את הבנין שלי
זכותך להנדס את הבניין שלך באופן שזה לא יזיק לתושבים שמסביב
גם אם רוב התושבים (שאני לא מניח שרובם הם כאלה)
בהצבעה חשאית יעדיפו הרחבות

עדיין אין שום היתר לרוב לפגוע במיעוט (לא ,אני לא שמאלן)

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
??
בטוח?
כי אני לא מכירה בנין כזה... בד"כ יש 12...
אני מתכוונת לפרוייקט בחזון איש פינת עזרא, שנושק לבית הקברות.
כל בנין 7 קומות+קומת קרקע, בכל קומה 4 דירות. הגעת ל32 דירות. איך 12?

וכמה כל אלו ביחס לכ-ל העיר? הוא דיבר על ממוצע של 150 בבניין, נכון? גם אם הבניינים החדשים מהווים חצי מהעיר - עדיין לא הגענו לממוצע שצוין. וחצי מהעיר לא בניינים חדשים....
תבדקי מתחם קמ"ח או אוסם 40 דירות כפול ממוצע של 8 תושבים

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני לא מכירה כזה מקום.. כשכתבתי 12 התכוונתי לביניינים הישנים בחזו"א ובעזרא
את בני ברקית? איך את לא מכירה?
1686914588250.png

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה

וכמה כל אלו ביחס לכ-ל העיר? הוא דיבר על ממוצע של 150 בבניין, נכון? בבניין!! גם אם הבניינים החדשים מהווים חצי מהעיר - עדיין לא הגענו לממוצע שצוין. וחצי מהעיר לא בניינים חדשים....
ואת הגזמת לכיוון השני ואמרת שאין אפילו בניין אחד בכל העיר שיש בו 150...
מישהו מכיר בניין אחד(!!!!) עם 150 ילד?
אז הבאתי לך בניינים עם לפחות מאתיים, וייתכן מאוד שיותר.
ויש את אוסם, גינות דוד, טחנת הקמח, הבנינים החדשים בפרדס כץ, וכמעט כל בנין חדש שנבנה ב10 שנים האחרונות בבני ברק, חוץ מבנינים צרים שיש בהם רק 2 דירות בקומה.
גם בבנינים ישנים יותר ייתכן מאוד שיש למעלה מ150 ילדים, רק זה לא מרוכז בכזו צורה שניתנת להספר. לכי תספרי את כל הדירות בבנינים הישנים שצמחו לכל הכיוונים והתחלקו לטאבו משותף, משולש, מרובע ומחומש. (אני לא מגזימה, מכירה באופן אישי אחד שקנה לאחרונה טאבו מחומש)

reish

משתמש מקצוען
ואת הגזמת לכיוון השני ואמרת שאין אפילו בניין אחד בכל העיר שיש בו 150...

אז הבאתי לך בניינים עם לפחות מאתיים, וייתכן מאוד שיותר.
ויש את אוסם, גינות דוד, טחנת הקמח, הבנינים החדשים בפרדס כץ, וכמעט כל בנין חדש שנבנה ב10 שנים האחרונות בבני ברק, חוץ מבנינים צרים שיש בהם רק 2 דירות בקומה.
גם בבנינים ישנים יותר ייתכן מאוד שיש למעלה מ150 ילדים, רק זה לא מרוכז בכזו צורה שניתנת להספר. לכי תספרי את כל הדירות בבנינים הישנים שצמחו לכל הכיוונים והתחלקו לטאבו משותף, משולש, מרובע ומחומש. (אני לא מגזימה, מכירה באופן אישי אחד שקנה לאחרונה טאבו מחומש)
נו באמת.
ברחוב שלי אין אף בניין עם 150 ילדים. ויש שם בניינים חדשים וישנים.
ממוצע הילדים בחברה החרדית הוא בערך 6-7. בשביל להגיע ל150 ילד בבניין צריך משהו כמו 20 דירות בכל בניין. יש מספיק בניינים ללא 20 משפחות, ואל תספרו את היחידות דיור כי רובן לא מכילות 7 ילדים...
אגב גם בחישוב אחר, בבני ברק יש בערך 105000 ילדים. בחלוקה ל150 ילדים בבניין זה יוצא שיש בבני ברק 700 בניינים סה"כ.
למישהו כאן זה נשמע הגיוני?

ישראל בני ברק

משתמש פעיל
אכן דברים כדורבנות

אבל היה מועיל אם היה מוריד את הקטע הזה שציטטתי
והיה מדבר רק על התוכניות הקשיים והחלומות

העירייה נתנה פה לכל חבר להשתולל כאוות נפשו
זה חלק מהבעיה
אז איך פתאום הוא מאשים אותם

כשבונים עכשיו לידי בנין חדש עם 40 יחידות דיור בשש קומות - מטורף לגמרי
עם 8 חניות בלבד ...
כי הקבלן הצליח להוציא בערמה אישורים מהעירייה ומהוועדות בבניית יחידות מתחת ומעל הבנין
ואח"כ כשתיהיה מצוקת חניה או העמסה על הביוב
הוא ישאל אותנו האם העירייה אשמה שקבלן בנה שלא כחוק ....
נותנים לכולם להשתולל ואז באים אליהם בטענות

חברה
אתם הערייה אתם החוק
נכון זה עיר חרדית ואפשר להתגמש
זה לא תל אביב ולא סביון
אבל גם לזה יש גבול
זה בסוף פוגע בתושבים
לדוגמא
עכברים וחולדות
הוא התייחס לזה,
מיד תגיד לי "רוצו תהרסו..." וכולי. מעניין מה השיח שהיית שומע סביבותיך ברגע כזה. שוב, לא נכנס לדיון המקצועי רק מעורר נקודה למחשבה.
רק חושב לעצמי מה היה קורה אם העיריה לא הייתה הורסת אלא רק מאיימת בהריסה אם המשפחות שבונות (יחידות דיור לחתן ילדים לא עוד חדר לדירה!) לא יתאימו את תשתיות הביוב, איזה אשכולות כאובים היו נפתחים פה על העיריה האכזרית שמתעללת בילדים, ולא נותנת להם לגור בדירה נורמלית (עם חצר הרוסה ללא התחשבות בשכנים) עירייה חרדית לא יכולה לאכוף בעניין הזה כך הוכח בכל הערים החרדיות (רק לדוגמא האדמו"ר מויז'ניץ הורה לאברהם רובינשטיין לא לאפשר לפקחים להיכנס בכלל לשיכון ויז'ניץ מה רציתם שיפר את ההוראה !)

commit

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נו באמת.
ברחוב שלי אין אף בניין עם 150 ילדים. ויש שם בניינים חדשים וישנים.
ממוצע הילדים בחברה החרדית הוא בערך 6-7. בשביל להגיע ל150 ילד בבניין צריך משהו כמו 20 דירות בכל בניין. יש מספיק בניינים ללא 20 משפחות, ואל תספרו את היחידות דיור כי רובן לא מכילות 7 ילדים...
אגב גם בחישוב אחר, בבני ברק יש בערך 105000 ילדים. בחלוקה ל150 ילדים בבניין זה יוצא שיש בבני ברק 700 בניינים סה"כ.
למישהו כאן זה נשמע הגיוני?
אז זה אומר שיש לך רחוב עם בנינים מאוד קטנים, אז מה?
כל בנין עם 5 קומות כפול 4 דירות, או 7 קומות כמו בבנינים החדשים כפול 3 דירות בקומה, יש בו 20 דירות, ואלו לא בנינים חריגים אלא סטנדרטיים מאוד בבני ברק. וזה בלי לחשב את כל יח"ד הנוספות. בסה"כ כתבתי שבבנינים ישנים יותר קשה לחשב את כמות האוכלוסיה.
אני לא יודעת כמה ילדים בממוצע יש בבנין, אבל גם להגיד שאין 150 אפילו בבנין אחד בל בני ברק זו הגזמה לצד השני.
ועוד נקודה שנשכחה: ברוב הבנינים החדשים יש בקומת קרקע גן ילדים. רק בבנינים שנבנו בפרוייקטים לחלקם אין גן ילדים בתחתית הבנין.

נערך לאחרונה ב:

רחשי הלב

משתמש מקצוען
זו לא הודעת דוברות, זו תגובה לחבר, ויש עוד כמה נתונים מוגזמים שנועדו להדגיש ולהמחיש את המצב.
המשפט הזה היה אמור ליתר את הדיון על המספרים.
כותב שוב: זו לא הודעת דוברות. זו התכתבות עם חבר, והמשפט הזה אמור היה להמחיש את הצפיפות בבניינים כמו עוד כמה משפטים מוקצנים שמופיעים שם.
(כשאנשים כותבים שאי אפשר ללכת ברחוב מרוב עכברים, זה לא הגזמה??? עובדה שהרחוב שוקק אנשים).

אבו מאיר

משתמש מקצוען
שאלת השאלות היא למה העירייה התחילה לעבוד על העכברים רק כשזה התפרסם בתקשורת??
מה שלא מגיע לא צריך לטפל ??
שלא ישקרו ! העיר לא מטופלת בכלל בנושא תברואה הכל מסריח מביאים עובדים שלא עושים כלום !
אף אחד לא מפקח עליהם! הכל מטונף!
יש לי ליד הבית אזור במדרכה שהיה מסריח! פשוט ערימה של זבל כמה שנים!!
ז''א אני פה 9 שנים וזה מאז!!
רק עכשיו שעשו שם טמון פינו חלק מהזבל!
כל המדרכות שבורות בעייני ראיתי אנשים נופלים !
הכבישים שבורים כולם ומלאים בורות!!
יש איזור בפרדס כ''ץ שיש מצב שמשם התחילה התופעה של החולדות והעכברים, בין רחוב הפלמח לאוסישקין יש איזור שנקרא המלב''ן כל המתחם הזה שורץ עכברים מאז ומתמיד.
וזה לא קשור לרכבת!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קח

א שִׁיר מִזְמוֹר לְדָוִד:ב נָכוֹן לִבִּי אֱלֹהִים אָשִׁירָה וַאֲזַמְּרָה אַף כְּבוֹדִי:ג עוּרָה הַנֵּבֶל וְכִנּוֹר אָעִירָה שָּׁחַר:ד אוֹדְךָ בָעַמִּים יי וַאֲזַמֶּרְךָ בַּלְאֻמִּים:ה כִּי גָדוֹל מֵעַל שָׁמַיִם חַסְדֶּךָ וְעַד שְׁחָקִים אֲמִתֶּךָ:ו רוּמָה עַל שָׁמַיִם אֱלֹהִים וְעַל כָּל הָאָרֶץ כְּבוֹדֶךָ:ז לְמַעַן יֵחָלְצוּן יְדִידֶיךָ הוֹשִׁיעָה יְמִינְךָ וַעֲנֵנִי:ח אֱלֹהִים דִּבֶּר בְּקָדְשׁוֹ אֶעְלֹזָה אֲחַלְּקָה שְׁכֶם וְעֵמֶק סֻכּוֹת אֲמַדֵּד:ט לִי גִלְעָד לִי מְנַשֶּׁה וְאֶפְרַיִם מָעוֹז רֹאשִׁי יְהוּדָה מְחֹקְקִי:י מוֹאָב סִיר רַחְצִי עַל אֱדוֹם אַשְׁלִיךְ נַעֲלִי עֲלֵי פְלֶשֶׁת אֶתְרוֹעָע:יא מִי יֹבִלֵנִי עִיר מִבְצָר מִי נָחַנִי עַד אֱדוֹם:יב הֲלֹא אֱלֹהִים זְנַחְתָּנוּ וְלֹא תֵצֵא אֱלֹהִים בְּצִבְאֹתֵינוּ:יג הָבָה לָּנוּ עֶזְרָת מִצָּר וְשָׁוְא תְּשׁוּעַת אָדָם:יד בֵּאלֹהִים נַעֲשֶׂה חָיִל וְהוּא יָבוּס צָרֵינוּ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

מלכות ה' • אתגר 119

לוח מודעות

למעלה