מידע מי שחושב לקנות את ה PA5X כי יש לו סמפלר ענק כדאי לדעת

ששון 2

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לPA5X בודאי יש שידרוגים על הPA4, אבל לגבי הסמפלר הענק שלו שזה אחד הדברים המשמעותיים שהוא מציע, משהו התפספס, קורג הגדילו אותו אמנם ל4 ג'יגה לעומת 1.5 בPA4 שזה נשמע שאפשר להכניס בו חומר כמעט פי 3, אבל זה לא בדיוק כך, מה שלא השתנה בכל אופן בגירסא הזאת זה מס' הסאונדים, בPA5X ישנם 6 תקיות סאונד שבכ"א 128 יוזרים ו3 תקיות יוזר DK בדיוק כמו בPA4X וכיון שהכלי יכול לנגן רק על סאונד ולא מהסמפלר או המולטי סמפלר זה אומר שבשורה התחתונה אפשר יהיה להכניס אותו כמות של חומר בדיוק כמו בPA4X רק עם דגימות הרבה יותר כבדות. ובתכלס לגבי נפח הדגימות עוד לא פגשתי קלידן (מתוך עשרות קלידנים שפנו אלי) ש1.5 גיגה לא הספיק לו בפרט אחרי העובדה שאפשר לקמפרס, אבל כן נתקלתי בקלידן עם PA4X שלא יכלתי להכניס לו את כל החומר שלו מהסיבה הזאת, וזה בדיוק מה שקרה לי עכשיו עם קלידן שקנה PA5X והיה בטוח שעכשיו יוכל להכניס את כל החומר שירצה, והתאכזב לגלות שאי אפשר להכניס לו את כל החומר. אני אמנם בטוח שזה יהיה הכלי הבא ויתכן מאד שקורג ישחררו גירסא שתשנה את זה, אבל כרגע זה המצב ומי שזה השיקול שלו חשוב שידע את זה לפני שהוא משקיע סכום כזה.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני עדיין עם PA4 ואני במצב שכבר אין לי יותר מקום לדגימות, ויש בידי סטים שאני רוצה להכניס ואין לי איך, כי יש אפשרות רק ל16,000, לעומת 30,000 בPA5. לא בדקתי לעומק את המצב בתיקיות הסאונד, אך נראה לי שיש מקום בתיקיות, כי חלק גדול ממה שתופס מקום זה הסטים של התופים, שכוללים כל אחד הרבה מאד דגימות אך תופסים רק משבצת אחת.
בעיה אחרת יש, שתוכנת הPA מנג'ר לניהול הכלי עדיין לא מכירה בPA5 ולא נותנת ליצור סט שיש בו יותר מ16,000 דגימות. ולנהל סטים בלעדיה זה קשה מאד מאד.

ששון 2

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני עדיין עם PA4 ואני במצב שכבר אין לי יותר מקום לדגימות, ויש בידי סטים שאני רוצה להכניס ואין לי איך, כי יש אפשרות רק ל16,000, לעומת 30,000 בPA5. לא בדקתי לעומק את המצב בתיקיות הסאונד, אך נראה לי שיש מקום בתיקיות, כי חלק גדול ממה שתופס מקום זה הסטים של התופים, שכוללים כל אחד הרבה מאד דגימות אך תופסים רק משבצת אחת.
בעיה אחרת יש, שתוכנת הPA מנג'ר לניהול הכלי עדיין לא מכירה בPA5 ולא נותנת ליצור סט שיש בו יותר מ16,000 דגימות. ולנהל סטים בלעדיה זה קשה מאד מאד.
בדיוק בשביל זה כתבתי את הנקודה הזאת שלא תקנה ותתאכזב. זה נכון שב PA4X יש רק 15,048 סמפלים ואילו בPA5X יש 30,060, ובא נגיד שיש גם אפשרות להרבה יותר מולטי סמפלים בPA5, אבל כל זה לא ישנה כלום לגבי כמות החומר שתוכל להכניס כי אמנם תוכל ליצור הרבה סמפלים והרבה שכבות של מולטי סמפל עבור סאונד אחד עם נפח כבד מאד, אבל בשורה תחתונה בכדי לנגן איתו ולהפיק צלילים תצטרך ליצר ממנו סאונד ולשמור אותו בתקית הסאונדים ושם אין יותר מקום מהPA4 מה שאומר שנכון לעכשיו אפשר להכניס את אותה כמות של חומר בדיוק כמו בPA4 רק עם דגימות הרבה יותר כבדות ועם יותר שכבות בכל סאונד. לגבי מה שכתבת על הסטים של התופים הסאונדים של היוזר DK נפרדים ולא נכנסים בשישה יוזרים של הצלילים כך שזה לא ישנה לנו מהבחינה הזאת, ודרך אגב בד"כ שם גם נשאר מקום

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בדיוק בשביל זה כתבתי את הנקודה הזאת שלא תקנה ותתאכזב. זה נכון שב PA4X יש רק 15,048 סמפלים ואילו בPA5X יש 30,060, ובא נגיד שיש גם אפשרות להרבה יותר מולטי סמפלים בPA5, אבל כל זה לא ישנה כלום לגבי כמות החומר שתוכל להכניס כי אמנם תוכל ליצור הרבה סמפלים והרבה שכבות של מולטי סמפל עבור סאונד אחד עם נפח כבד מאד, אבל בשורה תחתונה בכדי לנגן איתו ולהפיק צלילים תצטרך ליצר ממנו סאונד ולשמור אותו בתקית הסאונדים ושם אין יותר מקום מהPA4 מה שאומר שנכון לעכשיו אפשר להכניס את אותה כמות של חומר בדיוק כמו בPA4 רק עם דגימות הרבה יותר כבדות ועם יותר שכבות בכל סאונד. לגבי מה שכתבת על הסטים של התופים הסאונדים של היוזר DK נפרדים ולא נכנסים בשישה יוזרים של הצלילים כך שזה לא ישנה לנו מהבחינה הזאת, ודרך אגב בד"כ שם גם נשאר מקום
וגם אם בדקתי ויש לי איכשהו מקום בתיקיות הסאונד, עדיין יש בעיה לטעון את הסט באופן נקי בלי להרוס דברים כפי שעושה תוכנת PA מנג'ר, כי היא לא מכירה בPA5 ואינה יכולה ליצור סט מעל 15000 וכנ"ל.

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אפילו לא חצי מהמקום שלי בסאונדים מלא...
אבל הסאמפלים והמולטי מפוצץ עד אפס מקום
צריך להיות ממש בזבזן כדי למלא הכל
בdk לדוגמה אני משתמש ב30 מקסימום...
מה צריך יותר מזה??

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עדי נתנאלי אמר בהקלידנים 2 מוצא"ש פרשת יתרו שבPA5 אין את הכפתור של הבלאנס שעל האורגן, המכני.
למי שזה מעניין אותו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

תודה
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה